brak okresu test negatywny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 19:03   #1
emilia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5

brak okresu test negatywny


witam. a więc... kochałam się z chłopakiem teoretycznie w dni nie płodne dokładnie 8 dni po owulacji (ponieważ, zawsze miałam regularne cykle) pękła nam gumka. ale postanowiłam, że zaczekam na @ a potem ewentualnie zrobię test. Tak też było. Zrobiłam test 3 dni po tym jak nie wystąpiła spodziewana @. Wynik wyszedł negatywny, trochę mi ulżyło aczkolwiek wiem, ze nie mogę do końca wierzyć testom... Teraz jestem już tydzien po zrobionym tescie a @ nadal nie wystąpiła. Dodam że od niedawna jestem na lekkiej diecie i chodzę na fitness. Nie bardzo wiem, co mam robić przymierzam się do drugiego testu i chyba zrobię go jutro. Nie odczuwam jakiś specjalnych zmian w organizmie. Jestem może trochę bardziej ospała ale to z napiętego harmonogramu dnia. Czy możecie mi coś doradzić ? co powinnam zrobić ? Jestem jeszcze za młoda i zupełnie nie przygotowana na dzidziusia...
emilia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:24   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: brak okresu test negatywny

Dziewczyno, po pierwsze - nawet regularna miesiączka nie sprawia, że możesz brać za pewny dzień wystąpienia domniemanej owulacji. Ona może z różnych przyczyn się opóźnić lub nawet przyśpieszyć.

Po drugie - od stosunku musi minąć 14 dni, aby test był wiarygodny. Myślę, że jeśli go jutro powtórzysz, upewnisz się, że ciąży na pewno nie ma. Poczekałabym jeszcze z tą miesiączką do kolejnej - jeśli problem się powtórzy, koniecznie umów się u lekarza.

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że mając lat 17 raz nie miałam okresu ot tak. Po prostu miałam miesiąc przerwy. Nie zmartwiło mnie to zbytnio (byłam dziewicą), uznałam, że tak czasem bywa... Za kolejny miesiąc wszystko wróciło do normy.

Moja rada - zrób test i przy wyniku negatywnym czekaj do kolejnej miesiączki.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:42   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: brak okresu test negatywny

Zrób tak jak planowałaś jutro drugi test. Miesiączka może spóźniać się z różnych przyczyn, nie musi to być od razu ciąża. Zmieniłaś tryb życia, masz napięty harmonogram, może jakiś stres i miesiączka się przesunęła.
Tak jak napisała Lia, nie masz pewności czy miałaś dni niepłodne i nie ufaj tego typu spostrzeżeniom, jak pisałam wcześniej miesiączka może z różnych przyczyn się przesunąć i wtedy obliczenia zawodzą.
Gdybym była w Twoim wieku i zawiodłaby prezerwatywa biegłabym do lekarza po tabletki po. Na pewno bym nie ryzykowała.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:49   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: brak okresu test negatywny

Cytat:
Napisane przez emilia93 Pokaż wiadomość
witam. a więc... kochałam się z chłopakiem teoretycznie w dni nie płodne dokładnie 8 dni po owulacji (ponieważ, zawsze miałam regularne cykle) pękła nam gumka. ale postanowiłam, że zaczekam na @ a potem ewentualnie zrobię test. Tak też było. Zrobiłam test 3 dni po tym jak nie wystąpiła spodziewana @. Wynik wyszedł negatywny, trochę mi ulżyło aczkolwiek wiem, ze nie mogę do końca wierzyć testom... Teraz jestem już tydzien po zrobionym tescie a @ nadal nie wystąpiła. Dodam że od niedawna jestem na lekkiej diecie i chodzę na fitness. Nie bardzo wiem, co mam robić przymierzam się do drugiego testu i chyba zrobię go jutro. Nie odczuwam jakiś specjalnych zmian w organizmie. Jestem może trochę bardziej ospała ale to z napiętego harmonogramu dnia. Czy możecie mi coś doradzić ? co powinnam zrobić ? Jestem jeszcze za młoda i zupełnie nie przygotowana na dzidziusia...
robilas test z pierwszego moczu? jezeli tak to idz i zrob test z krwi.
Jezeli nie to zrob z porannego moczu test.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:53   #5
emilia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: brak okresu test negatywny

no właśnie to nie był mocz z rana dlatego chce zrobić drugi test. a potem badanie krwi. a zapomniałam jeszcze dodać, że co jakiś czas pobolewają mnie jajniki. taki ból jakbym miała dostać @ no ale niestety nie pojawia się
emilia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:56   #6
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: brak okresu test negatywny

Spokojnie, zrób ten drugi test i jeśli wyjdzie negatywny poczekaj na miesiączkę. Jeśli by po raz drugi nie wystąpiła możesz wybrać się do lekarza.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:58   #7
emilia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: brak okresu test negatywny

tak też zrobię. Stresuję się bo nigdy tak nie miałam. Ale postaram się o tym nie myśleć i na spokojnie wszystko ogarnąc
emilia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 20:03   #8
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: brak okresu test negatywny

Myślę, że tego stresu by nie było, gdybyś była dziewicą. ;-) Bo seks może nie mieć żadnego związku z tym odchyleniem.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 20:06   #9
emilia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: brak okresu test negatywny

eh.. no dziewicą już nie jestem troszkę czasu
emilia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 20:16   #10
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: brak okresu test negatywny

Cytat:
Napisane przez emilia93 Pokaż wiadomość
eh.. no dziewicą już nie jestem troszkę czasu
Po prostu trzeba uważać na zabezpieczenie. Gdyby zabezpieczenie nie zawiodło nie byłoby stresu.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 18:49   #11
19Patrycja85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 23
Dot.: brak okresu test negatywny

W pełni podzielam zdanie koleżanek.
Chciałam tylko podkreślić nieskuteczność obliczeń dni płodnych. Ja na przykład zaszłam w ciążę w 23/24 dniu cyklu, przy cyklach 30-dniowych, równych od zawsze. Mój ginekolog był w szoku (zresztą nie mniejszym, niz ja). Stwierdził, ze jednak natura czasem płata figla. Oboje z mężem pragneliśmy dzidzi, dlatego nie mogliśmy otrzymać lepszej diagnozy
Skoro nie czujesz sie jeszcze gotowa na maleństwo, trzeba być bardziej rozważnym. Mam nadzieję, ze wszystko ułoży się po Twojej myśli Pozdrawiam
19Patrycja85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 17:27   #12
Frezjunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: brak okresu test negatywny

.

Edytowane przez Frezjunia
Czas edycji: 2012-03-02 o 21:02
Frezjunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.