Ślub plenerowy na Śląsku? Gdzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 20:37   #1
shonya
Raczkowanie
 
Avatar shonya
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374

Ślub plenerowy na Śląsku? Gdzie?


Dziewczyny, czy orientujecie gdzie na Śląsku jest możliwość zorganizowania ślubu cywilnego w plenerze - ale w takim miejscu, żeby w razie niepogody była możliwość przeniesienia ceremonii we wnętrzu?
Najchętniej, aby można było na miejscu zorganizować małe przyjęcie weselne
Ślub raczej kameralny, max 25osób.

I przy okazji pytanie, jakie Urzędy na terenie Śląska nie mają większych problemów z wysłaniem urzędnika na miejsce ślubu?

Z góry dziękuję za podpowiedzi
__________________

shonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 22:27   #2
basiorra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub plenerowy na Śląsku? Gdzie?

Hej Shonya,
Robię właśnie małe rozeznanie w tej kwestii. W ramach moich poszukiwań telefoniczno-internetowych znalazłam do tej pory tylko jedno takie miejsce, które mogłoby spełniać te warunki, czyli Pałac w Rybnej (Tarnowskie Góry). Istnieje tam możliwość zorganizowania uroczystości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Koszt: 1900 PLN przy wynajęciu parteru (ale wtedy opcja bez ogrodu), 2900 PLN netto cały Pałac, razem z ogrodem.
Zapytałam Pani z Pałacu, jak przebiega współpraca między PMłodymi a urzędnikiem z Tarnowskich Gór. Dowiedziałam się, że zasadniczo nie jest łatwo, a Młode Pary albo pojawiają się z zaprzyjaźnionym / ugadanym urzędnikiem niekoniecznie z TG, albo z aktorem (!).
Osobiście szukam nie pleneru, ale po prostu ładnego i jednocześnie pojemnego USC. I klapa!!
Katowice mają piękny budynek i wnętrza, ale za małe (max. 80 osób). Nie robiłam rozeznania co do restauracji w okolicy.
W Siemianowicach jest możliwość zorganizowania ślubu w tzw. Zameczku w Michałkowicach. Koszt: 300 PLN. Nie pytałam o plener. Nie ma problemu z urzędnikiem.
W Pszczynie na śluby wynajmowany jest Pałac. Koszt: 3000 PLN netto / godzina. W tej cenie dorzucone jest 30 minut pleneru fotograficznego. Nie pytałam o plener.
Piękne są Przyszowice. USC ma siedzibę w dawnym zamku Donnesmarcków. Niestety, też nie dla mnie - ich sala ma pojemność max. 40 osób.
Dziś w Katowicach urzędnik polecał mojemu nie-mężowi Sosnowiec. Istotnie, śluby odbywają się w Pałacu Schona, pięknym, odrestaurowanym budynku. Nie odpowiada mi natomiast dojazd (dziurawe drogi, nieciekawa okolica - aczkolwiek odwiedziłam ją po 20, więc biorę na to poprawkę). Plusem jest bliskość restauracji Belvedere. Cena weselnego obiadu = 70-90 zł.
Słyszałam też, że w Będzinie jest ok, że mają podobno 3 miejscówki (USC, jakiś pałac i zamek), ale nie sprawdzałam tego.
W moim przypadku wchodzi jeszcze w grę USC w Tychach. Mają świetne wnętrza, odnowione kilka lat temu. Fajnie, bo niedaleko są Promnice, nadające się na obiad / wesele. Z tego, co wyczytałam, niestety nie podejmują się organizacji ślubu w swoich podwojach z powodu braku warunków - do sprawdzenia!
Czytałam gdzieś jeszcze sprzeczne wersje o Pałacu Kawalera w Świerklańcu; jedne osoby pisały, że uczestniczyły w takim ślubie, inne pisały, że zdecydowanie im odmówiono. Na pewno jest to informacja do sprawdzenia.
Na sam koniec jeszcze kilka miejscówek, których zupełnie nie sprawdzałam:
- skansen w Chorzowie,
- Toszek,
- dwór Dębowiec koło Skoczowa,
- palmiarnia Gliwice.
Powodzenia w poszukiwaniach!
basiorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 07:48   #3
shonya
Raczkowanie
 
Avatar shonya
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Dot.: Ślub plenerowy na Śląsku? Gdzie?

Bardzo dziękuję za tak szeroką odpowiedź!
Mam nadzieję, że przyda się też innym zainteresowanym

Jako, że po dłuuugich rozmyślaniach postawiliśmy na Promnice, wybraliśmy USC w Tychach - wnętrza są dosyć ładne, a i całkiem w niedalekiej odległości od restauracji
__________________

shonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:29   #4
basiorra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub plenerowy na Śląsku? Gdzie?

Fajnie Tychy były również na naszej liście, bo rękami i nogami zapieraliśmy się, żeby nie brać ślubu w Sosnowcu.
Na szczęście okazało się, że USC w Siemianowicach śluby organizuje nie w Zameczku (który jest ładny, ale rozpaczliwie woła o remont), tylko w niedawno odnowionej Willi Fitznera. Piękne wnętrza! Jestem już po rozmowie z urzędniczką i wszystko wskazuje na to, że we wrześniu właśnie tam będzie mój ślub.
Swoją drogą takie mamy spostrzeżenie po poszukiwaniach USC na Śląsku, że bardzo ciężko jest znaleźć takie, gdzie sala byłaby i ładna, i przestronna. Bardzo dużo determinacji trzeba, żeby znaleźć odpowiednie miejsce. Nie dziwię się, że niektórych to może zniechęcić do ślubu cywilnego.
basiorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 19:47   #5
chloe89
Raczkowanie
 
Avatar chloe89
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 69
Dot.: Ślub plenerowy na Śląsku? Gdzie?

Podbijam temat

Może komuś jeszcze zdarzyło się organizować cywilny ślub w plenerze, gdzieś w okolicy? W jakich miastach USC zgadzają się na "pożyczenie" urzędnika?
chloe89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 17:23   #6
lilo01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Dot.: Ślub plenerowy na Śląsku? Gdzie?

Podbijam wątek

Czy coś się zmieniło od czasu poprzednich postów? Jakieś nowe miejsca? Czy komuś jeszcze udało się organizować cywilny ślub w jakimś ładnym plenerze na Śląsku? I czy komuś udało się "wypożyczyć" urzędnika z USC?
lilo01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 13:42   #7
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Ślub plenerowy na Śląsku? Gdzie?

Cytat:
Napisane przez lilo01 Pokaż wiadomość
Podbijam wątek

Czy coś się zmieniło od czasu poprzednich postów? Jakieś nowe miejsca? Czy komuś jeszcze udało się organizować cywilny ślub w jakimś ładnym plenerze na Śląsku? I czy komuś udało się "wypożyczyć" urzędnika z USC?
http://www.hotel-laguna.pl/wesela.html
moja kuzynka w przyszlym roku ,tam organizuje slub cywilny i wesele,z tego co wiem to wlasciciel lokalu sluzy pomoca w dostarczeniu urzednika
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 18:04   #8
Annn1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 8
Dot.: Ślub plenerowy na Śląsku? Gdzie?

Cytat:
Napisane przez lilo01 Pokaż wiadomość
Czy komuś udało się "wypożyczyć" urzędnika z USC?
Od marca tego roku, po nowelizacji przepisów nie ma już problemu, aby ślub cywilny odbył się w plenerze, oczywiście trzeba spełniać pewne wymagania o których pisałam tutaj: [link]

Z kolei na tej stronie [link] możemy znaleźć mapkę Polski podzieloną na województwa z polecanymi miejscami, w których można zorganizować ślub i wesele w plenerze, jednak mapka woj. śląskiego jest jeszcze nie uzupełniona Ale warto zajrzeć na zakładkę polecane firmy oraz porady ekspertów - z pewnością znajdziecie tam profesjonalistów (konsultanci, firmy wynajmujące hale namiotowe, firmy cateringowe, itp.), którzy nie tylko doradzą co, gdzie i jak, ale także mogą pomóc Wam zrealizować marzenie o przepięknym, oryginalnym i niezapomnianym ślubie i weselu plenerowym.
__________________
http://namiotnawesele.pl - blog o ślubach i weselach plenerowych, zapraszam!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-09-10 o 14:40 Powód: Link.
Annn1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-02 19:04:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.