Płytka retencyjna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-18, 18:41   #1
Beatka@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 5

Płytka retencyjna


Witam,
czy po ściągnięciu aparatu ortodontycznego nosiłyście te płytki faktycznie cały czas ściągając tylko do jedzenia. Mnie moja ortodontka przykazała nosić pół roku bez przerwy, potem kolejne pół 18 godzin, następny rok 16 godzin a kolejny tylko w nocy stopniowo zmniejszając liczbę nocy. I tak się zstanawiam czy coś się stanie jeśli po tym pierwszym pół roku zmniejszę czas do noszenia tylko w nocy i jakieś 2-3 godziny w dzień.
Drugi mój problem to jest górna ósemka, która mi została i ktorej nie da sie usunąć dopóki nie wyrośnie. I tak się trochę boję, że jak odstawię w końcu płytki to ona zacznie wychodzić i znów mi pokrzywi zęby.
Może coś poradzicie
z góry dzięki
Beatka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 20:19   #2
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Płytka retencyjna

Cytat:
Napisane przez Beatka@ Pokaż wiadomość
Drugi mój problem to jest górna ósemka, która mi została i ktorej nie da sie usunąć dopóki nie wyrośnie.
Jak to się nie da? Kto Ci to powiedział? Ortodonta czy chirurg?

Ja miałem usuwane dwie ósemki, które praktycznie w ogóle nie wyrosły, jedynie było widać kawałeczki koron.
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 06:38   #3
Beatka@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 5
Dot.: Płytka retencyjna

Powiedział mi to chirurg, dolne miałam usuwane poprzez rozcinanie dziąseł, ale jeśli chodzi o tą górną to mi powiedziała, że nie może nic rozcinać bo jakieś nerwy przy policzku może uszkodzić i stwiedziła, że trzeba czekac aż wyrośnie na tyle, że będzie mozna ją normalnie usunąć bez cięć.
Beatka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 20:08   #4
nive_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: Płytka retencyjna

Cytat:
Mnie moja ortodontka przykazała nosić pół roku bez przerwy
szczerze..to pierwsze słyszę..
co prawda ja aparat miałam zakładany jakieś pół roku temu wiec na płytkę muszę sobie poczekać ale moja kumpela miała już ściągany ale płytki nie nosi non stop,w ogóle nie ściągając..
byłyśmy razem na obozie i rzadko kiedy ją widziałam z płytką na zębach..zakładać zakładała ale nie że bez przerwy.
nive_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:33   #5
Idunis
Przyczajenie
 
Avatar Idunis
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Płytka retencyjna

Ja już mam płytkę 3 lata. Tzn. na noce zakładam. A jak sobie odpuszczę kilka nocy to widze jak ząbki się rozchodzą. Chyba skazana jestem już na zawsze na tę płytkę
__________________
Na facebooku zostałam zaproszona do grupy Jestem mądra, piękna i skromna. To chyba coś znaczy
Idunis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 09:25   #6
Aguniaczek
Przyczajenie
 
Avatar Aguniaczek
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Płytka retencyjna

Ja mam podobnie. Tak to już jest z tymi płytkami chyba. Ale lepsze to niż krzywe zęby
__________________
Grzeczne dziewczyny to niegrzeczne dziewczyny, które nie zostały przyłapane.
Aguniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 12:06   #7
uleq
Przyczajenie
 
Avatar uleq
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Płytka retencyjna

Cześć Widzę, że tu może być ktoś, kto rozwieje moje obawy. 8 lutego ściągają mi aparat, już się nie mogę doczekać Ale też z dnia na dzień rosną obawy, bo przecież płytka retencyjna. Powiedzcie, jak to u Was wygląda na co dzień. Czy ona przeszkadza mocno? Czy jest widoczna? Jak jest z jej noszeniem w końcu? Co prawda, pewnie się 1 lutego dowiem więcej, ale chętnie dowiem się od osób, które to przeżyły
uleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.