Ostatni semestr licencjatu i problem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 07:02   #1
Queen27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 41
Unhappy

Ostatni semestr licencjatu i problem.


Witam. Chciałabym się Was poradzić w takiej sytuacji. Jestem na trzecim roku, VI semestrze Zarządzania, tryb niestacjonarny na uczelni prywatnej. Całe studia sama pracowałam i płaciłam za studia, nie naciągałam rodziców którzy i tak są w ciężkiej sytuacji finansowej, niestety od stycznia tego roku nie pracuje, zalegam z ratami za szkołę od marca i od tej pory także nie jeżdże do szkoły, ponieważ nie stać mnie był0o na dojazdy ( szkoła znajduje się około 70 km od mojej miejscowości), a od rodziców nie chciałam wyciagać ostatnich pieniędzy. No i oczywiście mój problem polega na tym, że jeden wykładowca nie chce mnie dopuścić do jednego egzaminu, właśnie z powodu nieobecności ( o jednym narazie wiem od znajomych). Szkoda mi bo to ostatni semestr i nie wiem co mam zrobić, dopiero w weekend wybieram się do dziekanatu i nie wiem czy coś wskóram żeby nie zmarnować tego semestru i czy to będzie jakieś usprawiedliwienie te moje bezrobocie i brak pieniędzy. żyje z nadzieja że od czerwca zacznę prace i pospłacam długi. Myślicie że jakoś się dogadam z wykładowcami i szkołą czy będę musiała powtarzać semestr albo nie daj Boże rok?
Queen27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 07:45   #2
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ostatni semestr licencjatu i problem.

Jedź do szkoły i pogadaj z wykładowcami. Chociaż nie mówiłabym o braku środków tylko wymyśl jakąś "chorobę" w rodzinie. Poproś ładnie i powinno być ok.
Źle zrobiłaś, bo zamiast nie płacić i nie jeździć mogłaś napisać podanie o przedłużenie terminu płatności i sądzę że odpowiedź była by pozytywna.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 07:57   #3
Queen27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 41
Dot.: Ostatni semestr licencjatu i problem.

Pewnie, że mogłam tylko z miesiąca na miesiąc miałam obiecywana prace, cały czas miałam nadzieje, że dam rade opłacić szkołę.
Queen27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 09:40   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ostatni semestr licencjatu i problem.

jedz i sprobuj sie dogadac, nikt tu nie jest wrozka. gdybys chciala dojechac to bys dojechala na te uczelnie, ale nie wazne. szkoda, ze wczesniej nie rozmawialas z wykladowcami, zeby przedstawic, jaka jest sytuacja.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 10:38   #5
MayKasahara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 82
Dot.: Ostatni semestr licencjatu i problem.

Zgadzam się, najlepiej byłoby wcześniej poinformować o swojej sytuacji, porozmawiać szczerze i poprosić o możliwość odroczenia spłaty. W tej sytuacji najlepiej będzie jeśli pogadasz z wykładowcą, poinformujesz go o swojej sytuacji i odrobisz zaległe nieobecności (np. na dużurach, albo zaliczając dodatkowo jakąś partię materiałów.
Tym niemniej jest o rozwiązanie na krótki czas, bo od przyszłego roku będziesz musiała jakoś unormować swoją sytuację (czyt. dostać pracę) by takie problemy się nie powtarzały.
MayKasahara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 12:38   #6
Queen27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 41
Dot.: Ostatni semestr licencjatu i problem.

To jest ostatni semestr licencjatu i narazie nie planuje magisterskich dopiero aż na nie zarobie.
Queen27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 16:05   #7
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Ostatni semestr licencjatu i problem.

Trochę za późno zaczęłaś o tym myśleć. Trzeba było się starać o zapomogę w szkole, stypendium socjalne, wyżywieniowe lub mieszkalne, albo tak jak ktoś pisał wcześniej napisać podanie o odroczenie spłat.

Najpierw dowiedz się co Ci powiedzą w szkole i się nie przejmuj
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 00:35   #8
Ilonaa1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 16
Dot.: Ostatni semestr licencjatu i problem.

Oj, stypendium socjalne też nie jest tak łatwo dostać, oni biorą dokumenty za poprzedni rok podatkowy, kiedy jeszcze Queen27 pracowała..Po drugie w połowie semestru, odkąd mi wiadomo, nie rozpatrują podań o stypendium.
Myślę, że rozmowa z wykładowcą i jakieś stosowne podanie dziekanatu powinno pomóc. Przecież takim uczelniom zależy, żeby student nie przerywał nauki, przecież mają z tego zysk. Tylko pośpisz się z załatwieniem tej sprawy. Powodzenia!
Ilonaa1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 09:04   #9
Queen27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 41
Dot.: Ostatni semestr licencjatu i problem.

W weekend dopiero będe mogła spotkać się z tym wykładowcą, który nie chce mnie dopuścić. Mam nadzieje, że mi troche popuści i dopuści do egzaminu. a na stypendium socjalne się nigdy nie załapywałam, a ostatni semestr to juz za późno. Wyżywienie i mieszkanie nie wchodzi wogle w rachube, ponieważ są ro studia niestacjonarne, zaoczne i nie w ojej miejscowości. Znam paru studentów , którzy studiują ale mają tzw, tryb indywidualny i nie przychodzą do szkoły na wykłady tylko na egzaminy same, ale w podaniu o ten tryb indywidualny trzeba podać poowód przyszłej nieobecności takie jak praca, choroba itd, a mój powód to bezrobocie i brak pieniędzy to chyba by nie przeszło.
Queen27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.