Vinted - czy to jest oszustwo czy standard - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-27, 19:25   #1
lunkam15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 28

Vinted - czy to jest oszustwo czy standard


Czy vinted ma prawo żądać ode mnie przedstawienia wyciągu bankowego? Przedstawienia, czyli w tym przypadku wysłania komuś w internecie. Wiadomo, że wyciąg bankowy zawiera m.in. dane wrażliwe, prawnie chronione, stan środków, jak też na co, komu, kiedy itp. te środki zostały wydatkowane.

Miałabym przedstawić takie informacje tylko dlatego, że nie wpłynęła mi należność za sprzedaną sukienkę. Skoro twierdzę, że nie wpłynęła to vinted powinien udowodnić, że jest inaczej. Choć wiem, że nie udowodni. Natomiast vinted twierdzi, ze jeśli nie przedstawię im wyciągu to temat zamknięty. A moim zdaniem absolutnie nie powinnam im takich informacji wysyłać.

Ja dopiero zaczęłam korzystać z vinted ale jestem totalnie zszokowana takim podejściem. Podpowiedzcie mi proszę co mam zrobić w takiej sytuacji.
lunkam15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 13:29   #2
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 236
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Napisz do Vinted że kupujący niech im prześle potwierdzenie przelewu. Od tego to jest.
Jesli rzeczywiście go posiada wtedy może złożyć reklamację w swoim banku. Wpłacający, nie ty. I to on ma udowodnić że zrobił przelew.
Ty nie masz należności, nie wysyłasz sukienki do czasu wyjaśnienia sprawy.

Nie pokazuj im swoich wyciągów z konta, chora w ogóle propozycja, nie daj się w to wmanewrować.
A to na pewno vinted pisze, może jacyś oszuści się podszywają? To jest tak głupie że brzmi równie niepoważnie jak nabieranie kogoś na wnuczka. (Przepraszam, nie wyśmiewam ludzkiej naiwności ale niektóre oszustwa mogą być tak grubymi nićmi szyte że dałoby się im zapobiec gdyby być trochę mniej ufnym).

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-04-28 o 13:32
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 14:23   #3
lunkam15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 28
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Może niedokładnie tutaj wyjaśniłam.

Sprzedałam sukienkę tzn. wysłałam tę sukienkę do kupującej, która potwierdziła, że jest ok i zapłaciła za tę sukienkę. Środki mi ponoć wpłynęły na jakiś "portfel" w vinted. Wolałam na moje konto, więc zaznaczyłam taką opcję (nie pamiętam jak to się nazywa). I wyświetliło mi się, ze kwota ze sprzedaży sukienki wpłynęła na moje konto. Tylko że tak nie jest bo kilkakrotnie dokładnie sprawdziłam. Powinny być co najmniej ponad tydzień temu. Zgłosiłam to i vinted chce przedstawienia wyciągu. Napisali w ten sposób:

"Czy możesz przesłać nam kopię wyciągu bankowego (pełen wyciąg z konta, na które dokonano przelewu) pokazującą historię od dnia 12/04/23 do dzisiaj? Na dostarczonym wyciągu bankowym muszą być widoczne daty oraz numer rachunku, na który został wykonany przelew. Pozwoli nam to sprawdzić, czy przelew nie został przekazany pod inną nazwą.
Jeśli nie otrzymamy od Ciebie odpowiedzi w ciągu 24 godzin, uznamy sprawę za rozwiązaną."

Przecież to jest nienormalne.

Korespondencja jest wysyłana przez stronę vinted, więc to chyba ktoś z vinted jest.

Edytowane przez lunkam15
Czas edycji: 2023-04-28 o 14:33
lunkam15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 14:48   #4
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Napisz do Vinted że kupujący niech im prześle potwierdzenie przelewu. Od tego to jest.
Jesli rzeczywiście go posiada wtedy może złożyć reklamację w swoim banku. Wpłacający, nie ty. I to on ma udowodnić że zrobił przelew.
Ty nie masz należności, nie wysyłasz sukienki do czasu wyjaśnienia sprawy.

Nie pokazuj im swoich wyciągów z konta, chora w ogóle propozycja, nie daj się w to wmanewrować.
A to na pewno vinted pisze, może jacyś oszuści się podszywają? To jest tak głupie że brzmi równie niepoważnie jak nabieranie kogoś na wnuczka. (Przepraszam, nie wyśmiewam ludzkiej naiwności ale niektóre oszustwa mogą być tak grubymi nićmi szyte że dałoby się im zapobiec gdyby być trochę mniej ufnym).
To nie dziala w ten sposob.

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez lunkam15 Pokaż wiadomość
Może niedokładnie tutaj wyjaśniłam.

Sprzedałam sukienkę tzn. wysłałam tę sukienkę do kupującej, która potwierdziła, że jest ok i zapłaciła za tę sukienkę. Środki mi ponoć wpłynęły na jakiś "portfel" w vinted. Wolałam na moje konto, więc zaznaczyłam taką opcję (nie pamiętam jak to się nazywa). I wyświetliło mi się, ze kwota ze sprzedaży sukienki wpłynęła na moje konto. Tylko że tak nie jest bo kilkakrotnie dokładnie sprawdziłam. Powinny być co najmniej ponad tydzień temu. Zgłosiłam to i vinted chce przedstawienia wyciągu. Napisali w ten sposób:

"Czy możesz przesłać nam kopię wyciągu bankowego (pełen wyciąg z konta, na które dokonano przelewu) pokazującą historię od dnia 12/04/23 do dzisiaj? Na dostarczonym wyciągu bankowym muszą być widoczne daty oraz numer rachunku, na który został wykonany przelew. Pozwoli nam to sprawdzić, czy przelew nie został przekazany pod inną nazwą.
Jeśli nie otrzymamy od Ciebie odpowiedzi w ciągu 24 godzin, uznamy sprawę za rozwiązaną."

Przecież to jest nienormalne.

Korespondencja jest wysyłana przez stronę vinted, więc to chyba ktoś z vinted jest.
Kliknij w apce swoj profil, w panelu po lewej stronie bedzie portfel. Zobacz czy masz transakcje na saldzie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 14:52   #5
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez lunkam15 Pokaż wiadomość
Może niedokładnie tutaj wyjaśniłam.

Sprzedałam sukienkę tzn. wysłałam tę sukienkę do kupującej, która potwierdziła, że jest ok i zapłaciła za tę sukienkę. Środki mi ponoć wpłynęły na jakiś "portfel" w vinted. Wolałam na moje konto, więc zaznaczyłam taką opcję (nie pamiętam jak to się nazywa). I wyświetliło mi się, ze kwota ze sprzedaży sukienki wpłynęła na moje konto. Tylko że tak nie jest bo kilkakrotnie dokładnie sprawdziłam. Powinny być co najmniej ponad tydzień temu. Zgłosiłam to i vinted chce przedstawienia wyciągu. Napisali w ten sposób:

"Czy możesz przesłać nam kopię wyciągu bankowego (pełen wyciąg z konta, na które dokonano przelewu) pokazującą historię od dnia 12/04/23 do dzisiaj? Na dostarczonym wyciągu bankowym muszą być widoczne daty oraz numer rachunku, na który został wykonany przelew. Pozwoli nam to sprawdzić, czy przelew nie został przekazany pod inną nazwą.
Jeśli nie otrzymamy od Ciebie odpowiedzi w ciągu 24 godzin, uznamy sprawę za rozwiązaną."

Przecież to jest nienormalne.

Korespondencja jest wysyłana przez stronę vinted, więc to chyba ktoś z vinted jest.
Nie znam się ale wie wypowiem.

Czy to problem wygenerować wyciag za zadany okres wyłącznie z wpływami? Zamaluj to czego nie chcesz pokazać, zostaw kwoty i daty. A zakładając konto na Vinted pewnie podalas swój numer konta.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 15:46   #6
lunkam15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 28
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
To nie dziala w ten sposob.

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------


Kliknij w apce swoj profil, w panelu po lewej stronie bedzie portfel. Zobacz czy masz transakcje na saldzie.

Jest transakcja i rzekoma wypłata, ale ja jej nie mam.
lunkam15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 15:47   #7
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez lunkam15 Pokaż wiadomość
Jest transakcja i rzekoma wypłata, ale ja jej nie mam.
Ale saldo masz 0 czy cene sukienki?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-28, 15:53   #8
lunkam15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 28
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89568122]Nie znam się ale wie wypowiem.

Czy to problem wygenerować wyciag za zadany okres wyłącznie z wpływami? Zamaluj to czego nie chcesz pokazać, zostaw kwoty i daty. A zakładając konto na Vinted pewnie podalas swój numer konta.[/QUOTE]


Numer konta mają. To chyba nie jest niebezpieczne.

Natomiast ja miałabym "zamalować"? taką funkcją w pdf? Niedawno w dokumentach służbowo musieliśmy "zamalować" pewno dane, żeby móc te dokumenty wysłać dalej. Efekt był fatalny bo wszystko przebijało. I właśnie robiliśmy to w pdf.

A uważam, że nikt takich danych widzieć nie powinien.
I to jest jakiś absurd, że ja mam udowodniać vinted to czy vinted dokonało transakcji. Vinted zna mój numer konta, nazwisko itp.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ale saldo masz 0 czy cene sukienki?

zero

Edytowane przez lunkam15
Czas edycji: 2023-04-28 o 15:59
lunkam15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 16:15   #9
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Ale mialas srodki w portfelu i kliknelas wyplatę na konto?
Od tej wyplaty minął już tydzien? Jeśli tak, to zdecydowanie za dlugo.
Tylko jesli srodki do ciebie nie dotarly np gdybys pomylila cyfre w numerze konta to powinny do nich przeciez wrocic. Ewentualnie mozesz faktycznie ukryc dane na wyciągu i przeslac. Choc dla mnie to troche dziwna procedura.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 16:29   #10
lunkam15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 28
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ale mialas srodki w portfelu i kliknelas wyplatę na konto?
Dokładnie tak było.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Od tej wyplaty minął już tydzien? Jeśli tak, to zdecydowanie za dlugo.
Tylko jesli srodki do ciebie nie dotarly np gdybys pomylila cyfre w numerze konta to powinny do nich przeciez wrocic.
Więcej niż tydzień. Moim zdaniem to też za długo. I jeśli się pomyliłam w numerze, w co wątpię ale może się zdarzyć, to też myślę że powinny wrócić.


Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ewentualnie mozesz faktycznie ukryc dane na wyciągu i przeslac.

ale jak ja mogę takie dane ukryć? Jeśli nawet "zamaluję" w pdf to i tak da się to sprawdzić. Przekonałam się o tym niedawno służbowo.
lunkam15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 17:20   #11
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Po zamalowaniu w pdf powstaje dodatkowa warstwa, wiec na pewno trzeba ją scalic z dokumentem pierwotnym. Ale nie znam sie na tym. A jakbys zamazala markerem i potem nie robila skanu tylko zdjecie? Na zdjeciu nie powinno przebijac
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-28, 17:31   #12
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez lunkam15 Pokaż wiadomość
Numer konta mają. To chyba nie jest niebezpieczne.

Natomiast ja miałabym "zamalować"? taką funkcją w pdf? Niedawno w dokumentach służbowo musieliśmy "zamalować" pewno dane, żeby móc te dokumenty wysłać dalej. Efekt był fatalny bo wszystko przebijało. I właśnie robiliśmy to w pdf.

A uważam, że nikt takich danych widzieć nie powinien.
I to jest jakiś absurd, że ja mam udowodniać vinted to czy vinted dokonało transakcji. Vinted zna mój numer konta, nazwisko itp.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------




zero
Masz dostęp do jakiegoś programu do obróbki obrazu? Nie wiem, chociażby Microsoft Paint (Photoshop, Procreate, Illustrator, cokolwiek). Wybierz opcję kształt prostokąt i zasłoń wszystkie dane, których nie chcesz ujawniać (albo opcję pędzel i je zamaluj). Na pewno wiesz, jak to zrobić, bo takie rzeczy dzieci umiały robić w wieku 7 lat ponad 30 lat temu.
I weź opacity 100%. Może miałaś niższy i dlatego przebijało.

Edytowane przez Natalie_Alex
Czas edycji: 2023-04-28 o 17:34 Powód: nie chcę dublować postów
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 21:27   #13
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 236
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez lunkam15 Pokaż wiadomość
Może niedokładnie tutaj wyjaśniłam.

Sprzedałam sukienkę tzn. wysłałam tę sukienkę do kupującej, która potwierdziła, że jest ok i zapłaciła za tę sukienkę. Środki mi ponoć wpłynęły na jakiś "portfel" w vinted. Wolałam na moje konto, więc zaznaczyłam taką opcję (nie pamiętam jak to się nazywa). I wyświetliło mi się, ze kwota ze sprzedaży sukienki wpłynęła na moje konto. Tylko że tak nie jest bo kilkakrotnie dokładnie sprawdziłam. Powinny być co najmniej ponad tydzień temu. Zgłosiłam to i vinted chce przedstawienia wyciągu. Napisali w ten sposób:

"Czy możesz przesłać nam kopię wyciągu bankowego (pełen wyciąg z konta, na które dokonano przelewu) pokazującą historię od dnia 12/04/23 do dzisiaj? Na dostarczonym wyciągu bankowym muszą być widoczne daty oraz numer rachunku, na który został wykonany przelew. Pozwoli nam to sprawdzić, czy przelew nie został przekazany pod inną nazwą.
Jeśli nie otrzymamy od Ciebie odpowiedzi w ciągu 24 godzin, uznamy sprawę za rozwiązaną."

Przecież to jest nienormalne.

Korespondencja jest wysyłana przez stronę vinted, więc to chyba ktoś z vinted jest.
Tzw. XD
Czemu Vinted nie zna Twojego numeru rachunku bankowego skoro twierdzi, że dostałaś przelew?

A podawałaś w ogóle dane na które masz otrzymać przelew?
ze strony:
https://www.vinted.pl/help/70-jak-wp...wyplat-srodkow

Cytat:
Wymagane dane do wypłaty
Aby wypłacić swoje środki, musisz wprowadzić:
  1. Imię i nazwisko właściciela konta
  2. Numer konta (wpisany bez spacji)
  3. Adres rozliczeniowy właściciela konta.
To vinted na podstawie Twoich powyższych danych szuka Cię w historii własnych przelewów. Nawet jakby mieli problem z numerem zamówienia kwota i data byłaby wystarczającą podpowiedzią.
Twierdzenie że oni będą szukać siebie w Twojej historii przelewów to jest absurd level milion.
Odpowiedź w ciągu 24 godzin nie musi oznaczać że zgadzasz się na czyjeść chore warunki. Poza tym to kolejny absurd z dyktowaniem pretensjonalnych ram czasowych. To nic nie znaczy. Nie masz obowiązku odpowiadac na ich maila w narzuconym terminie 1 doby.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 21:41   #14
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 470
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Czemu Vinted nie zna Twojego numeru rachunku bankowego skoro twierdzi, że dostałaś przelew?
Przecież chcą zweryfikować numer rachunku z wyciągu, który wyśle im Autorka, z numerem rachunku, który mają. Inaczej można by pokazać wyciąg z jakiegokolwiek rachunku i udawać, że to akurat nasz, na który przelew nie wpłynął.

Moim zdaniem Autorka niepotrzebnie się obawia. Przecież w takim wyciągu nie będzie żadnych danych wrażliwych, skoro wystarczy numer rachunku i odpowiedni zakres czasowy. Resztę danych wrażliwych Autorka może wymazać tak jak radzono jej wyżej, w byle paincie, albo wydrukować, zamazać czarnym markerem i zrobić zdjęcie. Ja żadnego podstępu ze strony Vinted nie widzę, jakoś muszą sprawdzić, czy kupująca faktycznie nie przelała jej pieniędzy na konto.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 23:03   #15
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 236
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_64582d7 210082;89568313]Przecież chcą zweryfikować numer rachunku z wyciągu, który wyśle im Autorka, z numerem rachunku, który mają. Inaczej można by pokazać wyciąg z jakiegokolwiek rachunku i udawać, że to akurat nasz, na który przelew nie wpłynął.

Moim zdaniem Autorka niepotrzebnie się obawia. Przecież w takim wyciągu nie będzie żadnych danych wrażliwych, skoro wystarczy numer rachunku i odpowiedni zakres czasowy. Resztę danych wrażliwych Autorka może wymazać tak jak radzono jej wyżej, w byle paincie, albo wydrukować, zamazać czarnym markerem i zrobić zdjęcie. Ja żadnego podstępu ze strony Vinted nie widzę, jakoś muszą sprawdzić, czy kupująca faktycznie nie przelała jej pieniędzy na konto.[/QUOTE]
Wiążące jest po prostu wskazanie samego numeru rachunku na który jak twierdzi przelew powinien wpłynąć.
Poza tym masz napisane powyżej: nr rachunku przypisany do portfela, imię, nazwisko i adres. Wystarczy.

Nie udostepnilabym takich danych. Uważam że to narusza prywatność.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-29, 10:26   #16
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez lunkam15 Pokaż wiadomość
Numer konta mają. To chyba nie jest niebezpieczne.
Natomiast ja miałabym "zamalować"? taką funkcją w pdf? Niedawno w dokumentach służbowo musieliśmy "zamalować" pewno dane, żeby móc te dokumenty wysłać dalej. Efekt był fatalny bo wszystko przebijało. I właśnie robiliśmy to w pdf.
A uważam, że nikt takich danych widzieć nie powinien.
I to jest jakiś absurd, że ja mam udowodniać vinted to czy vinted dokonało transakcji. Vinted zna mój numer konta, nazwisko itp.
Zamalowalabym ręcznie i zrobiłabym zdjęcie.
Jak inaczej chcesz udowodnić że środki nie wpłynęły skoro Vinted twierdzi że wysłali? Jak sprawa się zakończyła? Bo już chyba minęły 24 godziny.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2023-04-29 o 10:28
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-29, 12:43   #17
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Autorko, a prześledziłaś historię konta kwotami? Mnie się raz zdarzyło, że zwrot za jakiż zakup przyszedł, ale nazwa inna, niż nazwa samego e-sklepu i pisałam do sprzedawcy kiedy mogę się spodziewać zwrotu, a okazało się, że już dawno był na moim koncie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-01, 00:41   #18
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Szczerze mówiąc przejrzałabym swój rachunek, żeby się upewnić (czasem dostajesz przelew od Kubuś Puchatek Janina Kowalska sp.z.o.o, a potem się okazuje, że to był Deichmann czy coś), że na pewno kasy nie dostałaś.


Jeśli będziesz pewna, to poprosiłabym z ich strony potwierdzenie wykonania przelewu do ciebie.


Moim zdaniem to zupełnie nie po kolei i bez sensu, że ty masz udowodnić, że czegoś nie dostałaś, kiedy im dużo łatwiej udowodnić, że przelew wykonali.


A to "masz dobę, albo spadaj" to już w ogóle brzmi jak przekręt. No ale nie wiem, jakie są warunki korzystania z serwisu i na co się zgodziłaś podczas rejestracji.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-01, 10:30   #19
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

pytanie czy jeśli autorka pomyliła się w nr rachunku to czy nie istnieje przypadkiem taka ewentualność że ten nr rachunku należałby do innego klienta jej banku?
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-01, 15:27   #20
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
pytanie czy jeśli autorka pomyliła się w nr rachunku to czy nie istnieje przypadkiem taka ewentualność że ten nr rachunku należałby do innego klienta jej banku?
Nr rachunku ma sume kontrolną, wiec to nie jest tak, ze wystarczy pomylic jedną cyfre i to jest numer rachunku innej osoby.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-26, 21:20   #21
sylwia2244
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 1
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Witam, chciałam opisać mój przypadek z vinted. Ostatnio na prywatnym mailu znalazłam wiadomości dotyczące zmiany hasła i adresu e-mail na vinted, czy moje konto mogło zostać przejęte ? Miałam też wystawione rzeczy na moim profilu które nie należały do mnie. Co powinnam z tym zrobić? Zgłosiłam na vinted i cisza, boje się że jak ktoś zmienił maila to może przejmować wiadomości.
sylwia2244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-27, 12:28   #22
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez sylwia2244 Pokaż wiadomość
Witam, chciałam opisać mój przypadek z vinted. Ostatnio na prywatnym mailu znalazłam wiadomości dotyczące zmiany hasła i adresu e-mail na vinted, czy moje konto mogło zostać przejęte ? Miałam też wystawione rzeczy na moim profilu które nie należały do mnie. Co powinnam z tym zrobić? Zgłosiłam na vinted i cisza, boje się że jak ktoś zmienił maila to może przejmować wiadomości.
Ale nie potrafisz się zalogować na swój profil, czy z góry założyłaś, że ktoś "przejął konto"?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-28, 11:03   #23
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Vinted - czy to jest oszustwo czy standard

Cytat:
Napisane przez sylwia2244 Pokaż wiadomość
Witam, chciałam opisać mój przypadek z vinted. Ostatnio na prywatnym mailu znalazłam wiadomości dotyczące zmiany hasła i adresu e-mail na vinted, czy moje konto mogło zostać przejęte ? Miałam też wystawione rzeczy na moim profilu które nie należały do mnie. Co powinnam z tym zrobić? Zgłosiłam na vinted i cisza, boje się że jak ktoś zmienił maila to może przejmować wiadomości.
A nie możesz zaządać przypomnienia hasła i potem je zmienić? W końcu jest podpięte pod twojego maila.

Edytowane przez PurePurr
Czas edycji: 2023-11-28 o 11:05
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:03:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.