Problemy z miesiączką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 19:26   #1
asieenika123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3

Problemy z miesiączką


witam , mam 16 lat i mam bardzo duże problemy z miesiączkowaniem .. Okres pierwszy raz dostałam w 6 klasie podstawówki , i od tego czasu zaczęły się problemy , miałam okres przez cały miesiąc bardzo obficie , później nie miałam wogóle . Teraz mam okres znowu od kilku tygodni nie przerwanie wydziela mi krew razem z wydzieliną , byłam u ginekologa miałam badane jajniki ale lekarz powiedział ze jest w porządku wszystko, miałam takze problemy z krwią , chodziłam do hematologa ale teraz wszystko jest unormowane.. nie mam żadnych boleści podczas okresu , tylko jestem podłamana psychicznie .. nie mogę nawet dokładnie określić kiedy będę miała normalny okres tygodniowy , bo czasem nie mam 3 miesiące a później w miesiącu mam 2 razy , czy kuracja hormonalna może coś w moim przypadku pomóc ?
asieenika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:44   #2
lula177
Zakorzenienie
 
Avatar lula177
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kraina snów:)
Wiadomości: 3 917
Dot.: Problemy z miesiączką

wydaje mi się, że kuracja hormonalna (chodzi mi o tabletki antykoncepcyjne) może pomóc, bo wtedy reguluje się okres, a raczej krwaiwenie z odstawienia właśnie tabletkami..ja na Twoim miejscu poszłabym do jakiegoś innego ginekologa.....
__________________
Kochać- to utracić panowanie nad sobą....

lula177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:04   #3
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Problemy z miesiączką

to co koleżanka wyżej. konsultacja z innym ginekologiem i poradzenie się go odnośnie tabletek - bo pomysł dobry.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:05   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez lula177 Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że kuracja hormonalna (chodzi mi o tabletki antykoncepcyjne) może pomóc, bo wtedy reguluje się okres, a raczej krwaiwenie z odstawienia właśnie tabletkami..ja na Twoim miejscu poszłabym do jakiegoś innego ginekologa.....
Nie szerz tych głupot, bo przez takie jak Ty kobiety mają jeszcze większe problemy! TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE NIE LECZĄ! I koniec kropka. Naturalny cykl kobiety jest kompletnie wyłączony, więc po ich odstawieniu może być jeszcze gorzej.

asieenika123, po pierwsze - dobry ginekolog, który zleci profil hormonalny. W Twoim wieku jak najbardziej powinnaś go zrobić. Ja go dostałam natabene rok temu mając 22 lata - a dlatego, że byłam dziewicą i nie łykałam żadnych hormonów mogących rozregulować mi okres. Tak więc od tego powinnaś zacząć. Zobaczyć co jest nie tak, bo jak na mój gust takie cuda nie są już normalne (miesiączkujesz dość długo).
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:09   #5
lula177
Zakorzenienie
 
Avatar lula177
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kraina snów:)
Wiadomości: 3 917
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Nie szerz tych głupot, bo przez takie jak Ty kobiety mają jeszcze większe problemy! TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE NIE LECZĄ! I koniec kropka. Naturalny cykl kobiety jest kompletnie wyłączony, więc po ich odstawieniu może być jeszcze gorzej.

asieenika123, po pierwsze - dobry ginekolog, który zleci profil hormonalny. W Twoim wieku jak najbardziej powinnaś go zrobić. Ja go dostałam natabene rok temu mając 22 lata - a dlatego, że byłam dziewicą i nie łykałam żadnych hormonów mogących rozregulować mi okres. Tak więc od tego powinnaś zacząć. Zobaczyć co jest nie tak, bo jak na mój gust takie cuda nie są już normalne (miesiączkujesz dość długo).
naucz się czytać kobieto, ja nie napisałam, że leczą tylko, że pomogą, bo wtedy będzie miała krwawienie z odstawienia wywołane tabletkami, nigdzie nie napisałam, że to ją wyleczy!
__________________
Kochać- to utracić panowanie nad sobą....

lula177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:12   #6
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez lula177 Pokaż wiadomość
naucz się czytać kobieto, ja nie napisałam, że leczą tylko, że pomogą, bo wtedy będzie miała krwawienie z odstawienia wywołane tabletkami, nigdzie nie napisałam, że to ją wyleczy!
Samo doradzenie pigułek to niezbyt rozsądny pomysł
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:16   #7
lula177
Zakorzenienie
 
Avatar lula177
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kraina snów:)
Wiadomości: 3 917
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Samo doradzenie pigułek to niezbyt rozsądny pomysł
jak dla kogo.....w każdym razie nie mam zamiaru wdawać sie w dyskusję z postronnymi osobami, bo odpowiedziałam na post autorki wąku....chciała jakiejś poroday, więc udziliłam jej takiej, która wpadła mi do głowy i drugiej, żeby skonsultowała się z innym lekarzem.....nie każe jej iść i wykupywać tabletek antykoncepcyjnych....
__________________
Kochać- to utracić panowanie nad sobą....

lula177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 20:22   #8
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez asieenika123 Pokaż wiadomość
witam , mam 16 lat i mam bardzo duże problemy z miesiączkowaniem .. Okres pierwszy raz dostałam w 6 klasie podstawówki , i od tego czasu zaczęły się problemy , miałam okres przez cały miesiąc bardzo obficie , później nie miałam wogóle . Teraz mam okres znowu od kilku tygodni nie przerwanie wydziela mi krew razem z wydzieliną , byłam u ginekologa miałam badane jajniki ale lekarz powiedział ze jest w porządku wszystko, miałam takze problemy z krwią , chodziłam do hematologa ale teraz wszystko jest unormowane.. nie mam żadnych boleści podczas okresu , tylko jestem podłamana psychicznie .. nie mogę nawet dokładnie określić kiedy będę miała normalny okres tygodniowy , bo czasem nie mam 3 miesiące a później w miesiącu mam 2 razy , czy kuracja hormonalna może coś w moim przypadku pomóc ?
Tabletki hormonalne mogą zamaskować problem, ale mała szansa, że z niego wyleczą. Dlatego najważniejsze jest pójście do dobrego lekarza, który zleci Ci różne badania. Trzeba sprawdzić czy wszystko w porządku z Twoimi hormonami (nieregularne miesiączki mogą wynikać z jakichś zaburzeń).
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:24   #9
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez lula177 Pokaż wiadomość
naucz się czytać kobieto, ja nie napisałam, że leczą tylko, że pomogą, bo wtedy będzie miała krwawienie z odstawienia wywołane tabletkami, nigdzie nie napisałam, że to ją wyleczy!
Umiem czytać - i wyraźnie napisałaś, że one REGULUJĄ OKRES, którego wtedy nie ma, co też napisałam w swoim poście. Odnoszę się tylko do Twojej pierwszej wypowiedzi w tym temacie. Dziewczyna nie jest obeznana w temacie i taka rada jest nie na miejscu. Problem się leczy, a nie zamiata pod dywan. Ona ma 16 lat i powinna sobie najpierw wyregulować miesiączkę, a nie ją kompletnie kasować tabletkami.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:27   #10
lula177
Zakorzenienie
 
Avatar lula177
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kraina snów:)
Wiadomości: 3 917
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Tabletki hormonalne mogą zamaskować problem, ale mała szansa, że z niego wyleczą. Dlatego najważniejsze jest pójście do dobrego lekarza, który zleci Ci różne badania. Trzeba sprawdzić czy wszystko w porządku z Twoimi hormonami (nieregularne miesiączki mogą wynikać z jakichś zaburzeń).
szansy, że wyleczą nie ma żadnej raczej......jedynie tak jak mówiłam na chwilę pomogą, dopóki będzie sie je brało......jedyne co może zrobić to tak jak mówisz pójście do dobrego ginekologa, który zleci odpowiedni badania i pomoże te miesiączki uregulować

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Umiem czytać - i wyraźnie napisałaś, że one REGULUJĄ OKRES, którego wtedy nie ma, co też napisałam w swoim poście. Odnoszę się tylko do Twojej pierwszej wypowiedzi w tym temacie. Dziewczyna nie jest obeznana w temacie i taka rada jest nie na miejscu. Problem się leczy, a nie zamiata pod dywan. Ona ma 16 lat i powinna sobie najpierw wyregulować miesiączkę, a nie ją kompletnie kasować tabletkami.
regulują okres, a raczej krwawienie z odstawienia, tak napisałam......widocznie się nie zrozumiałyśmy.....nie ważne, może źle to sformułowałam.....w każdym razie, nie napisałam żadnych głupot jak to ujęłaś, bo tabletki istotnie regulują krwaiwenie z odstawienia..
__________________
Kochać- to utracić panowanie nad sobą....

lula177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:30   #11
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Problemy z miesiączką

Podsumowując krótko autorko! Wybierz się do dobrego ginekologa, który zleci badania krwi i stworzy profil hormonalny. Wtedy będzie w stanie Ci na prawdę pomóc
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 20:35   #12
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez lula177 Pokaż wiadomość
regulują okres, a raczej krwawienie z odstawienia, tak napisałam......widocznie się nie zrozumiałyśmy.....nie ważne, może źle to sformułowałam.....w każdym razie, nie napisałam żadnych głupot jak to ujęłaś, bo tabletki istotnie regulują krwaiwenie z odstawienia..
No właśnie napisałaś, bo tabletki nie regulują krwawienia z odstawienia. ;] Ono jest regularne już samo z siebie - właśnie taki jest skutek brania tabletek. Odniosłam się do pierwszego sformułowania - regulowania okresu. A to już nie to samo.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 08:21   #13
redss
Raczkowanie
 
Avatar redss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Problemy z miesiączką

Dziewczyny mam taki problem - 22.02 zaczelo mnie pobolewac podbrzusze,dostalam niewielkiego plamienia- uznalam to za poczatek miesiaczki i wg zalecen lekarza zaczelam brac mastodynon ( na uregulowanie cyklu - przez ponad 3 lata bralam tabl,odstawilam je na pocz,2011 r i do tej pory borykam sie z nieregularnymi @) . Jednak wydaje mi sie,ze to chyba nie byl ten wlasciwy okres , bo tak jakby po 3 dniach zanikl calkowicie ( tzn na wkladce nie bylo po nim sladu , a np na tamponie tak ) . W sobote wspolzylismy i w trakcie poczulam,ze cos ze mnie wyplywa - myslalam,ze moze moj partner juz skonczyl ( nie zabezpieczamy sie) ale to nie bylo to ...Trysnela ze mnie spora ilosc krwi ( jasnoczerwonej ) , w niedziele sytuacja powtorzyla sie, jednak normalnego okresu nie bylo nadal ... Dzisiaj mamy 29.02, a ja od 2 dni mam cniewielkie , brunatne plamienia ... Nie wiem co o tym wszystkim myslec ? Do gin na USg ide dopiero za 1,5 miesiaca.... z gory dzikeuje za odpowiedz.
redss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 12:00   #14
Kinka_17
Raczkowanie
 
Avatar Kinka_17
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Osnabrück(Germany)
Wiadomości: 47
Dot.: Problemy z miesiączką

redss
jesli przy stosunku doszlo do krwawienia i to sporego byc moze masz nadzerke,a w niedziele tez wspolzyliscie i przez to krwawilas?badasz sie regularnie??ja tez mialam raz ze przy stosunku dostalam krwawienia ale nie duzego tylko sluz z krwia i przez 2 dni i koniec
Kinka_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:59   #15
asieenika123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Problemy z miesiączką

a jest taka możliwość że jeśli zacznę brać leki hormonalne to może wywołać całkowity zanik okresu ? Czy raczj wtedy wróci wszustko do normy i co 28-30 dni będę miała tygodniowy okres ? Badabnie krwi już miałam robione okoły tygodnia temu i wszystko winiki mam dobre .
asieenika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:06   #16
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez asieenika123 Pokaż wiadomość
a jest taka możliwość że jeśli zacznę brać leki hormonalne to może wywołać całkowity zanik okresu ? Czy raczj wtedy wróci wszustko do normy i co 28-30 dni będę miała tygodniowy okres ? Badabnie krwi już miałam robione okoły tygodnia temu i wszystko winiki mam dobre .
Nie ma czegoś takiego jak zanik okresu może się zdarzyć, że miesiączki będą skąpsze i mniej bolesne, ale na to reguły też nie ma... Przy tabletkach anty ma się krwawienia co + - 24 dni. Wybierz się najlepiej do endokrynologa, który na pewno rozwiąże Twój problem.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:18   #17
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Problemy z miesiączką

Jeśli zaczniesz brać tabletki, nie ureguluje Ci się okres, tylko będzie automatycznie wywoływany poprzez stosowanie tabletek. I nie będzie to okres naturalny, tylko krwawienie z odstawienia. Najlepiej zmień ginekologa na takiego, który zajmie się Twoim problemem, może udaj się też do endokrynologa.

Lia89 panuj trochę nad sobą, naskakujesz na dziewczyny niepotrzebnie, widać to też na innych wątkach. Dziewczyna chciała pomóc, napisała co wg niej jest radą dla autorki, jak się nie zgadzasz z jej opinią, to można to napisać w normalny sposób. Nie trudno domyśleć się o co chodziło lula177- wyraźnie napisała o krwawieniu z odstawienia.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:27   #18
redss
Raczkowanie
 
Avatar redss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Problemy z miesiączką

Cytat:
Napisane przez Kinka_17 Pokaż wiadomość
redss
jesli przy stosunku doszlo do krwawienia i to sporego byc moze masz nadzerke,a w niedziele tez wspolzyliscie i przez to krwawilas?badasz sie regularnie??ja tez mialam raz ze przy stosunku dostalam krwawienia ale nie duzego tylko sluz z krwia i przez 2 dni i koniec

tak , badam sie regularnie . Nie mam nadzerki . USG tez mialam robione i wszystko ok bylo . Moze to kwestia uregulowania gospodarki hormonalej po odstawieniu tabletek ...
redss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:49   #19
asieenika123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Problemy z miesiączką

Dziękuje wam bardzo za porady zamierzam wybrać się jak najszybciej do innego ginekologa oraz do endykrynologa
asieenika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.