Edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień na UP czy socjologia na AGH? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-04, 16:24   #1
konwalia029
Raczkowanie
 
Avatar konwalia029
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 231
GG do konwalia029

Edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień na UP czy socjologia na AGH?


Zastanawiam się nad wyborem studiów, rozpatruję studia zaoczne na UP na kierunku edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień lub socjologię, specjalność multimedia i komunikacja społeczna na AGH. Czytam przeróżna fora, artykuły i do tej pory nie znalazłam żadnych konkretów. Liczę na rady i opinię studentek i absolwentek tych uczelni.
__________________
"Radość i uśmiech są jak okno i drzwi, którymi może przedostać się w życie człowieka nieskończone dobro."
konwalia029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 18:02   #2
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Dot.: Edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień na UP czy socjologia na AGH?

moja koleżanka studiuję socjo na agh, i jest bardzo zadowolona
przedmioty jakie miała do tej pory to filozofia, logika(zmora studentów wszystkich kierunków humanistycznych), ekonomia, wstęp do socjologii, metodyka pracy umysł.

__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 22:59   #3
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień na UP czy socjologia na AGH?

Socjologia na AGH została stworzona po to, by AGH mogło miec status uniwersytetu. W założeniu jednak AGH jest uczelnią techniczną i kierunki techniczne ma świetne. Co do humanistycznych to niestety... Studia łatwe i przyjemne, ale czy dają ci coś na przyszłość oprócz tytułu magistra (czy tam licencjata)? Tego nie byłabym pewna.

Jeśli chcesz studiować socjologię to idź na jakąś uczelnię, która z natury swej jest raczej humanistyczna, np. na UP, może UJ, który sam w sobie co prawda humanistyczny nie jest, ale ma renomę i lata praktyki w nauczaniu tego właśnie kierunku.

Już pomijajac to, że socjologia z natury swej perspektyw zbyt wielkich studentowi nie daje.

Pedagogika z kolei... cóż, podobno studenci pedagogiki zasilają zacne grono pracowników McDonalda (na równo ze studentami polonistyki), aczkolwiek ja tam znam wiele osób po pedagigikach i mało kto nie pracuje obecnie w zawodzie.

Na twoim miejscu stawiałabym na pedagogikę. To jest przynajmniej konkret, konkretne wykształcenie w konkretnym kierunku, a nie taki humanistyczny ogólniak jak socjologia. Socjologia daje ci głównie wykształcenie, z praca potem będzie ciężko.

No i najwazniejsze - zastanów się, co jest bliższe twemu sercu i co chcesz w życiu robić.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 10:14   #4
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień na UP czy socjologia na AGH?

Koleżanka jest po studiach socjologicznych studiowała w szkole prywatnej gdzie u niej na roku było 200 sł tudentów,byto jeden z najpopularniejszych kierunków na uczelni,pedagogika również cieszyła się ogromną popularnością.Koleżanka niestety nie miała w domu wtedy komputera,nie czytała w internecie co dzieje się na rynku pracy,chciałam jej pomóc,rozmawiałam wtedy z nią że to mało przyszłościowy kierunek,i co miałam niestety rację,skończyła tą szkołę,i pracuje fizycznie od 2 lat na produkcji bo niestety nigdzie jej przyjąć nie chcą.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 15:22   #5
evelina032
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień na UP czy socjologia na AGH?

Zastanów się co będziesz miała po socjologii?? Jestem studentką UP na kierunku Edukacja dla bezpieczeństwa i WoS. Studiuje ze mną kilka osób po socjologii, którzy tak naprawdę nie mają żadnego zawodu. Chcą żeby 5 lat studiów nie poszło na marnę więc teraz czeka ich co najmniej 3 lata kolejnych studiów żeby zdobyć kwalifikacje pedagogiczne i mogli uczyć w szkolę, Co do kierunku prof. uzależnień to nie wiem czy jest taki przedmiot w szkołach więc pracy raczej też nie dostaniesz. Stawiałabym raczej na jakiś inny kierunek pedagogiczny. bardzo modnym kierunkiem jest pedagogika wczesnoszkolna ze względu na możliwość pracy w przedszkolu ale także otwarcia własnego przedszkola. Dużo osób wybiera tez ped. specjalną bo wynagrodzenie w pracy z takimi dziećmi jest dwa razy wyższe. Ważne jednak jest żebyś kierowała się w wyborze szkoły własnymi zainteresowaniami.
evelina032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.