Poczta gubi przesyłki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-26, 09:48   #1
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311

Poczta gubi przesyłki


Zamówiłam na allegro kamieni za ponad 170 zł, pieniądze wpłacone 03.10. i do tej pory nie dostałam. Przesyłka zagubiona przez pocztę. Sprzedawca złożył reklamację (rozpatrzenie reklamacji trwało ok. miesiąca) i wczoraj dostałam info, że uznali przesyłkę za zaginioną i zwrócili pieniądze, ale że dużo mniej oddali niż wartość paczki. Nie bardzo rozumiem dlaczego. Czy macie jakieś doświadczenia z pocztą, jak to wszystko wygląda? Fakt, że pozostał duży niesmak po tej transakcji. I teraz nie wiem, co ja mam zrobić. W sumie nie napisała mi jaką kwotę otrzymała z odszkodowania i kto ma ponosić koszty złodziejstwa poczty. Bo przesyłka napewno nie zdematerializowała się, tylko ktoś sobie ją przywłaszczył.
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 09:54   #2
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Poczta gubi przesyłki

trzeba wysylac paczki jako wartosciowe ,wtedy oddaja 100%

np jesli normalnie wysylasz paczke za pobraniem na ktorym jak wół widnieje kwota to dla nich to wcale nie jest wartosc paczki w przypadku ewentualnego zaginiecia i oddaja jakis tam niewielki %

Edytowane przez bess
Czas edycji: 2008-11-26 o 09:55
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 10:01   #3
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Moja paczka się raz zgubiła, procedura trwała strasznie długo, ale wtedy dostałam od sprzedawcy kolejną paczkę o takiej samej zawartości.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 10:10   #4
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: Poczta gubi przesyłki

No tak, ale sprzedawca udostępnia tylko przesyłkę priorytetową, więc nie ma wyboru.
Poza tym przy zakupie powyżej 150 zł darmowa przesyłka była gratisem

Edytowane przez Roxy80
Czas edycji: 2008-11-26 o 10:13
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 10:18   #5
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Myślę, że jak sprzedawca będzie uczciwy, to wyśle Ci paczką z taką samą zawartością. W końcu to on decyduje jaki będzie to rodzaj paczki i bierze również za to odpowiedzialność. W każdym razie nie daj się Trzymam kciuki
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 10:26   #6
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Zawsze jest ryzyko, moim zdaniem z dwóch stron.
Dlatego Kasia ze Skarbów zdecydowała się na zmiany w opłatach i rodzajach przesyłek.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 10:32   #7
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Cytat:
Napisane przez RoksiSK Pokaż wiadomość
Myślę, że jak sprzedawca będzie uczciwy, to wyśle Ci paczką z taką samą zawartością. W końcu to on decyduje jaki będzie to rodzaj paczki i bierze również za to odpowiedzialność. W każdym razie nie daj się Trzymam kciuki

To nawet nie o to chodzi. Napisała mi tylko, że dostała dużo mniej niż wartość paczki, a w końcu to też nie jest jej wina, że poczta zagubiła przesyłkę, dlatego mam lekki niesmak i nie wiem jak do tego podejść.
A swoją drogą gdzieś, kiedyś czytałam, że poczta zwraca przy zagubionych przesyłkach priorytetowych do wartości 50x opłata, tylko nie mogę tego teraz znależć i zastanawiam się jakimi kryteriami kieruje się poczta przy przyznawaniu wys. odszkodowania.
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 10:45   #8
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Wpisaną zadeklarowaną wartością? Jak wpiszesz 150 zł, dostaniesz max co może dać poczta?
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:23   #9
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Roxy, poczta oddaje 50x opłata za traktowanie przesyłki jako poleconej plus koszty nadania. Opłata za traktowanie przesyłki jako poleconej to 2,20 zł (zgadnijcie, czemu podwyżki zawsze dotyczą znaczków, a nie tej kwoty), więc odddają zazwyczaj koło 115 zł jesli paczka jest nadana bez określania wartości (za zagraniczne jeszcze mniej).
Inną sprawą jest to, że prawo stoi po Twojej stronie - dopóki Ty nie dostaniesz towaru w łapki, sprzedawca nie wywiąże się ze swoich zobowiązań. Ty masz dostać towar za który zapłaciłaś, a już sprawą sprzedawcy jest jak on do Ciebie dotrze. Innymi słowy - sprzedawca powinien teraz ponownie dosłać Ci cały towar, który zamówiłaś, lub oddać Ci CAŁĄ wpłaconą przez Ciebie kwotę, bo póki nie podpiszesz się na papierku, że odebrałaś, to sprzedawca jest za paczkę odpowiedzialny.
Jak wysyłam biżuterię o wartości do 120 zł - nie ubezpieczam. Jak wysyłam o wyższej - zastanawiam się, czy w razie zagubienia przesyłki te 115 zł pokryje mi ewentualnie koszty nowych materiałów na rzeczy dla Klientki i tak dalej i tak dalej. W praktyce ubezpieczam (na własny koszt! bo to moja rzecz, żeby przesyłka do adresata dotarła w całości) jak wysyłam biżu tak od 200-250 zł albo jak wysyłam rzeczy z materiałów unikatowych - których później w razie czego za żadne skarby nigdzie nie kupię.

Wniosek dla Ciebie taki - sprzedawca powinien oddać Ci całą kasę, nie tyle, ile dostał z odszkodowania, bo to jego problem, że przesyłki nie ubezpieczył. Inna sprawa, jeśli w regulaminie miał odpowiednie zastrzeżenie (choć nie wiem do końca, czy zgodne z prawem).

m.

Edytowane przez marisella
Czas edycji: 2008-11-26 o 11:25
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:38   #10
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Znalazłam Art. 58. 1. Ustawy z dn. 12 czerwca 2003 Prawo Pocztowe

Art. 58. 1. Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania powszechnej usługi pocztowej przysługuje odszkodowanie:
) za utratę przesyłki poleconej - w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż pięćdziesięciokrotność opłaty pobranej przez operatora publicznego za traktowanie przesyłki jako przesyłki poleconej;

2) za utratę paczki pocztowej - w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż dziesięciokrotność opłaty pobranej za jej nadanie;

3) za utratę przesyłki z zadeklarowaną wartością - w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż zadeklarowana wartość przesyłki

Cała Ustawa
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:40   #11
nemala
Zadomowienie
 
Avatar nemala
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 022
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Moim zdaniem to sprzedawca powinien to jednak wziąć na siebie, mi tez raz kiedys zdarzyło się, że poczta zgubiła paczkę ze srebrem za ok 150 kupionym przez allegro i pan po mojej jednej interwencji odrazu wysłał mi paczke z tym samym, proszacy bym odesłała ewentualnie jesliby jednak ta zaginiona przyszała, ale nie przyszła, a pan był uczciwy, innym razem jak kupowałam nowy werbel do perkusj (na allegro) okazało się, że podczas transportu cała mambrana pękła na pół bo była źle zapakowana, i jak zadzwoniłam do goscia to nawet nie kazał mi odsyłac tylko zaraz przysłał mi drugą (to w przypadku zniszczenia) czyli wszystko zalezy do sprzedawcy i jego podejscia do takich przypadków.
nemala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 11:50   #12
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Dzięki Miarisella za wyjaśnienie, właśnie znalazłam w ustawie znamienne słowa za traktowanie przesyłki jako przesyłki poleconej;
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:28   #13
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Poczta gubi przesyłki

mari - tak naprawde powinno sie ubezpieczac chyba takie, ktore w Twoich materialach i cenie koncowej dadza 120 zl - wtedy ani Ty ani klientka nie bedziecie stratne
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:32   #14
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Tak, tak, wiem, ale teoria teorią, a praktyka...

Ja tam w razie czego wolę zyskać, niż nie być stratna

m.
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 01:52   #15
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
[..]
Inną sprawą jest to, że prawo stoi po Twojej stronie - dopóki Ty nie dostaniesz towaru w łapki, sprzedawca nie wywiąże się ze swoich zobowiązań. Ty masz dostać towar za który zapłaciłaś, a już sprawą sprzedawcy jest jak on do Ciebie dotrze. Innymi słowy - sprzedawca powinien teraz ponownie dosłać Ci cały towar, który zamówiłaś, lub oddać Ci CAŁĄ wpłaconą przez Ciebie kwotę, bo póki nie podpiszesz się na papierku, że odebrałaś, to sprzedawca jest za paczkę odpowiedzialny.
[..]
Szczerze mówiąc to wcale nie jest takie pewne:

Art. 535. § 1. Kodeksu Cywilnego
Cytat:
Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.
plus

Art. 544. § 1. Kodeksu Cywilnego
Cytat:
Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju.

Czy leci z nami prawnik?

Przyjęło się robić inaczej, ale wygląda na to, że w świetle prawa kupującemu przysługuje odszkodowanie do kwoty przyznanej przez pocztę - nie jestem prawnikiem, więc przydałoby się żeby ktoś bardziej kompetentny w tej kwestii się wypowiedział.
Oczywiście sprzedający i tak pokryje całość - no chyba, że nie zależy mu na tym, żeby klient wrócił i jeszcze znajomym odradzał sklep.

Edytowane przez mlisiewski
Czas edycji: 2008-11-27 o 01:58
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 02:20   #16
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Aż sobie skopiowałam te artykuły - bardzo przydatne. I chyba wkleję je w kilka miejsc.

Ja się cały czas zastanawiam, czemu ja mam płacić za to, że poczta zawaliła sprawę. Nie jestem Bogiem Wszechmogącym i nie mogę śledzić całej drogi przesyłki. Czemu to ja jestem ta "zła", jeżeli to poczta coś zgubiła. Jak czytam czasem komentarze negatywne na Allegro, "negatyw po poczta zgubiła paczkę" to mną trzepie.

Moim zdaniem, za zgubienie nieubezpieczonej paczki klientowi powinno się należeć tylko tyle, ile wypłaci poczta i dopiero wtedy, gdy wypłaci to poczta. A jeżeli klient chce w razie wypadku odzyskać całą kwotę - niech dopłaci za ubezpieczenie.

No ale oczywiście działa tu prosty mechanizm - klient i tak obwini sklep, nie pocztę, bo tak jest prościej, bo łatwiej zmieszać z błotem sklep niż monopolistycznego giganta, który i tak ma opinie klientów gdzieś. Miło.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 17:19   #17
margolada
Raczkowanie
 
Avatar margolada
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 59
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Ja właśnie jestem w trakcie reklamowania zagubionej przesyłki ,którą wysłałam jako list polecony. Poczytałam sobie te artykuły które zamieściłyście i zobaczymy jak do tego ustosunkuje się nasza wspaniała poczta. Tylko nie wiem czy dobrze zrobiłam bo już oddałam klientce całą kwotę przyjmując na siebie wszelakie koszty.
margolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 18:09   #18
___Dominika___
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 385
GG do ___Dominika___
Dot.: Poczta gubi przesyłki

mi 1 przesyłak na 100 ginie średnio ale dosztaje zasze zwot kwoty którą podaje jako wartość przesyłki oraz kwote którą zapłąciłam za wsylkę
___Dominika___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 18:16   #19
Rosemary
Zakorzenienie
 
Avatar Rosemary
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 006
GG do Rosemary
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Clementine, ale czy Ty, jako sprzedawca, informujesz klienta o tym, że może chcieć przesyłki ubezpieczonej? O tym, jakie konsekwencje są, kiedy poczta nie dostarczy paczki i jak w takim wypadku wygląda procedura?
Bo jeśli nie, uważam, że właśnie Ty, jako sprzedawca, ponosisz odpowiedzialność, jeśli poczta nie dostarczyła przesyłki, a odszkodowanie dostałaś znacznie niższe niż suma zakupionego towaru, i nie chcesz oddać kasy albo takiego samego zamówienia.
__________________
Ucho też człowiek!

Edytowane przez Rosemary
Czas edycji: 2008-11-27 o 18:17
Rosemary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 19:12   #20
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Cytat:
Napisane przez Rosemary Pokaż wiadomość
Clementine, ale czy Ty, jako sprzedawca, informujesz klienta o tym, że może chcieć przesyłki ubezpieczonej? O tym, jakie konsekwencje są, kiedy poczta nie dostarczy paczki i jak w takim wypadku wygląda procedura?
Owszem, informuję tam gdzie mogę, gdzie ja sprzedaję bezpośrednio. Te artykuły też tam zmierzam wkleić. Ale często nie mogę - w galeriach wszelakich, gdzie jest ustalona jedna kwota i jedna forma przesyłki, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z klientem. No i jak coś zaginie sprzedane za pośrednictwem galerii, to oczywiście ja na 100% za to zapłacę.

Póki co nic mi nie zaginęło, odpukać, nie licząc jednego zwrotu który się znalazł po miesiącu, ale nie chwal dnia, a raczej poczty, przed dostarczeniem ostatniej wysłanej paczki...
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 22:47   #21
Candi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 762
Dot.: Poczta gubi przesyłki

mi zginęły TYLKO 2 przesyłki [plus jedna reklamacja w toku] na hmm.. koło 2 k wysłanych
Candi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 02:02   #22
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Heh, Ja tez własnie czekam na przesyłke priorytetowa z Polski a tu nic... juz ponad tydzien i ani widu, ani słychu... niedługo bedzie 2 tygodnie. zwykle trwa to od 3-4 dni zanim paczka dotrze z polski do uk. najgorsze jest to, ze, na poczcie biora niewiadomo ile za przesłanie pare słoiczków farbek w pudełku do uk a usługa gów***na zaczynam sie juz irytowac, jedyne co przychodzi mi do głowy to przedswiateczne opóźnienia w dostawie...nic tylko rece opadaja...
niedawno wysłałam tez paczke do kolezanki i jeszcze nie doszła a jeszcze wczesniej wazny list do kolezanki i nigdy nie doszedl, teraz wysylam listy z zadaniem podpisu, nie ufam ani polskiej ani brytyjskiej poczcie
__________________

Edytowane przez Titania
Czas edycji: 2008-11-28 o 02:05
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 03:38   #23
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Maćku, trudno się z Tobą nie zgodzić, szczególnie, że jak zawsze jesteś hipersolidny i rzucasz przepisami jak z rękawa Ale na zdrowy rozum (choć zdrowy rozum i polskie prawo rzadko idą w parze) - sprzedawca ma poczcie dostarczyć rzecz, wysłać ją, a już jego w tym głowa, żeby zrobić to tak, żeby w razie czego nie być stratnym. Przecież, jesli paczka nie dotrze do celu, wyłącznie on ma prawo reklamować przesyłkę, a zatem to on, a nie kupujący, dostaję kasę z reklamacji.
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 14:06   #24
falling in love
Zadomowienie
 
Avatar falling in love
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 882
GG do falling in love
Dot.: Poczta gubi przesyłki

moje 2 przesyłki idą już półtora tygodnia, i już głupio mi chodzic na pocztę i się pytać codziennie. Boję sie najgorszego...

Aż strach pomyśleć jak będą szły listy prio polecone za tydzień.....
falling in love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 14:32   #25
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Cytat:
Napisane przez falling in love Pokaż wiadomość
moje 2 przesyłki idą już półtora tygodnia, i już głupio mi chodzic na pocztę i się pytać codziennie. Boję sie najgorszego...

Aż strach pomyśleć jak będą szły listy prio polecone za tydzień.....
Nie załamujcie mnie... Czekam na około 5 paczek i specjalnie zamówiałam przed okresem świątecznym, aby w miarę szybko doszły... Ale jak już teraz są takie problemy to ja dziękuję... Póki co czekam napełniona nadzieją
rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 14:40   #26
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Ja sie załapałam w Bukowcu na przesyłkę ubezpieczoną, mam nadzieję, że takich nie są skłonni tak łatwo gubić...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 15:59   #27
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Poczta gubi przesyłki

ze skrzyneczki wyciągnęłam awizo na 3 paczuszki nie jest tak źle. Teraz do 18 poczekać i na pocztę

Tak czy owak czekam na resztę.
rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 07:38   #28
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Ile się czeka na rozpatrzenie reklamacji? 14 dni? 30?
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 13:23   #29
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Do 30 dni oficjalnie. Praktycznie jednak jeśli mają jakikolwiek problem to nawet i dwa razy dłużej.
Przesyłki międzynarodowe pomijam, bo tam to bardziej "przed najbliższą epoką lodowcową powinno się udać".
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 13:55   #30
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Poczta gubi przesyłki

Cytat:
Napisane przez rusa1ka Pokaż wiadomość
Nie załamujcie mnie... Czekam na około 5 paczek i specjalnie zamówiałam przed okresem świątecznym, aby w miarę szybko doszły... Ale jak już teraz są takie problemy to ja dziękuję... Póki co czekam napełniona nadzieją
Mi na razie całkiem nieźle chodzą. Wysyłałam chyba w czwartek dwa zamówienia z Paki a w poniedziałek już miałam komentarze od klientek. Wczoraj wysyłałam paczuszkę na wymiankę z forum gazetowego i mam OGROMNĄ nadzieję, że dojdzie na czas. Dziś też słałam zamówienie z Trendy i pani "okienkowa" powiedziała, że na razie o dziwo wszystko chodzi jak powinno.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.