Pierwszy raz samolotem - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-01, 10:02   #1741
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Pierwszy raz samolotem

I miałaś ustalone kg na bagaż podręczny? Ja już jestem głupia, bo przecież właśnie w easyJet nie ma limitu, tak pisze w regulaminie przewoźnika, zamawiając bilet przez net też dostałam taką krótką instrukcję i też tam pisze, że nie ma limitu i tu dziewczyny potwierdzały (oczywiście w granicach rozsądku, a nie że kolejne 20kg biorę) - lekko już zgłupiałam.
__________________


NASZE LATKA♥ ♥


Jesteśmy zaręczeni...




Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 11:24   #1742
kokardka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwszy raz samolotem

A co z językiem, gdy się go w zasadzie nie zna? Daleka samotna podróż, do tego przesiadka. Jak się dogadać na lotnisku, jak znaleźć właściwy terminal?
kokardka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 14:22   #1743
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Judysia Pokaż wiadomość
I miałaś ustalone kg na bagaż podręczny? Ja już jestem głupia, bo przecież właśnie w easyJet nie ma limitu, tak pisze w regulaminie przewoźnika, zamawiając bilet przez net też dostałam taką krótką instrukcję i też tam pisze, że nie ma limitu i tu dziewczyny potwierdzały (oczywiście w granicach rozsądku, a nie że kolejne 20kg biorę) - lekko już zgłupiałam.
Każda linia ma limit bagażowy !!! Rayiner ma 15 kg bagaż główny i 10 kg podreczny

easy ma 20 kg bagaż główny i 5 kg podreczny..... Jeśli bagaż główny przekroczy 20 kg to bedziesz musiała za każdy kg dopłacić około 40 zł ta kwote trzeba sprawdzić bo ja raczej mieszcze sie w limicie Bagaż podreczny może mieć troszke wiecej kg bo tego nie waża chyba ze bedzie bardzo wypchany to ci każa coś wyciagnać. Raz mój chłopak miał torbe podreczna troszke bardziej napchana to kazali mu wsadzić do tego koszyka udało mu sie upchnac ale krzywo patrzyli.

Jak sie nie zna jezyka to proponuje miec rozmówki , ale trzymać sie kogos kto jedzie w ta sama strone co ty.
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 17:44   #1744
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez kokardka77 Pokaż wiadomość
A co z językiem, gdy się go w zasadzie nie zna? Daleka samotna podróż, do tego przesiadka. Jak się dogadać na lotnisku, jak znaleźć właściwy terminal?
Najlepiej juz jak zaczynasz podroz po prostu zapytac kogos czy leci tam gdzie Ty i trzymac sie tej osoby ale mnie sie wydaje ze nawet bez znajomosci jezyka mozna dac rade bo wszystko jest napisane na tablicach (w sensie dokad leci samolot, nazwa miasta, itd.) i naprawde ciezko sie pogubic
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 12:28   #1745
6746bdedfa49379c2543594dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f24d671
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 675
Dot.: Pierwszy raz samolotem

dobre są też e-rozmówki np takie:http://dexi.pl/e-ksiazki/e-rozmowki_...lski_p2190.xml lub na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ (jesli macie tam konto tez sa za darmo) sorry nie powinnam reklamowac!!!Ale jesli sie przyda a jesli nie to usuncie
6746bdedfa49379c2543594dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f24d671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 13:15   #1746
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pierwszy raz samolotem

O matko, mój pierwszy lot przede mną za 2 tygodnie ruszam do UK z Poznania.
Lecę Ryanair. Czytam tu własnie nienajlepsze opinie. Ale jakoś 1,5 do 3h wytrzymam w samolocie. Mówi się trudno a ważne, że tanio.
Mam bilety elektroniczne, siostra bukowała bilety w UK i mi przysłała te bilety mailem. Wydrukowałam to i wystarczy że to pokaże w 'okienku' mojego lotu? I na ten poczet wydadzą mi kartę pokładową itp? yhy
Trochę zaczynam mieć stresa

Wylot mam o 22.30 więc jak radziłyście postaram się zająć miejsce przy oknie by mieć widoczki
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 16:35   #1747
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ja tez za 2 tygodnie lece do UK Ale ja bilety drukuję dopiero na 2 dni przed odlotem bo taki wymóg odprawy online Ryanaira
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 17:46   #1748
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pierwszy raz samolotem

a na moim bilecie nie jest nic napisane ze wyruk ma byc 2 dni wcześniej.
doczytalam, o odprawie online.
No niestety tego nie mogę przejść
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 21:29   #1749
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
a co do ryanair... lecę do londynu tymi liniami i włąsnie chyba zaznaczyłam, że nie biore bagażu. mam zamiar brać tylko torbe podręczną... za to też trzeba dopłacać? z tego co wiem, to z tymi liniami różnie bywa, niby bilet taki tani a potem tysiące dodatkowych kosztów ;/
Ja niedługo lece do Londynu Ryanairem i mam tylko bagaz podreczny i za to nic sie nie doplaca.. no chyba ze przegroczysz wymiary i bedziesz musiala nadac to na bagaz rejestrowany, albo jak bedzie za ciezkie to tez od kilograma doplacasz
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 13:27   #1750
Paulyna_
Raczkowanie
 
Avatar Paulyna_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 231
Dot.: Pierwszy raz samolotem

uff dziękuje ci, uspokoiłaś mnie za tydzień lecę do anglii i strasznie sie ciesze zdam relacje jak wróce, jak mi minał mój pierwszy lot Ryanair
__________________
życie w hiszpanii mmmm



dieta na erasmusie!

start: 81 kg
Cel I: 77kg JEST
Cel II: 73 kg
Cel III: 69 kg
Cel IV: 65 kg

60 kg musi być!
Paulyna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 13:50   #1751
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja niedługo lece do Londynu Ryanairem i mam tylko bagaz podreczny i za to nic sie nie doplaca.. no chyba ze przegroczysz wymiary i bedziesz musiala nadac to na bagaz rejestrowany, albo jak bedzie za ciezkie to tez od kilograma doplacasz
ja sie nigdy z wazeniem nie spotkalam, a latam czesto i zawsze przekraczam 10 kg podrecznego, no nie ma sily sie spakowac inaczej...
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 22:50   #1752
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Pierwszy raz samolotem

A ja swoj pierwszy lot mam za soba Bylo bardzo bardzo fajnie i cale te odprawy tez nie sa az tak straszne. Przerazajace jest to, ze sie nie wie jak to wszytko wyglada i tyle. Podczas lotu zatykaly mi sie uszy (mialam gumy z soba, co duzo pomoglo) i lekko bolala glowa. Wrazenia sa nie do opisania, trzeba przezyc to na wlasnej skorze.

Jezeli chodzi o easyJet brak limitow na bagaz podreczny - sprawdzone osobiscie Moja torba podreczna wazyla 12kg i nikt mi jej nie wazyl, Pani tylko przy odprawie bagazu rejstrowanego popatrzyla na wymiary tzn tylko zerknela na torbe i powiedziala ok. W samolocie obsluga mowi tylko po angielsku i pilot tez Przynajmniej tak bylo u mnie.
__________________


NASZE LATKA♥ ♥


Jesteśmy zaręczeni...




Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 10:45   #1753
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
ja sie nigdy z wazeniem nie spotkalam, a latam czesto i zawsze przekraczam 10 kg podrecznego, no nie ma sily sie spakowac inaczej...
Dobre, dobre
Ja widzialam jak ważą na Stansted.. niestety
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 15:20   #1754
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Anecka, tak poza tematem, czy na autobus do Londynu ze Stansted uczniowie/studenci mają jakąś zniżkę? Gdzie mogę w ogóle znaleźć jakieś infromacje na temat tego autobusu (to jakiś podmiejski, miejski?)
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 17:18   #1755
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Nie wiem czy sa znizki :/ Ja zawsze zamawiam busa z GosiaTravel ktory kosztuje 12f w jedna strone i jedziesz gdzie chcesz, tzn on chyba jedzie na zachodni Londyn przez centralna czesc.
Sa tez pociagi ktore jezdza chyba na Victorię i kosztuja w granicach 10F.

Niestety tak po za tym nic nie wiem.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 22:08   #1756
Gwiazdka86ms
Przyczajenie
 
Avatar Gwiazdka86ms
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
O matko, mój pierwszy lot przede mną za 2 tygodnie ruszam do UK z Poznania.
Lecę Ryanair. Czytam tu własnie nienajlepsze opinie. Ale jakoś 1,5 do 3h wytrzymam w samolocie. Mówi się trudno a ważne, że tanio.
Mam bilety elektroniczne, siostra bukowała bilety w UK i mi przysłała te bilety mailem. Wydrukowałam to i wystarczy że to pokaże w 'okienku' mojego lotu? I na ten poczet wydadzą mi kartę pokładową itp? yhy
Trochę zaczynam mieć stresa

Wylot mam o 22.30 więc jak radziłyście postaram się zająć miejsce przy oknie by mieć widoczki
Nie musisz mieć tej kartki ze sobą, wystarczy, że pokażesz pani w okienku swój dowód albo paszport. Pani (pan) wyda ci wtedy twoją kartę pokładową, którą będziesz musiała pokazać jeszcze przy odprawie i wsiadając do samolotu.
Leciałam Ryanairem 2 razy i ani razu nie chcieli ode mnie tej kartki z potwierdzeniem rezerwacji.
Ja też leciałam nocą. Widok naprawde super! Stewardessa mówiła jak byliśmy nad jakimiś większymi miastami, więc podziwiałam Frankfurt i Brukselę z góry. Wszystko pięknie oświetlone.
Gwiazdka86ms jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 06:45   #1757
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pierwszy raz samolotem

sunprince z tego zo czytałam na stronie angielskiej o cenach biletów ale miejskich, to jest zniżka ale musisz mieć specjalną kartę. Nie wiem gdzie ją można dostać. Nasze legitymacje raczej nie są honorowane.
Znalazłam co w ogóle jeździ na tej trasie.
http://www.londontoolkit.com/travel/terravision_bus.htm

Gwiazdka dzięki, wydrukowałąm i tak sobie, bo to nigdy nie wiaodmo
A po przybyciu na lotnisku szukam stanowiska z RYanaira prawda? [byłam raz na lotnisku jak pakowałałam do samolotu moją siostrę we Frankfurcie, i z tego co pamiętam to tak własnie było, że jak pzybyliśmy na lotnisko to szukaliśmy stanowiska jej przewoznika ] I tam też dostała bilet i zważono bagaż by okleić ten do nadania do luku.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 07:51   #1758
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
sunprince z tego zo czytałam na stronie angielskiej o cenach biletów ale miejskich, to jest zniżka ale musisz mieć specjalną kartę. Nie wiem gdzie ją można dostać. Nasze legitymacje raczej nie są honorowane.
Znalazłam co w ogóle jeździ na tej trasie.
http://www.londontoolkit.com/travel/terravision_bus.htm

Gwiazdka dzięki, wydrukowałąm i tak sobie, bo to nigdy nie wiaodmo
A po przybyciu na lotnisku szukam stanowiska z RYanaira prawda? [byłam raz na lotnisku jak pakowałałam do samolotu moją siostrę we Frankfurcie, i z tego co pamiętam to tak własnie było, że jak pzybyliśmy na lotnisko to szukaliśmy stanowiska jej przewoznika ] I tam też dostała bilet i zważono bagaż by okleić ten do nadania do luku.
podchodzisz do stanowiska Check -In jak już się wyświetli miasto, do którego lecisz. Na potiwerdzeniu powinnaś mieć numer lotu: on też się wyświetla na tablicy. Podchodzisz, dajesz dowodzik lub paszport, obok Pani na taśmie kładziesz bagaż do luku, pani go obkleja, a Tobie daje kartę pokładową i czasem naklejkę przykleja do paszportu. I to wszystko. Potem idziesz tam gdzie wszyscy (jeśli lecisz z Ławicy ) przechodzisz przez bramkę, i oddajesz się zakupowemu szaleństwu (jeśli nie lecisz z Ławicy) hihihi.
Tyle samo lądowań co startów życzę!
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 08:02   #1759
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pierwszy raz samolotem

tak z ławicy lecę

A ile przed odlotem to check in się pojawia? bo się zastanawiam, ile przed odlotem powinnam się zjawic na lotnisku. Myslałam że 2 h starcza
To na ławicy nie ma po odprawie żadnego sklepu?? To gdzie ja kupię coś słodkiego i do picia? boshh.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 09:42   #1760
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

A ja mam takie pytanie.. Lece Ryanairem.. i mam tylko bagaz podreczny.. no i moje pytanie brzmi: czy mogę zabrac kilka butelek z wodą po 50ml? Bo chyba tylko po prostu nie mozna miec butelki wiekszej niz 50ml z plynem.. no i tak myslalam ze jesli to prawda, to wezme sobie przeleje plyn do demakijazu to butelek o mniejszej objetosci ;p
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 09:58   #1761
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pierwszy raz samolotem

jeśli z podręcznego to mogą CIę poprosić o wyrzycenie do pojemnika przynajmniej tak słyszałam.

edit: ze strony Ryanair

W krajach Unii Europejskiej zostały wprowadzone nowe przepisy bezpieczeństwa dotyczące bagażu podręcznego przewożonego na terenie UE/EOG. Tym samym bagaż podręczny zawierający jakiekolwiek płyny, żele, pasty, emulsje lub kosmetyki w płynie MUSI zostać okazany w punkcie ochrony pasażerów i zapakowany w przezroczystą zamkniętą torbę o pojemności najwyżej jednego litra (np. torebka foliowa na zamek błyskawiczny o wymiarach 20 cm x 20 cm). Wyłącznie żele, pasty, emulsje i kosmetyki w płynie w pojemnikach o pojemności do 100 mililitrów przejdą pomyślnie kontrolę w punktach ochrony pasażerów we wszystkich portach lotniczych UE/EOG. Należy pamiętać, że jedna osoba może wnieść na pokład samolotu tylko jedną przezroczystą zamykaną torebkę plastikową*.

edit:
czy ta cena nie kusi?
http://www.ryanair.com/site/PL/cheap...t=STN&base=POZ

Edytowane przez kliwia
Czas edycji: 2008-10-10 o 10:56
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 10:12   #1762
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Pierwszy raz samolotem

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;9288719]Anecka, tak poza tematem, czy na autobus do Londynu ze Stansted uczniowie/studenci mają jakąś zniżkę? Gdzie mogę w ogóle znaleźć jakieś infromacje na temat tego autobusu (to jakiś podmiejski, miejski?)[/quote]

Masz National Express
http://www.nationalexpress.com/atlanding.html

I Terravision

Wiecej informacji na stronie lotniska
http://www.stanstedairport.com/porta...5e186c02865a0/

Wydaje mi sie, ze znizki sa (Na Heathrow Express i Stansted Express pociagi sa ), ale zazwyczaj trzeba kupowac w okienku a nie online.

Pozdrawiam
nask jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 11:30   #1763
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
jeśli z podręcznego to mogą CIę poprosić o wyrzycenie do pojemnika przynajmniej tak słyszałam.

edit: ze strony Ryanair

W krajach Unii Europejskiej zostały wprowadzone nowe przepisy bezpieczeństwa dotyczące bagażu podręcznego przewożonego na terenie UE/EOG. Tym samym bagaż podręczny zawierający jakiekolwiek płyny, żele, pasty, emulsje lub kosmetyki w płynie MUSI zostać okazany w punkcie ochrony pasażerów i zapakowany w przezroczystą zamkniętą torbę o pojemności najwyżej jednego litra (np. torebka foliowa na zamek błyskawiczny o wymiarach 20 cm x 20 cm). Wyłącznie żele, pasty, emulsje i kosmetyki w płynie w pojemnikach o pojemności do 100 mililitrów przejdą pomyślnie kontrolę w punktach ochrony pasażerów we wszystkich portach lotniczych UE/EOG. Należy pamiętać, że jedna osoba może wnieść na pokład samolotu tylko jedną przezroczystą zamykaną torebkę plastikową*.

edit:
czy ta cena nie kusi?
http://www.ryanair.com/site/PL/cheap...t=STN&base=POZ
A to dziwne bo mialam jakas emulsje kupiona w londynie w markecie i miala 75ml to mi wyrzucili .. no ale nic nie pisze, ze nie mozna zabrac paru butelek po 50ml
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 14:29   #1764
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Pierwszy raz samolotem

dziewczyny, czy nadal potrzebny jest paszport lecąc do anglii? niby wiem, że nie, ale ostatnio jak leciałam to mi sprawdzali, a teraz mam już nieważny i nie zdążę wyrobić do czasu kiedy chcę lecieć
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 18:51   #1765
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Pierwszy raz samolotem

nie trzeba. jak miałas to sprawdzali. pokazujesz dowodzik.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 19:16   #1766
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez nagi_aniolek Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy nadal potrzebny jest paszport lecąc do anglii? niby wiem, że nie, ale ostatnio jak leciałam to mi sprawdzali, a teraz mam już nieważny i nie zdążę wyrobić do czasu kiedy chcę lecieć
Od 2004 roku jestesmy w UE.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 20:06   #1767
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez nagi_aniolek Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy nadal potrzebny jest paszport lecąc do anglii? niby wiem, że nie, ale ostatnio jak leciałam to mi sprawdzali, a teraz mam już nieważny i nie zdążę wyrobić do czasu kiedy chcę lecieć
Hmm moj TZ jak sie pytal w tamtym roku czy trzeba miec paszport to mu powiedzieli na lotnisku we Wrocku ze tak. Na dowod nie poleci :/ Kazdy mowi co innego.. Ja tez sie wlasnie zastanawiam jak to jest, ale dla mnie to jest proste:
Jak np zamawiam bilet mam mozliwosc wyboru miedzy wpisanie numeru dowodu/numeru paszportu, wiec mozna i na to jechac/leciec i na to..
Troche teraz zle postapilam przy kupnie biletu do Londka, bo podalam paszport, a w sumie juz mi zwrocili uwage ze powinnam go zmienic bo mam stare zdjecie.. no ale paszport wazny jeszcze rok

Ja jutro jade na lotnisko do Wrocka po TZta a za parenascie dni z nim lecę do UK
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 16:42   #1768
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

aaaa. moj Tz mial plecak ktory wazyl 13kg i nie wazyli mu ani nic nie doplacal.. No to chyba to zalezy od czlowieka ktory wsadza torby do przeswietlenia..
W koncu mam czekoladke Cadbury Dream
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-12, 12:02   #1769
senna24
Raczkowanie
 
Avatar senna24
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 252
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Hej orientujecie się czy Ryanairem można przewozić głęboki wózek czy tylko spacerówkę?? za 2 miesiące będę leciała z 2,5 miesięcznym dzieciaczkiem do Anglii ale nie wiem czy głęboki wózek przejdzie przy odprawie. Jest napisane,że spacerówka,ale po co mi dla takiego małego dzieciątka. Wykupiłam też dodatkowo fotelik samochodowy,ale nie wiem też czy nie za duzy jest ;/ . z fotelikiem wpuszczają na pokład? i gdzie go później umieścić?? z góry dzia za odpowiedzi
senna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 18:07   #1770
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pierwszy raz samolotem

No to jutro moja podroz.. O 3 pobudka wiec zaraz sie klade zeby juz odpoczywac, bo i tak nie zasne..
Szkoda, ze nie mieszkam we Wrocku a do tego jeszcze mam kiepskie polaczenia i musze o 3 wstac zamiast o 6
W Londynie tez beznadzieja.. jak przylece to 3 godziny bede musiala czekac na busa. No ale to nic.. Obym szczesliwie doleciała Swoja droga mam walizke ze stelazem, fakt ze mała idealnych wymiarów do samolotu wiec chyba sie nie przyczepia
Nie wiedzialam czy pakowac sie w torbe podreczna czy taka walizeczke 50cm podreczna, ale wybralam walizke choc ciezsza bo sama w sobie wazy 3kg, ale wole na kolkach bo nie bede sie tarmosić z tym. chociaz biore tylko bielizne bo w sumie tak tylko na 2 dni lece.

Tak wiec do napisania w piatek a moze w czwartek jak sily bede miec

Aha.. 3majcie za mnie kciuki w czwartek bo bede sama na lotnisku w Londynie czekac 3h i ogolne sama bede to przechodzic masakra..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.