Szkoła policealna + studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 09:29   #1
redo92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 548

Szkoła policealna + studia?


Witam
Nie wiedziałam gdzie indziej założyć ten wątek, więc jeśli źle trafiłam to z góry przepraszam

Mam wielki problem, mianowicie chciałabym iść na studia w Łodzi do Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu. I tutaj wykluwa się problem. Jestem po zwykłym liceum, czy powinnam przed tymi studiami iść na jakiś kurs, albo do szkoły policealnej kosmetycznej? Czy od razu na studia i nie będę miała problemów z brakiem wiedzy itp?
A może studia + zaoczne kurs w szkole policealne?
Bardzo proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia czy mam od razu składać papiery na studia
redo92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 10:05   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Szkoła policealna + studia?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-05-03 o 10:07
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:34   #3
aqua1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Szkoła policealna + studia?

a chciałabys iśc na kosmetologie tak?
na studia sie idzie zeby sie czegoś nauczyć, oczywiście trzeba miec jakas tam podstawową wiedze w zaleznosci od danego kierunku,(np. na twoj to chyba chemia..) ale mysle ze to bez sensu , zebys szla na kurs przed studiami... przewaznie tam ida takie dziewczyny jak ty , po "zwyklym" liceum
aqua1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 14:10   #4
redo92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 548
Dot.: Szkoła policealna + studia?

Cytat:
Napisane przez aqua1 Pokaż wiadomość
a chciałabys iśc na kosmetologie tak?
na studia sie idzie zeby sie czegoś nauczyć, oczywiście trzeba miec jakas tam podstawową wiedze w zaleznosci od danego kierunku,(np. na twoj to chyba chemia..) ale mysle ze to bez sensu , zebys szla na kurs przed studiami... przewaznie tam ida takie dziewczyny jak ty , po "zwyklym" liceum
Tzn ja wypatrzyłam sobie kierunek Spa i odnowa biologiczna na studiach, a dodatkowo chciałabym zrobić kurs wizażu
redo92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 13:32   #5
ladyjenova
Raczkowanie
 
Avatar ladyjenova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 161
GG do ladyjenova
Dot.: Szkoła policealna + studia?

redo92 hej ja jestem tegoroczną maturzystką z Białegostoku i właśnie mam zamiar pójść tą drogą o której myślisz tzn. szkoła policealna ( studium kosmetyczne) a póżniej idę na studia Zdrowie Publiczne ze specjalizacją odnowa biologiczna z kosmetyką na OSW w Olsztynie Uważam że to dobra decyzja, ponieważ teraz pójdę do pracy odłożę sobie przez 2 lata chociaż na część studiów zdobędę już część wiedzy i praktyki i jak zacznę studia będę szukała pracy w salonie kosmetycznym żeby od razu mieć zaliczone praktyki studenckie. Poza tym nie wiem jak jest tam gdzie ty idziesz ale na OSW jest tak że jeżeli powtarzaja ci się ze studium przedmioty na studiach ( a tak zapewne będzie bo to pokrewne kierunki) to przepisują ci tą ocenę ze studium do indeksu na studia
__________________
Kosmetyczkaaaaa
driver od 23.08.2012
ladyjenova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:07   #6
redo92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 548
Dot.: Szkoła policealna + studia?

Cytat:
Napisane przez ladyjenova Pokaż wiadomość
redo92 hej ja jestem tegoroczną maturzystką z Białegostoku i właśnie mam zamiar pójść tą drogą o której myślisz tzn. szkoła policealna ( studium kosmetyczne) a póżniej idę na studia Zdrowie Publiczne ze specjalizacją odnowa biologiczna z kosmetyką na OSW w Olsztynie Uważam że to dobra decyzja, ponieważ teraz pójdę do pracy odłożę sobie przez 2 lata chociaż na część studiów zdobędę już część wiedzy i praktyki i jak zacznę studia będę szukała pracy w salonie kosmetycznym żeby od razu mieć zaliczone praktyki studenckie. Poza tym nie wiem jak jest tam gdzie ty idziesz ale na OSW jest tak że jeżeli powtarzaja ci się ze studium przedmioty na studiach ( a tak zapewne będzie bo to pokrewne kierunki) to przepisują ci tą ocenę ze studium do indeksu na studia
Tzn u mnie pieniązki nie robią różnicy bo studia kosztują tyle samo co szkoła policealna. Ja już zdecydowałam, że nie będę traciła czasu i od razu pójdę na studia i w tym samym czasie zrobię pare kursów z wizażu, masażu itp
redo92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 14:03   #7
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 94
Dot.: Szkoła policealna + studia?

Cytat:
Napisane przez redo92 Pokaż wiadomość
Tzn u mnie pieniązki nie robią różnicy bo studia kosztują tyle samo co szkoła policealna. Ja już zdecydowałam, że nie będę traciła czasu i od razu pójdę na studia i w tym samym czasie zrobię pare kursów z wizażu, masażu itp
wiesz to zależy o jakim studium myślisz - ja kończyłam cosinusa - kierunków mają co nie miara - i nie płaciłam za nic - każdy kierunek studium jest za free - więc w tym przypadku tylko brać.
malamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 11:59   #8
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Szkoła policealna + studia?

Hej, jeśli chcesz iść na studia to idź, czy dziennie czy zaocznie to już Twoja decyzja. Po studium to uzyskasz technika usług kosmetycznych i po tym można już pracować w salonie kosmetycznym. Po studiach masz już tytuł kosmetologa i można pracowac np.w salonie albo w Spa. A kursy to możesz po szkole zrobić albo w czasie studiów czy studium. Kursy są po to żeby dokształcić się w jakiejś dziedzinie np. masz ukończone studium i masz technika usług kosmetycznych, a możesz zrobić kurs np. wizażu albo stylizacji paznokci.
A jeśli zdecydowałabyś isć na studium to polecam szkoły kosmetyczne typowe kosmetyczne....

Edytowane przez martusiakw
Czas edycji: 2011-05-23 o 12:01
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 20:01   #9
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Szkoła policealna + studia?

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Hej, jeśli chcesz iść na studia to idź, czy dziennie czy zaocznie to już Twoja decyzja. Po studium to uzyskasz technika usług kosmetycznych i po tym można już pracować w salonie kosmetycznym. Po studiach masz już tytuł kosmetologa i można pracowac np.w salonie albo w Spa. A kursy to możesz po szkole zrobić albo w czasie studiów czy studium. Kursy są po to żeby dokształcić się w jakiejś dziedzinie np. masz ukończone studium i masz technika usług kosmetycznych, a możesz zrobić kurs np. wizażu albo stylizacji paznokci.
A jeśli zdecydowałabyś isć na studium to polecam szkoły kosmetyczne typowe kosmetyczne....
myślę podobnie - jeśli ktoś się waha między studium, a studiami i ma możliwości by iść na to drugie, to powinien.
Studium jest też bardzo dobrym rozwiązaniem, ale na zasadzie rozwinięcia tematu, dokształcenia w danym rejonie no i się ma tytuł technika.
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.