Wiza do Stanów - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-11, 20:51   #1
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Question

Wiza do Stanów - pytanie


Hej dziewczyny!

Wiecie może od czego zacząć starania jeśli chodzi o wizę do Stanów? Będę wdzięćzna za wszelkie rady i sugestie.
Pozdrawiam przeciepło
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 20:52   #2
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

też mnie to ostatno interesuje...
irvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 20:54   #3
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Smile Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

widzę, że jesteś studentką czyli raczej nie będziesz mieć z tym problemów...
irvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 20:59   #4
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

chyba trzeba isc do ambasady i zlozyc papiery... zdaje sie, ze w warszawie jest na ulicy pieknej...
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 21:00   #5
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Nie to nie dla mnie. Pytam w imieniu znajomego, który jest z Bydgoszczy.. i studentem już nie jest...
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 21:01   #6
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

mozna tez wypelnic papiery na losowanie zielonej karty
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 21:02   #7
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Ja tez sie staram Juz sie niecierpliwie

Tinker
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-11, 21:18   #8
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Hej,
Ja wiem dosc duzo na ten temat, ale jest on zbyt szeroki, zeby opisac wszystko w jednym poscie. Jest wiele roznych rodzajow wiz i wiele wymagan, ktore trzeba spelnic. Ogolnie rzecz biorac sprawa zazwyczaj nie jest prosta. Jesli masz jakies konkretne pytania, to chetnie odpowiem. Jesli chodzi o Twojego znajomego, to rozumiem, ze chce sie on starac o wize turystyczna?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 21:24   #9
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Ja polecam zapoznanie sie z ta strona: http://poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html tam jest wszystko wyjasnione co nalezy robic.
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 21:27   #10
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Zgadzam sie z Jenn skomlikowane to to jest Zalezy jeszcze jaki rodzaj wizy,ja sie troche orientuje w wizach narzeczenskich bo z taka mialam do czynienia,jezeli chodzi o inne wizy to jestem zielona

Jenn a orientujesz sie w wizach dla rodzenstwa(np dla siostry itp) z tego co wiem to jezeli nie jest sie studentem to marne szanse Chcialabym siostre zaprosic ale chyba moge sobie tylko pomarzyc jak na razie........
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 21:33   #11
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Cytuję kolegę:
"no tak tylko turystyczna z tym ze obecnie nie pracuje i nie mam konta czy jest w ogole sens starac sie o wize?"
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 21:36   #12
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Ja tez staram sie o wize... a dokladnie o wize F1 czyli studencka.Moj chlopak dostal sie na wymiane studencka i chcemy wyjechac razem jednak obawiam sie ze moje szanse niesa zbyt duze bede sie ubiegac o wize w UK niewiem czy papiery ktore mam wystarcza mi...posiadam DS-156 (DS-157) , I-20 odpowiednia sume na utrzymanie i potwierdzenie mieszkania w domu studenckim w USA. Czy powinnam miec cos jeszcze?
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 21:59   #13
maciek_k
Zadomowienie
 
Avatar maciek_k
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 056
GG do maciek_k
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

hm, jeśli chodzi o turystyczne, to z tym bywa bardzo róznie, ale z reguły ciężko. znam przypadek, gdy dziewczynie brat zasponsorował wyjazd (zarabia jakieś 20 tys. miesięcznie w domu maklerskim jednego z banków), ale jej rodzice zarabiają grosze. Konsul poprosił o zaświadczenie o zarobkach rodziców, a gdy pokazała dodatkowo zaświadczenie brata, to powiedział że pytało rodziców i ją uwalił. nie chcę straszyć, po prostu przy indywidualnym wyjeździe często trzeba przedstawiać masę zaświadczeń - o zarobkach, stanie konta, posiadaniu domu lub samochodu.. zasada jest taka, że człowiek musi udowodnić, że ma do czego wracać, bo na dzień dobry jest traktowany jak potencjalny emigrant. w Polsce 40% wniosków o amerykańską wizę nie przechodzi.
__________________
Nie próbuj dyskutować z kretynem, bo najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu, a potem wykończy doświadczeniem...
maciek_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 03:57   #14
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Maciek K ma racje. Jesli chodzi o wize tutystyczna to tak to mniej wiecej wyglada - musisz udowodnic, ze masz tu do czego wrocic. Same zaswiadczenia jednak nie gwarantuja, ze dostaniesz wize, konsul zawsze moze sie do czegos przyczepic albo miec po prostu zly humor. Probowac jednak zawsze warto. Polecam forum www.usa.info.pl - tam mozna znalezc wiekszosc odpowiedzi od osob, ktore np. juz sie o wize staraly.
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 09:03   #15
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Unhappy Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Cytat:
Napisane przez jenn
Maciek K ma racje. Jesli chodzi o wize tutystyczna to tak to mniej wiecej wyglada - musisz udowodnic, ze masz tu do czego wrocic. Same zaswiadczenia jednak nie gwarantuja, ze dostaniesz wize, konsul zawsze moze sie do czegos przyczepic albo miec po prostu zly humor. Probowac jednak zawsze warto. Polecam forum www.usa.info.pl - tam mozna znalezc wiekszosc odpowiedzi od osob, ktore np. juz sie o wize staraly.
Właśnie...mój kumpel był na 4 roku studiów, miał na siebie mieszkanie, firmę prosperujacą od wielu lat, sporo kasy na koncie, zaproszenie.... a konsul nawet nie spojrzał na dokumenty tylko powiedział, że nie. Drugi z kolei nie studiował i nie miał pieniędzy i wizę dostał. Wszystko zależy od szczęścia.
irvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 19:03   #16
ksiezycowa_pyza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezycowa_pyza
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 292
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Hmm ja rowniez bede sie ubiegać o wize i mam kilka pytań. Zaczne od tego, że mam 17 lat i chę pojechąc do wujka na wakacje na miesiac w sierpniu na zaproszenie i domyslam sie ze bedzie to wiza turystyczna, ale jaka dokladnie?
Ja mieszkam daleko od Warszawy i czy wniosek o wize bede musiala dostarczyć osobiście, czy bede mogła wysłać i przyjechac dopiero na rozmowę z konsulem?
I czy w ogole jest szansa, że dostane wizę do sierpnia???
ksiezycowa_pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 23:12   #17
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Cytat:
Napisane przez ksiezycowa_pyza
Hmm ja rowniez bede sie ubiegać o wize i mam kilka pytań. Zaczne od tego, że mam 17 lat i chę pojechąc do wujka na wakacje na miesiac w sierpniu na zaproszenie i domyslam sie ze bedzie to wiza turystyczna, ale jaka dokladnie?
Ja mieszkam daleko od Warszawy i czy wniosek o wize bede musiala dostarczyć osobiście, czy bede mogła wysłać i przyjechac dopiero na rozmowę z konsulem?
I czy w ogole jest szansa, że dostane wizę do sierpnia???
Tutaj jest wszystko wyjasnione http://poland.usembassy.gov/poland-pl/how_to_apply.html
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 23:32   #18
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Na dostanie wizy nie ma żadnej reguły!
MOżna mieć masę wartościowych przedmiotów + zaświadczenia, że one są Twoje = nieotrzymaniu wizy.
MOzesz mieć całą sterte różnych papierów, pełne konto bankowe, a wizy i tak nie dostaniesz.
MOżesz zaś nie mieć nic, być goła jak Święty Turecki i otrzymać wizę.

Często jest tak, że Konsul nawet nie patrzy na te dokumenty, tylko jakby "z góry" wie, że wizy dziś nie dostaniesz...Naprawde cięzko jest wybrać 100% opcję na wizowy sukces.

Niestety tutaj w grę wchodzi szczęście, o ile wolno je mieszać do dostania wizy
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 21:26   #19
czaszka_
Zakorzenienie
 
Avatar czaszka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 132
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Ja wiem roznie to bywa,jeden dostanie wize a drugi nie ja teraz staram sie o wize i mam wrazenie ze nie mam szans.Chce od razu po maturze leciec do Stanow.Wiem ze bedzie ciezko bo wiadomo ze nie jestem studenka i po maturze chce tam do pracy.Ale jak mozna ich przekokac ze mam tu do czego wracac???moze ktoras z wizażanek starala sie o wize?Po pierwsze to moi rodzice maja niskie zarobki i to moze wpynac na moja niekorzysc.Ale z drugiej strony z zaproszeniem predzej wize otrzymam.Jak wogole wyglada taka rozmowa? jak mam przekonac ich ze wroce do kraju bo w Polsce mieszka moja chora mama.????
czaszka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 21:45   #20
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Helo ja się starałam o wizę turystyczną (pierwszy raz) praktycznie dokładnie rok temu jakoś 23 marca czy 24 w wielki czwartek to było pamiętam tzn. ja i mój brat szliśmy razem na Stolarską w Krakowie na jedno zaproszenie.Zaczynaliśmy od tego, że na necie na jakiejś stronce (teraz nie pamietam jakiej) wypełniliśmy formularze, potem wydrukowaliśmy i nakleiliśmy na nich zdjęcia, przelewem na konto konsulatu 300 zł od osoby i trzeba kwiteczek z poczty ze sobą wziąść oczywiście na potwierdzenie zapłaty.Potem dzwoniłam umówić się na rozmowę do konsula, terminy były nawet długie, bo czekaliśmy 3 tygodnie.Potem nadszedł ten dzień.Pod konsulatem staliśmy z "kupą" ludzi 2 godziny, mieliśmy na 9 30 a weszliśmy do środka około 11 30 plus stanie potem w środku jeszcze w kolejce najpierw do jednego okienka na rozmówke z polakami, potem do drugiego z konsulem - w naszym przypadku miłą młodą amerykanką, nawet spoko mówiącą po polskuwięc podchodząc do niej do okienka ja i mój brachol daliśmy jej paszporty, zaproszenie od wujka z USA heh, ja indeksik dałam a brachol legitymacje ze szkoły (technikum) i tyle.Luknęła na to i zapytała po co jedziemy: ja na to że na wakacje, a kto nam płaci za wyjazd, powiedziałam prawdę, że wujek nam funduje i reszte rodzinki w USA.Podziękowała i tyle, kazała zejść na dół i wypełnić formularzyk dla firmy DHL, która po 5 dniach dostarczyła nam do domu paszporty.Niestety wizy tylko na rok, cóż znów się trzeba starać...ale co tam przynajmniej jest co z wakacji wspominać.W USA posiedziliśmy 3 miechy taka moje historia ubiegania się o wizę
Tak wogóle to wiele zależy od szczęścia, chociaż w dniu w którym my byliśmy wiele osób wychodziło zadowolonych.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 21:49   #21
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Cytat:
Napisane przez czaszka_
Ja wiem roznie to bywa,jeden dostanie wize a drugi nie ja teraz staram sie o wize i mam wrazenie ze nie mam szans.Chce od razu po maturze leciec do Stanow.Wiem ze bedzie ciezko bo wiadomo ze nie jestem studenka i po maturze chce tam do pracy.Ale jak mozna ich przekokac ze mam tu do czego wracac???moze ktoras z wizażanek starala sie o wize?Po pierwsze to moi rodzice maja niskie zarobki i to moze wpynac na moja niekorzysc.Ale z drugiej strony z zaproszeniem predzej wize otrzymam.Jak wogole wyglada taka rozmowa? jak mam przekonac ich ze wroce do kraju bo w Polsce mieszka moja chora mama.????
Hmmm... wiesz, chodzi o to, że wg prawa Ty nie możesz tam pojechać do pracy, jedynie turystycznie, jeśli starasz się o taką wizę. Więc podczas rozmowy z konsulem nawet o tym nie wspominaj Aha, i o wizę możesz się starać jedynie z zaproszeniem.
Wiem o tym dosć sporo, moja babcia mieszka na stałe w NY, a ja wizę dostałam ostatnio już trzeci raz
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 22:49   #22
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Cytat:
Napisane przez Maddie
Aha, i o wizę możesz się starać jedynie z zaproszeniem.
Pierwsze słyszę, że tylko z zaproszeniem mozna ubiegać się o wize...

Albo się coś w ostatnim czasie zmieniło albo tobie się coś pokręciło albo ja mam złe informacje.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 01:34   #23
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Pierwsze słyszę, że tylko z zaproszeniem mozna ubiegać się o wize...

Albo się coś w ostatnim czasie zmieniło albo tobie się coś pokręciło albo ja mam złe informacje.
Kompletna bzdura. Ja nie mialam zadnego zaproszenia i wize turystyczna na 10 lat dostalam. A jak jedziesz pozwiedzac stany to co, przeciez nie musisz miec zaproszenia od 150 hoteli, w ktorych bedziesz nocowac...
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 02:09   #24
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

opisze swoje doswiadczenia...zaznaczam , ze nie przeczytalam postow


jak staralam sie o wize turystyczna- pierwszy raz- bylam na 3-cim roku studiow. Zaproszenie mialam od narzeczonego- Polaka, nie majacego ani obywatelstwa ani zielonej karty- tylko wize pracownicza. Mialam zaproszenie, jego wyciag z konta, w zaproszeniu, ze to on bedzie sponsorowal cala podroz.. mialam oczywiscie indeks, wyciag ze swojego studenckiego konta ( a tam grosze). Przede mna byl chlopak, tez na trzecim roku, ktory byl zaproszony przez swoja siostre.. Slyszalam, jak rozmawial z konsulem.. konsul od razu powiedzial, ze nie moze dac mu wizy i juz. Nie bylo szans na tlumaczenia.
Gdy podeszlam ja.. zapytal sie mnie, o to do kogo jade, na jak dlugo, czy jestem studentka i juz. dostalam na 3 miesiace czyli na tyle na ile chcialam. NA lotnisku w San Francisco, facet zapytal sie tylko do kogo przylecialam i na jak dlugo.. i wsteplowal mi ta prawdziwa wize..bo to co dostaje sie w ambasadzie nie jest gwarancja wkroczenia do stanow.. na lotnisku moga cie cofnac.
Wrocialam zgodnie z czasem a nawet troszke wczesniej.. i kazdy mi mowil, ze teraz to dadza mi na 10 lat, bo bylam, wrocilam, no i jestem na 4-tym roku wiec na pewno mi dadza. Facet w ambasadzie powiedzial "przykro mi ale nie moge dac ci wizy" i na tym sie skonczylo. Zadnego tlumaczenia, proszenie, nic.. nie daja szans na to.. nawet zaproszenia nie zobaczyl.
Od razu na drugi dzien zadzwonialam czy moge sie odwolac..bo oni mowi, ze mozna dopiero za rok. Pani przez telefon powiedziala mi, ze moge sie odwolac, tzn. wyslac jeszcze raz podanie, jeszcze raz zaplacic. Tak zrobilam.. za dwa miesiace mialam wizyte.. To bylo straszne!! bo chyba z 5 osob przede mna dostalo wize.. a z moich obserwacji wynikalo, ze co druga osoba nie dostaje, tak na przemian. Babka zapytala sie, dlaczego uwazam, ze teraz nalezy mi sie wiza. a ja powiedzialam, jej, ze tamten pan nie dal mi wytlumaczyc, ze bylam w stanach, ze wrocilam, ze jestem na 4-tym roku, ze moj narzeczony jest Polakiem i ze nie moge starac sie o wize narzeczenska jak on sugerowal, i ze ma zaproszenie, ktorego on nawet nie zobaczyl. A ona mi na to, ze zaproszenie jest niewazne.. nogi mi sie ugiely.. zapytala sie, czy mam konto..mialam ale nie wzielam wyciagu, bo dwa razy nie pytali sie o to, tymbardziej, ze moj narzeczony mnie sponsorowal i mialam wyciag z jego konta.. a ona na to, ze musze miec swoje pieniadze.. Myslalam, ze znowu mi nie dadza.. ale dala. Ale to nie koniec. Na granicy, facet pytal sie czy mam karte kredytowa.. ciekawe skad, jako studentka. Mialam taka karte do konta dolarowego,ktore posiadalam a na nim $100..wiec balam sie, ze jak powiem ile mam na koncie, to mnie nie wpusci.. a on ciagle mnie wypytywal ile mam na tym koncie.. a ja, "I don't know"..i ciagle to powtarzalam..bo myslalam, ze moze jakos sprawdzic ( a moze, bo podobno moga cie wziac do bankomatu, wyplacic cos i pokazac jaki masz stan konta).. i przez to, ze nie mialam karty kredytowej moglam byc niewpuszczona. Ale facet chyba zmeczyl sie moim slabym angielskim i mnie w koncu wpuscil. Ale chyba ze 20 minut mnie pytal.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 06:25   #25
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Jest jeszcze możliwośc wyjazdu na wizę biznesową. Tzn wpałacasz na konto (podane w ambasadzie) 4 tyś $ kaucji, otrzymujesz wizę, na określony czas, po powrocie meldujesz się i kaucja jest zwracana.
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 07:59   #26
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Kompletna bzdura. Ja nie mialam zadnego zaproszenia i wize turystyczna na 10 lat dostalam. A jak jedziesz pozwiedzac stany to co, przeciez nie musisz miec zaproszenia od 150 hoteli, w ktorych bedziesz nocowac...
Hmm... to dlaczego widziałam tyle osób, które wizy nie dostały z powodu braku zaproszenia? No chyba że trafiły na wrednego konsula
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 09:00   #27
khem
Raczkowanie
 
Avatar khem
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 313
Dot.: Wiza do Stanów - pytanie

Cytat:
Napisane przez Maddie
Aha, i o wizę możesz się starać jedynie z zaproszeniem.
Nieprawda, wcala nie jest wymagane zaproszenie. Może jedynio ono ułatwić otrzymanie wizy. Jest to niejako "gwarancja" że do kogoś jedziesz, a nie w ciemno. Jak ja sie starałam o wizę to też miałam zaproszenie, i nawet o nie nie zapytali.

Cytat:
Napisane przez nineczka
...i kazdy mi mowil, ze teraz to dadza mi na 10 lat, bo bylam, wrocilam, no i jestem na 4-tym roku wiec na pewno mi dadza
To, że byłaś w USA i wróciłaś "przed czasem" wcale ci nie wgarantuje, że następnym razem ją otrzymasz, tym bardziej na 10 lat (!). Za każdym razem chodzi o twoje przywiązanie do Polski (najlepiej ekonomiczne, tzn. dom, samochód, konto w banku ze sporą kasą, lub studenci już kolejnego roku-bo raczej nie porzucą studiów i wrócą do kraju).

Cytat:
Napisane przez Audacieux
Jest jeszcze możliwośc wyjazdu na wizę biznesową. Tzn wpałacasz na konto (podane w ambasadzie) 4 tyś $ kaucji, otrzymujesz wizę, na określony czas, po powrocie meldujesz się i kaucja jest zwracana.
Nigdy się nie starałam o wizę biznesową, bo jak już z nazwy wynika, otrzymuje się ją tylko(wg mnie) do załatwienia interesów poza krajem i racze nie może się o nią każdy starać. W innym wypadku wszyscy by jeździli do usa na vizie biznesowej a nie turystycznej(mieliby pewnośc, że otrzymają wizę, a kasę i tak zwrócą ) No chyba, że się mylę.... A mogę wiedzieć z jakiej strony to wyczytałaś? Bo mnie to zaciekawiło.



Cytat:
Napisane przez Maddie
Hmm... to dlaczego widziałam tyle osób, które wizy nie dostały z powodu braku zaproszenia? No chyba że trafiły na wrednego konsula
KAŻDA z tych osób nie miała zaproszenia? A pytałaś się ich o co się ich wypytywał konsul? Nie sądzę, aby brak zaproszenia był powodem odmówienia wizy do USA. Fakt, lepiej zaproszenie mieć (in case ) niż nie mieć, ale jak juz będziesz miała to nie jest to gwarantem, że dostaniesz wize.

Jak mi się coś przypomni, to dopiszę
khem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 15:23   #28
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Wiza amerykańska.

W czwartek wybieram się do stolicy, w celu uzyskania tymczasowej wizy amerykańskiej uprawniającej do pracy.

Jadąc do Stanów z programu studenckiego, nie ma zazwyczaj problemów z uzyskaniem jej.
Jednak chciałabym się jakoś do tej wizyty przygotować. O co pytają, jak to wygląda?

Rozmawiałam z TZ-em i znajomymi którzy przez to z powodzeniem przeszli, ale zbyt dużo informacji od nich nie otrzymałam.
Zawsze tylko słyszałam: To formalność. To nic takiego. Nie masz się co przejmować.
A ja bym wolała usłyszeć konkrety.

Na pewno któraś z wizażanek ma podobne doświadczenia. Napiszcie. Chciałabym wiedzieć, co, jak i gdzie w trawie piszczy.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 16:04   #29
tao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: dania
Wiadomości: 140
GG do tao
Dot.: Wiza amerykańska.

Hej zapewne starasz się o J1, ja miałam taką wize 4 razy, Twój chłopak i jego znajomi mają racje to formalność, co nie zmienia faktu ,że dobrze jest być uśmiechniętą, zażartować i odpowiadać jasno na pytania, ja miałam dosyć różne rozmowy np raz konsul zapytał mnie o mój ulubiony zespół, po czym życzył miłej drogi i ciekawych wakacjii, natomiast ostatnim razem był bardzo ciekawski i sztywny, ale byłam też w innej sytuacjii bo skończyłam studia ale byłam przed dyplomem, generalnie może zapytać Cię o wszystko. Jeżeli zwróci Ci paszport znaczy to ,że odmówiono Ci wizy.
Powodzenia i udanych wakacjii.
tao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 16:33   #30
Olivia555
Raczkowanie
 
Avatar Olivia555
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Boston, MA
Wiadomości: 32
Wiza amerykańska.

Popieram. Jezeli chodzi o ta wize to raczej nie ma problemu. Wlasnie przebywam w USA i moja rozmowa z konsulem trwala moze 2 minutki. Zgadzam sie z poprzedniczka, ze wazny jest usmiech i konkretne odpowiedzi. Nie rozgaduj sie za bardzo, bo wtedy dajesz im podstawy do zadawania wiekszej ilosci pytan. Mi sie pytal: jako kto jade? czy znam dokladnie adres gdzie jade (no raczej)? czy rozmawialam z pracodawca? i w jakich warunkach bede mieszkac? Wiem tez, ze czasem sie pytaja o to czy sie uczysz, cos o twoich rodzicach - czy pracuja, co robia, i czasem o to czy pracowalas - gdzie, jak dlugo, i dlaczego chcesz jechac. W sumie trudno jest przewidziec pytania - moga Cie zapytac o wszystko i o nic. Ogolnie jezeli nie bylas karana i nie mialas kontaktu z bronia (tzn. nie pracowalas nawet jako ochroniarka w Tesco) to dostaiesz bez problemu. Powodzenia!!!

ps. A dokad jedziesz?

ps.2 Dodam tylko jeszcze, ze rozumiem twoje obawy i nerwy. Ale mozna to porownac z matura ;-P Nerwy jak cholera, a po fakcie okazuje sie, ze nie bylo o co. Pozdrawiam!!!

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-03-26 o 05:53 Powód: post pod postem
Olivia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.