Mortgages - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-15, 17:12   #1
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444

Mortgages


Kobietki potrzebuje pomocy. interesuje mnie wszystko na temat mortgages. znalazlam troche informacji na innych forach,typu gazeta i moja wyspa,jednak poziom ich pisania daleki im do naszego
interesuja mnie wszystkie opinie.w czwartek mam spotkanie w tej sprawie i fajnie byloby, gdybym nie poszla tam calkowiecie "zielona"

jak lepiej na 20,czy 25 lat ?
z 5,czy 10% wkladem ?
moze znacie banki godne polecenia ? zalatwiac samemu, czy lepiej to zlecic ?
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 17:34   #2
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

Ja moge troche powiedziec. 2 lata temu to przechodzilam. my mamy w Abbey bank, bo mieli jedno z najnizszych oprocentowan. Kredyt mamy na 20 lat. wzielismy 127tys, mielismy 50tys wlasnego wkladu. splacamy prawie £900 miesiecznie. Im krotszy okres splaty tym stosunkowo wyzsze raty. musicie sie zdecydowac na ile was stac. im krocej sie splaca tym mniej odsetek splacicie. ta akurat pasuje taka kwota. Warto tez pamietac, ze kazdy bank bedzie sie zachwalal, a doradca ma kontrakt podpisany z bankiem, wiec bedzie probowal sprzedac ich uslugi, warto sprawdzic jakie oprocentowanie kto oferuje i wybrac. my wybralismy bank a ich doradca nam wszystko zalatwil. beda sie kontaktowac z Waszymi lekarzami, zeby sprawdzic Wasze historie zdrowia. oprocz tego nie ma az tyle zalatwiania, najgorsze jest czekanie.my czekalismy tylko 2 miesiace, bo poprzedni wlasciciel wyprowadzil sie do innego domu zanim zakonczyly sie formalnosci. najczesciej jednak zdarza sie ze trzeba czekac az wlasciciele kupia inny dom i sie wyprowadza, wiec moze to potrwac nawet pol roku. A jeszcze jedno my musielismy adwokata, to przez niego zalatwia sie pozostale formalnosci.W razie jakichkolwik pytan pisz.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 17:49   #3
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

nas interesuje dom do 100 tys. chcielibysmy placici 600f raty,dzieki temu przy obecnej sytuacji nadal zostanie nam 500f na miesiac.depozytu damy tyle,zeby taka wlasnie rata nam wyszla.oczywiscie dom,bedzie do remontu,nie generalnego,ale do remontu
zostalo nam 6 miesiecy do konca wynajmu,dlatego juz teraz zaczelismy szukanie.najpierw idziem do halifaxu.

o przypomnialo mi sie o co chcialam zapytac. moje kolezanki angielki,czesto daja mi sprzeczne informacje wlasnie na ten temat :
czy to dobrze, ze mamy 2 karty kredytowe na 6,5 tys ?
lepiej je uzywac czy nie ?
czy dobrze wygladaja male kredyciki brane z banku,lub np w sklepie? (oczywiscie splacone?

slyszalam,ze jest to wyrabianie sobie histori kredytowej,ale rowniez ze posiadanie karty kredytowej dziala na minus co jest prawda??
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2008-11-15 o 17:51
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 17:57   #4
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

Owszem dziala to w dwie strony, jezeli splacasz na czas zyskujesz na tym, ale spore zadluzenie wplywa niekorzystnie na Twoja wyplacalnosc, im wiecej wydatkow tym mniejsze szanse. my nie mielismy kart ale oboje mielismy kredyty w banku, w sumie ok 300 na miesiac, nie przeszkadzalo to nam jednak. beda sie pytac o ogolne wydatki i na tej podstawie oblicza czy dacie rade czy nie.

6 miesiecy to chyba tak w sam raz, radze odwiedzic wiecej bankow i poszukac w internecie, napewno znajdziecie cos dla siebie. zastanawialiscie sie jaki kredyt wezmiecie? czyli zamrozone raty, stala kwota bez wzgledu na wysokosc oprocentowania czy flex, rata bedzie sie zmieniala co miesiac, roznica moze wynosic nawet kilkaset funtow, na powiedzieli, ze oprocentowanie wzrosnie do 7% jesli bedziemy plcic 400 funtowej, wiec zeby bylo bez niespodzianek wybralismy stala, fakt teraz oprocentowanie spadlo, ale przez prawie 2 lata nam sie to i tak oplacalo,
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...


Edytowane przez sylwunia3009
Czas edycji: 2008-11-15 o 18:01
sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 18:05   #5
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

mielismy juz wstepne wyliczenie,a nawet 3 i o to sie nie martwie.
wiem jednak,ze nagle w polowie procesu,moze sie okazac,ze cos bylo nie TAK,wolalabym uniknac rozczarowania.
obecnie mamy wszystko splacone. z karta kredytowa tez nie bylo nigdy problemu.

Tz jest self employed,to chyba,tez minusem nie jest. wlasnie otrzymalismy jego wszystkie payslipy z ostatnich 2 lat,bo to sie moze przydac.

edit: wlasnie wczoraj siedzialam i czytalam w jaki sposob chcielibysmy splacac,raczej stala kwota.
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2008-11-15 o 18:07
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 18:09   #6
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

my nie potrzebowalismy payslipow, zreszta, wszystko zalatwialismy przez tel i poczte.
powodzenia
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 18:14   #7
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

dzieki. tylko,ze Tz jest SE i z tego co ja wiem,prosza o ps z 2 lat,zebyudowodnic stale dochody w tym czasie.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 15:11   #8
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

up

halo halo,nikt nie ma wlasnego domu w uk ???

my juz zmienilsmy prog z 80 na 100 tys,jak tak dalej pojdzie,to dom kupiemy za 150,a nie taki byl plan
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:48   #9
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
up

halo halo,nikt nie ma wlasnego domu w uk ???

my juz zmienilsmy prog z 80 na 100 tys,jak tak dalej pojdzie,to dom kupiemy za 150,a nie taki byl plan
Sylwunia juz ci sporo napisala .
Dlaczego zmieniliscie z 80tys na 100? Domy teraz generalnie tanieja...

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość

jak lepiej na 20,czy 25 lat ?
z 5,czy 10% wkladem ?
moze znacie banki godne polecenia ? zalatwiac samemu, czy lepiej to zlecic ?
Ogolnie mowiac im krotszy okres splaty i im wiekszy wklad wlasny tym lepiej , ale raty sa wtedy wieksze, wiec trzeba mierzyc sily na zamiary...
Mam mortagage z Bank of Ireland (kupowalismy z TZ dom pare miesiecy temu), mieli wtedy bardzo dobre oprocentowanie. Nie bardzo sie orientuje jak jest teraz (Bank of England dopiero co sporo obcial stopy procentowe, wiec pewnie nastapila/nastapi weryfikacja ofert mortgage). Sama ich znalazlam, mortgage brokerzy (bylam u dwoch) nie maja dostepu do wszystkich ofert .
Samo zalatwianie mortgage przebieglo bezbolesnie , glownie przez telefon potem wyslanie aplikacji i payslipow moich i TZ z ostatnich 3 miesiecy.

Powodzenia na spotkaniu w czwartek i w ogole powodzenia w procesie kupowania domku , a najpierw w znalezieniu tego wymarzonego.

Edytowane przez Camomile
Czas edycji: 2008-11-17 o 18:53
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:48   #10
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

Maatraa jaki domek chcecie kupic? tzn wybraliscie juz? wiesz chyba ze najpierw szukasz domu,a potem zalatwiasz kredyt. oni musz sprawdzic wartosc domu itp.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:50   #11
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
Sylwunia juz ci sporo napisala .
Dlaczego zmieniliscie z 80tys na 100? Domy teraz generalnie tanieja...
dom okazal sie przy glownej drodze
przy przystanku
bez miejsca parkingowego
w dzielnicy slamsow
livingroom 2x2m

to kilka przykladow poszczegolnych domow.
te co ogladalismy juz wlasnie sa tansze. prawie kazdy jest od 20 do 35tys przeceniony(ze tak to ujme )



Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
Ogolnie mowiac im krotszy okres splaty i im wiekszy wklad wlasny tym lepiej , ale raty sa wtedy wieksze, wiec trzeba mierzyc sily na zamiary...
Mam mortagage z Bank of Ireland (kupowalismy z TZ dom pare miesiecy temu), mieli wtedy bardzo dobre oprocentowanie. Nie bardzo sie orientuje jak jest teraz (Bank of England dopiero co sporo obcial stopy procentowe, wiec pewnie nastapila/nastapi weryfikacja ofert mortgage). Sama ich znalazlam, mortgage brokerzy (bylam u dwoch) nie maja dostepu do wszystkich ofert .
.
z tym samym bankiem mam rozmowe w czwartek,ale znalazlam juz nizsze oprocentowanie.
chcielibysmy placic 600f miesiecznie,w ten sposob po oplaceniu rachunkow,wydatkow na zycie,wciaz zostawaloby nam ok 500f,czyli moglibysmy powoli zbierac pieniazki na remontowanie naszego gniazda
Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Maatraa jaki domek chcecie kupic? tzn wybraliscie juz? wiesz chyba ze najpierw szukasz domu,a potem zalatwiasz kredyt. oni musz sprawdzic wartosc domu itp.
wiem wiem
troszke sie rozczarowalam,nie wiem czy chce mieszkac w tamtej dzielnicy. znalazlam 2 fajne domy do aukcji w fajniejszych dzielnicach.
zastanawiam sie czy nie zawczesnie zaczelismy. zostalo nam 6 miesiecy do konca wynajmu.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 20:10   #12
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
zastanawiam sie czy nie zawczesnie zaczelismy. zostalo nam 6 miesiecy do konca wynajmu.
na pewno nie za wczesnie ja nie kupowalam, jak wiesz ale wszyscy moi znajomi, ktorzy w ciagu ostatniego roku kupili dom, cala operacje mieli w ciagu 4-5 miesiecy. wydaje sie, ze 6 miesiecy to duzo, ale okaze sie, ze wcale nie
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:49   #13
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

Zgadzam sie- 6 miesiecy to wcale nie tak duzo. tym bardziej, ze jak narazie jestescie dalej niz blizej. moja mama tez chec kupic mieszkanko, jak juz znajdzie jakies w opowiedniej cenie to zaraz sie okazuje ze sprzedane, albo cos jest nie tak,albo ktos zaoferowal wyzsza kwote. szukaja juz prawie rok.
My swoj znalezlismy bardzo szybko, o byl drugi dom, ktory ogladalismy, nie panowalismy wydac az takiej kwoty ale to byl ten,wiec sie zdecydowalismy. juz nawet nie pojechalismy ogladac innych, odwolalismy wszystkie, ja od razu wiedzialam, ze chce tylko ten i zdania nie zmienie. mieszkamy jak to moja mama mowi w sypialni miasta, nasza droga jest slepa uliczka, wiec oprocz kilku samochodow mieszkancow niec tedy nie jezdzi. dzieci bawia sie spokojnie na ulicy-rower itp, jest bezpiecznie. a z drugiej strony mamy lasek.
zycze znalezienia tego wlasciwego
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 00:45   #14
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
My swoj znalezlismy bardzo szybko, o byl drugi dom, ktory ogladalismy, nie panowalismy wydac az takiej kwoty ale to byl ten,wiec sie zdecydowalismy. juz nawet nie pojechalismy ogladac innych, odwolalismy wszystkie, ja od razu wiedzialam, ze chce tylko ten i zdania nie zmienie.
My tak samo! Tez drugi ogladany, tez od pierwszego momentu wiedzielismy, ze to TEN i zaden inny .

Maatra, jeszcze chcialabym dodac, ze jako first time buyers jestescie na bardzo dobrej pozycji, nie macie lancucha pod wami i mozecie negocjowac cene ze sprzedajacym .
A, jeszcze zanim znajdziecie dom dobrze tez jest dostac od banku tzw. Agreement in Principal (taki papierek na wyrost, ze bank da Wam mortgage do okreslonej kwoty i na okreslonych warunkach jak juz znajdziecie konkretna nieruchomosc, co prawda jest ulamek procenta kiedy tak sie nie stanie, ale agenci i sprzedajacy lubia "przygotowanych" kupujacych ).
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 19:14   #15
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

dzieki za wszystkie informacje

http://details.thinkproperty.com/property/817/15847444

ten domek podoba sie nam.idziemy ogladac 3 oferty z tej firmy w sobote. oczywiscie zaproponowali mi spotkaniez expert mortgage advisers ,juz jutro.

zdziwilo mnie cos jednak, sprawdzilam z glupia w kalkulatorze(na ich stronie www) ile moga nam pozyczyc i okazalo sie ze max to 67 000
w innych bankach spokojnie mozemy liczyc na 120,a tu tylko tyle

co do jutrzejszego spotkania,czy mam zawyzac nasze dochody ?? nie zrozumcie mnie w zle,ale bralam juz kiedys mala pozyczke na 2000 i Pani w moim banku sama namawiala mnie na podanie wiekszych przychodow,mimo iz czarne na bialym miala ile zarabiamy.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:22   #16
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

zalezy ile zarabiacie. , a tak na powaznie to chyba nie ma sensu, bo musielbyscie sporo zawyzyc zeby sie cos zmienilo. poza tym pisalas, ze musicie przedstawic payslipy.
Kalkulatorom nigdy nie wierz. nam wyliczalo ze dostaniemy ok, 80 tys a zaoferowano nam prawie 100tys wiecej

Domek ciekawy no i cena zaskakujaco niska. az dziwne, chyba ze ceny dpmow tak spadly
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...


Edytowane przez sylwunia3009
Czas edycji: 2008-11-18 o 20:24
sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:36   #17
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

dziekuje bardzo za info. troche sie wystraszylam, z tymi 67 000

potanialy bardzo,z tego co rozmawialam z agentami,prawie kazdy dom jest od 20 do 35 tys tanszy,przerazajace dla tych co sprzedaja

mnie sie marzyl bungalow,ale na marzeniach sie skonczy napewno trzeba bedzie wszedzie podlogi nowe polozyc,lazienke oplytkowac i na zime okna wymienic,a to dodatkowe koszta...ale nie ma pospiechu,wazne,zeby go nam ktos sprzed nosa nie sprzatnal.

ps. prosze sie nie smiac z tymi oknami i podlogami, bo naprawde mam juz dosc grubych zaslon i dywanow wszedzie,zwlaszcza ze jestem alergikiem.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:49   #18
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

My jak sie wprowadzilismy do domu to wzsystko bylo w idealnym stanie, oprocz okien, tzn nie bylo z nimi nic zlego ale byly drewniane, a ze wzgledu na pogode treba o takie okna bardzo dbac, dlatego po kilku miesiacach wymienilismy na pcv., i najlepsze jest to ze moge je spokojnie myc (a mam obsesje na punkcie czystych okien i tylko ja je moge myc), mam jakies przelaczniki ze moge je tak otworzyc zeby je spokojnie umyc, to byl moj warunek przy wyborze okien. i cena nie byla az taka wysoka, spodziewalam sie ze 2 razy wiecej.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:55   #19
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

ja bede brala okna z polski 5 komorowe plastiki.

po 1 obiecalam to juz tacie bardzo chce miec wklad w nasz domek
po 2 nawet swietne okna kiepsko wstawione dobre nie beda,a tym tez bym chciala zeby tata sie zajal.

kiedys smialam sie z ludzi,ktorzy z pl meble zamawiali,ale teraz...gdybym tylko miala kogos z rodziny kto robi meble,napewno skorzystalabym z takiej okazji.

rozczarowanie Ikea nie zna konca
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 20:58   #20
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

Nasze okna byly profesjonalnie wstawione, tez myslelismy o oknach z Polski ale wyszlo taniej, poza tym nie ma gwarancji na takie okna,. A jak sie zbije podczas transportu? tego typu pytania nas odwiodly od tego.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:05   #21
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Nasze okna byly profesjonalnie wstawione, tez myslelismy o oknach z Polski ale wyszlo taniej, poza tym nie ma gwarancji na takie okna,. A jak sie zbije podczas transportu? tego typu pytania nas odwiodly od tego.
haha to tez prawda, o gwarancje sie nie martwie,ale z tym zbiciem to nie pomyslalam.
mam nadzieje,ze jak tata je przywiezie to bedzie super ekstra ostrozny...
mnie okna nie beda nic kosztowaly,bo tata ma firme.zastanawialam sie jeszcze nad panelami i parapetami,wlasciwie to nie ja tylko tata. on najchetniej to by mi polowe rzeczy ze sklepu oddal.
trzeba jednak sie pomyslec nad tym transportem, dla mnie to juz troszke abstrakcja jechac taka dluga droge,ale on tak bardzo nalega...
pozyjemy zobaczymy
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2008-11-18 o 21:07
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:10   #22
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

No cyba ze tak. ale mysle ze jak je porzadnie opakuja to ni im sie nie stanie.
Co do mebli to wiem jedno trzeba zaplacic za jakosc.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:15   #23
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

zgodze sie. dlatego myslam,ze jak kupie cos w ikei z wyzszego przedzialu cenowego,to bedzie dobre,ale nie bylo
no coz,nadal bede tam jezdzic kupowac: ramki do zdjec,dywaniki,sciereczki i inne pierdulki...to chyba uzaleznienie
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2008-11-18 o 21:16
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:19   #24
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

Ja mam z ikei stolik pod telewizor, zaplacilam tylo 40 funtow (przeceniony) jest drewiany, solidny i co najwazniejsze moze pokojnie udwignac nasz telewizor, w jjakims innym sklepie taki sam kosztowal prawie 200 funtow, wiec czasami da sie kupic cos fajego i taniego.za to z lozkiem mielismy problemy, mialam keidys lozko za 300 funtow. nie polecalabym go najgorszemy wrogowi, skrzypalo przy kazdym ruchu, a na dodatek materaz bez sprezyn mial sprezyny ktore sie po jakims czasie zaczely wypychac.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:27   #25
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

ja wlasnie zachorowalam na drewiane meble,ale to musi zaczekac.
szafka pod tv jest za 100 i cala okleina poodchodzila. szczerze,to byl maly ubytek jak tylko kupilismy, podobnie z komoda dzieciaca,kawalek dziury w szufladzie na zewnatrz.
normalne to bym reklamowala,ale te 30 mil jazdy mnie odstrasza.

zalamalabym sie,gdyby takie drogie lozko okazalo sie klapa

dobra,zmykam spac,bo po 4 dniach bez pracy,az sie boje wracac.nie lubie miec tak dlugo wolne...chyba,ze jestem na wakacjach
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 22:35   #26
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mortgages

To może ja coś podpowiem...

Ja kredyt załatwiałam poprzez doradce ubezpieczeniowego. Takich można znaleźć m.in. często mają swoje biura w agencjach sprzedających domy. Czas od pierwszej wizyty do otrzymania kluczy to były dokładnie 3 miesiące. Kredyt otrzymaliśmy w tydzień Potem tylko trzeba było wybrać odpowiedni dom. Już wiedzieliśmy jaka jest górna granica kredytu więc wiedzieliśmy za ile szukać. Bank nam oferował 100tys. Tutaj moja rada: TARGOWAĆ SIĘ! Mój doradca podsunął nam pomysł żeby dać cenę niższą od wymaganej o 2 tys. Udało się (zawsze to do przodu). Potem formalności prawne równe 6 tygodni. I otrzymaliśmy klucze do własnego domu. Aha, w banku, który nam udzielił kredytu nigdy w życiu nie byłam, wszystko załatwiane poprzez doradce. Jemu też
nic nie płaciłam, bank który dał nam kredyt płaci doradcy za klienta. Prawnik około 1tys. (zależy też od wartości domu). A i co najważniejsze: nie mieliśmy wkładu własnego! Kredyt mamy na 35lat, płacimy 632 funty miesięcznie. Rata jest stała przez 5 lat a potem jeśli nie zrobimy remortgage to wzrośnie o chyba 30 funtów.

Co jeszcze...należy pamiętać że ubezpieczenie domu jest obowiązkowe co oznacza dodatkowy comiesięczny koszt. Warto także pomyśleć o ubezpieczeniu np. na wypadek śmierci kredytobiorców.

Przed wyborem domu warto się rozejrzeć po okolicy i popytać sąsiadów o opinie. Zwrócić uwage na dach i okna (należy pamiętać że przy wymianie okien wymagane jest pozwolenie! co często przewyższa koszt zakupu okien, tak słyszałam, ale nie wiem ile w tym prawdy). Wymiana podłóg czy nowe kafelki to stosunkowo niewielki koszt w porównaniu z wymianą okien czy dachu.

Tak pozatym to ja jestem bardzo szczęśliwa że kupiłam domek Z miesiąca na miesiąc jest piękniejszy bo wszystko robimy po swojemu.

Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem, o ile będe w stanie.
__________________


Edytowane przez majka versace
Czas edycji: 2008-11-18 o 22:38
majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 06:55   #27
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

Majka my za prawnika zaplacilismy 200 funtow. kta wam powiedzial, ze rata wzrosie p 5 latach o 30 funtow? to zalezy od oprocentowania jakie w danym momencie bedzie, moze nawet wzrosnac o kilkaset jesli oprocentowanie bedzie duze, poza tym pzy remortgage, dopozycza sie pieniadze, nam przy 40tys funtow rata wzrosla by o 370 a nie zostala taka sama.no chyba ze wzielibyscie tylko tyle i splacicie, a prze 5 lat to nie wiele, bo przy obliczaniu splaty naliczaja ogromne odsetki.
Fakt ubezpiczenie domu jest obowiazkowe, ale to jest malo, my placimy niecale 20 za pelne ubezpieczenie. koszt ubezpiczenia na zycie to ok 30. takze nie jest az tak duzo ale naprawde warto, w naszym ubezpieczeniu zawarta jest utrata pracy, choroba itp. w ktorymkolwiek przypadku ubezpieczalnia splaca kredyt, az do czasu polepszenia sytuacji, w przypaku smierci oczywiscie caly.
przy zalatwianiu ubezpieczenia dowiedzielismy sie interesujacej rzeczy, warto sie dowiedziec jakie sa warunki wyplacenia ubezpieczenia. w nasym pierwszym ubezpieczeniu dowiedzialam sie ze zamiast splacic nasz kredyt pieniadze moglaby dostac rodzina TZ, a ja nic, bo nie jestesmy malzenstwem, nic na nie powiedzieli, dowiedzielismy sie przez przypadek, teraz mamy specjalna umowe ze tylko ja mam prawo do tego no i w druga strone

I podzielam uczucie radosci, nie ma to jak swoje 4 katy.

A na wymiane okien nie trzeba pozwolenia, na dach juz tak i nie oplaca sie to robic samemu albo wynajmowac znajomego,tnz mozna ale tu jest inaczej niz w Polsce, wszystko musi byc zatwierdzone przez specjaliste, a tym wystarczy ze cos sie nie spodoba i klapa, niepotrzebny wydatek.
My chcemy przerobic garaz na pokoj, moj TZ potrafi zaozyc instalacje elektryczna itp, ale mowi ze taniej wyjdzie wynajac specjaliste bo oni wystawiaja zaswiadczenia niz wynajmowac kogos do sprawdzenia.
Jeszcze jedno my cene zbilismy o 5 tys, nawet se nie targowalismy
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 10:33   #28
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
dzieki za wszystkie informacje

http://details.thinkproperty.com/property/817/15847444

ten domek podoba sie nam.idziemy ogladac 3 oferty z tej firmy w sobote. oczywiscie zaproponowali mi spotkaniez expert mortgage advisers ,juz jutro.

zdziwilo mnie cos jednak, sprawdzilam z glupia w kalkulatorze(na ich stronie www) ile moga nam pozyczyc i okazalo sie ze max to 67 000
w innych bankach spokojnie mozemy liczyc na 120,a tu tylko tyle

co do jutrzejszego spotkania,czy mam zawyzac nasze dochody ?? nie zrozumcie mnie w zle,ale bralam juz kiedys mala pozyczke na 2000 i Pani w moim banku sama namawiala mnie na podanie wiekszych przychodow,mimo iz czarne na bialym miala ile zarabiamy.
Generalnie aby obliczyc zdolnosc kredytowa mnozy sie wasze pensje x 2.5 do x 3.5, wiec mozesz sobie policzyc na piechote .

My tez sporo zbilismy z ceny poczatkowej (asking price), ale teraz to norma...
Maatra, mozesz sie smialo targowac (no, chyba ze dom ma powodzenie i ci na nim zalezy - sprobuj sie delikatnie podpytac jak bedziesz miala viewing).
Mozesz tez zajrzec tutaj (zeby sprawdzic ile wlasciciel domu kiedys za niego zaplacil albo sprawdzic ceny domow na tej ulicy, bardzo przydatna wiedza ):
http://www.zoopla.co.uk/
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 12:32   #29
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

dziewczyny rozczarowalam sie,wiem ze nie wolno sie tak szybko poddawac,ale ...
spotkanie moje trwalo 15 min,jak bylam zielona tak nadal jestem.
jedyne co mi pow,to ze nie dostaniemy kredytu z 5% wkladem, bo nie mamy zadnych gwarantatorow tutaj w uk.
kazala przyniesc TZ wyciagi z banku,z racji tego ze jest SelfE i tyle...
za 2 tyg ma termin porodu i chyba juz jej nie zalezalo ... totalna ignorancja.
kolezanki daly mi juz 2 nr do ich doradcow.
chyba bede musiala tate poprosic o pozyczke,a tego bardzo chcialam uniknac
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2008-11-19 o 14:23
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 19:03   #30
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

Maatra nie zalamuj sie, napewno jakos sie ulozy, w ilu bankach bylas?co Ci tam powiedzieli o wkladzie wlasnym, polecam Lloydsa, warto zapytac, nam odmowili remortgage u obenego kredytodawcy,(na innym watku pisalam, mam problem z HSBC, moj poprzedni bank, mialam tam kredyt i mimo splacanych na czas rat w mojej historii zamieszczona zostala informacja na temat,ze kredyt byl wycofany, bo nie placilismy, teraz walcze z nimi o naprawe tego) w Lloydsie nie ma problemu i chyba po swietach sie zdecydujemy na dodatkowe 40 tys, chcemy przerobic garaz i zmienic auto
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.