Niepęknięty pęcherzyk??????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-22, 13:51   #1
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689

Niepęknięty pęcherzyk???????


Mam pytanie Drogie forumowiczki
Wczoraj byłam u lekarza i powiedział mi, że mam niepęknięty pęcherzyk, a to już 32 d.c. Czy jest szansa, że mogę być w ciąży???
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 14:25   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

lekarz robil usg ?bo chyba na tej podtsaiwe powiedzial o pecherzyku pewnie wspomnialby cos o ciazy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 15:34   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Mam pytanie Drogie forumowiczki
Wczoraj byłam u lekarza i powiedział mi, że mam niepęknięty pęcherzyk, a to już 32 d.c. Czy jest szansa, że mogę być w ciąży???
nie peknal pecherzyk, czyli, ze nie bylo owulacji, bo w tym niepeknietym pecherzyku ciagle znajduje sie komorka jajowa. Ergo - do ciazy niestety nie moglo dojsc. Widac doszlo do jakichs zaburzen hormonalnych i dlatego nie doszlo do owulacji. Cykl niestety Ci sie przedluzy.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 18:00   #4
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Hmm właśnie owulacja. Dziwne to wszystko, bo robiłam sobie testy owulacyjne i wyszły mi pewnego dnia dwie kreski. Pewnie owulacja była ale pęcherzyk nie pękł. Szkoda
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 19:50   #5
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Hmm właśnie owulacja. Dziwne to wszystko, bo robiłam sobie testy owulacyjne i wyszły mi pewnego dnia dwie kreski. Pewnie owulacja była ale pęcherzyk nie pękł. Szkoda
Nie mogło być owulacji, skoro pęcherzyk nie pękł, bo jajeczko wydostaje się właśnie z pęcherzyka, to nazywamy owulacją.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 21:46   #6
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Nie mogło być owulacji, skoro pęcherzyk nie pękł, bo jajeczko wydostaje się właśnie z pęcherzyka, to nazywamy owulacją.
potwierdzam
Co prawda hormony prawidlowo funkcjonowaly, bo komorka jajowa dojrzala, ale z jakichs przyczyn nie doszlo do pekniecia pecherzyka Graffa. Dopiero to pekniecie i uwolnienie komorki nazywamy owulacja. A testy owulacyjne pokazuja czy hormony dzialaja dobrze, czy dochodzi do wzrostu ich stezenia a tym samym czy powoduja wzrost komorki jajwej i pecherzyka. Samej owulacji natomiast nie pokarza. Dlatego wlasnie testy wyszly pozytywne. I tu pojawia sie niedokladnosc testow owulacyjnych.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 09:30   #7
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Dziękuje dziewczyny za wyjaśnienie. Teraz wiem, że testy owulacyjne nie są dla mnie. Okres jednak dostałam. Z jednej strony smutno, a z drugiej cieszę sie bo za tydzień mam laparoskopię i może w końcu dowiem sie co ze mną nie tak. Jeszcze raz dzieki
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-24, 10:31   #8
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Powodzenia Frido!!!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 11:00   #9
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Dzięki
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 18:01   #10
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Około 5 lat temu miałam to samo, pęcherzyki mi nie pękały, pozostawiały potem ślady w postaci wyczuwanych badaniu ginekologicznym "torbielek". Badanie usg wykazywało własnie wtedy pozostałe pęcherzyki. Miałam jeden monitorowany cykl, w 18 dc jeszcze był, potem w 21 już nie. Cykl widocznie u mnie trwał o wiele dłużej.
U Ciebie pewnie jest podobnie, ja przez jakiś czas byłam leczona Duphastonem i już nie pamiętam ale jakieś tabletki na L
Może też zrób sobie taki monitoring jajeczkowania?
Pozdrawiam i życzę kolejnego miesiąca z 2 kreseczkami.
Ja mam synka 3.5 roczku, więc i Ty nie będziesz miała żadnych problemów z zajściem w ciążę. Tyle się denerwowałam, a w ciążę zaszłam przy pierwszym podejściu, czego i Tobie życzę kolejnym razem
nucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 20:05   #11
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Nucha Bardzo dziękuję za miłe słowa.Co do ciąży to ja wierzę, że kiedyś wkońcu musi się udać
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 08:00   #12
0810Ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do 0810Ma
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Witaj Frido!

Mam podobny problem. Byłam na badaniu w piatek (7.III.) i lekarka stwierdziła niepęknięty pęcherzyk w tym cyklu. Bardzo sie zmartwiłam. Ale dostałam lekastwo z progestagenem i zlecenie na badanie hormonów, posiew z pochwy i ewentualnie później badanie na drożność jajników. Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba. A wieło się to stąd, że chcemy mieć dzidziusia i poszłam się zbadać czy wszystko jest w porzadku. Jaszcze po tym nie ochłonęłam!!! Pisałaś że idziesz na laparoskopię. Czy jest to związane z tym problemem? Prosze napisz jak sobie z tym radzisz bo ja narazie jestem załamana. Myślałam, że wszystko jest w porządku!
Jak masz komunikator GG to mogę Ci podać swój nr6989509.
Pozdrawiam bardzo ciepło.
M.M.
__________________
M.M.
0810Ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 10:26   #13
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Witam,
też mam podobny problem - stwierdzono u mnie niepęknięty pęcherzyk o śr 2 cm. Przez 2 cykle brałam tabletki Yasmine, ale w kontrolnym USG okazało się, że pęcherzyk jest dokładnie taki sam. Pani doktor stwierdziła, że jeśli nie planuję ciąży, to powinnam stale brać tabletki anty, a jeśli chcę zajść w ciążę, to tak to po prostu zostawić. Odstawiłam więc tabletki i zastanawiam się, co dalej. Jak długo taki pęcherzyk może się wchłaniać? Wiem, ze mam go już przynajniej od 4 miesięcy. Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami.
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 20:59   #14
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Dawno nikt w tym wątku nie pisał..
W zeszłym tygodniu na usg wyszło, że też mam ten problem. Czy ból w tym miejscu (nagłe ukłucia) to normalne? Jestem trochę przerażona, 2 lata temu nie udało się uratować mojego prawego jajnika, teraz problemy z lewym, a ja bym chciała dzidziusia mieć za rok, dwa..
Lekarz przepisał mi tabletki, nigdy wcześniej nie brałam i ciekawa jestem, jak na to zareaguje mój organizm. Ech.. Smutno mi okropnie!
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 21:08   #15
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

a jakie tabletki Ci przepisał? Ja miałam taki problem przez rok i dopiero jeden mądry lekarz przepisał mi luteine, po której pecherzyki zaczeły pękac. Problem jest taki, ze jak pecherzyk nie peknie moze zrobic sie torbiel ja ostatnio miałam taki na 5 cm
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 21:01   #16
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Przepisała mi Yaz. Mam je brać tak długo, jak długo nie będę planowała ciąży, żeby całkowicie wyłączyć jajnik z "produkcji" na ten czas. Zobaczymy, po świętach zaczynam.
A te bóle w miejscu jajnika pojawiają się już dłuższy czas, nagłe ukłucie, aż mnie skręca! I jak szybko się pojawia, tak szybko znika.
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 14:37   #17
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

dziewczyny a mam pytanie czy w kazdym pekajacym pecherzyku znajduje się komórka jajowa? bo tak mnie to zastanawia.
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 17:13   #18
mariposa44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

hej dziewczyny, byłam u ginekologa, który mnie poinformował na mam torbiel na lewym jajniku ok.3 cm srednicy, wcześniej, przed okresem miałam dużo stresu, brałam mnóstwo tabletek przeciwbólowych i antybiotyk. Ginekolog mi powiedział, że to mogło spowodować, iż pęcherzyk graffa nie pekł na czas i dlatego teraz powstała torbiel. nic mi nie przepisał tylko kazał czekać do następnego okresu, bo prawdopodobnie po okresie ten pęcherzyk peknie i po kolejnej miesiączce mam zrobić usg aby sprawdzic czy tak rzeczywiście się stało..czy któraś z Was miała taki sam przypadek? wcześniej nie miałam żadnych problemów z miesiączką, wszystko regularnie, bez większych bóli...za ok.6 dni powinnam dostac okres i zaczynam czuć ze ten jajnik boli..martwie się, szczególnie ze obecnie przebywam za granicą i będę musiała szukać tutaj ginekologa...Proszę, pomożcie...
mariposa44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 09:38   #19
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Witajcie, pisałam już wyżej, że mam niepęknięty pęcherzyk. Od tego czasu minęło kilka miesiący. W grudniu robiłam kolejne USG i okazało się, że jest już kilka niepękniętych pęcherzyków, a nie jeden, co może świadczyć o tym, że w kolejnych cyklach również nie dochodziło do pęknięcia. Wybrałam się do innego lekarza i stwierdził, że niepęknięte pęcherzyki są zjawiskiem powszechnym (dosłownie wyraził się, że "dziś przez przychodnię przeszło ze sto niepękniętych pęcherzyków"), że nie należy się tym martwić, bo występuje to dość często, a wiele kobiet nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Kiedy wspomniałam, że obawiam się, że z tego może zrobić się torbiel, lekarz odpowiedział, że owszem, czasem tak bywa, ale na ogół pęcherzyki prędzej czy później wchłaniają się i że jeśli się niepokoję, to żebym zrobiła kolejne USG za jakieś pół roku. Myślę, że niedługo ponownie wybiorę się do lekarza, ale spróbuję uderzyć do kogoś nowego. Dodam, że ja właściwie bólu nie czuję, a miesiączki całe życie miałam nieregularne. Mało tego, moja ginekolog ciągle twierdzi, że moje jajniki wyglądają policystycznie, choć bad. hormonów tego nie potwierdzają. I jeszcze na pocieszenie dla starających się o dziecko - mnie też straszono, że będę miała problemy z zajśćiem w ciążę, a tymczasem mój syn ma już 6 lat Udało się bez żadnego leczenia. Pozdrawiam

Edytowane przez monic
Czas edycji: 2009-04-24 o 09:40
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 09:45   #20
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

Cytat:
Napisane przez mariposa44 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, byłam u ginekologa, który mnie poinformował na mam torbiel na lewym jajniku ok.3 cm srednicy, wcześniej, przed okresem miałam dużo stresu, brałam mnóstwo tabletek przeciwbólowych i antybiotyk. Ginekolog mi powiedział, że to mogło spowodować, iż pęcherzyk graffa nie pekł na czas i dlatego teraz powstała torbiel. nic mi nie przepisał tylko kazał czekać do następnego okresu, bo prawdopodobnie po okresie ten pęcherzyk peknie i po kolejnej miesiączce mam zrobić usg aby sprawdzic czy tak rzeczywiście się stało..czy któraś z Was miała taki sam przypadek? wcześniej nie miałam żadnych problemów z miesiączką, wszystko regularnie, bez większych bóli...za ok.6 dni powinnam dostac okres i zaczynam czuć ze ten jajnik boli..martwie się, szczególnie ze obecnie przebywam za granicą i będę musiała szukać tutaj ginekologa...Proszę, pomożcie...
Teraz to już nie pęknie pęcherzyk tylko torbiel, bo pęcherzyk się otorbił przecież.
Obyś miała tę torbiel mało inwazyjną, bo pęknięcie mojej skończyło się tygodniem w szpitalu, chodzić nie mogłam jak pękło i miałam taki ucisk na pęcherz, że mało brakowało, a by mnie cewnikowali w obawie przed pęknięciem pęcherza.

Jeśli ból będzie mocny, szukaj lekarza.

A propos leków - w I fazie cyklu należy ograniczyć niektóre preparaty, takie np. ibuprofeny blokują owulację, potem takie efekty mogą być właśnie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 10:25   #21
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

U mnie jeden lekarz zbagatelizował torbiel która miała 2,5 cm a po tygodniu poszłam do innego lekarza i torbiel miala wielkosc 5 cm i skonczyło się braniem środków anty. Torbiel się wchłonęła po 2 tygodniach bezboleśnie
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 19:15   #22
mariposa44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

hej Dziewczyny, dziękuję za odpowiedz, no włąsnie postanowiłam szukać lekarza i dziś mnie poinformowano, że wolny termin jest na ...za miesiąc no i się zapisałam.dodam że od momentu jak sie dowiedziałam o tej torbieli, a to było tydzien temu boli i drętwieje mi lewa noga, czyli ta po ktorej stronie jest torbiel. czy to możliwe że ona w zastraszającym tempie rośnie i stąd te bóle? myslałam ze jak dostanę okres to te bóle przejdą, od 3 dni mam miesiączkę,owszem jajnik nie boli, ale noga nadal rwie...co mogę zrobić, proszę pomóżcie...jezu, jak ja bym chciała byc teraz w Polsce...pozdrawiam
mariposa44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 10:42   #23
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

hej. powiedzcie mi jak to możliwe. Byłam ostatnio na usg i ginekolog stwierdziła ze mam pęcherzyk, początkujący owulację, ale jak to.. skoro biorę tabletki i jeśli dobrze pamiętam to wszystkie w ostatnim czasie regularnie. Więc OCB
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 18:43   #24
kalinkap13
Rozeznanie
 
Avatar kalinkap13
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 814
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

długo nikt tu nie zaglądał..więc odświeżam
dziś byłam u mojego ginekologia zrobić cytologie i usg.lekarka powiedziała mi,robiąc usg, że w lewym jajniku jest nie pęknięty pęcherzyk..a prawy od tygodnia mnie kluje
i tak sie zastanawialam czy to moze byc ewentualnie wczesna ciaza(dzis jest 18dc, a kochalam sie bez zabezpieczenia 13 i 15 dc)...?gin mi powiedziala ze moze byc..potencjalnie..
a chcialabym byc..bardzo...
dodam ze na pocz.pazdziernika odstawilam tabletki anty..
powiedzcie co myslicie..
__________________
nasz ślub

nasze dwa szczęścia - Filipek i Fabianek
kalinkap13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 08:05   #25
kalinkap13
Rozeznanie
 
Avatar kalinkap13
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 814
Dot.: Niepęknięty pęcherzyk???????

.
__________________
nasz ślub

nasze dwa szczęścia - Filipek i Fabianek
kalinkap13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.