barmanka/kelnerka Grecja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-09, 20:10   #1
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68

barmanka/kelnerka Grecja


Hej Na forum jest parę wiadomości o pracy za granicą jako kelnerka, ale chodzi mi konretnie o Grecję i jeszcze konkretniej o kawiarnię After Cafe, to ich stronka after-cafe.com Szukają kelnerek. Wygląda to ok, polsko-greckie małżeństwo. Jednak nie znalazłam w internecie żadnej opinii dziwczyn, które tam pracowały. Jedynie opinię dziewczyn, które wpadły tam jako klientki i widziały, że wszystko jest OK, tzn dziewczyny tylko stoją za barem i serwują drinki itp. Niby w Grecji kryzys (chociaż pewnie mają lepiej niż my), ale podejście do pracy inne, byłam w Grecji na wakacjach to widziałam, jak tam się pracuje, tzn. jak pracują miejscowi - byle się nie narobić, nie trzeba się śpieszyć, bo po co. Mam doświadczenie pracy jako kelnerka w Polsce i to był straaaszny zapieprz i dlatego zastanawiam sie nad wyjazdem.
Może jednak znajdzie się jakaś dziewczyna, która miała kontakt z tą kawiarnią, albo pracowała w Grecji jako kelnerka, mają jakieś doświadczenia z tym związane. To może być fajna praca ale też na miejscu może się okazać, że...
Z tego co wiem, to kiedy w Grecji oferują powyżej 900 e plus wyżywienie i zakwaterowanie, to jest coś nie halo. Ci państwo oferują mniej
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 11:56   #2
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: barmanka/kelnerka Grecja

Mi to pachnie ściemą na odległość. Ten kraj się wali (i wcale nie mają lepiej niż w PL), a oni ściągają pracowników z innego kraju? Strona internetowa zrobiona naprędce, żadnych danych działalności. Po drugie, zaproponowali Ci pracę już, czy po prostu widziałaś że szukają kelnerek? Bo to dwie różne sprawy
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 15:18   #3
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: barmanka/kelnerka Grecja

No rzeczywiście trochę się rozpędziłam, tylko przeczytałam ogłoszenie i poszperałam coś w internecie A pisałam, jakbym miała już tam jechać. Ale chciałabym jak najwięcej wiedzieć na ten temat, jest w internecie kilka innych ofert pracy jako kelnerki w okresie wakacyjnym i pewnie wszędzie wygląda to podobnie, kusi mnie większa płaca niż w Polsce i praca w turystycznym regionie Grecji.
Z tego co wyczytałam na innym forum, ogłaszają się juz conajmniej od roku (nic nie wiem o wcześniejszych sezonach). To, że ściągają pracowników z innych krajów nie jest dla mnie dziwne, mniej weźmiemy za pracę której Grek by się nawet nie tknął i zrobimy to wszystko 10 razy szybciej. Takie słyszałam opinie, kiedy byłam tam na wakacjach
I naprawdę nikt tam nie słyszał o kryzysie. Niby w mediach się trąbi, że kraj zbankrutował, bieda... W Polsce też mamy ogromny dług publiczny.
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 16:42   #4
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: barmanka/kelnerka Grecja

Nie wiem, ale w Hiszpanii mamy ogromny kryzys i mimo, że Polacy pracują lepiej i szybciej, nie ma tutaj absolutnie pracy, nawet wakacyjnej, to graniczy z cudem, nie mówiąc o sprowadzaniu pracowników. Po prostu wszystko plajtuje. A słyszałam, że w Grecji jest gorzej więc na tej podstawie wywnioskowałam.

Wydaje mi się, że zgłaszając się, nic nie tracisz, wymiana maili, opis warunków, może w praniu coś podejrzanego wyjdzie. Możesz też na Wizażu w Emigrantkach poszukać, czy jest wątek dziewczyn z Grecji, może któraś mieszka w okolicy i wie co to za przybytek.

Edit:

ja bym uważała. 700 euro z zakwaterowaniem, to trochę podejrzanie za dużo, ale jeszcze by przeszło.

Adresu nie ma na mapach google, na ich mapce na stronie tam nie ma nic kompletnie w tym miejscu. Wymagają zdjęcia całej sylwetki. Nie ma nazwisk tych państwa. Google w ogóle nic nie znajduje, a skoro knajpa działa podobno 8 lat, to dziwne że nie ma śladu, ŻADNEGO.

Zgooglowałam za to numer telefonu, i pojawia się podobne ogłoszenie mówiące o tym że jest to kafenijo, czyli knajpa tylko dla mężczyzn. O ile w ogóle istnieje.

W Hiszpanii 90% prostytutek to ofiary handlu ludźmi, tylko 10% pracuje dobrowolnie. To jest przerażające.

Sorry, że tak Cię straszę, może przesadzam... ale trzeba mieć się na baczności.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"

Edytowane przez CremaCatalana
Czas edycji: 2012-04-10 o 17:00
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:16   #5
AniiiaW
Przyczajenie
 
Avatar AniiiaW
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: barmanka/kelnerka Grecja

W dobie takiego kryzysu jak tam teraz jest to gorąco Ci odradzam. Mam znajomych w Grecji i świeże wiadomości na ten temat.Większość już wróciła do Polski. Omijając zamieszki w stolicy i niebezpieczną sytuację pensje wahają się między 300 euro, a większości pracodawcy są niewypłacalni. Sama miałam jechać tam na wakacje do pracy, ale jednak się nie zdecyduję.
AniiiaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:31   #6
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: barmanka/kelnerka Grecja

Dziękuję za odpowiedź, muszę też to wszystko wygooglować
Straszenie nie straszenie, na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale mnie też ten totalny brak informacji w googlach dziwi.
Nie wiedziałam, że tak kiepsko w Hiszpanii...
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 00:50   #7
pani lotniczka
Raczkowanie
 
Avatar pani lotniczka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 195
Dot.: barmanka/kelnerka Grecja

Nie wiem czy to coś pomoże,ale znalazłam taki filmik : http://www.youtube.com/watch?v=RN3bLxVOBIY
Klientela rzeczywiście męska>
__________________
When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.
pani lotniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 15:23   #8
monikgrecja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: barmanka/kelnerka Grecja

Witam!
Mam na imię Monika i to ja tańczę na tym wideo, jest to GRECKI taniec, ktory tańczą tylko kobiety, nazywa się TSIFTETELI,prosze sobie poczytac w internecie na temat tego tanca, poniewaz widze,ze wypowiadaja sie osoby,ktore nie maja zielonego pojecia o czym pisza. Pracuje w After Cafe, nie jest to wideo nagrane w pracy,ale na jednym z grekich letnich festynów(PANIGIRI sie to nazywa),przy ludowej muzyce (ani nie ma tam rury do tanczenia ani muzyki do striptizu) tak bawia sie ludzie w Grecji. Nikt nie kaze nikomu tanczyc, tanczy ten kto ma na to ochote i oczywiscie to potrafi!!! Jesli nie macie o czyms pojecia to prosze sie nie wypowiadac, bo z tego co widze to jedeny grecki taniec,ktory znacie to Zorba. Jesli ktos jest zainteresowany podjeciem pracy w after cafe i ma jakies watpliwosci moze mnie znalezc na facebooku profil Monika Sn odpowiem na wszystkie pytania, poniewaz na forach wypowiadaja sie osoby,ktore nie maja o niczym pojecia a maja najwiecej do powiedzenia.
monikgrecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 00:29   #9
after cafe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: barmanka/kelnerka Grecja

Witam wszystkie dziewczyny,ktore chcialyby wyjechac do pracy w after cafe!!
Jezeli macie pytania dotyczace pracy to prosze pisac ,w Grecji jest troche ciezko ze wzgledu na kryzys ale jak wszyscy wiemy nie tylko tu!!!!!!
Prowadzimy ta kawiarenke od 6 lat nie od 8,przyjezdzaja dzieczyny do pracy,jedne chca na miesiac jedne na dwa ,niektore 3-4 miesiace ,wiec caly czas przyjezdzaja i wyjezdzaja,troche to meczace no ale coz jak malo ktora poszukuje stalej pracy tylko na troche.Co do naszej stronki robionej na szybko to wydaje mi sie ,ze jest ciekwa biorac pod uwage ,ze nie stworzyl jej zaden specjalista tylko ja sama.Glownie chodzilo o to zebyscie mogly obejrzec jak wyglada after cafe i gdzie sie znajduje,poniewaz wszyscy mysla,ze to hotel wypoczynkowy na jakiejs wyspie.Jesli sa chetne dziewczyny do wspolpracy to zapraszam ,jak sie komus nie spodoba albo sie nie bedzie nadawal do tej pracy w kazdej chwili moze wyjechac,bac sie nie ma czego tylko sa potrzebne checi do nauki...aha i nie jest to ciezka praca jak ktos wczesniej pisal,ze w grecji to sie trzeba narobic.Pozdrawiam!
after cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.