Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-24, 14:58   #2011
Fuga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Popatrzyłam na skład... i pierwsza reakcja - BLEH
Teoretycznie niby bez SLES, ale tego jedwabistego oil shampoo to ja tu nie widzę A ochrony dłoni tym bardziej, bo nie ma w kosmetyku żadnego składnika, który mógłby to zrobić.
Jak dla mnie to on niczym się nie różni od płynu do mycia podłogi [wybacz porównanie ], włączając w to wredny dla skóry konserwant.
Dziękuję za analizę, widzę, że na przyszłośc musze bardziej zwracać uwagę na to co kupuję. Chociaż w międzyczasie zużyłam prawie cały szampon i jakoś bardzo mi nie zaszkodził wiec to może jakieś czary.
Fuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 18:44   #2012
stricte
Raczkowanie
 
Avatar stricte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ja pierwszy raz w tym wątku i zwracam się prośbą o analizę farby do włosów.
Zawsze używałam farbe bez amoniaku L'oreal Richesse, ale dziś jej zabrakło w hurtowni i miła pani poleciła mi Marron Subtil -krem koloryzujący.
Nigdzie nie znalazłam żanych opinii na jej temat a jutro chciałabym zafarbować włosy także BARDZO mi zalezy na szybkiej analizie czy kłaść na włosy czy zrezygnować.

oto skład:
Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Propylene Glykol, Ethanolamine, Ceteareth-25, Ceteh-2, PEG-2 Rapeseedamine, PEG-4 Rapeseedamine, Zea mays (corn) oil, Polyquaternium-22, Sodium Sulfite, Sodium Hydrosulfite, Parfum/Fragrance, Terasodium EDTA, Asorbic Acid, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional+/- (may countain) [ P-phenylendiamine, 4-Chlororesorcinol, 2-Amino-4-hydroxyethylaminoanisole Sulfate,,1-phenyl-3-Methyl-5-Pyrazolone,Basic Red 51, Orange 31,2-Amino-3-Hydroxypyridine, HC Red .3, p-Aminophenol, 2-Methylresorcinol]

Nic a nic z tego nie rozumiem i bardzo na was licze. Wybrałam kolor czekoladowy brąz mam nadzieję, że nie wyjdzie za ciemny i martwi mnie słowo Red i Orange (jedyne słowa jakie rozumiem z całego wyzej wymienionego składu) gdyż wolałabym aby był to chłodny brąz.
__________________
' Cierpienie jest na pewno rodzajem sensu.
Bezsens przecież nie boli.
Bezsens jest obojętnością.'
stricte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 21:35   #2013
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuje ślicznie za opinię o szamponie Matrixa
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 19:14   #2014
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poprosiłabym o analizy dwóch sprayów ochronnych od słońca. Czy nadadzą się na południowoeuropejską plażę, ochronią włosy przed słońcem i słoną wodą. I czy w ogóle zawierają jakieś filtry?

1. Inter Fragrances, Sun Protect, mgiełka ochronna do włosów.
Skład z KWC: Alcohol, Diethyl Phthalate, Propylene Glycol, Aqua, Hypericum Perforatum Extract, Chamomilla Recutita Extract, Aesculus Hippocastanum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparabeccn, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Polyquaternium-59, Butylene Glycol, Parfum

2. Rossmann, Sun Ozon, Haarschutz - Spray (Lakier ochronny do włosów z filtrem UV)
Skład z KWC: Aqua, Alcohol Denat., VP/VA Copolymer, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, PEG-25 PABA, Panthenol, Polyquaternium-16, Parfum, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Alcohol
Czy ten specyfik będzie działał bardziej jak lakier czy zwykła mgiełka? Ma jakieś składniki utrwalające fryzurę?
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 16:01   #2015
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

LEO PLACENTA maska regenerująca-Aqua,Cetearyl Alcohol,cetrimonium Chloride,Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate,Parfum,Cyclo methicone,Benzyl Alcohol,Dimethiconol,Hexy l Cinnamal,Vulgare Sprout,Bambusa Vulgaris Sap Extract,Methylchloroisoth iazolinone,Methylisothiaz olinone

proszę o analizę składu, mam nadzieję ze nic nie pomieszałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 110_ac_placenta.jpg (13,0 KB, 8 załadowań)
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2009-04-27 o 16:02
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 18:13   #2016
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Uprzejmie proszę o analizę tej odżywki. Szukam czegoś co pomoże w lecie uniknąc efektu matowych i wyblakłych włosów. Zależy mi też żeby nie obciążał. czy w połączeniu ze zwykłą odżywką, której skład został oceniony raczej pozytywnie, pomoże?
(skład skopiowałam z kwc i mam nadzieję że jest dobrze przepisany bo aktualnie kosmetyku nie mam w domu i nie moge sprawdzic)

Nivea Hair Care, Brilliant Brown, Balsam z filtrem UV bez spłukiwania 'Olśniewający brąz'

Skład: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Aesculus Hippocastanum, Theobroma Cacao, Panthenol, Oryzanol, Benzophenone-4, Polyquaternium-4, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laureth-4, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Mica, PPG-1 Trideceth-6, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Glycerin, Sorbitan Oleate, Sodium Citrate, Lactic Acid, Glucose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Alumina, Triethanolamine, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum, CI 77491, CI 77499, CI 77891
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 08:44   #2017
sheena3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Rolland Laboratories, UNA, Hydrating Shampoo

Szampon nawilżający do włosów suchych i szorstkich. Głęboko odżywia i nawadnia włosy, przywracając im równowagę wilgotności. Zmiękcza, pogrubia, nadaje sprężystość. pH 4,5-5,5.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Propylene Glycol, Rosa Centifolia (Rosa Centifolia Flower Extract), Fucus Vesiculosus (Fucus Vesiculosus Extract), Hamamelis Virginiana (Witch Hazel Water), Malva Sylvestris (Mallow Extract), Mel (Honey Extract), Vaccinium Myrtillus (Veccinium Myrtillus Extract), Myrtus Communis (Myrtus Communis Extract), Betula Alba (Betula Alba Leaf Extract), Chamomilla Recutita (Matricaria Extract), Arnica Montana (Arnica Montana Flower Extract), Urtica Dioica (Nettle Extract), Eucalyptus Globulus (Eucalyptus Globulus Leaf Extract), Salvia Officinalis (Sage Leaf Extract), Rosmarinus Officinalis (Rosemary Leaf Extract), Cinchona Calisaya (Cinchona Calisaya Extract), Tussilago Farfara (Coltsfoot Leaf Extract), Equisetum Arvense (Equisetum Arvense Leaf Extract), Picea Excelsa (Picea Excelsa Extract), PEG-60 Almond Glycerydes, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Parfum (Fragrance), Styrene/Acrylates Copolymer, Laureth-4, Polysorbate 20, Citric Acid, Dimethicone Copolyol, Polyquaternium-10, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140.


Bardzo prosze o ocene.

Mam tez pytanie, jaki szampon i maske polecilaby Pani, znajac ich juz tyle? Mi chodzi glownie o 2 rzeczy - o nawilzenie i wzmocnienie, aby sie nie rozdwajaly i nie wypadaly. Cala reszta, jak ladny zapach, miekkosc czy nawet polysk sa po prostu mile widziane..
sheena3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-04, 21:35   #2018
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o ocenę Inneov - gęstość włosów.

Inneov - gęstość włosów:

Wypełniacze (fosforan monowapniowy, celuloza, karboksymetyloceluloza sodowa usieciowana, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu), wyciąg z zielonej herbaty (27%, w tym katechiny min.30%), wyciąg z pestek winogron (11%, w tym katechiny co najmniej 20%), tauryna (11%), glukonian cynku, powłoka (polidekstroza, hydroksypropylometylocelu loza, talk), barwniki (E171, E104, E132), trójglicerydy średniołancuchowe.
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 10:01   #2019
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez G0si3k Pokaż wiadomość
Bardzo prosilabym o analize skladu odzywki, ktora niedawno kupilam. Napisane jest na niej, ze jest zrobiona tylko z naturalnych i organicznych skladnikow (dlatego ja kupilam). Co o niej sadzicie?
Post nie nadaje się do analizy, gdyż nie spełnia wytycznych. Zapoznaj się z regulaminem wątku [pierwszy post] i uzupełnij go zgodnie z nim.

Cytat:
Napisane przez Klaudiczka997 Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę składu AUSSIE 3 MINUTE MIRACLE Rreconstructor:
Zanim zadasz pytanie zapoznaj się z listą zanalizowanych kosmetyków!!! To już trzecie zgłoszenie - post do kasacji.

Poza tym, jak już piszesz post, to zadbaj o jego czytelność, w tym spacje po przecinku, bo każde Twoje zapytanie o skład pisane jest niemal bez odstępów, bądź ma odstępy w środku wyrazów

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę Inneov - gęstość włosów.

Inneov - gęstość włosów:
To nie kosmetyk.
Poza tym już kilka razy zwracałam Ci uwagę, abyś skorzystała z wyszukiwarki, bo na temat Inneov i jego składu były już dyskusje i zastanawiam się, dlaczego jeszcze tego nie zrobiłaś
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 556 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 10:05   #2020
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez IwOOOnek Pokaż wiadomość
Witam ... czy mógłby mi ktoś pomóc przeanalizować ten oto szampon?

REVITA- SZAMPON STYMUJUJĄCY POROST WŁOSÓW
OTO SKŁAD:

Water, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Caffeine, Ketoconazole, Pyrus Malus (Apple) Seed Extract, Aspalathus Linearis Leaf Extract (Roobios), Apple Polyphenol (Procyanidin B-1), Carnitine HCI, Ornitine HCI, Acetyl Cysteine, Dimethyl Sulfone (MSM), Taurine, Emu Oil, Biotin, Copper Peptides, Aloe Barbadensis Leaf Juice (Spray Dried), Glycereth-7, Glycerin, Polyquaternium 10, Glycol Stearate, Menthyl Lactate (Menthol Derivative), EUK-134 (SOD Mimic/Spin Trap), PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Menthol, Zinc PCA, Citric Acid, Sodium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Tetrasodium EDTA, Red 40, Blue 1

Czy szampon jest wart uwagi zważywszy na jego nie małą cene ( w granicach 145 zł)
Jest to ciekawy i treściwy kosmetyk a jego szanse działania oceniam wysoko.
Oparty na łagodnych detergentach [Bez SLES, ALS i im podobnych], posiada dość wysokie nasycenie substancjami odżywczymi i przyspieszającymi wzrost włosów.
Kolorem niebieskim zaznaczyłam te, które szczególnie przydatne są w odżywieniu cebulki i pobudzeniu porostu - kofeina i ketokonazol oraz zaminokwasy.
Na zielono składniki pochodzenia naturalnego, które także przysłużą się cebulkom i włosom ogólnie, nawilżając je, działając regenerująco i poprawiając ich kondycję.
Cena owszem, wysoka, ale jego skład jest naprawdę godny uwagi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 671 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 10:46   #2021
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 4YOU Pokaż wiadomość
Jeszcze raz bardzo dziękuję 'Estelle'

Mam kolejną prośbę "Estelle", wiem że często zadręczam Ciebie swoimi składami , ale tym razem chyba się udało znaleźć coś co nie szkodzi skórze głowy, ale pytanie brzmi czy pomoże włosom Użyłam jej dwa razy( na tyle wystarczyła próbka którą dostałam) i włosy są delikatniejsze w dotyku, lekko obciążone, nawet są błyszczące co ciężko uzyskać w przypadku włosów naturalnych, nigdy nie poddawanych zabiegowi koloryzacji, ale obawiam się że to pewnie efekt silikonów i pewnie od mycia do mycia tylko, a zależy mi żeby je chociaż troszeczkę nawilżyć na dłużej(żeby wyglądały na zdrowe nawet bez każdorazowego użycia odżywki).
Proszę o analizę składu niżej podanej odżywki pod kątem "dobroci" (nawilżanie, odżywianie, regeneracja) może zawiera coś dobrego i potrzebnego włosom oprócz konserwantów i zapachu - wygląda na straszną chemię aż dziwne, że mi krzywdy nie robi

L'OREAL TECHNIQUE, FERIA PROFESSIONAL, Color Moisturizing Treatment

Skład: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Amodimethicone, Cetyl Esters, Isopropyl Alcohol, Limonene, Methylparaen, Trideceth-12, Fragrance/Parfum, Chlorhexidine Dihydrochloride, Cetrimonium Chloride, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, F.I.L.Code27873/1

Dziekuję
Muszę Cię zmartwić
Odżywka ma bardzo prosty skład i raczej nie rokuje długofalowych efektów. Z dobroczynnych składników amodimethicone [lekki silikon o działaniu kondycjonującym] i nawilżająca gliceryna, ale nic więcej, więc działanie będzie raczej krótkotrwałe.

A próbowałaś może sprayu Liliputz z Rossmanna? Skład ma prosty ale bardzo regenerujący i nie wygląda na uczulający. Poza tym ma postac mgiełki, więc nie bedzie miał dużej styczności ze skórą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 603 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 10:52   #2022
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Witam,
bardzo proszę o analizę składu szamponu Avea jajecznego : Aqua, SLS, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Citric Acid, Parfum, Limonene, 2-bromo-2 -Nitropropane-1,3- diol, Cl 15985, Cl 19140.
Szampon oczyszczający, lekki w formule, ale niestety odżywczego pożytku z niego nie będzie. Nazwa myląca, bo nie ma w nim dodatku jajek
Może wysuszać i powodować podrażnienie, a w dodatku jeśli tam jest SLS [czyli Lauryl a nie Laureth] może się okazać bardzo agresywny dla skóry.
Nie podoba mi się
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 831 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 11:00   #2023
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
kolejna prośba

szampon Syoss Volume Lift
INCI: aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiaecetate, laureth-2, sodium chloride, peg-7 geyceryl cocoate, glycol distearate, citric acid, sodium benzoate, laureth-4, parfum, salicylic acid, cocamidopropyl bataine, propylene glycol, niacinamide, pathenol, hydrogenated castor oil, polyquaternium-10, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, benzyl alcohol, linalool, glycerin, nymphaea alba root extract, limenene, sorbitol
Skład bez rewelacji, raczej dosyć skromny, odżywczo "uzbrojony" jedynie w witaminy B5 i B3 oraz malutką domieszkę ekstaktu z nenufarów
Zaznaczyłam także glicerynę i propylene glycol, które mają funkcje nawilżające, ale wątpię, by zdołały dać widoczny efekt.
Natomiast szampon mże wysuszać - zestawienie SLES i sodium chloride.
Wygląda na nieobciążający, oczyszczający, więc z racji przeznaczenia powinien spełniać swoją funkcję [nazwa sugeruje poprawę objętości].
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 971 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 11:04   #2024
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
i jeszcze dwa produkty Capillum do analizy

Capillum 23 Super Active Mask Maseczka z Jojoby


INCI: aqua, cetearyl alcohol, hydrogenated tallowtrimonium chloride, parfum, triethanolamine, butyrospermum parkii, jojoba oil, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, magnesium chloride, magnesium nitrate, limonene, benzyl salicylate
Dość prosty skład, działanie odżywcze i nawilżające oparte głównie o masło shea i olej jojoba, kolejnym dodatkiem odżywiającym włosy jest magnesium nitrate.
Odzywka pod względem składu poprawna, ale nie budzi entuzjazmu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 590 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 11:12   #2025
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Capillum 25 Silk Crystal Concentrated Płynne Kryształki

INCI: cyclomethicone, c11-c12 isoparaffin, dimethiconol, hexamethyldisiloxane, alcohol denat., methyl hydrogenated rosinate, octyl dimethyl paba, linum usitatissimum trimethylsilylamodimethic one, parfum, c.i. 12799, c.i. 26100, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carbozaldehyde (lyral), citral, limonene, linalool, butylphenyl, methylpropional (lilial), geraniol
Określiłabym jako serum na końcówki, z uwagi na wysokie stężenie różnego rodzaju silikonów, o lekkim działaniu odżywczym.
Zawiera filtr UV [na fioletowo] oraz ekstrakt z lnu, odżywcza funkcję pęłni tu także methyl hydrogenated rosinate.
Nie podoba mi się tylko ten alkohol w składzie, bo może wysuszać, ale jako że nie występuje jako pierwszy/drugi składnik, może jego działanie "zneutralizują" silikony.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 603 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 11:56   #2026
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Klaudiczka997 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę składu NISIM FAST szampon :[I]Skład:

/odżywka/

Gdyby ktoś miał skład odżywki to bardzo bym prosila o wklejenie bo nie mogłam nigdzie go znaleść.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1834
Odżywka była także analizowana, nawet w tym wątku, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki

Cytat:
Napisane przez fenomena Pokaż wiadomość
prosiłabym o analizę składu tego szamponu, chodzi mi głównie o to czy są jakieś silikony i czy szampon nadaje się do oczyszczenia włosów właśnie z silikonów

POLLENA - SAVONA, TRZY ZIOŁA, DO WŁOSÓW SUCHYCH I NORMALNYCH, zawiera ekstrakty z nagietka, brzozy i krwawnika
SKŁAD: aqua, sodium laureth sulfate, cocamide DEA, PEG-75 lanolin, sodium chloride, glycol distearate, cocamide MEA, laureth 10, parfum (benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal), PEG-7-glyceryl cocoate, polyquaternium 7, propylene glycol calendula officinalis extract, propylene glycol betula verrucosa extract, propylene glycol achillea millefolium extract, citric acid, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone
Szampon wygląda na lekki, nieobciążający, chociaż mam pewne wątpliwości czy poradzi sobie z nawilżeniem suchych włosów, bo ma trochę mało substancji typowo nawilżających.
Zgodnie z nazwą zawiera wyciągi z trzech ziół, o ile dobrze odczytuję skład, są to wyciągi "propylenowe" - zaznaczone na zielono - wpływające pozytywnie na włosy i skórę głowy.
Zawiera także dużo lanoliny, która jest bardzo fajną dla włosów substancją - ma działanie zmiękczające, antystatyczne i odżywcze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 752 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 12:06   #2027
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Znalazłam ten wątek dzisiaj i jestem pod wielkim wrażeniem. Dziewczyny - Waszą zasługą nie tylko ogrom pracy w postaci dawki konkretnych informacji, ale też świetne moderowanie wątku: przeczytałam rzetelnie 50 stron i po raz pierwszy na wizażu nie miałam odczucia, że połowa tego to OT, kłótnie i dublowanie odpowiedzi. Gratulacje i dziękuję (mam już zapisaną kartkę na zakupy).

Moja prośba o opinię na temat sprayu ochrony termalnej-czy faktycznie chroni suche włosy przed suszarką?
Innova Smooth termal protektor, Indola
INCI:aqua, alcohol denat., vp/va copolymer, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed, wheat protein, cetrimonium chlorid, hydrolyzed silk, butylene glycol, phosphoric acid.
Jak na tak krótki skład, to jest on dość treściwy - zawiera dwie substancje regenerujące - proteiny zbóż i jedwab, a oprócz tego substancję antystatyczną, błonotwórczą i utrwalającą fryzurę w jednym - vp/va copolymer.
Niestety niepokoi mnie ten alkohol w składzie, słynący z wysuszającego działania. Fakt, że pod wpływem wysokiej temperatury szybko ulatnia się i paruje, ale zawsze pozostaje ryzyko.

Pozostaje jeszcze doprecyzowanie definicji ochrony - chyba żaden kosmetyk nie chroni włosów przed wysoką temperaturą, co najwyżej pochłania promieniowanie UVA/UVB, tworzy powłokę przeciw mikrouszkodzeniami, lub odżywia.
Ten powinien regenerować włosy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 634 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 12:13   #2028
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Kupiłam w ciemno, nie lubię gliss kura, sama nie wiem czemu, chyba skusiły mnie te niby filtry Ale teraz patrze na skład wspólnie ze słownikiem i czy mi się wydaje ,czy zainwestowałam w badziew, bo ochrony przeciw słoncem tu malutko?
Schwarzkopf, Gliss Kur, Ochrona Koloru 30, Ekspresowa odżywka regeneracyjna (bez spłukiwania)
Skład: aqua, cyclomethicone, phenyl trimethicone, dimethiconol, lactic acid, polyquartenium-16, peg/ppg-18/18 dimethicone, pantolactone, prunus armeniaca, panthenol, cetrimonium chloride, sodium benzoate, parfum, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, benzophenone-4, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, CI15985, CI16255
Filtrów faktycznie niewiele, ale, jakby sie uprzeć, to niektóre źródła uznają za takowe również silikony. W sumie, tworząc powłokę, w jakiś sposób zabezpieczają dostęp do włosa promieniom słonecznym.
A sam skład jest całkiem niezły - kwas mlekowy [jest go sporo, a ma działanie odżywcze i zatrzymuje wilgoć], słodkie migdały, panthenol i proteiny.
Jeśli nie przed słońcem, to ogólnie dla zabezpieczenia i odżywienia włosów.

I do bełtania z silniejszymi filtrami tez powinien się nadać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 724 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 12:26   #2029
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez cypressangel Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę:

Beauty Formulas Treatment Wax Avocado Oil Intensive Deep Conditioning


Skład:

  • Aqua
  • Cetearyl Alcohol
  • Cetrimonium Chloride
  • Cetyl Alcohol
  • Parfum
  • Citric Acid
  • Cetyl Persea Gratissima
  • Phenoxyethanol
  • Hydrolyzed Collagen
  • Methylparaben
  • 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
  • Pollen
  • Ethylparaben
  • Isobutylparaben
  • Propylparaben
  • Butylparaben
  • Benzonic Acid
  • Limonene
  • Cl 19140
  • Cl 42090


Właściwie skład podobny do miodowego brata z tej samej serii
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...x#post11274604
przy czym miód zastąpiono awokado i jest ono na troszkę lepszej pozycji, niż u poprzednika.
Jednakże mimo tego kosmetyk nie budzi mojego zaufania, zbyt dużo w nim konserwantów, a zbyt mało treści odżywczej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 912 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 12:38   #2030
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez justkaM18 Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o analizę nowej odżywki
Syoss volume lift którtą mozna dostac w Rossmanie
Skład :Aqua, cetearyl alcohol, quaterinium-87, ceteareth-20, glyceryl stearate, distearyoylethyl hydroxyethylmonium metohosulfate, steramidopropyl dimethylamine, parfum, ciric acid, propylene glycol, niacinamide, pantheenol, linalool, hexyl cinnamal, phenoxyethanol, benzyl salicylate, ispopropyl myristate, limonene, butyphenyl mthylpropinal, sodium methylparaben, benzyl alcohol
Dziekuję z góry
Niestety, nieciekawa.
Chemicznie odżywia dzięki distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, zawiera też domieszkę witamin B3 i B5 ale w mojej ocenie to zbyt mało by określić ją mianem fajnej. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań włosa i może się ona sprawować wręcz wzorowo. Ale składowo bym po nią nie sięgnęła.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 884 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 12:44   #2031
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Panienka_z_okienka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę
Joanna Naturia maseczka regenerująca z lnem i rumiankiem
(do włosów zniszczonych, po trwałej ondulacji lub rozjaśnianiu)


Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cetyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cyclomethicone, Amodimethicone, Polyquaternium-10, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Glycerin, Panthenol, Linum Usitatissimum Extract, Chamomilla Recutita Extract, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Citronellol, Linalool, DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Cl:42090, Cl:60730.

Maseczka oparta o standardowe emolienty oraz dwa silikony o działaniu wygładzającym oraz kondycjonującym, zapobiegają i chronią one również włosy przed mikrouszkodzeniami.
Dajek w składzie znalazła się nawilżająca gliceryna oraz tytułowe wyciągi z lnu i rumianku, dodatkowo wspomagane panthenolem.
Z uwagi na silikony można obserwować obciążenie.
Skład w ogólnej ocenie wydaje się być w porządku.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 15:59   #2032
fenomena
Raczkowanie
 
Avatar fenomena
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 465
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziękuję Ci bardzo Estelle
fenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 18:56   #2033
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość

To nie kosmetyk.
Poza tym już kilka razy zwracałam Ci uwagę, abyś skorzystała z wyszukiwarki, bo na temat Inneov i jego składu były już dyskusje i zastanawiam się, dlaczego jeszcze tego nie zrobiłaś
Skorzystałam z wyszukiwarki i nie znalazłam nigdzie żadnej analizy Innov do włosów. Jak źle szukałam, to proszę pokaż mi gdzie jest przeanalizowany skład tego nutrikosmetyku, jeśli mamy być takie drobiazgowe w nazewnictwie. A ja się zastanawiam czy Ty jesteś panią nauczycielką w szkole, bo pouczasz forumowiczki jakby były małymi dziećmi
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 19:24   #2034
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę składu szamponu:
Freeman, Papaya and Mango Massive Moisture Shampoo/ Szampon intensywnie nawilżający 400ml/ok.18zł

Skład:
Water, Sodium Lauryl Sulphate, Cocamidopropyl Betaine, Carica Papaya Fruit Extract, Magnifera Indica(Mango) Fruit Extract, Cocos Nucifera Extract, Macrocystis Pyrifera(Kelp) Extract, Cocos Nucifera Oil, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Chloride, Cocotrimonium Chloride, PPG-12-PEG-50 Lanolin, Cytric Acid, Propylene Glycol, DMDM Hydantoin, Tetrasodium EDTA, Methylparaben, Yellow 5(CI 19140), Yellow 6 (CI 15985), Benyl Benzoate, Butylphenyl Methyl Priopional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Fragrance

Dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7022229_1.jpg (11,5 KB, 5 załadowań)
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 20:23   #2035
4YOU
Przyczajenie
 
Avatar 4YOU
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: USA, CT
Wiadomości: 28
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ślicznie dziękuję 'Estelle' Jesteś kochana

Ech... Mówi się trudno - a miałam nadzieję, że może tym razem się uda, czyli szukam dalej
Czytałam o tym sprayu na innym wątku, ale w tej chwili mieszkam w USA i nie mam dostępu do kosmetyków z sieci sklepów Rossman. Na pewno jak będę w Polsce to go wypróbuję, a teraz chciałabym coś znaleźć z kosmetyków dostępnych w Stanach.
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki
__________________
23 Feb 2006

4YOU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 21:20   #2036
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle dziękuję bardzo
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 06:20   #2037
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Lirene dermoprogram, wodoodporna emulsja do opalania, SPF 50+.


Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben

Jest w tym filtrze coś, co może pogorszyć stan włosów?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 07:27   #2038
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Arrow Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Właściwie skład podobny do miodowego brata z tej samej serii
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...x#post11274604
przy czym miód zastąpiono awokado i jest ono na troszkę lepszej pozycji, niż u poprzednika.
Jednakże mimo tego kosmetyk nie budzi mojego zaufania, zbyt dużo w nim konserwantów, a zbyt mało treści odżywczej.
Dziękuję za analizę
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 10:44   #2039
poziomeczkaa89
Zakorzenienie
 
Avatar poziomeczkaa89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 710
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Garnier - FRUCTIS Nutri-Gładki - Szampon wzmacniający włosy suche, szorstkie, trudne do wygładzenia

skład:

aqua/water, sodium leureth sulfate, coco-betaine, leureth-5 carboxylic acid, cocamide mipa, trimethylsilylamodimethic one, sodium chloride, Cl 19140/yellow5,Cl 14700 / red 4, niacinamide, saccharum officinarum/ sugar cane extract, sodium benzoate, ppg-5-ceteth-20, peg-55 propylene glycol oleate, ethylparaben, polyquaternium-10, salicylic acid, camellia sinensis/ camellia sinensis leaf extract, benzyl salicylate, linaloon, propelene glycol, propylparaben, isobutylparaben, 2-oleamido-1,3-octadecanediol,pyrus malus / apple fruit extract, pyridoxine HCl,persea gratissima/ avocado oil, methylparaben, butylparaben, citrus acid, citrus limonum / lemon peel extract, prunus armeniaca/ apricot kernel oil, hexyl cinnamal, parfum/ fragrance (fil c24874/1)

sorry jezeli beda bledy, przepisywalam z szamponu , takiego skaldu nie moglam znalezc na necie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1_3e7846e19f13hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.jpg (13,5 KB, 6 załadowań)
__________________
diabelsko kobiecy blog

Edytowane przez poziomeczkaa89
Czas edycji: 2009-05-06 o 10:50
poziomeczkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 13:15   #2040
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 4YOU Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję 'Estelle' Jesteś kochana

Ech... Mówi się trudno - a miałam nadzieję, że może tym razem się uda, czyli szukam dalej
Czytałam o tym sprayu na innym wątku, ale w tej chwili mieszkam w USA i nie mam dostępu do kosmetyków z sieci sklepów Rossman. Na pewno jak będę w Polsce to go wypróbuję, a teraz chciałabym coś znaleźć z kosmetyków dostępnych w Stanach.
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki
Skoro pasuje Ci ta odżywka z Loreala, to spróbuj poszukać czegoś drogeryjnego o w miarę prostym i krótkim składzie, bez ekstraktów - bo mogą podrażniać, ale z dodatkiem protein. One wbudowują się we włosy, regenerując je.
Warto też spróbować kosmetyków własnej roboty, np. sprayu z proteinami i nawilżaczami, w USA z pewnością znajdziesz sklepy internetowe z takim asortymentem [np. http://www.makingcosmetics.com/Hydro...n-HP-p86.html].
W ten sposób eliminujesz alergeny do minimum i masz pewność co do użytych stężeń.

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Skorzystałam z wyszukiwarki i nie znalazłam nigdzie żadnej analizy Innov do włosów.
Widocznie kiepsko szukałaś, bo ja znalazłam bez problemu i to w kilku miejscach
Cytat:
Jak źle szukałam, to proszę pokaż mi gdzie jest przeanalizowany skład
Mogłabym, ale trollowaty ton Twojej wypowiedzi skutecznie mnie zniechęcił Zamiast marnować czas i energię do prowadzenia jałowych dyskusji, wykorzystaj je do porządnego wyszukiwania.
Cytat:
tego nutrikosmetyku, jeśli mamy być takie drobiazgowe w nazewnictwie.
Fanstastycznie strzeliłaś gola do własnej bramki
Skoro już trzymamy się nazewnictwa, wątek dotyczy składów KOSMETYKÓW a nie nutrikosmetyków, suplementów ani medykamentów. To jak w reklamie - prawie robi wielką różnicę
Szkoda, że jej nie zauważyłaś, zanim przyczepiłaś się do nazewnictwa
Cytat:
A ja się zastanawiam czy Ty jesteś panią nauczycielką w szkole, bo pouczasz forumowiczki jakby były małymi dziećmi
Widocznie niektóre z nich tego potrzebują
Ale skoro gubisz się w domysłach - wyjaśnię
W ramach funkcji moderatorskich wpisuje się pilnowanie porządku i przejrzystości forum, w tym także zwracanie uwagi forumowiczom i jeśli mam jakieś wątpliwości, to bezpośrednio o tym mówię [piszę] i nie widzę powodów dla których miałoby się to zmienić.

BTW. Po sprawdzeniu historii ostrzeżeń widzę, że lubisz dokuczać moderatorom, zatem lojalnie ostrzegam przed następnymi atakami, które zostaną potraktowane jako recydywa.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.