Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 06:28   #4741
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez SabinaPrzemysl Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,można do Was dołączyć?
Hej, hej

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
To ja się melduję jako maturzystka! Odpoczęłam już i zaczynam wakacje z angielskim
Już odpoczęłaś? Szalona, nie za krótko?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Oglądałam sobie w weekend program podróżniczy cejrowskiego. Czasem było słychać jak rozmawia z kimś po hiszpańsku. Udawało mi się zrozumieć fragmenty wypowiedzi jestem z siebie dumna
Kiedyś też tak miałam, gdy w gimnazjum naoglądałam się latynoamerykańskich seriali, potem lektor mógłby nie istnieć

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
To ja się melduje jako ta co ma zawsze przekichane

Nie miałam czasu pisać bo w weekend przeczytałam dwa grubaśne fan ficki po angielsku ( w sumie będzie z 300 stron ) przez co nie pouczyłam się niemieckiego, nie pouczyłam się hiszpańskiego, nie posprzątałam i nie wyspałam się
Nie stukaj się był mądry relaks, więc chyba nie masz sobie co wyrzucać ... niemiecki i hiszpański, jak kochają, to poczekają i wybaczą

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
Pfff, już zapomniałaś jak jest pod koniec maja?


Lepiej działać, niż gadać o działaniu

Dziewczyny, macie pomysł, jak nauczyć się odmian w czasach i trybach, których się już nie używa? Muszę przyswoić m.in. francuski subjonctif imparfait i plus-que-parfait i zwykłe czytanie i powtarzanie tablic nic nie daje
Tak, tak, krowa zapomniała jak cielęciem była Wzrost popularności motywujących wątków podczas sesji i przed-sesji pokazuję, że jak się chce, to można i pracować i spamować na wizażu
To jasne i popieram, ale przecież nie chodzi o wypisywanie czystej litanii co się zrobiło, bo niekoniecznie to zmotywuje, oczywiście jak komuś to pomaga, to inna kwestia Jednak skoro piszemy tu o językach, to chyba prawie wszystko można pod to podciągnąć, np. byłam wczoraj na debacie, w której głównym gościem był Niemiec pięknie mówiący po angielsku Mimo że temat nie był aż taki ciekawy, to mogłabym go słuchać i słuchać i chyba sprzedałby mi każdy temat lub produkt Od profa jednego z najlepszych uniwerków w USA jednak czegoś się wymaga, więc nic dziwnego, że tam pracuje, skoro tak potrafi zaciekawić słuchacza
Jeśli nie mogłam czegoś się nauczyć albo wymagało wzrokowego zapamiętania niuansów, robiłam kolorowe plansze (albo pojedyncze kartki, zależy od potrzeb) i naklejałam na drzwi szafy w pokoju - chcąc czy nie chcąc patrzyłam na nie codziennie, nie mogłam od nich uciec, a przy okazji jakoś same i bezboleśnie wchodziły do głowy ... i nie trzeba było ślęczeć nad tym godzinami. Szczerze polecam, przynajmniej mi pomagało w nauce kanji przed kololwiami

Cytat:
Napisane przez Barboletta Pokaż wiadomość
Szlifuje angielski i niemiecki, uczę sie portugalskiego i chińskiego - troche was podczytuje wiec sie ujawniam, uwielbiam języki obce
Jestem za, bardzo popieram pomysł z ujawnieniem się

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Melduję się i ja. Muszę się wziąć od nowa w garść z językami, zwłaszcza podciągnąć czeski przed wyjazdem.. mam też rok czy dwa na przygotowanie się do certa na C1 damy radę
C1 też z czeskiego czy czegoś innego?
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 09:42   #4742
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Już odpoczęłaś? Szalona, nie za krótko?
Jakoś tak wpadłam w rytm nauki przed maturą i teraz mi brakuje Zresztą angielski to sama przyjemność przecież. Kupiłam sobie ostatnio 6 książek po angielsku i stoją na półce i na mnie patrzą i wołają
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:19   #4743
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

ja teraz przed sesjowo mam 4 dni wolnego i mnóstwo pracy na studia czyli z hiszpańskim mam zamiar ten czas dobrze wykorzystać dzisiaj jak na razie robię ćwiczenia potrzebne na zaliczenie, kilkadziesiąt stron, tak to jest jak się zostawia wszystko na ostatnią chwile
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:46   #4744
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja już oficjalnie po maturach
Teraz tylko czekam na wyniki, nie sprawdzałam moich wyników z żadnymi kluczami, ale myślę, że poszło mi dobrze, więc oczekuję ze spokojem
Moja koncepcja studiów uległa zmianie ( ), chcę studiować finanse na UE po angielsku, wydaje mi się to być najmądrzejszą opcją, będę w tym czasie szlifować hiszpański i uczyć się kolejnych języków - jak tylko odzyskam mojego laptopa biorę się porządnie za niemiecki, ale najbliższy miesiąc będzie pod znakiem angielskiego i słownictwa biznesowego, żeby nie skompromitować się na rozmowie kwalifikacyjnej

Brakowało mi języków przez te ostatnie miesiące, gdy skupiałam się głównie na angielskim i matematyce, ale teraz wracam z pełną parą.

Czy któraś może uczy się włoskiego? Potrzebuję opanować podstawy podstaw, jednak nie wiem za co chwycić. Poratujecie?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 16:01   #4745
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Nie, tylko ang chwilowo Mam maturę za rok i chciałabym wyjechać za granicę na studia, ale zdanie chem, mat na rozsz na powyżej 80% i zdanie certa na C1 wydaje mi się dość trudne Czeski to tak, dla przyjemności





Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja już oficjalnie po maturach
Teraz tylko czekam na wyniki, nie sprawdzałam moich wyników z żadnymi kluczami, ale myślę, że poszło mi dobrze, więc oczekuję ze spokojem
Moja koncepcja studiów uległa zmianie ( ), chcę studiować finanse na UE po angielsku, wydaje mi się to być najmądrzejszą opcją, będę w tym czasie szlifować hiszpański i uczyć się kolejnych języków - jak tylko odzyskam mojego laptopa biorę się porządnie za niemiecki, ale najbliższy miesiąc będzie pod znakiem angielskiego i słownictwa biznesowego, żeby nie skompromitować się na rozmowie kwalifikacyjnej

Brakowało mi języków przez te ostatnie miesiące, gdy skupiałam się głównie na angielskim i matematyce, ale teraz wracam z pełną parą.

Czy któraś może uczy się włoskiego? Potrzebuję opanować podstawy podstaw, jednak nie wiem za co chwycić. Poratujecie?
Bardzo dobry pomysł ze studiami! Trzymamy kciuki


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 16:04   #4746
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

ja wyjechałam na parę tygodni i w tym czasie robiłam tylko powtórki,,,
teraz strasznie ciężko mi wrócić do porządnej nauki
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 14:23   #4747
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hej, polecicie mi coś na ćwiczenia ze słuchania z angielskiego i francuskiego? Wchodziłam na jakieś BBC, ale po przesłuchaniu wyskakuje mi że muszę zapłacić.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 15:46   #4748
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie ostatnio 6 książek po angielsku i stoją na półce i na mnie patrzą i wołają
Jakie?Pochwal się
Ja dzisiaj dostałam przesyłkę z ebaya z "New Progress to First Certificate"Student's book i teacher's book i zabieram się dzisiaj ostro do nauki

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Czy któraś może uczy się włoskiego? Potrzebuję opanować podstawy podstaw, jednak nie wiem za co chwycić. Poratujecie?
Ja się uczę podstawy ze strony duolingo.com,strona jest w języku ang i wszystko jest po angielsku ale napisane jest wszystko prostym językiem Jedyny mankament tej strony jest taki że słówka wymawia robot i trzeba dodatkowo szukać wymowy słów po innych stronach
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 16:52   #4749
Barboletta
Rozeznanie
 
Avatar Barboletta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 643
Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez SabinaPrzemysl Pokaż wiadomość
Jakie?Pochwal się
Ja dzisiaj dostałam przesyłkę z ebaya z "New Progress to First Certificate"Student's book i teacher's book i zabieram się dzisiaj ostro do nauki

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------


Ja się uczę podstawy ze strony duolingo.com,strona jest w języku ang i wszystko jest po angielsku ale napisane jest wszystko prostym językiem Jedyny mankament tej strony jest taki że słówka wymawia robot i trzeba dodatkowo szukać wymowy słów po innych stronach
Aplikacja duolingo jest fajna ale są lepsze tak czy siak
__________________
Porcelana, Antyki, Yankee Candles, Azjatyckie kosmetyki

Blog o moich małych miłościach
Barboletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 19:12   #4750
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Jaki jest najlepszy sposób na rozumienie ze słuchu? Codziennie oglądam CNN, jakieś 1,5 h, ale to nic nie daje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 19:29   #4751
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Jaki jest najlepszy sposób na rozumienie ze słuchu? Codziennie oglądam CNN, jakieś 1,5 h, ale to nic nie daje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Podcasty?
Albo oglądanie tego co lubisz, jakiś serial itd? Wszystko zależy od poziomu, ale ja jednak wolę BBC od CNN, a najbardziej japońską tv, gdzie po angielsku mówią bardzo wyraźnie, na DW też ... więc może spróbuj innej tv niż angielska i amerykańska, bo tam się nie szczypią z tempem, a jak rozumiem to stanowi problem.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, innej opcji nie ma
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 19:37   #4752
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dzięki, tak zrobię

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 19:46   #4753
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja tylko dodam, że seriale są chyba najlepszą metodą na osłuchanie się. Nie polecam polskich napisów, ale aby się nie przerazić, warto na samym początku oglądać z angielskimi (tutaj strony podnapisi albo program Sublight będą pomocne ) lub, moim zdaniem sposób najlepszy - przed obejrzeniem odcinka ogarniasz napisy, uczysz się słówek/wyrażeń i dopiero potem oglądasz. Słówka już będą Twoje
Potem (warto jak najszybciej) przerzucić się na oglądanie bez napisów.

Ja jestem maniaczką serialową i zaczęłam je oglądać właśnie po to, aby się osłuchać. Z tym miałam największe problemy, na maturach miałam 100% z tej części i na podstawie, i na rozszerzeniu, więc dało efekty
Jakie na początek? Ugly Betty, How I met your mother, Friends. Miłe, przyjemne, bez jakiegoś skomplikowanego słownictwa (szczególnie w tym pierwszym, w dwóch kolejnych czasem pojawiają się zabawy językowe trudniejsze do zrozumienia ).

Nie znam niestety żadnych podcastów z transkrypcją, więc nie jestem w stanie polecić

Sabina, dziękuję
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 19:59   #4754
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Muszę poszukać tych seriali z angielskimi napisami. Filmy oglądam bez lektora, ale za to z polskimi napisami, więc to mi dużo nie da.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:01   #4755
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Zawsze też można słuchać e-booki albo poszukać książek z nagraniami.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:01   #4756
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Nie przejmuj się, jak oglądałam hiszpańską telewizję to nie wiedziałam, czy już wszystko powiedzieli co mieli czy jeszcze nie Ale pomogła mi kreskówka dla dzieci i seriale
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:25   #4757
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja ostatnio znalazłam jakąś płytę Bakusia z bajkami po angielsku i chyba sobie ją puszczę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:46   #4758
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Polecam jeszcze pocoyo i Dora explorer na youtube
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 23:14   #4759
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Jaki jest najlepszy sposób na rozumienie ze słuchu? Codziennie oglądam CNN, jakieś 1,5 h, ale to nic nie daje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja też polecam seriale Na początku najlepiej z angielskimi napisami. Kiedyś z listeningiem było u mnie tak sobie, po paru sezonach How i met your mother zaczęło być super Listening na maturze, o którym większość mówiła, że był okropny, dla mnie nie był żadnym problemem.
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 09:42   #4760
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja też bardzo polecam seriale. Nie pamiętam, jak to się nazywało, ale jak miałam 12 lat i jeszcze nie było czegoś tak cudownego jak Disney channel 24/7 , w wakacje się oglądało bajki na TVP 1 około godzin 9.00-11.00. Był taki serial po angielsku, można było włączyć napisy po polsku na dole. Nienawidziłam go, bo siostra go ciągle oglądała <jeden TV w domu, to ja też musiałam >. Teraz jestem jej wdzięczna, bo nawet nie wiecie, jak mi to pomogło takie konstrukcje zdań, np. jak się o coś pyta, albo masz wyrazić zdziwienie, zaskoczenie, albo nawet słówka podstawowe, to od razu wchodziło do głowy
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 11:44   #4761
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Ja też bardzo polecam seriale. Nie pamiętam, jak to się nazywało, ale jak miałam 12 lat i jeszcze nie było czegoś tak cudownego jak Disney channel 24/7 , w wakacje się oglądało bajki na TVP 1 około godzin 9.00-11.00. Był taki serial po angielsku, można było włączyć napisy po polsku na dole. Nienawidziłam go, bo siostra go ciągle oglądała <jeden TV w domu, to ja też musiałam >. Teraz jestem jej wdzięczna, bo nawet nie wiecie, jak mi to pomogło takie konstrukcje zdań, np. jak się o coś pyta, albo masz wyrazić zdziwienie, zaskoczenie, albo nawet słówka podstawowe, to od razu wchodziło do głowy
Paula, a jak Twój angielski? Dobrze pamiętam, że chciałaś nadrabiać do matury rozszerzonej? Tak coś mi się kojarzy.
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 12:06   #4762
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

A ja się podpytam o hiszpański, z tego co pamiętam bardzo narzekałaś na poziom w szkole i sama chciałas przygotowywać się do matury?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 12:58   #4763
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Paula, a jak Twój angielski? Dobrze pamiętam, że chciałaś nadrabiać do matury rozszerzonej? Tak coś mi się kojarzy.
Podłączam się, jestem ciekawa postępów

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
A ja się podpytam o hiszpański, z tego co pamiętam bardzo narzekałaś na poziom w szkole i sama chciałas przygotowywać się do matury?
A czy Ty zdawałaś w końcu hiszpański? Nie jestem pewna
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:13   #4764
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Paula, a jak Twój angielski? Dobrze pamiętam, że chciałaś nadrabiać do matury rozszerzonej? Tak coś mi się kojarzy.
Uczę się słówek, oglądam seriale i słucham stacji anglojęzycznych pani w szkole bardzo chwali, mówi że zrobiłam postęp w mówieniu. Jak zadaje mi jakieś pytanie to od razu odpowiadam i zająknę się może ze dwa razy <czasy mi się mieszają...>. Poza tym piszę prace pisemne nieobowiązkowe i noszę do szkoły, żeby mi sprawdzili. Tak więc jest ok

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
A ja się podpytam o hiszpański, z tego co pamiętam bardzo narzekałaś na poziom w szkole i sama chciałas przygotowywać się do matury?
Powinnam to przemilczeć, bo w sumie od tamtej pory to tylko słówek się uczę

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Podłączam się, jestem ciekawa postępów
Dziękuję, że pamiętacie o mnie progress jest, trochę mały, zwłaszcza z hiszpańskiego, ale jest. Czekam na wakacje, kiedy już nie będę musiała marnować czasu na coś tak beznadziejnego jak fizyka czy chemia
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:16   #4765
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość

A czy Ty zdawałaś w końcu hiszpański? Nie jestem pewna
Tak, zdawałam Jednak nie sądzę, aby poszło mi na tyle dobrze, żeby dostać się na lingwistykę, poza tym od mniej więcej lutego skupiałam się głównie na matematyce, angielskim i polskim, hiszpański poszedł w odstawkę.
Ogólnie mam plan z koleżanką jechać na Erasmusa do Sevilli, co z tego wyjdzie zobaczymy
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:25   #4766
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Uczę się słówek, oglądam seriale i słucham stacji anglojęzycznych pani w szkole bardzo chwali, mówi że zrobiłam postęp w mówieniu. Jak zadaje mi jakieś pytanie to od razu odpowiadam i zająknę się może ze dwa razy <czasy mi się mieszają...>. Poza tym piszę prace pisemne nieobowiązkowe i noszę do szkoły, żeby mi sprawdzili. Tak więc jest ok
No to super, bardzo się cieszę, że tak dobrze Ci idzie
Też powinnam więcej oglądać i słuchać po niemiecku, żeby się nie bać mówić, bo znowu mi się głupia blokada włącza


Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Tak, zdawałam Jednak nie sądzę, aby poszło mi na tyle dobrze, żeby dostać się na lingwistykę, poza tym od mniej więcej lutego skupiałam się głównie na matematyce, angielskim i polskim, hiszpański poszedł w odstawkę.
Ogólnie mam plan z koleżanką jechać na Erasmusa do Sevilli, co z tego wyjdzie zobaczymy
Będzie dobrze nie pisałam wcześnie, ale podobają mi się Twoje plany na studia ... na Erazmusa zresztą też
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:34   #4767
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
No to super, bardzo się cieszę, że tak dobrze Ci idzie
Też powinnam więcej oglądać i słuchać po niemiecku, żeby się nie bać mówić, bo znowu mi się głupia blokada włącza
Dziękuję
Ja już swoją blokadę złamałam częściowo, bo zrozumiałam, że jeśli w końcu nie otworzę buzi i nie zacznę rozmawiać, to nic się nie nauczę. życzę Ci tego samego!
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:35   #4768
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Uczę się słówek, oglądam seriale i słucham stacji anglojęzycznych pani w szkole bardzo chwali, mówi że zrobiłam postęp w mówieniu. Jak zadaje mi jakieś pytanie to od razu odpowiadam i zająknę się może ze dwa razy <czasy mi się mieszają...>. Poza tym piszę prace pisemne nieobowiązkowe i noszę do szkoły, żeby mi sprawdzili. Tak więc jest ok



Powinnam to przemilczeć, bo w sumie od tamtej pory to tylko słówek się uczę



Dziękuję, że pamiętacie o mnie progress jest, trochę mały, zwłaszcza z hiszpańskiego, ale jest. Czekam na wakacje, kiedy już nie będę musiała marnować czasu na coś tak beznadziejnego jak fizyka czy chemia
To super, że robisz postępy Jeszcze masz mnóstwo czasu do matury, na pewno zdasz dobrze bez problemów
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:36   #4769
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Też powinnam więcej oglądać i słuchać po niemiecku, żeby się nie bać mówić, bo znowu mi się głupia blokada włącza
Magudku przebrzydły!!!!!

co to za blokada? przecież ładnie i poprawnie mówisz!!!!!!!!!!!!
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:40   #4770
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
Magudku przebrzydły!!!!!

co to za blokada? przecież ładnie i poprawnie mówisz!!!!!!!!!!!!
Zawsze taką miałam, bo miałam wrażenie, że jestem noga i każdy lepiej wszystko wie ode mnie A poza tym nie lubię i nie umiem lać wody, konkrety tylko ... Ordnung muss sein, ni?

Paula, dzięki ... jak dobrze pójdzie, to mam tylko 6 tygodni na kolejne przełamanie się, więc może być ciężko
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.