Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-08, 01:39   #1
kaainis
Rozeznanie
 
Avatar kaainis
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 785

Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady


Wizażanki,

planuję remont mieszkania, które przeszło na rodzinę w spadku.
Kawalerka 27, 35 m2, w typowym czteropiętrowym bloku z lat 70.

Bardzo zależy mi na wydzieleniu z kuchni pokoju, a w pokoju zrobienia aneksu kuchennego. Dowiadywałam się w spółdzielni jak wygląda procedura, wszystko już wiem, chcę przełożyć wodę do pokoju, z gazu zupełnie zrezygnować i mieć indukcję.
Jestem świadoma dodatkowych kosztów związanych z przeniesieniem rur, zlikwidowania gazu i prawdopodobnie zwiększenia mocy przyłączeniowej (w tym momencie mam 5 kWh). Może ktoś się orientuje jakie wysokie one mogą być?
Nie przeszkadza mi oraz TŻtowi również mini przestrzeń w nowej sypialni.

Mieszkanie wcześniej miało być na sprzedaż, więc w pokoju na ścianach jest położona gładź i są pomalowane na biało, na podłodze leży parkiet, który wymaga cyklinowania.
W łazience czeka mnie remont totalny, muszę zlikwidować mikro wannę i założyć zlew, bo nie ma żadnego, do tego kafelki i ukrycie rur. Jakieś wizje na te 3 metry?
Potrzebuję porady w sprawie kuchni, czy zrobić w jednej linii, czy może mikro literę L, co z lodówką, czy w jednej linii wraz z kuchnią, czy może w zabudowie obok szafek na ścianie po lewej stronie w pokoju.
Jakieś pomysły na przechowywanie? Mieszkanie jest małe, nie mamy za dużo rzeczy, ale jednak jakieś tam są.
Jeśli chodzi o kolory to biały-szary-drewno. Mieszkanie jest małe, więc chcę, żeby było jasne i przytulne.

Mam nadzieję, że zmieszczę się w 20-25 tysiącach, maksymalnie w 30, a remont planuję na wrzesień - październik, więc jeszcze trochę czasu na zmiany planów i nowe pomysły mam.

Załączam plan mieszkania i plan z moją wizją. Jestem otwarta na propozycje, nawet na te, gdzie kuchnia zostaje na swoim miejscu, a mieszkanie pozostaje kawalerką.

Z góry dziękuję za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plan mieszkania.jpg (206,7 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg moja wizja.jpg (202,5 KB, 86 załadowań)
kaainis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 04:41   #2
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

zastanawiam się czy nie lepiej będzie przesunąć ścianę i powiększyć kuchnie żeby zrobić przechodni salon z aneksem
nie znam się na planach więc nie wiem jaką ściana jest między kuchnia a pokojem i przedpokojem

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:53   #3
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Cytat:
Napisane przez kaainis Pokaż wiadomość
Wizażanki,

planuję remont mieszkania, które przeszło na rodzinę w spadku.
Kawalerka 27, 35 m2, w typowym czteropiętrowym bloku z lat 70.

Bardzo zależy mi na wydzieleniu z kuchni pokoju, a w pokoju zrobienia aneksu kuchennego. Dowiadywałam się w spółdzielni jak wygląda procedura, wszystko już wiem, chcę przełożyć wodę do pokoju, z gazu zupełnie zrezygnować i mieć indukcję.
Jestem świadoma dodatkowych kosztów związanych z przeniesieniem rur, zlikwidowania gazu i prawdopodobnie zwiększenia mocy przyłączeniowej (w tym momencie mam 5 kWh). Może ktoś się orientuje jakie wysokie one mogą być?
Nie przeszkadza mi oraz TŻtowi również mini przestrzeń w nowej sypialni.

Mieszkanie wcześniej miało być na sprzedaż, więc w pokoju na ścianach jest położona gładź i są pomalowane na biało, na podłodze leży parkiet, który wymaga cyklinowania.
W łazience czeka mnie remont totalny, muszę zlikwidować mikro wannę i założyć zlew, bo nie ma żadnego, do tego kafelki i ukrycie rur. Jakieś wizje na te 3 metry?
Potrzebuję porady w sprawie kuchni, czy zrobić w jednej linii, czy może mikro literę L, co z lodówką, czy w jednej linii wraz z kuchnią, czy może w zabudowie obok szafek na ścianie po lewej stronie w pokoju.
Jakieś pomysły na przechowywanie? Mieszkanie jest małe, nie mamy za dużo rzeczy, ale jednak jakieś tam są.
Jeśli chodzi o kolory to biały-szary-drewno. Mieszkanie jest małe, więc chcę, żeby było jasne i przytulne.

Mam nadzieję, że zmieszczę się w 20-25 tysiącach, maksymalnie w 30, a remont planuję na wrzesień - październik, więc jeszcze trochę czasu na zmiany planów i nowe pomysły mam.

Załączam plan mieszkania i plan z moją wizją. Jestem otwarta na propozycje, nawet na te, gdzie kuchnia zostaje na swoim miejscu, a mieszkanie pozostaje kawalerką.

Z góry dziękuję za pomoc!
Zaproponowałabym inny pomysł - zostawienie kuchni tak jak jest (meble w L na tej "dolnej" ścianie i pod oknem, w narożniku mini stolik + 2 krzesła; ewentualnie blat z lewej i prawej, ale część blatu bez szafek dolnych - pod spód będzie można wsunąć taborety i wykorzystywać ten blat jako stół a nadal będzie stanowił powierzchnię roboczą do szykowania posiłków) i wydzielenie ciemnej sypialni z salonu - tak jak jest mniej-więcej w załączniku.

plan.jpg

Dlaczego?
1. Kuchnia i tak byłaby prawie w całości zajęta przez łóżko
2. Oszczędzisz na przekładaniu instalacji
3. Przy "wejściu" od strony okna być może uda się uzyskać w tej części "korytarzykowej"przestrze ń na szafy ubraniowe i miejsce do składowania gratów typu suszarka, deska do prasowania itd. a w salonie postawisz już sobie tylko niskie meble pod telewizor
plan2.jpg
4. Światła naturalnego w sypialni nie potrzebujesz; zresztą przy drzwiach tak jak pisałam wcześniej i tak będzie okno z salonu.

Jak można to zrobić? Z gk i drzwi przesuwne (jak w szafach typu komandor); można też bardziej wymyślnie:

Tu zresztą fajnie jest pokazane że można dodatkowo do składowania wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem zamiast nad.

Być może pomysł Ci się spodoba i go rozważysz bo akurat masz możliwość takiego wydzielenia; a szczerze mówiąc ja np. wolałabym mieć mniejszy i mniej zagracony meblami salon, niż większy ale razem z kuchnią i składowiskiem wszystkiego.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 13:11   #4
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Autorko, a co sądzisz o czymś takim? KLIK i KLIK
Trzeba by było jednak zrobić małą demolkę, rozwalić ścianę między kuchnią i pokojem, kosztem wysokości kuchni zabrać kilka cm i zrobić tam podest. Od strony pokoju zrobilibyście szafę, a na samym dole byłaby ta szuflada z której wysuwałby się materac na stelażu z kółkami. Rano chowacie w ścianę, macie łatwy dostęp do szaf.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 13:38   #5
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Autorko, a co sądzisz o czymś takim? KLIK i KLIK
Trzeba by było jednak zrobić małą demolkę, rozwalić ścianę między kuchnią i pokojem, kosztem wysokości kuchni zabrać kilka cm i zrobić tam podest. Od strony pokoju zrobilibyście szafę, a na samym dole byłaby ta szuflada z której wysuwałby się materac na stelażu z kółkami. Rano chowacie w ścianę, macie łatwy dostęp do szaf.
Też fajny pomysł ale moja rada dla wysokich brzmi: sprawdź czy stojąc na wysokości podestu nie będziesz się czuć klaustrofobicznie szczególnie blisko okna gdy okaże się że oczy są wyżej niż okno
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 18:26   #6
kaainis
Rozeznanie
 
Avatar kaainis
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 785
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Jeśli chodzi o łóżko w podeście to odpada, nie bardzo jestem za czymś takim, poza tym wolałabym nie ruszać ścian.
Faktycznie pomysł z łóżkiem w pokoju jest fajny, ale myślę, że wolę dopłacić do przeróbki mieszkania na 2 pokoje, niż kombinować z dodatkowym łóżkiem w pokoju. W mieście, w którym obecnie mieszkam i w którym znajduje się mieszkanie ludzie wolą wynajmować albo kupować dwupokojowe mieszkania niż kawalerki, a mieszkanie dla nas ma być na kilka lat, a potem będzie na wynajem albo na sprzedaż. Chodzi również o możliwość przenocowania moich rodziców czy dziadków, mieszkam obecnie bardzo daleko od domu rodzinnego i bez noclegu się nie obędzie. Poza tym gdyby rodzina nam się powiekszyła, zawsze mamy dodatkowy pokój.
Myślę, że jeśli mieszkanie jednak zostanie jednookojowe, to nie będziemy bawić się w dodatkowe łóżka, wystarczy nam rozkładana kanapa.
Jeśli chodzi o tą mikro sypialnię w miejscu obecnej kuchni, wytarczy nam łózko 140x200 i jesteśmy świadomi, że zajmie nam ono praktycznie całe pomieszczenie, ale nam to nie przeszkadza.
Czy ktoś ma jakąś wizję jak rozmieścić szafki w aneksie kuchennym i jak rozplanować mieszkanie, gdyby salon był z aneksem.

Edytowane przez kaainis
Czas edycji: 2016-04-09 o 18:29
kaainis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 20:16   #7
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Cytat:
Napisane przez kaainis Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o łóżko w podeście to odpada, nie bardzo jestem za czymś takim, poza tym wolałabym nie ruszać ścian.
Faktycznie pomysł z łóżkiem w pokoju jest fajny, ale myślę, że wolę dopłacić do przeróbki mieszkania na 2 pokoje, niż kombinować z dodatkowym łóżkiem w pokoju. W mieście, w którym obecnie mieszkam i w którym znajduje się mieszkanie ludzie wolą wynajmować albo kupować dwupokojowe mieszkania niż kawalerki, a mieszkanie dla nas ma być na kilka lat, a potem będzie na wynajem albo na sprzedaż. Chodzi również o możliwość przenocowania moich rodziców czy dziadków, mieszkam obecnie bardzo daleko od domu rodzinnego i bez noclegu się nie obędzie. Poza tym gdyby rodzina nam się powiekszyła, zawsze mamy dodatkowy pokój.
Myślę, że jeśli mieszkanie jednak zostanie jednookojowe, to nie będziemy bawić się w dodatkowe łóżka, wystarczy nam rozkładana kanapa.
Jeśli chodzi o tą mikro sypialnię w miejscu obecnej kuchni, wytarczy nam łózko 140x200 i jesteśmy świadomi, że zajmie nam ono praktycznie całe pomieszczenie, ale nam to nie przeszkadza.
Czy ktoś ma jakąś wizję jak rozmieścić szafki w aneksie kuchennym i jak rozplanować mieszkanie, gdyby salon był z aneksem.
Może tego typu układ na prawo od wejścia do pokoju:
http://segritta.pl/kolorowa-kuchnia-debowym-barkiem/

Barek może być niższy i będzie wtedy typowym stołem; nie musisz też robić pod barkiem szafek, wtedy zajmie to mniej miejsca.

Tutaj inne ujęcia tej samej kuchni, lepiej widać że po wyrzuceniu szafek byłby stół:
http://segritta.pl/moje-nowe-mieszkanie/

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2016-04-09 o 20:17
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-10, 00:55   #8
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Mieszkam w kawalerce dokładnie 27m (mamy aneks sypialny, może nawet ciut większy niż autorka) i kuchnia jest taka jak proponuje KrólowaJulianna, w wersji z barkiem. W części "salonowej" spokojnie mieści się stół z krzeslami, kanapa, szafki i nawet stolik kawowy. Ja sobie chwale to rozwiązanie (chociaż stolik kawowy bym wywaliła ). Może taka opinia kogoś kto użytkuje podobna przestrzeń ci pomoże autorko

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 01:55 ---------- Poprzedni post napisano o 01:52 ----------

Podsumowując jestem za układem u lub l zwróconym w stronę salonu, zawsze to jakieś odgrodzenie przestrzeni kuchennej, ale dużo zależy od tego w jaki sposób użytkujecie kuchnię, kaanis nic o tym nie napisalas. Jeśli nie gotujecie dużo to pewnie wystarczy wam nawet zabudowa na jednej scianie.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=747956 wymianka kosmetyczna
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 01:56   #9
kaainis
Rozeznanie
 
Avatar kaainis
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 785
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
Mieszkam w kawalerce dokładnie 27m (mamy aneks sypialny, może nawet ciut większy niż autorka) i kuchnia jest taka jak proponuje KrólowaJulianna, w wersji z barkiem. W części "salonowej" spokojnie mieści się stół z krzeslami, kanapa, szafki i nawet stolik kawowy. Ja sobie chwale to rozwiązanie (chociaż stolik kawowy bym wywaliła ). Może taka opinia kogoś kto użytkuje podobna przestrzeń ci pomoże autorko

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 01:55 ---------- Poprzedni post napisano o 01:52 ----------

Podsumowując jestem za układem u lub l zwróconym w stronę salonu, zawsze to jakieś odgrodzenie przestrzeni kuchennej, ale dużo zależy od tego w jaki sposób użytkujecie kuchnię, kaanis nic o tym nie napisalas. Jeśli nie gotujecie dużo to pewnie wystarczy wam nawet zabudowa na jednej scianie.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
Lolandra, mogłabyś może pokazać mi zdjęcia swojego pokoju z aneksem albo narysować jak to wygląda? Jestem bardzo ciekawa jak to rozplanowaliście. Jeśli chodzi o gotowanie to lubimy to robić, ale gdyby kuchnia była nawet na jednej ścianie to myślałam o zakupie stołu, który można rozkładać z obu stron i wtedy jego używać jako blat roboczy oraz podczas spotkań, a składać, w momencie, w którym nie jest potrzebny. Przykładowo - norden (http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/70290223/).
Jeśli chodzi o odgrodzenie przestrzeni kuchennej to nie mamy tutaj żadnych takich potrzeb, więc nie wiem, czy jest sens skracać tak i tak małą, bo trochę ponad 4 metrową ścianę, wzdłuż której ma jeszcze stać kanapa.
kaainis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 13:09   #10
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Udało mi się nabazgrac coś na telefonie z braku komputera i papieru pod ręką tak więc wybacz mi brak linii prostych i proporcji pomieszczenia, powinno być podłużne nie kwadratowe (widzę że przy dodawaniu załącznika jeszcze coś się pozmienialo). Co do kuchni to chyba wszystko jest widoczne, nad kuchenka-zlewem są szafki wiszące. Cześć szafek oznaczyłam X. W pokoju S to ten nieszczęsny stolik kawowy, jest bardzo duży i przy takim ustawieniu kanapy to jedyne miejsce w którym może stac. Planuje go wymienić na coś wielkości lacka z ikei, wtedy mógłby stać przed kanapa. Szafki w pokoju są normalniej wielkości, stół z tych mniejszych ale daje radę (zazwyczaj stoi dłuższym bokiem do ściany pełniąc funkcję biurka :p).

uploadfromtaptalk1460289372795.jpg
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=747956 wymianka kosmetyczna
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 13:11   #11
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Podoba mi się pomysł ze stolo blatem

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=747956 wymianka kosmetyczna
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-10, 13:34   #12
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Dobrze widzę, że kanapa stoi pod oknem balkonowym i blokuje dostęp na balkon?

Rozrysuj sobie to w programie, żeby się na żywo nie rozczarować, że nie ma się gdzie ruszyć.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 07:27   #13
kaainis
Rozeznanie
 
Avatar kaainis
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 785
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
Udało mi się nabazgrac coś na telefonie z braku komputera i papieru pod ręką tak więc wybacz mi brak linii prostych i proporcji pomieszczenia, powinno być podłużne nie kwadratowe (widzę że przy dodawaniu załącznika jeszcze coś się pozmienialo). Co do kuchni to chyba wszystko jest widoczne, nad kuchenka-zlewem są szafki wiszące. Cześć szafek oznaczyłam X. W pokoju S to ten nieszczęsny stolik kawowy, jest bardzo duży i przy takim ustawieniu kanapy to jedyne miejsce w którym może stac. Planuje go wymienić na coś wielkości lacka z ikei, wtedy mógłby stać przed kanapa. Szafki w pokoju są normalniej wielkości, stół z tych mniejszych ale daje radę (zazwyczaj stoi dłuższym bokiem do ściany pełniąc funkcję biurka :p).

Załącznik 6345416
No u mnie takie ułożenie kanapy odpada, bo mam tam wyjście na balkon. Ale skłaniam się jednak do kuchni na jednej linii albo ewentualnie na L, ale o mini długości. W tym szafki kuchenne górne pociągnięte do sufitu, żeby było dodatkowe miejsce na przechowywanie. Wrzucam zdjęcie mojej wizji, nie dodawałam szafek do sufitu, bo strasznie mi się zawieszał ten planner z ikeii. Zlew w szafce narożnej. Wrzuciłam nawet znywarkę w szafce po lewej, ale myślę, że z racji przełożenia wody i kanalizacji mogą być problemy z jej posiadaniem, zobaczymy.
Zastanawiam się co z lodówką, czy postawić ją tam, gdzie zostawiłam miejsce koło piekarnika czy może postawić w zabudowie wraz z ciągiem szafek na lewej ścianie. Tam pewnie będzie jeden słupek pax na wieszaki a reszta besta wszystko z ikeii.

Przepraszam za zdjęcie bokiem, inaczej nie chce mi załadować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (373,2 KB, 35 załadowań)

Edytowane przez kaainis
Czas edycji: 2016-04-11 o 07:28
kaainis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:18   #14
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Przerobienie kawalerki 27m na dwa pokoje - pomoc i porady

kaainis jeżeli chcesz mieć osobno łóżko, na przykład z myślą, że będą tam spali goście, to sprawdź, czy chociaż im się walizka na podłodze zmieści.

Jeśli chcesz mieć osobną sypialnię, to twój plan jest w porządku.
Natomiast jeśli myślisz o pokoju o powierzchni 4,5m kw jako o pokoju dla dziecka czy dodatkowym pokoju w przypadku mieszkania na wynajem, to ja tego nie kupuję. Zbyt klaustrofobicznie dla mnie.
6m kw to takie absolutne minimum na pokój 1osobowy, by nazwać go pokojem, a nie przedziałem sypialnym.

Nic innego nie poradzę, bo w stosunku do metrażu masz stosunkowo spora łazienkę i z reszty trudno wydzielić 2 sensowne pokoje i aneks kuchenny.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-11 14:18:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.