tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-11, 17:05   #1201
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Ja wczoraj dostałam okres i wieczorem wzięłam pierwszą tabletkę. Rano obudziłam się z bólem brzucha i bardzo obfitym okresem, do tego czuję się cały dzień zmęczona i osowiała, a przedtem tak nie miałam myślicie, że to zmęczenie może przejść z czasem? Zaczynam się martwić, bo tak nie dam rady funkcjonować

Kurczaki, czemu to baby muszą się tak męczyć, mogliby w końcu coś zacząć facetom aplikować na szerszą skalę
Jakaś akcja dywersyjna?
Antykoncepciki do piwka zaczniemy dosypywac?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 17:11   #1202
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Ja wczoraj dostałam okres i wieczorem wzięłam pierwszą tabletkę. Rano obudziłam się z bólem brzucha i bardzo obfitym okresem, do tego czuję się cały dzień zmęczona i osowiała, a przedtem tak nie miałam myślicie, że to zmęczenie może przejść z czasem? Zaczynam się martwić, bo tak nie dam rady funkcjonować
Też przy Yaz miałam bardziej obfity okres niż zwykle i wyjątkowo brzuch mnie strasznie bolał... Nie wiem które opakowanie zaczęłaś brać, ale miejmy nadzieje, że wszystko minie
Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Kurczaki, czemu to baby muszą się tak męczyć, mogliby w końcu coś zacząć facetom aplikować na szerszą skalę
Ufam mojemu TŻowi w 120%, ale na jego dobrą, choć na krótką pamięć w takich sprawach bym chyba nie umiała polegać Zawsze zapomni naładować telefon dokładnie wtedy, gdy jest mu najbardziej potrzebny, a co dopiero codziennie i o stałej godzinie pamiętać o tabletce
My wczoraj "wypróbowaliśmy" skuteczność tabletek Ja byłam uspokojona przez Wasze posty w tym wątku, a to TŻ miał opory, żeby zaufać tylko tabletkom... Na szczęście miał je tylko przez chwile
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 17:29   #1203
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Jakaś akcja dywersyjna?
Antykoncepciki do piwka zaczniemy dosypywac?
O właśnie, na przykład do piwka

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Też przy Yaz miałam bardziej obfity okres niż zwykle i wyjątkowo brzuch mnie strasznie bolał... Nie wiem które opakowanie zaczęłaś brać, ale miejmy nadzieje, że wszystko minie
To moje pierwsze opakowanie. Wcześniej dawno temu brałam Yasmin przez kilka miesięcy i nic takiego sie nie działo Miejmy nadzieję, że ten Yaz się spisze

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Ufam mojemu TŻowi w 120%, ale na jego dobrą, choć na krótką pamięć w takich sprawach bym chyba nie umiała polegać Zawsze zapomni naładować telefon dokładnie wtedy, gdy jest mu najbardziej potrzebny, a co dopiero codziennie i o stałej godzinie pamiętać o tabletce
No tak, co mamy spokój liczenia na własną pamięć, to nasze Obawiam się niestety, że na pamięć mojego Tż-ta też specjalnie nie mogłabym liczyć No chyba, że to miałoby być na zasadzie dosypywania do piwka

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
My wczoraj "wypróbowaliśmy" skuteczność tabletek Ja byłam uspokojona przez Wasze posty w tym wątku, a to TŻ miał opory, żeby zaufać tylko tabletkom... Na szczęście miał je tylko przez chwile
No proszę, to anty wypróbowane A jaki komfort, nie trzeba się stresować, ani głowić Ja robię próbę zaraz po okresie Mam tylko nadzieję, że nie przyplącze mi się krwawienie, jak tu dziewczyny piszą
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 18:54   #1204
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
No tak, co mamy spokój liczenia na własną pamięć, to nasze Obawiam się niestety, że na pamięć mojego Tż-ta też specjalnie nie mogłabym liczyć No chyba, że to miałoby być na zasadzie dosypywania do piwka
No tak, kto by zapomniał o codziennym piwku chociaż w przypadku mojego TŻa to by się nie sprawdziło... O, chyba, że te tabletki można by było mieszać z kofeiną. To do kawki jak znalazł

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
No proszę, to anty wypróbowane A jaki komfort, nie trzeba się stresować, ani głowić Ja robię próbę zaraz po okresie Mam tylko nadzieję, że nie przyplącze mi się krwawienie, jak tu dziewczyny piszą
Komfort rzeczywiście bez porównania Tylko stres jeszcze jest... Po 6. tabletce to aż się nie chce wierzyć... taka myśl, że to zbyt piękne, żeby było prawdziwe Ale próbujmy w końcu po to je łykamy
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 19:25   #1205
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość


Komfort rzeczywiście bez porównania Tylko stres jeszcze jest... Po 6. tabletce to aż się nie chce wierzyć... taka myśl, że to zbyt piękne, żeby było prawdziwe Ale próbujmy w końcu po to je łykamy
Oj tak, to aż nieprawdopodobne, by takie małe tableteczki tak dobrze zabezpieczały Ale w końcu producent chyba wie co pisze w ulotce jak po pierwszej jest się już zabezpieczonym, to pozostaje nam w to tylko wierzyć
A swoją drogą ciekawe jaką skuteczność mają te tabletki, bo 100% z pewności nie, zresztą jak żaden ze środków antykoncepcyjnych.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 19:35   #1206
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Oj tak, to aż nieprawdopodobne, by takie małe tableteczki tak dobrze zabezpieczały Ale w końcu producent chyba wie co pisze w ulotce jak po pierwszej jest się już zabezpieczonym, to pozostaje nam w to tylko wierzyć
A swoją drogą ciekawe jaką skuteczność mają te tabletki, bo 100% z pewności nie, zresztą jak żaden ze środków antykoncepcyjnych.
Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe (czyli m.in. Yaz) mają wskaźnik Pearla 0,1-0,2, czyli supermały Dla porówniania, seks bez zabezpieczenia ma wskaźnik P.: 60-85, czyli tyle kobiet ze 100 w ciągu roku zachodzi w ciąże, jeśli nie stosuje antykoncepcji.
Już ktoś w tym wątku pisał, że żeby zajść w ciąże przy PRAWIDŁOWYM stosowaniu tabletek anty jest mniejsze niż trafienie 6stki w Totka W tym wypadku, że życzę wam i sobie takiego "szczęścia"
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 20:04   #1207
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe (czyli m.in. Yaz) mają wskaźnik Pearla 0,1-0,2, czyli supermały Dla porówniania, seks bez zabezpieczenia ma wskaźnik P.: 60-85, czyli tyle kobiet ze 100 w ciągu roku zachodzi w ciąże, jeśli nie stosuje antykoncepcji.
Już ktoś w tym wątku pisał, że żeby zajść w ciąże przy PRAWIDŁOWYM stosowaniu tabletek anty jest mniejsze niż trafienie 6stki w Totka W tym wypadku, że życzę wam i sobie takiego "szczęścia"
A dziękujemy, dziękujemy I Tobie też tego życzymy, oraz dodatkowo szóstki w totka
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 20:26   #1208
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Oczywiście w poście wyżej miało, być, że nie życzę takiego szczęścia
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 20:32   #1209
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez littleblackwitch Pokaż wiadomość
jeśli wybrałaś tabletki jako zabezpieczenie przed ciążą w tym wieku - Twoja sprawa; zdziwiłam się bo to naprawdę niepotrzebna ingerencja w zdrowy i jeszcze dodam: młody układ hormonalny i organizm; nawet w ulotce wyczytasz, ze tabsy są dla kobiet powyżej 20. roku życia a co do Twoich bolesnych i obfitych okresów to są tabletki (nie anty), którymi się to leczy, tylko że to żmudne i długotrwałe i lekarzom zwyczajnie się nie chce, no bo oczywiście łatwiej przepisać tabsy

niby gdzie tak pisze?DDDDDD
jakie złamanie zakazu sprzedaży?
można od 16 roku życia normalnie legalnie zapisywać środki antykoncepcyjne zawierające hormony

18 lat to mało? ciekawe jak dużo forumowiczek urodziło się gdy ich mama miała 20 lat.
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 21:04   #1210
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Oczywiście w poście wyżej miało, być, że nie życzę takiego szczęścia

Jak trafię szóstkę w totka to zgodzę się na ciążę
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 22:50   #1211
littleblackwitch
Zadomowienie
 
Avatar littleblackwitch
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pyrlandia ♥
Wiadomości: 1 832
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
niby gdzie tak pisze?DDDDDD
jakie złamanie zakazu sprzedaży?
można od 16 roku życia normalnie legalnie zapisywać środki antykoncepcyjne zawierające hormony

18 lat to mało? ciekawe jak dużo forumowiczek urodziło się gdy ich mama miała 20 lat.
urodziło się dużo właśnie dlatego, ze ich matki nie stosowały tabletek anty

ze od 20 lat to jest w ulotce

o żadnym zakazie nie pisałam

littleblackwitch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 07:00   #1212
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez miranda1000 Pokaż wiadomość
złamanie zakazu sprzedaży
chyba o ten pst chodziło ze złamaniem zakazu sprzedazy , tylko pomyłka w autorze
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 09:37   #1213
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Kurcze, nie wiem co jest, wczoraj wieczorem wzięłam drugą tabletkę z pierwszego opakowania, a dziś mam 3 dzień okresu i nadal się ze mnie leje Przed braniem tabletek okres miałam 4 dni, z tym, że w 3 i 4 dniu to już taka końcówka, a teraz co Brzuch mnie boli i ogólnie jest lipa
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 09:44   #1214
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Kurcze, nie wiem co jest, wczoraj wieczorem wzięłam drugą tabletkę z pierwszego opakowania, a dziś mam 3 dzień okresu i nadal się ze mnie leje Przed braniem tabletek okres miałam 4 dni, z tym, że w 3 i 4 dniu to już taka końcówka, a teraz co Brzuch mnie boli i ogólnie jest lipa
Wszystko jest ok, spokojnie, ja też tak miałam Zawsze okres trwał u mnie 4 dni w tym tylko drugi dzień był w miarę obfity. Nasłuchałam się, że biorąc tabsy ma się mniej obfite i bezbolesne miesiączki a tu niespodzianka Ale pewnie się unormuje max przy 3. m-cu.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 10:00   #1215
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Wszystko jest ok, spokojnie, ja też tak miałam Zawsze okres trwał u mnie 4 dni w tym tylko drugi dzień był w miarę obfity. Nasłuchałam się, że biorąc tabsy ma się mniej obfite i bezbolesne miesiączki a tu niespodzianka Ale pewnie się unormuje max przy 3. m-cu.
Mam nadzieję Bo jak to ma tak wyglądać, to nawet sobie nie będzie można potestować skuteczności tych tabletek Hehehe, no chyba, że kołek osinowy sobie zaaplikuję
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 10:01   #1216
_nietoperek_
Raczkowanie
 
Avatar _nietoperek_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 112
GG do _nietoperek_
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Kurcze, nie wiem co jest, wczoraj wieczorem wzięłam drugą tabletkę z pierwszego opakowania, a dziś mam 3 dzień okresu i nadal się ze mnie leje Przed braniem tabletek okres miałam 4 dni, z tym, że w 3 i 4 dniu to już taka końcówka, a teraz co Brzuch mnie boli i ogólnie jest lipa
Ja też podczas pierszego opakowania tabletek miałam strasznie obfite krwawienie ale następne było już bardzo komfortowe jesli chodzi o ilośc krwi. Co prawda nie skróciła się długość i nadal mam ok 5 dni ale jestem bardzo zadowolona . Od 2 opakowania nie boli mnie już w ogóle brzuch podczas pierwszego dnia a dawniej umierałam. Więc nie przejmuj się, organizm musi się przyzwyczaic
_nietoperek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 10:08   #1217
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Wszystko jest ok, spokojnie, ja też tak miałam Zawsze okres trwał u mnie 4 dni w tym tylko drugi dzień był w miarę obfity. Nasłuchałam się, że biorąc tabsy ma się mniej obfite i bezbolesne miesiączki a tu niespodzianka Ale pewnie się unormuje max przy 3. m-cu.
Cytat:
Napisane przez _nietoperek_ Pokaż wiadomość
Ja też podczas pierszego opakowania tabletek miałam strasznie obfite krwawienie ale następne było już bardzo komfortowe jesli chodzi o ilośc krwi. Co prawda nie skróciła się długość i nadal mam ok 5 dni ale jestem bardzo zadowolona . Od 2 opakowania nie boli mnie już w ogóle brzuch podczas pierwszego dnia a dawniej umierałam. Więc nie przejmuj się, organizm musi się przyzwyczaic
Dziękuję kobietki, uspokoiłyście mnie

Wesołych jajuszek wszystkim życzę

794525107.gif
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 10:27   #1218
zwyczajna121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 58
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

hej dziewczynki ja dzisiaj 3 dzien białych tabletek i okres dostałam jestem szczesliwa bo juz sie bałam ze nie dostane okresu... jednak wogóle nie czuje ze mam ten okres krwawienie takie malutkie zadnych obiawów... zero bólu
zwyczajna121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 10:53   #1219
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zwyczajna121 Pokaż wiadomość
hej dziewczynki ja dzisiaj 3 dzien białych tabletek i okres dostałam jestem szczesliwa bo juz sie bałam ze nie dostane okresu... jednak wogóle nie czuje ze mam ten okres krwawienie takie malutkie zadnych obiawów... zero bólu
Super
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 12:16   #1220
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

a ja zero symptomów nadchodzącej miesiączki, zero czegokolwiek trzeci dzien tabletki placebo... i nadal nic :PPP czekam, czekam, cierpliwie czekam...

(czemu zawsze ja mam takie szczęście że mi coś nie gra)

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
chyba o ten pst chodziło ze złamaniem zakazu sprzedazy , tylko pomyłka w autorze

tak tak faktycznie chodziło o to :P i nadal nie zrozumiem złamanie/jakiegoś/zakazu ?
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 12:21   #1221
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość

tak tak faktycznie chodziło o to :P i nadal nie zrozumiem złamanie/jakiegoś/zakazu ?
post zostal edytowany przez moderatora, poniewaz zawieral propozycje sprzedazy Yazu.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 14:23   #1222
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

A ja dziś dziewczynki zaczynam dostawać jakieś schizy odnośnie biegunki To chyba przez to dzisiejsze jedzenie takie natrętne myśli za mną chodzą Mam dość wrażliwy przewód pokarmowy na wszelkie zmiany i boję się, że po tym świątecznym jedzeniu mogę mieć jakieś sensacje żołądkowe Zastanawiam się nad kilkoma kwestiami, może pomożecie mi je rozwiać?

Po 1 czy jeśli wezmę tabletkę Yazu o 22 a rano wystąpi biegunka, to czy zabezpieczenie nie uległo osłabieniu?

Po 2 czy biegunka w ciągu dnia będzie miała znaczenie dla działania tabletki? (przy wzięciu tabletki o 22)

Po 3 jeśli wezmę tabletkę o 22 a biegunka by wystąpiła w nocy, a nie byłaby na tyle silna by organizm obudził mnie do kibelka i bym ją wydaliła dopiero rano to czy z takiej biegunkowej treści jelit tabletka się wchłonie i czy wówczas ochrona jest zachowana?

Po 4 w ulotce jest podane, że tabletka wchłania się do 4 godzin, czy jeśli biegunka wystąpi np w 5 godzinie to trzeba brać kolejną tabletkę?

Po 5 co rozumie się pod pojęciem "ostra biegunka"?

Po 6 orientujecie się może jaką drogą wchłania się Yaz do organizmu? Czy jest to przełyk, żołądek, czy jelito?

Pytania może głupie, ale może wiecie coś więcej na ten temat i mnie uspokoicie? Byłabym wdzięczna

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

I jeszcze jedno pytanie. Gdyby zaszła konieczność przyjęcia dodatkowej tabletki (np w przypadku biegunki czy wymiotów) a nie ma się rezerwowego blistra to, którą tabletkę należy przyjąć z aktualnego opakowania? Następną czy ostatnią?
A gdyby był ten rezerwowy blister to trzeba przyjąć konkretnie określoną tabletkę czy wszystko jedno jaką? Od razu nasuwa mi się pytanie, czy wszystkie tabletki różowe mają taki sam skład, czy różnią się ilością hormonów?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 15:57   #1223
marthamed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
GG do marthamed
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

hej, jutro wieczorem biore ostatnią różową tabletke z tego blistra (w sumie to moje 3 op Yazu), boli mnie brzuchol na dole jak na okres i piersi. czy możliwe abym sie tak czuła przed okresem mimo ze biore tabletki to nie jest taki prawdziwy "okres"? i żebym w środku opakowania czuła się tak jak w środku cyklu?
marthamed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 16:50   #1224
oomarysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
GG do oomarysia
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

kurcze mam pytanie???
jak swoja pierwsza tabletke wzielam od momentu kiedy pojawily sie plamienia to jestem zabezpieczona???
oomarysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 17:06   #1225
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez oomarysia Pokaż wiadomość
kurcze mam pytanie???
jak swoja pierwsza tabletke wzielam od momentu kiedy pojawily sie plamienia to jestem zabezpieczona???
Jeśli był to okres to tak.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 17:58   #1226
oomarysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
GG do oomarysia
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

trudno nazwac to okresem;/
oomarysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 19:23   #1227
electric blue
Zadomowienie
 
Avatar electric blue
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 054
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

dziewuchy, czy wasz okres (ten przy zaczynaniu brania tabsów, przy pierwszym opakowaniu) był krótszy i skąpszy niż zwykle to bywało? Wiem, że potem z krwawienia z odstawienia tak ma być, ale zastanawiam się czy odnosi się to też do tego pierwszego, bo ja zawsze miałam dość obfity, bolesny i trwał dobre 5dni, a ten od którego zaczęłam brać tabsy był jakiś taki "lajtowy" i brzuch bolał mnie tylko na samym początku. No i tak się zastanawiam, czy to normalne, czy może przypadkiem to wcale okres nie był (wystąpił 2dni przed planowanym terminem, ale u mnie takie wahania kilkudniowe zdażały się dość często). Teraz to w sumie już bardziej z ciekawości pytam, bo i tak już po śliwkach (jestem przy 14tabletce, te plamienia chyba nigdy się nie skonczą , ale przynajmniej troche mi się moje humorki uspokoiły)
__________________
together
we can
do more
electric blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 19:53   #1228
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez electric blue Pokaż wiadomość
dziewuchy, czy wasz okres (ten przy zaczynaniu brania tabsów, przy pierwszym opakowaniu) był krótszy i skąpszy niż zwykle to bywało? Wiem, że potem z krwawienia z odstawienia tak ma być, ale zastanawiam się czy odnosi się to też do tego pierwszego, bo ja zawsze miałam dość obfity, bolesny i trwał dobre 5dni, a ten od którego zaczęłam brać tabsy był jakiś taki "lajtowy" i brzuch bolał mnie tylko na samym początku. No i tak się zastanawiam, czy to normalne, czy może przypadkiem to wcale okres nie był (wystąpił 2dni przed planowanym terminem, ale u mnie takie wahania kilkudniowe zdażały się dość często). Teraz to w sumie już bardziej z ciekawości pytam, bo i tak już po śliwkach (jestem przy 14tabletce, te plamienia chyba nigdy się nie skonczą , ale przynajmniej troche mi się moje humorki uspokoiły)
Tak, też u mnie tak było. Okres się skrócił i nie był taki bolesny
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 20:16   #1229
Zeila
Raczkowanie
 
Avatar Zeila
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 458
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę i trochę się boje, bo są to moje pierwsze tabletki, ale mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
Zeila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 20:19   #1230
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Zaczęłam 1 opakowanie Yazu, 3 tabletka. Okres trwał 2 dni, a nie jak normalnie 5. Do tego pierwsze 2 dni zazwyczaj były bolesne nie do wytrzymania, a teraz nic nie czuję. Nie mam apetytu i mam mdłości, nawet smakołyki świąteczne mnie nie kuszą. Pierwszy raz w życiu biorę anty i z ciekawością obserwuję reakcje swojego organizmu...
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.