Potrzebuję rady i pomocy:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-15, 19:13   #1
Maja_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 115

Potrzebuję rady i pomocy:(


Hej kochane wizazystki. Mam duży problem... otóż ostatnio nie potrafię zapanować nad moim apetytem.. po prostu ciągle mam ochotę na jedzenie... od razu zaznaczam że nie jestem w ciąży... przez ostatnie dwa tygodnie przytyłam o ok. 5kg!!! Mam duży brzuch i boczki Jeszcze nie tak dawno ważyłam 54kg przy wzroście 163cm..próbowałam ograniczyć jedzenie ale nie daję rady Chciałabym iść do dietetyka ale nie mam kasy: Powiedzcie jak mogę sobie sama z tym poradzić? Co ZROBIĆ ŻEBY SCHUDNĄĆ?
Maja_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 22:22   #2
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

a co jesz?
jak jesz i jesz to znaczy ze jesz malo wartosciowe rzeczy, dostarczasz za malo witaminn i orgaznim chce wiecej jedzenia zeby w koncu uzupelnic braki

zacznij jesc pelne ziarno i otreby, duzo blonnika, pic duzo wody - "zapchasz" sie

jezeli jesz wieczorami to znaczy ze w ciagu dnia masz zle rozplanowane w czasie i w ilosci posilki
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 09:40   #3
_Refleksja_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

Jeśli masz straszny popęd na jedzonko to pewnie na jakieś kaloryczne rarytasy... Według mnie sposób jest tylko jeden. Nie dopuszczaj do tego abyś byla głodna. A skoro z portfelem krucho mam super rade którą stosuję ja.
Jedz coś cały czas, ale jedz tanio zdrowo i mało kalorycznie. Ja np. kupuję sobie takie małe paczkowane płatki- z tej seri "kieszonkowe fitacelle"- noszę je w kieszeni i cały czas "ruszam buzią" (hihi). One sa tanie, ok. 1,5-2zł za paczkuszkę, która starcza na 1-2 dni. Do tego kup sobie błonnik - cena to ok. 8-10zł za pół kilową paczkę która starcza na jakieś 2-3 tygodnie. Cały czas będziesz "chrupać" więc nie będziesz myśleć o jedzeniu a kalorie to sa "żadne"
Aha i nie słuchaj ludzi którzy mówią "pij dużo wody"! Jasne że płyny sa ważne, ale nikt mi nie powie że wodą się zapchasz bo to nie jest prawda. Sama próbowałam, ale woda wyczyszcza twoje kubeczki smakowe i znów masz ochotę na "nowe doznania dla podniebienia". Zamiast wody pij dużo ale herbaty bez cukru (może być zwykła bądź zielona herbatka). Zamulisz żołądek i kubeczki smakowe i będziesz zadowolona.
Powodzenia !
_Refleksja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 12:19   #4
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

woda to przy blonniku, zeby pecznial w brzuchu
inaczej sie zaczopuje w jelitach i dopiero bedzie problem, on musi zelowac, a do tego potrzeba wody
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 16:36   #5
Maja_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 115
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

dzięki kobitki, no to zaczynam.a można jeść krakersy solone? są mało kaloryczne,a owoce jakie najlepiej?
Maja_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 18:07   #6
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

jak chcesz schudnac to ani krakersy ani owoce - od tego nie schudniesz
i ni jedz non stop bo sobie rozwalisz metabolizm i nie dasz odpoczac ukladowi trawiennemu

na sniadanie zjedz sobie owsianke - dobrza zapycha
bialko tez doskonale zapycha - dlugo sie trawi - chudy nbial, chude mieso, ryby, jajka

jedz pelnowartosciowe posilki (z duza iloscia blonnika - maja przy tym zazwyczaj pelno witamin) w odpowiednich porcjach, o stalych porach
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 15:32   #7
Maja_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 115
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

mam problem żeby się zmobilizować,nie mogę wytrzymać jak mój facet je obok coś co lubię
Maja_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 20:41   #8
Ewelina_J
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_J
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 133
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

Zwyczajnie powiedz mu o tym i poproś żeby jadał takie rzeczy kiedy nie widzisz. Możesz też spróbować wciągnąć go w zdrowe odżywianie, przecież niskokaloryczne i zdrowe rzeczy też mogą być smaczne. Na pewno mu nie zaszkodzą
Ewelina_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 09:22   #9
Maja_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 115
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

A macie jakieś zestawy posiłków do zaproponowania np na tydzień czy jeden dzień?
Maja_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 21:47   #10
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

Qrde, ja mam odwrotnie jem bardzo duzo, a chudne.
Sniadanie okolo 10tej (bo wstaje pozniej) min. 3 kanapki wedlinka lub pasztet i ogorek lub pomidor bez masla, bo nienawidze go i ciemny chlebek. Nastepnie cos po 12tej juz jem, bo glodna jestem kanapke lub cos na zab madarynki, banana, ew, jogurt. Okolo 14.30 obiadek i po nim o 16.30 cos slodkiego zazwyczaj albo jakas mala kanapke i po 21 jem jakies 2 3 kanapki, ew. jogurt i jakis owoc lub cos slodkiego.
Fakt, pije ponad 2 l dziennie, ruszam sie tez sporo. Ale ja chudne, bo od 2 miesiecy zlecialo ze mnie 3.5 kg

Ale chce ograniczyc slodkosci, tylko jak sie nie dac, wiem ze moge, bo miesiac wytrzymalam!!
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 22:25   #11
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

Cytat:
Napisane przez NAUGHTYxANGEL Pokaż wiadomość
Qrde, ja mam odwrotnie jem bardzo duzo, a chudne.
Sniadanie okolo 10tej (bo wstaje pozniej) min. 3 kanapki wedlinka lub pasztet i ogorek lub pomidor bez masla, bo nienawidze go i ciemny chlebek. Nastepnie cos po 12tej juz jem, bo glodna jestem kanapke lub cos na zab madarynki, banana, ew, jogurt. Okolo 14.30 obiadek i po nim o 16.30 cos slodkiego zazwyczaj albo jakas mala kanapke i po 21 jem jakies 2 3 kanapki, ew. jogurt i jakis owoc lub cos slodkiego.
Fakt, pije ponad 2 l dziennie, ruszam sie tez sporo. Ale ja chudne, bo od 2 miesiecy zlecialo ze mnie 3.5 kg

Ale chce ograniczyc slodkosci, tylko jak sie nie dac, wiem ze moge, bo miesiac wytrzymalam!!
Jak dla mnie to wcale nie jest dużo. Normalne jedzenie - śniadanie, obiad, kolacja i jakieś przekąski między nimi. Nic dziwnego że chudniesz.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 22:45   #12
Maja_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 115
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

Ja słyszałam,że nie należy jeść po godzinie 17...
Maja_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 23:02   #13
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

Nie jest to prawda, a jak ktos idzie spac o 24?? I co mam byc glodna jesc tylko miedzy np. 10 a 17. Ja np. mam o 19 treningi i co wtedy?? Mam juz nie jesc ani przed ani po - nieprawda!!
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 17:15   #14
Maja_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 115
Dot.: Potrzebuję rady i pomocy:(

W sumie tak. To chyba chodzi o to,zeby nie jeść ileś tam godzin przed snem
Maja_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.