Dlaczego młode kobiety wygladają tak samo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-15, 08:12   #1
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122

Dlaczego młode kobiety wygladają tak samo?


Takie luźne pytanko, w sezonie ogórkowym.

Wczoraj byłam na "imprezie okolicznosciowej" wymagajacej "ładnego wygladania" (Slub)

I tak mi się rzuciło w oczy, ze wszystkie, naprawdę i dosłownie wszytkie, młode kobiety (~ przedział wiekowy koło 20-30 lat) były ubrane tak samo.

Wyłamamały sie tylko te, które nie szły potem na wesele, przyszły ubrane duzo mniej oficjalnie, bardziej "codziennie".

Wszystkie miały sukienki w tym samym fasonie: dopasowana góra i od tali rozkloszowany dół tej samej długosci mniej więcej.
Rónice ograniczały się do: koloru i wysokosci góry bo jedne miały góry sukienek odcięte nad biustem, inne nie odcięte.
Fryzury tez wszytkie takie same: rozpuszczone włosy mniej wiecej podobnej długosci.
Tylko młoda i swiadkowa miały wosy upiete.

Starsze kobiety prezentowały się duzo bardziej rónorodnie.
Różne fasony sukienek różnych długości, garnitury, garsonki, jakies "narzutki", szale.
Fryzury tez bardzo różnorodne i króciutko przyciete, i loki, i srednie i luźno rozpuszczone i poupinane.


Skad ta unifikacja młodych kobiet
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 08:34   #2
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Takie luźne pytanko, w sezonie ogórkowym.

Wczoraj byłam na "imprezie okolicznosciowej" wymagajacej "ładnego wygladania" (Slub)

I tak mi się rzuciło w oczy, ze wszystkie, naprawdę i dosłownie wszytkie, młode kobiety (~ przedział wiekowy koło 20-30 lat) były ubrane tak samo.

Wyłamamały sie tylko te, które nie szły potem na wesele, przyszły ubrane duzo mniej oficjalnie, bardziej "codziennie".

Wszystkie miały sukienki w tym samym fasonie: dopasowana góra i od tali rozkloszowany dół tej samej długosci mniej więcej.
Rónice ograniczały się do: koloru i wysokosci góry bo jedne miały góry sukienek odcięte nad biustem, inne nie odcięte.
Fryzury tez wszytkie takie same: rozpuszczone włosy mniej wiecej podobnej długosci.
Tylko młoda i swiadkowa miały wosy upiete.

Starsze kobiety prezentowały się duzo bardziej rónorodnie.
Różne fasony sukienek różnych długości, garnitury, garsonki, jakies "narzutki", szale.
Fryzury tez bardzo różnorodne i króciutko przyciete, i loki, i srednie i luźno rozpuszczone i poupinane.


Skad ta unifikacja młodych kobiet
Każdy ubiera się tak, jak się mu podoba. To samo dotyczy fryzur. Jeśli chodzi o fason sukienek to tu wiadomo, że jeśli panuje moda na jakiś to wiele kobiet za nią podąża. Garnitury, garsonki, szale to raczej nie są stroje na ślub dla młodych kobiet, tylko dla takich po 40 i wyżej. Młodym dziewczynom pozostają więc sukienki, które najlepiej podkreślają ich urodę i młodość, co do rozpuszczonych, długich włosów to zasada jest taka sama:mało która pani w średnim wieku wygląda w takich dobrze. Są wyjątki oczywiście, ale zazwyczaj kobiety w tym wieku wybierają włosy krótkie i półdługie. Ja lubię długie, rozpuszczone włosy, lubię sukienki i skoro to mi się podoba to zamierzam się tego trzymać. A za modą ślepo nie podążam, zakładam raczej to, w czym dobrze wyglądam.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 08:36   #3
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Wydajesz osąd, że wszystkie młode kobiety wyglądają tak samo, po tym, jak zobaczyłaś je na jednym ślubie? Widocznie nastała moda na takie sukienki, a kobieta w rozpuszczonych włosach wygląda najlepiej i zwykle najłatwiej taką fryzurę zrobić. Ja sama na ostatnim weselu tak wyglądałam, bo nie lubię upinać włosów, a w sukienkach o podobnym fasonie chodzę na co dzień i najlepiej się w takich czuję. I ja należałam do mniejszości, sporo młodych kobiet miało dopasowane sukienki i jakieś upięcia. Więc wiesz... zakładanie takiego wątku po zobaczeniu jednego przyjęcia jest trochę na wyrost.
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 08:48   #4
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Bo sklepy sprzedają to samo, dlatego wszystkie dziewczyny są podobnie ubrane
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 08:50   #5
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I tak mi się rzuciło w oczy, ze wszystkie, naprawdę i dosłownie wszytkie, młode kobiety (~ przedział wiekowy koło 20-30 lat) były ubrane tak samo.
Też to zauważyłam, a rozwiązanie tej "zagadki" jest banalnie proste. Po prostu sieciówki sprzedają sukienki o identycznych fasonach. Wystarczy wejść na forum modowe albo ślubne i w każdym wątku dotyczącym kwestii w co się ubrać na wesele i gdzie kupić sukienkę pojawiają się rady, aby iść do Mohito/Reserved.

Ciężko jest znaleźć oryginalną i ładną sukienkę w przystępnej cenie.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Fryzury tez wszytkie takie same: rozpuszczone włosy mniej wiecej podobnej długosci.
Tylko młoda i swiadkowa miały wosy upiete.
Ja mam włosy proste, ciężkie i sztywne i żeby zrobić upięcie, które będzie się w miarę trzymać muszę iść na czesanie do fryzjera, a to dodatkowy wydatek i też nie zawsze mam taką możliwość, np. kiedy wesele jest daleko i trzeba pojechać dzień wcześniej. Natomiast wystarczy parę razy machnąć prostownicą i fryzura gotowa.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 09:04   #6
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Bo je jeszcze nie stać na oryginalne sukienki z malych butików i kombinowanie z fryzjerem, wiec ubierają sie w sieciowkach, gdzie wszystko wygląda tak samo, a włosy zostawiają same sobie. Z reszta 20killu latka upinając włosy robi z siebie 40latke.

Edytowane przez 201609102148
Czas edycji: 2015-08-15 o 09:06
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 09:44   #7
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Bo je jeszcze nie stać na oryginalne sukienki z malych butików i kombinowanie z fryzjerem, wiec ubierają sie w sieciowkach, gdzie wszystko wygląda tak samo, a włosy zostawiają same sobie. Z reszta 20killu latka upinając włosy robi z siebie 40latke.

Z upięciem się bardzo nie zgodzę. Szczególnie teraz, gdy kolejny rok panuje moda na wszelkiego rodzaju warkocze. Przecież nikt nie mówi o kokach, lokach, tonie lakieru i brokatu, tylko o fryzurze innej niż rozpuszczone (które, jak dla mnie, przy tym upale nie mogą wyglądać zbyt długo dobrze)
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-15, 10:32   #8
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Dla przeciwwagi dodam starsze panie ubrane w spodnie polowy łydki i worek na górze. /Hanna Bakuła określiła to jako "polski strój" i niestety ma rację/.
Ale taka jest prawda, jeśli chodzi o sukienki. Trudno kupić coś innego.
Ja miałam to szczęście, że moja babcia była krawcową i nigdy nie musiałam być czyimś klonem.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 10:35   #9
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Bo je jeszcze nie stać na oryginalne sukienki z malych butików i kombinowanie z fryzjerem, wiec ubierają sie w sieciowkach, gdzie wszystko wygląda tak samo, a włosy zostawiają same sobie. Z reszta 20killu latka upinając włosy robi z siebie 40latke.
zgadzam się.

zresztą, najczęściej fryzjerki przez te fryzury ślubne rozumieją loczki jak sprężynki i pól kilo lakieru na włosach, więc ja zrezygnowałam z takich usług i zwykle zostawiam włosy rozpuszczone.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 10:40   #10
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

a ja się do końca z tym nie zgadzam, fakt ostatnio dość dawno byłam na weselu, ale uważam że nie jesteśmy "skazane" na kupowanie ubrań tylko w popularnych sieciówkach. Ja zawsze lubiłam kupować w mniejszych sklepikach a teraz to już praktycznie 70% rzeczy kupuje na allegro i tam na prawdę można dostać coś oryginalnego.
Problemem jest to, że jak jest na coś aktualnie moda, to jak pokażesz coś innegonp. na forum wizaż na modowym to automatycznie zostaniesz zjechana, że to obciach itp.
Teraz jedynym słusznym strojem na wesele jest rozkloszowana sukienka najlepiej koralowa lub miętowa i szpilki nude.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 11:05   #11
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Dlaczego niektórzy nie uczyli się interpunkcji?
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-15, 11:14   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Zgadzam się z Tobą, Cavo, że w tym przedziale wiekowym jest niestety dużo klonów i mało odwagi, aby bardziej wyrazić siebie (dużo oryginalniejsze stroje widuję u późne gimnazjum / wczesne liceum). Dziewczyny już zwróciły uwagę na marny wybór w sklepach. Poza tym i w gazetach, czy w necie propozycje sukienek na ślub są jakie są, najczęściej 3 "modne" wzory na krzyż.

A inna sprawa: pewnie nawet jeżeli jakaś chciała ubrać kombinezon / sukienkę w stylu boho, czy coś innego, to zapewne została zakrzyczana przez stado doradczyń, że to za mało eleganckie, nie wypada. Rozpuszczone włosy? Najtańsza opcja + pochwalenie się długością.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 11:18   #13
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Z upięciem się bardzo nie zgodzę. Szczególnie teraz, gdy kolejny rok panuje moda na wszelkiego rodzaju warkocze. Przecież nikt nie mówi o kokach, lokach, tonie lakieru i brokatu, tylko o fryzurze innej niż rozpuszczone (które, jak dla mnie, przy tym upale nie mogą wyglądać zbyt długo dobrze)
Sale weselne na lato raczej są klimatyzowane. Jeśli warkocze są modne, to też by się pojawił argument że tak samo wszystkie
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 11:22   #14
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Stare kobiety też wyglądają tak samo, załóżmy o tym wątek.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 11:34   #15
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Poza tym ja tyle samo klonów widzę na weselach w wyższym przedziale wiekowym. Satyna i bolerko, albo inne babcine proste worki opinające się na wielkim brzuchu bo przecież ma się majtki modelujące.

Ktoś podrzucił pomysł z allegro... dla mnie to nie rozwiązanie bo muszę przymierzyć a nie chce mi się odsyłać.
Za to na pewno na sieciówkach świat się nie kończy, ja do tej pory na wesela kupowałam sukienki w mniejszych sklepach i co? I tam też powtórki, bo wszystko jedzie na tych samych hurtowniach Rozkloszowane sukienki sprawiły że wreszcie dałam radę coś kupić w sieciowce, bo inne fasony mi słabo leżą. Te i tak z kolei są krótkie, ale pierwszy raz w życiu za to kupiłam sukienkę przed kolano Inna sprawa że w sumie to samo to uogólnienie. Coś przeważa, ale są też inne rzeczy. I dużo zależy od samej sieciówki: Cropp, Reserved, Orsay, Danhen (nie pamiętam jak się to ostatnie pisze) różnie pod względem sukienek wypadają.

Mnie dziwi ta pogoń za oryginalnością, jakieś głupoty o wyrażaniu siebie przez ubrania (wtf? Nosi czerwone skarpetki, szmata! ???)... Mnie wisi jak ktoś jest klonem, ale wygląda to ładnie bo tej osobie to pasuje. Jak nie pasuje to też mi wszystko jedno chociaż mnie zdziwi czemu koniecznie to Poza tym oryginalnie też niekoniecznie oznacza dobrze ale tu nie ma sensu nawet zaczynać rozmowy bo się zacznie że nie wszyscy muszą być klonami i ubranie reprezentuje osobowość :P
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 11:59   #16
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez cava
Skad ta unifikacja młodych kobiet
No skąd?
Tez odnoszę wrażenie że im więcej sklepów tym mnie oryginalności w młodych.
Wyobrażam sobie komunikat w centrum handlowym 'uwaga ,zagineła młoda pannica; ubrana w a la skórkową kurtkę (ew parkę najlepiej w kolorze khaki) ,rurki ,balerinki i dużą torbą noszoną na zgiętym łokciu'
to by chyba ze sto takich egzemplarzy przyprowadzili
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:10   #17
Kasia Katarzynka
pesymistka
 
Avatar Kasia Katarzynka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 628
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Bo jak coś zaczyna być modne to w większości sklepów jest to samo. Wszędzie prawie "na jedno kopyto". Ciężko o coś oryginalnego.


A w rozkloszowanej wygodniej się tańczy to fakt
__________________
P
Kasia Katarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:12   #18
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Może to po prostu nie jest dla wielu dziewczyn takie ważne? Ot, ubrać się stosownie do pogody, okazji, niezbyt drogo i "ładnie" - tj. niekoniecznie awangardowo. W sumie nic dziwnego.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:17   #19
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Moda unifikuje. Długie, rozpuszczone włosy są modne. Chociaż dziwi mnie ta modna na weselu, bo potem połowa ma włosy mokre od potu. Rozkloszowana sukienka jest chyba dość praktyczna, nie przeszkadza w tańcu i wydaje mi się, że taki fason pozwala też coś ukryć. Też zauważyłam atak klonów, ale to idzie chyba jeszcze dalej. Przeglądając zdjęcia z wesel na fb zauważyłam, że większość ma sukienki w kolorze pudrowym/nude/łososiowym, a nie wszystkim w tym do twarzy.

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Każdy ubiera się tak, jak się mu podoba. To samo dotyczy fryzur. Jeśli chodzi o fason sukienek to tu wiadomo, że jeśli panuje moda na jakiś to wiele kobiet za nią podąża. Garnitury, garsonki, szale to raczej nie są stroje na ślub dla młodych kobiet, tylko dla takich po 40 i wyżej. Młodym dziewczynom pozostają więc sukienki, które najlepiej podkreślają ich urodę i młodość, co do rozpuszczonych, długich włosów to zasada jest taka sama:mało która pani w średnim wieku wygląda w takich dobrze. Są wyjątki oczywiście, ale zazwyczaj kobiety w tym wieku wybierają włosy krótkie i półdługie. Ja lubię długie, rozpuszczone włosy, lubię sukienki i skoro to mi się podoba to zamierzam się tego trzymać. A za modą ślepo nie podążam, zakładam raczej to, w czym dobrze wyglądam.
Jakie to włosy półdługie? Dokąd?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-15, 12:18   #20
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Ostatnio na weselu byłam jakiś rok temu. Nie zauważyłam zbyt wielu klonów. Stroje u młodych dziewczyn były dość zróżnicowane, różne długości, różne fasony, kolory, pojawiały się też kombinezony i motywy etniczne. Podobnie z fryzurami i makijażami. Więcej klonów widuję na co dzień, w tzw. casualowych stylizacjach, np. w centrach handlowych. Nie łączyłabym jednak tego jakoś mocno z wiekiem, zarówno u 20 latek jak i 40 latek można spotkać klony.
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:24   #21
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
No skąd?
Tez odnoszę wrażenie że im więcej sklepów tym mnie oryginalności w młodych.
Wyobrażam sobie komunikat w centrum handlowym 'uwaga ,zagineła młoda pannica; ubrana w a la skórkową kurtkę (ew parkę najlepiej w kolorze khaki) ,rurki ,balerinki i dużą torbą noszoną na zgiętym łokciu'
to by chyba ze sto takich egzemplarzy przyprowadzili
Przy tak dokładnym opisie strach by się gubić przy Tobie na plaży. Bo zaginęła pannica w stroju kapielowym i przyprowadziliby połowę plaży.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:28   #22
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

1. Włosy - fryzjer kosztuje, a większość osób sama nie zrobi sobie fryzury. Poza tym proste włosy cały czas wyglądają dobrze, a różne plecionki lubią się rozpaść.

2. Sukienki - w obcisłych się źle tańczy, więc dużo wygodniejszą opcją są rozkloszowane. W sklepach jest wszędzie to samo, na allegro widzę głównie szmaty. Do okazji należy też się ubrać odpowiednio, więc wszelkie mroczne czy codzienne stylizacje nie pasują.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:33   #23
narcyzowa
Zakorzenienie
 
Avatar narcyzowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Quahog, Rhode Island
Wiadomości: 7 568
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Mnie dziwi ta pogoń za oryginalnością, jakieś głupoty o wyrażaniu siebie przez ubrania (wtf? Nosi czerwone skarpetki, szmata! ???)...
Zgadzam się. Niektórzy "wyrażają siebie" poprzez swój charakter i to im wystarcza
Naprawdę nie wiem, po co na siłę ubierać się dziwacznie, tylko po to, żeby odróżniać się od szarego plebsu. Większość ludzi jest szarym plebsem, któremu się nie chce kombinować albo nie ma na to kasy, idzie do sieciówki, kupuje ciuchy, w których wygląda ładnie, ale "normalnie", powszechnie, jak wszyscy i tyle.
Póki to nie jest jakieś bezrefleksyjne kopiowanie niebezpiecznych mód (tak jak jest teraz na YT z powiększaniem ust za pomocą dziwnych gadżetów) to nie wiem, w czym problem.
narcyzowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:38   #24
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Problem z pupy, a "oryginalność" już jakoś tak od czasów, gdy byłam w połowie ogólniaka, przestała mi się kojarzyć z oryginalnym ubiorem. Kobieta zazwyczaj wygląda dobrze w rozpuszczonych włosach. Sukienki różnią się pod względem koloru? Dobre i to, bo ostatnio widzę modę na bladoróżowe sukienki (w sumie nie wiem, czy dobrze nazywam ten kolor ). Na weselu koleżanki większość młodych dziewczyn miała kiecki w tym kolorze.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:41   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Z upięciem się bardzo nie zgodzę. Szczególnie teraz, gdy kolejny rok panuje moda na wszelkiego rodzaju warkocze. Przecież nikt nie mówi o kokach, lokach, tonie lakieru i brokatu, tylko o fryzurze innej niż rozpuszczone (które, jak dla mnie, przy tym upale nie mogą wyglądać zbyt długo dobrze)
trzeba lubić warkocze
dla mnie to jest "imagowe" samobójstwo
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:47   #26
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Przy tak dokładnym opisie strach by się gubić przy Tobie na plaży. Bo zaginęła pannica w stroju kapielowym i przyprowadziliby połowę plaży.


pomijając mały wybór w sklepach i to, że we wszystkich jest w sumie to samo - rozkloszowane kiecki są mimo wszystko dośc uniwersalne, pasują wielu figurom, są wygodne, żadna młoda dziewczyna nie będzie w nich wyglądać jak stara maleńka (jak w dopasowanych). w internecie faktycznie łatwiej znaleźć coś oryginalnego, ale no, niektórzy wolą stacjonarnie, bo można przymierzyć. sukienek nigdy nie kupuję online, ja muszę ją zobaczyć na żywo i przymierzyć.
a rozpuszczone włosy są po prostu tanie i łątwe do ogarnięcia, wiem, wiem, warkocze są modne, ale warkocze robić trzeba umieć też
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:50   #27
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Poza tym jak rozpuszczone włosy mogą być modne? To taki sam wysiłek jak wymyślanie, że w tym sezonie są modne spodnie. Jest to tak samo pomysłowe jak dokładne. Bo spodnie są różne ale włosy też są proste, kręcone, z grzywką lub bez, krótsze, dłuższe, cieniowane lub nie, w różnych kolorach, farbowane, naturalne, z różnie położonymi przedzialkami. Naprawdę tak bardzo identycznie.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:51   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

nie po to mam piękne długie blond włosy nimfy żeby je spinać
dwa dni temu spięłam włosy
pierwszy raz w przeciągu ponad miesiąca
drugi raz w wakacje
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:54   #29
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Panuje taka moda, ale ja wolę takie klony ubrane normalnie i dość stosownie do okazji, niż moją koleżankę, która kiedyś za wszelką cenę starała się wyróżniać wśród szarej masy plebsu i jej stylizacje były pozbawione gustu, smaku i absolutnie nieodpowiednie do okazji.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 12:55   #30
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Dlaczego młode kobiety, wygladają tak samo?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie po to mam piękne długie blond włosy nimfy żeby je spinać
dwa dni temu spięłam włosy
pierwszy raz w przeciągu ponad miesiąca
drugi raz w wakacje


Ryczące czterdziechy pewnie zazdroszczą
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-27 20:39:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.