Plamienie, jasna krew itp...czy to normalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-11, 19:30   #1
martynak221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28

Plamienie, jasna krew itp...czy to normalne?


Hej, chciałabym się was zapytać czy to normalne i czy też tak macie. Zawsze dzień przed miesiączką mam taką jakby zapowiedź tego co nastąpi - rano ból brzucha, nie aż tak mocny, trwa nie za długo no i mam wtedy lekkie plamienie, bo raczej krwawieniem bym tego nie nazwala. Dopiero następnego dnia rozpoczyna się "częśc główna" I jedno mnie martwi - dzień przed krew byla raczej ciemna, nawet czesto wchodząca w brąz, taka dziwna i raz nawet zdarzyło mi się że nie miałam normalnej miesiączki tylko przez cały miesiąc dzień w dzień plamiłam mocno na ciemno brązowo. A dziś (dzień przed prawdziwym okresem) plamiłam na jakiś jaśniutki,delikatny kolor, jakby krew zmieszana z wodą. Czy to oznacza jakieś problemy czy własnie coś się zmieniło na lepsze? Nie stosuję tabletek antykoncepcyjnych, okresy miałam zawsze przerażająco bolesne. Pół roku temu wykryto u mnie zapalenie kości i odkąd biorę na to tabletki, to jakoś mam wrażenie że trochę mniej boli, zniknęła mi nawet alergia z którą żaden lekarz nie dawał sobie rady . Dodatkowo ostatnio zaczęłam ćwiczyć (ale nie codziennie, tylko nieregularnie). Czy taka krew może być wynikiem brania tabletek albo ćwiczeń, stłumieniem zapalenia, czy to coś poważniejszego i powinnam się bać?

Edytowane przez martynak221
Czas edycji: 2013-05-11 o 19:35
martynak221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 00:04   #2
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Plamienie, jasna krew itp...czy to normalne?

To oznacza, że masz za mało progesteronu. Nie jest to nic bardzo ciężkiego, miałam to samo i to nawet kilka dni przed. Lekarz zalecił mi branie luteiny od 16 do 25 dnia cyklu i to pomaga Jak Ci to przeszkadza to możesz iść z tym do gina ewentualnie możesz sobie zrobić prywatnie badanie progesteronu z krwi w końcówce cyklu i zobaczysz ile odstajesz od normy.
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 08:54   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Plamienie, jasna krew itp...czy to normalne?

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez martynak221 Pokaż wiadomość
Hej, chciałabym się was zapytać czy to normalne i czy też tak macie. Zawsze dzień przed miesiączką mam taką jakby zapowiedź tego co nastąpi - rano ból brzucha, nie aż tak mocny, trwa nie za długo no i mam wtedy lekkie plamienie, bo raczej krwawieniem bym tego nie nazwala. Dopiero następnego dnia rozpoczyna się "częśc główna" .
Ja mam tak ale jakos nie zwracalam na to wiekszej uwagi.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.