Ktore mieszkanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-21, 18:23   #1
b2401345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4

Ktore mieszkanie?


Sa do wynajmu dwa mieszkania, gdzie placilbym tylko czynsz+mala nawiazke. Jedno w ktorym obecnie mieszkam ma 47m jest duzy pokoj duza kuchnia duza lazienka i przedpokoj, ma 3m wysokosci jest na niskim parterze od strony poludniowo-wschodniej, pomieszczenia sa srednio rozmieszczone i troche marnuje sie przestrzen. Nie mozna tego inaczej zaaranzowac ze wzgledu na jedno okno (poza tym nie mozna bo to nie moje). Ogolnie mieszkanie jest dosc ciemne, ok. 13:00 juz trzeba zapalic swiatlo, zeby cos widziec. Drugie jest na ostatnim (7) pietrze od strony zachodnio-poludniowej, jest widno, ma balkon natomiast jest to mieszkanie rogowe jak nie jest ogrzewane to jest w nim 14-15 topni przy okolo 3 na zewnatrz, a nie ma mozliwosci odkrecenia grzejnikow i sprawdzenia jak sie to bedzie zachowywac gdy bedzie wlaczone ogrzewanie i jak przygrzeje slonce, (czy nie bedzie latem super goraco) . Wiatr na pewno wieje bardziej niz na dole. Ma lacznie 28m (15.5 m pokoj , mala lazienke tak 2x1,5, mala kuchnie i mikroprzedpokoj na szerokosc drzwi i dlugosc jednego kroku.) Ktore polecacie dla osoby, ktora (poki co) mieszka sama? Cenowo to mniejsze jest ok 30% tansze ale nie wiadomo jak bedzie z kosztami ogrzewania w zime. Czy warto zmieniac to duze na mniejsze?
Dzieki i pozdrawiam!
b2401345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 18:37   #2
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Ktore mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez b2401345 Pokaż wiadomość
Sa do wynajmu dwa mieszkania, gdzie placilbym tylko czynsz+mala nawiazke. Jedno w ktorym obecnie mieszkam ma 47m jest duzy pokoj duza kuchnia duza lazienka i przedpokoj, ma 3m wysokosci jest na niskim parterze od strony poludniowo-wschodniej, pomieszczenia sa srednio rozmieszczone i troche marnuje sie przestrzen. Nie mozna tego inaczej zaaranzowac ze wzgledu na jedno okno (poza tym nie mozna bo to nie moje). Ogolnie mieszkanie jest dosc ciemne, ok. 13:00 juz trzeba zapalic swiatlo, zeby cos widziec. Drugie jest na ostatnim (7) pietrze od strony zachodnio-poludniowej, jest widno, ma balkon natomiast jest to mieszkanie rogowe jak nie jest ogrzewane to jest w nim 14-15 topni przy okolo 3 na zewnatrz, a nie ma mozliwosci odkrecenia grzejnikow i sprawdzenia jak sie to bedzie zachowywac gdy bedzie wlaczone ogrzewanie i jak przygrzeje slonce, (czy nie bedzie latem super goraco) . Wiatr na pewno wieje bardziej niz na dole. Ma lacznie 28m (15.5 m pokoj , mala lazienke tak 2x1,5, mala kuchnie i mikroprzedpokoj na szerokosc drzwi i dlugosc jednego kroku.) Ktore polecacie dla osoby, ktora (poki co) mieszka sama? Cenowo to mniejsze jest ok 30% tansze ale nie wiadomo jak bedzie z kosztami ogrzewania w zime. Czy warto zmieniac to duze na mniejsze?
Dzieki i pozdrawiam!
Na prawdę w mieszkaniu południowo-wschodnim jest tak szybko ciemno? Moja mama ma takie i uważam, że przy ustawieniu sypialnia od wschodu, salon od południa jest bardzo spoko. We wschodniej sypialni, w lato, wieczorem jest już chłodno. Natomiast mieszkanie z oknami na zachód to w lato piekarnik. Mieszkam już w drugim takim i jest masakra. Niestety to kawalerka, więc nie ucieknę sobie do innego pokoju.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 18:47   #3
b2401345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Ktore mieszkanie?

Niestety jest ciemno.. Tzn. nie tak jak w nocy, costam widac, ale jest olbrzymia roznica miedzy mieszkaniami z drugiej strony.
b2401345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 06:41   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ktore mieszkanie?

Nie zamieniłabym mieszkania 47 metrów na 28 metrów.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 08:07   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ktore mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nie zamieniłabym mieszkania 47 metrów na 28 metrów.
Dla mnie to również egzotyczny pomysł.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 11:23   #6
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Ktore mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Na prawdę w mieszkaniu południowo-wschodnim jest tak szybko ciemno? Moja mama ma takie i uważam, że przy ustawieniu sypialnia od wschodu, salon od południa jest bardzo spoko. We wschodniej sypialni, w lato, wieczorem jest już chłodno. Natomiast mieszkanie z oknami na zachód to w lato piekarnik. Mieszkam już w drugim takim i jest masakra. Niestety to kawalerka, więc nie ucieknę sobie do innego pokoju.
Co innego południe i wschód a co innego poludniowy wschód w dodatku na parterze

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Oba mieszkania sa slabe. Ogrzewanie ich może wyjść podobnie - w końcu pierwsze jest wyższe i większe, w dodatku ciemne wiec więcej płacisz za prad.

Tyle ze to 14-15 stopni jest słabe. W moim akademiku był zawsze problem na jesień i wiosnę gdy już nie było na dworze wysokich temperatur a nie grzali. Szczególnie w łazience było to czuc. Nie polecam. Ludzie grzali odkrecajac ciepła wodę pod prysznicem, zdarzało się ze jej brakowało później; albo wnosili nielegalne farelki i co roku podnosila administracja czynsz bo zużycie prądu za wysokie
Nie lepiej poszukać czegoś trochę drozszego, znaczy z wyższym odstępnym? W ostatecznym rozrachunku może wyjść na jedno bo spadną rachunki a będziesz miała lepsze warunki. Albo wynająć z kimś dwupokojowe mieszkanie?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 14:38   #7
b2401345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Ktore mieszkanie?

Niestety z pewnych wzgledow tylko te dwa mieszkania sa do wyboru. wiem, ze obydwa sa srednie.. I musze sie na ktores zdecydowac. N dole jest ogromna kuchnia i lazienka z ktorych wlasciwie nie korzystam. Jest tez troche depresyjne chociaz mieszkam tam juz 3 lata i moze to kwestia przyzwyczajenia. Te u gory wydaje sie byc wesole bo jasne ale moze byc chlodno... a latem wrzaco hmm...
b2401345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-24, 08:56   #8
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Ktore mieszkanie?

Z doświadczenia wiem, że jeśli jest w nieocieplonym budynku i na ostatnim pietrze i określone jako "słoneczne" to latem spodziewaj się tropikalnych temperatur. Jeśli tak lubisz to ok, ja nie potrafiłam wytrzymać w takich warunkach.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 10:15   #9
b2401345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Ktore mieszkanie?

Budynek jest niby ocieplony w tym mieszkaniu u gory jak nie jest grzane jest 14-15 stopni a sasiedzi mowia, ze faktycznie latem nie do wytrzymania... Z kolei to na dole nie ma w praktycznie ogole slonca. Jest duze ale zle rozplanowane - ogromna lazienka, ogromna kuchnia
b2401345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 00:59   #10
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Ktore mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem, że jeśli jest w nieocieplonym budynku i na ostatnim pietrze i określone jako "słoneczne" to latem spodziewaj się tropikalnych temperatur. Jeśli tak lubisz to ok, ja nie potrafiłam wytrzymać w takich warunkach.
Zgadzam się w 100%. Mieszkałam jakiś czas na ostatnim piętrze, w lato war jak cholera, w zimie chłodno... a Warszawa to wcale nie tropiki
Tak samo u znajomych w domu, na poddaszu jest taki zaduch latem, że nie idzie wytrzymać. Myśle, ze to niezbyt udany pomysl.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-02 01:59:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.