Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-13, 12:19   #2311
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć wszystkim
Trafiłam na to forum, bo zainteresowałam się kosmetykami robionymi w domu. A teraz czytam i czytam i już się pogubiłam. Widzę że tu są osoby, które już długo robią same dla siebie kosmetyki. Może pomożecie mi: od czego i jak zacząć? plizzz
Chodzi mi głównie o: kosmetyk do mycia ciała i włosów dla dwuletniej dziewczynki. Coś do mycia ciała i włosów dla mnie i oczywiście krem do twarzy bo od lat ciągle jestem na jakieś kremy uczulona, mam problemy naczynkowe i po ciąży plamy (które już chyba nigdy nie zejdą )
Będę wdzięczna za wskazówki (podoba mi się właśnie strona www.zrobsobiekrem.pl)
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 10:19   #2312
201701091458
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Kwas glikolowy 70%? Pomóżcie

Dzisiaj przyszedł mi kwas glikolowy, dokładnie z tej strony http://www.zrobsobiekrem.pl/?375,kwas-glikolowy-70-

Napiszcie mi proszę jaką zrobić proporcję na pierwszy raz itd. Liczę na Was

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------


Edytowane przez 201701091458
Czas edycji: 2012-03-05 o 12:15
201701091458 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 12:55   #2313
Loolcia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Question Robienie samemu kosmetyków (przebarwienia)

Witam! Pierwszy raz piszę na tym forum więc jeśli umieściłam to pytanie w złym miejscu to przepraszam. Mam następujący problem. Zakupiłam arbutyne, kwas kojowy i glukozyd ketonu malinowego i chcę z nimi zrobić, np. toniki. Chodzi o to, że nie wiem dokładnie z czym mogę zmieszać każdy z tych produktów. Czy woda ze sklepu będzię odpowiednia? Jeśli wezmę płaską łyżeczkę od herbaty arbutyny to z iloma ml ją zmieszać żeby było stężenie 1% a ile ml będzie potrzebne przy kwasie kojowym i glukozydzie ketonu malinowego? Posiadam tylko takie informacje:
ARBUTYNA - Białe drobne kryształki. Rozpuszczalne w wodzie i etanolu. Masa małej płaskiej łyżeczki miarowej (2.5 ml) - 1.18 g (1 ml waży 0.47 g). Arbutynę używa się w stężeniu od 1% do 2% przy pH kosmetyku poniżej 7.
KWAS KOJOWY - Białe lub prawie białe drobne kryształki. Rozpuszczalne w wodzie i etanolu. Masa małej płaskiej łyżeczki miarowej (2.5 ml) - 1.45 g (1 ml waży 0.58 g). Kwas kojowy używa się w stężeniu od 1% do 4%. pH 1% roztworu wynosi 4.
GLUKOZYD KETONU MALINOWEGO - Białe drobne kryształki. Rozpuszczalne w wodzie i etanolu. Płaska łyżeczka 2.5 ml waży 0,9 g (1 ml 0.36 g). Glukozyd ketonu malinowego używa się w stężeniu do 3% przy neutralnym i kwaśnym pH kosmetyku.
Pozdrawiam
Loolcia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 19:25   #2314
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, nie obraźcie się...

Nie bardzo rozumiem Waszą postawę. Po co zamawiacie składniki kosmetyczne, skoro nie macie pojęcia, co z nimi zrobić? Czy nie lepiej w takim wypadku zamówić odpowiedni zestaw? Rzecz jasna nie trzeba być chemikiem, żeby przygotować samodzielnie kosmetyk, ale elementarna choćby wiedza i umiejętności są konieczne. I nie mówię tu nawet o wiedzy na temat substancji chemicznych (choć i ta jest niezbędna, jeśli chcemy stworzyć kosmetyk skuteczny i bezpieczny w użyciu), ale o podstawowych umiejętnościach matematycznych potrzebnych do obliczania stężeń procentowych.

Sama chętnie pomagam Wizażankom, jednak uważam, że są pewne granice. Proponuję najpierw wykazać odrobinę inicjatywy, poszukać, poczytać (nawet na stronach ZSK znajdziecie sporo informacji), a potem dopiero zadawać pytania na forum. Oczywiście możecie też pisać do sklepu, w którym zakupiłyście produkty, właścicielka na pewno Wam pomoże (nie ma wyjścia ).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:54   #2315
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W pełni popieram Lorri.
Podpowiem tylko, że na stronach ZSK są receptury z użyciem tych składników - jeśli nie bezpośrednio podlinkowane, to w dziale gotowych zestawów. Warto coś ściągnąć.
No i podrzucę niezbędnik każdej kręcącej:
http://members.multimania.co.uk/kickic/kalkulator.html
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 05:54   #2316
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam dziewczyny Właśnie planuje zakupy z ZSK ale widzę, że raczej odradzacie to laikom? Za pół roku może będę miała większą wiedzę, gdyż właśnie zaczynam pracownie chemii kosmetycznej na uczelni Kusi mnie zrobienie swoich mazideł, jednak właśnie ze względu na brak odpowiedniej wiedzy, chciałam się ograniczyć do prostego serum i kremiku na bazie z ZSK. Mam jednak do Was kilka pytań

BAZA
1. Przy bazie jest rozkład 1-1-3, czy w fazie olejowej, można dodać masła (np. kakaowego, shea)?
2.Czy kw.hialuronowy mogę zastąpić mleczanem sodu?
3.Czy przy podanych proporcjach możliwe jest stworzenie lekkiego kremu na dzień?
4.Czy mogę dodać maceratu z marchwi? Muszę ją jakoś uwzględnić w fazie olejowej, czy może być w formie dodatku? (kilka kropli)
5.Czy mogę użyć 50% pantenolu w glikolu zamiast 75%?

SERUM
1.
50 ml serum otrzymamy z nastepujących składników:
80% kwas hialuronowy 1% - 40 ml
10 % aloes - 5 ml
3% D-pantenol 75% - 1.25 ml pół małej płaskiej miarki
5.5 % gliceryna - 2.5 ml
1.5% witamina B3- 0.75 g - pół małej płaskiej miarki


Czy mogę modyfikować składniki i ilości? Np więcej aloesu i pantenolu, mniej kwasu, a najlepiej gdybym mogła go czymś zastąpić albo "wymiaszać", połowę kwasu i połowę mleczanu/mocznika? Czy do serum można dodać maceratu z marchwii lub masła (podejrzewam, że nie) w miejsce np wit B3?


OGÓLNIE
1. Czy jestem w stanie poradzić sobie bez wagi robiąc takie kremiki, sera czy balsamy do ust?
2.Czy korzystałyście z mieszadełka dostępnego w ZSK?


Przepraszam za ogrom pytań, które pewnie wydadzą Wam się głupie ale wciąż zastanawiam się czy nie porywam się z motyką na słońce Na dobrą sprawę nie wiem nawet, czy zrobiłam dobrą, wstępną listę zakupów- mam dziwną cerę- bardzo często przesuszoną na czole, skroniach, u nasady nosa (łuszcząca, skórki), niekiedy czoło samo się "nawilża" i wręcz błyszczy od sebum, z wypryskami raczej problemu nie mam (sporadyczne niespodzianki), do tego częste uczucie ściągnięcia- więc zaliczam ją do suchej. Do tego dość blada, czasem ziemista (palenie). Zaplanowałam takie zakupy:


Baza kremowa 1-1-3, 30 ml



Masło Kakaowe RAFINOWANE, 40g



Masło Shea RAFINOWANE Promocja dla opakowań 200g, 80g



Masło mango RAFINOWANE, 40g



Olej rycynowy ORGANICZNY, 30 ml



Olej z orzechów laskowych RAFINOWANY, 30 ml



Olej ze słodkich migdałów RAFINOWANY, 65 ml



Macerat z marchwi, 30 ml



50% D-pantenol w glikolu propylenowym



Gliceryna roślinna 65ml



Mleczan sodu, 65 ml



Mocznik , 10g



Wyciąg z aloesu zatężony 10-krotnie, 30 ml



Guma ksantanowa TRANSPARENTNA, 10 g
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 10:26   #2317
Loolcia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No dobra już wszystko wyjaśniam... Kupiłam te produkty na ZSK. Takie samo zapytanie jak na tym forum wysłałam do tego sklepu i otrzymałam odp. żebym skorzystała z gotowych receptur. Ale... no właśnie jest to ale mianowicie korzystając z receptury (krem depigmentacyjny) wydałabym niecałe 70 zł na te same dodatki no i nie wiem czy potem by wszystkiego do końca starczyło i znów bym musiała dokupywać. A takto mam same te aktywne składniki (k.kojowy, arbutyne, g.k.malinowego) za ok 30 zł i wystarczą mi na baaardzo długo. Razem bym wydała ok. 100 więc wiadomo czemu w sklepie mi polecono skorzystać z receptury A kupując gotowy zestaw mam tylko 30 ml więc szybko go wykorzystam a zresztą nie ma tam zbyt wiele tych aktywnych składników. Na Allegro sprzedają kwas kojowy i piszą żeby mieszać z wodą, więc zastanawiałam się czy z innymi składnikami też tak można.
Mam nadzieję, że teraz bardziej mnie rozumiecie Aaa i jak się okazało dobrze obliczałam ile czego jest potrzebne i stężenia, bo sprawdziłam ze stronką http://members.multimania.co.uk/kickic/kalkulator.html za którą dziękuję Teraz pracuję nad odpowiednim pH.
Loolcia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 11:10   #2318
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No dobra. Ja chyba jedna spasuję jeżeli chodzi o robienie kosmetyków samemu (przynajmniej narazie, bo się pogubiłam). Ale może w takim razie możecie poradzić mi jakieś kosmetyki bez szkodliwych substancji od których mogłabym zacząć swoją przemianę Po laltach prób doszłam do tego że twarz mam całą w popękanych naczynkach, zaczriwnioną i lekko łuszczącą się. Mam 2-lenią córeczkę i nie chcę żeby kiedyś wyglądała tak samo, bo mama myła ją konserwantami.
pozdrawiam

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

I jeszcze jedna prośba. Widziałam tu gdzieś spis substancji, których powinnam unikać w kosmetykach i niestety nie mogę tego odnaleźć. (aha i ja do tej pory używałam kosmetyków z drogerii i aptek - takich poradzonych przez Panie sprzedawczynie - koszmarek )
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 12:51   #2319
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Skoro masz problem z naczynkami to kup sobie liposomy na naczynka. Tego z ZSK nie używałam, natomiast te z Naturalisa bardzo mi pomógły. Świetny na naczynka jest także hydrolat z kocanki. Używa się go jako tonik do twarzy.

Edytowane przez jennifer2006
Czas edycji: 2010-09-16 o 12:52
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 07:51   #2320
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wielkie dzięki. Powoli zaczyna mi się rozjaśniać w mózgownicy. Wezmę ten Hydrolat z kwiatu kocanki, bo to można w takiej wersji używac jak się kupi. A w liposomach znalazłam ekstrakt na rozszerzone naczynka i już doszłam, że jego trzeba rozcieńczyc z Hydrolatem. Jak Ty go używałaś?
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 15:33   #2321
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja liposomy dodałam do kremu do twarzy. Czasami mieszałam je z kwasem hialuronowym (w formie żelu) i nakładałam na twarz. Możesz także zamówić sobie jakiś olej i kwas hialuronowy i przed użyciem zmieszać je trochę na dłoni. To takie szybkie serum do twarzy.

Edytowane przez jennifer2006
Czas edycji: 2010-09-17 o 15:36
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-18, 14:23   #2322
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam,

pewnie zostane zlinczowana za glupie pytanie, ale czy do wykonania serum koniecznie potrzebuje mieszadelka, czy wystarczy sama bagietka szklana?
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 20:48   #2323
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wystarczy bagietka
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 00:15   #2324
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Wystarczy bagietka
Dziękuję
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 12:05   #2325
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośne niacynamidu. Czy stosowanie go w ilości 4% w kremach powoduje u Was wysyp? Bo ja nie mogę używać mikstur z nim częściej niż raz na tydzień, gdyż robi się nieciekawie.
Nie, u mnie nic takiego się nie dzieje (wręcz przeciwnie, gdy stosuję preparaty z 4% niacynamidem, nie mam ze skórą żadnych problemów). Ale może Twoja cera po prostu nie lubi niacynamidu.
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 20:17   #2326
bambinodipraga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie - czy ktoś może kupował kosmetyki z ZSK w Wawie przy Jana Pawła II 80? Czy ceny są tam takie same jak on-line, no i czy sprzedają tylko zestawy czy też półprodukty? Dzięki za odpowiedź.
__________________
BambinodiPraga
bambinodipraga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 21:56   #2327
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

niezamienna - dzięki za kalkulator (tyle czasu na biochemii a nigdy go nie widziałam)

Lorri - w końcu robiłam tonik liposomowy wg Twoich receptur, bardzo Ci za nie dziękuję, bo uwielbiam takie prote przepisy na fajne rzeczy
Przy okazji pytanie - nie łączymy wit. C z wyciągami roślinnymi, również z liposomami? czy też te otoczki chronią przez miesznaiem się? chodzi mi dokładniej o to czy mogę rano przemyć twarz tonikiem liposomowym, a kilka minut później położyć serum zwit. C?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 20:32   #2328
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez bambinodipraga Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy ktoś może kupował kosmetyki z ZSK w Wawie przy Jana Pawła II 80? Czy ceny są tam takie same jak on-line, no i czy sprzedają tylko zestawy czy też półprodukty? Dzięki za odpowiedź.
Ja kupowałam i już o tym pisałam w tym wątku. Ceny są (przynajmniej były - dawno się tam nie wybierałam) nieco wyższe, ale nie powalają jakoś specjalnie. Produkty takie same jak w sklepie internetowym, choć nie w pełnym wyborze - warto wcześniej zadzwonić i upewnić się, że coś jest. Co do zestawów - nie wiem.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:41   #2329
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość


Przy okazji pytanie - nie łączymy wit. C z wyciągami roślinnymi, również z liposomami? czy też te otoczki chronią przez miesznaiem się? chodzi mi dokładniej o to czy mogę rano przemyć twarz tonikiem liposomowym, a kilka minut później położyć serum zwit. C?
Już od dawna łączymy wit c z ekstraktami roślinnymi , bo chyba o to pytasz .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-23, 07:32   #2330
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Już od dawna łączymy wit c z ekstraktami roślinnymi , bo chyba o to pytasz .
O, tego nie wiedziałam. Możesz podać jakieś źródło?
Ja się zatrzymałam jeszcze na info, że nie łączymy.http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...0&postcount=11
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 08:32   #2331
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jeszcze jedno pytanie.
Jeżeli chodzi o opakowania. Czy można zrobić krem do słoiczka np. po starym kremie ze sklepu tylko wcześniej go wygotować? Czy muszę kupić taki słoik np. na ZSK? Czy to trzeba jakoś dezynfekować?
dzięki i pozdrawiam
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 12:23   #2332
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Możesz w słoiczku po starym kremie, tylko trzeba go dokładnie umyć i zdezynfekować.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 14:54   #2333
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytania odnośnie stosowania serum bezolejowego PHA, bo niestety nie znalazłam nic na stronie, a ze sklepu nie dostałam jeszcze odpowiedzi...Czy serum można używać od razu po ukręceniu, czy trzeba odczekać aby kwasy się dobrze rozpuściły (jeżeli tak, to ile mniej więcej?)?I jeżeli używam toniku AHA codziennie wieczorem (nie robi mi krzywdy) to czy mogę stosować to serum bezolejowe rano i wieczorem? Czy nakładanie kwasów PHA zaraz po AHA mi nie zaszkodzi???
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 17:58   #2334
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
O, tego nie wiedziałam. Możesz podać jakieś źródło?
Ja się zatrzymałam jeszcze na info, że nie łączymy.http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...0&postcount=11
na BU jest sensowne wyjasnienie
http://www.biochemiaurody.com/faq.html#serumC15EF , w opisie do serum z witC , na mazidlach jest przepis na serum z wit C + ekstrakt z róży . Było jeszcze serum z amlą na BU , już nie ma .

Liposomy są wrażliwe na kwasy , więc w tym wypadku powinnaś poczekać 15 minut zanim nałożysz serum z witC . Wygodniej liposomy stosować na wieczór
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 20:00   #2335
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Możesz w słoiczku po starym kremie, tylko trzeba go dokładnie umyć i zdezynfekować.
Dziekuję po raz kolejny
Pewnie przyjdzie czas, że przestanę zadawać głupie pytania ale póki konstruuję swój pierwszy koszyk na ZSK, to jeszcze pomęczę.
Normalnie dezynfekuję np spirytusem, czy to jakiś konkretny środek ma być, bo na ZSK jest takie coś, tylko drogo więc może lepiej zakupić jakiś fajny olejek w zamian
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 00:18   #2336
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Hanka301 Pokaż wiadomość
Normalnie dezynfekuję np spirytusem, czy to jakiś konkretny środek ma być, bo na ZSK jest takie coś, tylko drogo więc może lepiej zakupić jakiś fajny olejek w zamian
A jakiego spirytusu używasz? Rektyfikowany z monopolowego wymaga rozcieńczenia, roztwór powinien zawierać 68-70% etanolu. Najprościej (i najtaniej) kupić farmaceutyczny spirytus skażony hibitanem (np. Amara, Coel).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 08:02   #2337
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, co byście mi poleciły kilku składnikowego do nawilżania, ale mazidło to nie może zawierać olejów(zapychają mnie), ani hialuronu(nie wiem dlaczego, ale powoduje u mnie drobne krostki z ropnym czubkiem)?
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:51   #2338
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co byście mi poleciły kilku składnikowego do nawilżania, ale mazidło to nie może zawierać olejów(zapychają mnie), ani hialuronu(nie wiem dlaczego, ale powoduje u mnie drobne krostki z ropnym czubkiem)?
może niezmydlana frakcja oleju sojowego? ma konsystencję twardego masła a po nałożeniu matuje skórę. można ją dostań w Mazidłach
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 01:55   #2339
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Strona ZSK , w nowej jesiennej szacie + nowe produkty
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 10:45   #2340
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No i udało mi się wreszcie przebrnąć przez cały wątek. Powtórzę po innych nowicjuszkach: jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy. I dzięki niej ja sama również mam już pewne przemyślenia.
1. Bezdyskusyjnie zostanę tu na dłużej.......... długo........jeszcze dłużej
2. Zacznę od rzeczy dokładnie według przepisów, a na eksperymenty przyjdzie czas , nie chcę kupować gotowych zestawów, bo chcę oporządzić całą rodzinkę czyli męża i córę więc skorzystam z półproduktów.
3. Będę się Was radzić ile wlezie (póki nie dacie mi po głowie) , ale postaram się pogłębiać więdzę (brzmi jak "przysięga" )
4. Podzielę się doświadczeniami jak tylko je zdobędę, co zajmie mi mam wrażenie resztę życia
Poproszę więc o kolejną radę:
Chcę zacząć od zrobienia nam żeli pod prysznic i szamponów na bazie surowców szamponowych, a w przepisach jest: wybrany olej roślinny czy: wybrany olejek. Jaki olej roślinny proponujecie wybrać do mycia dla dziecka i dla mnie - pewnie sprawa indywidualna ale jest tego dużo i Wy też wile zachwalacie. Czy jeśli zamówię dla siebie swalan z oliwy z oliwek to dla małej dwulatki też będzie dobry? (mi się wydaje OK). Ja mam taki problem od lat, że na nogach i rękach mam takie maleńkie krostki (jakby kaszka) i nigdy po niczym (oprócz słońca) mi to nie zeszło. Nie liczę na jakiś CUD, bo skoro traktowałam moją skórę przez naście lat różnymi świństwami, to teraz jej nie naprawię w tydzień, ale może któraś z Was ma podobny problem i jakiś olej dobrze na to zadział?
pozdrawiam.
Natalia 1 - dziękuję. Dotarł skwalan z kocanki i mam wrażenie że nastąpił jednak CUD: na moje twarzy właśnie zagościł wtedy dorodny zaskórniak i normalnie dojrzewałby sobie ze dwa tygodnie i potem ..... lepiej nie mówić. Dziś go nie ma dwa dni używam. Tylko zapach mnie trochę dobija i zastanawiam się czy nie zrobię z tego jednak toniku

Edytowane przez Hanka301
Czas edycji: 2010-09-30 o 13:01
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.