Farbowanie henną - część IV - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-30, 10:35   #4201
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
O ile dobrze kojarzę, pisałaś że robisz henne na czerwonej herbacie i hibiskusie. Jakie proporcje i jak to przygotowujesz żeby też temperatura była odpowiednią? I czy ostatnią potem, czy od razu do nałożenia na włosy?
Najpierw robie czaj - 1 torebka czerwonej herbaty i 2-3 lyzeczki suszonych kwiatow hibiskusa zalewam ok. 600ml wrzatku i odstawiam. W tym czasie do miski wsypuje na obecna dlugosc 50g henny, czasem dodaje tez amle na oko, gdzies 1/3- 1/4 tego co henny i mieszam. Czaj dodaje wtedy kiedy moge na spokojnie wsadzic palec, podejrzewam ze ma wtedy ok 60 stopni. Rozrabiam, przykrywam i odstawiam na 10-12h. Czaju nie wylewam i rano jesli henna potrzebuje jeszcze rozrobienia do mojej ulubionej konsystencji dodaje. Na glowie trzymam przynajmniej 2h, a najczesciej do 4h. Zmywam jedynie woda. Szamponem i odzywke uzywam dopiero po 24h czaju czesto mi zostaje, zalezy jak henna sie rozrabia, ale lepiej miec wiecej niz mniej
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 10:57   #4202
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Farbowanie henną - część IV

I taka mieszanka herbat jakos zmienia kolor? Mnie Amla nie bardzo przyciemnia

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 13:40   #4203
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
I taka mieszanka herbat jakos zmienia kolor? Mnie Amla nie bardzo przyciemnia

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

amla dodana do henny schładza jej odcień
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 14:49   #4204
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Mi taki sposób podbija czerwień co można zobaczyć na tym wątku kiedy wrzucalam foty
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 06:58   #4205
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
Najpierw robie czaj - 1 torebka czerwonej herbaty i 2-3 lyzeczki suszonych kwiatow hibiskusa zalewam ok. 600ml wrzatku i odstawiam. W tym czasie do miski wsypuje na obecna dlugosc 50g henny, czasem dodaje tez amle na oko, gdzies 1/3- 1/4 tego co henny i mieszam. Czaj dodaje wtedy kiedy moge na spokojnie wsadzic palec, podejrzewam ze ma wtedy ok 60 stopni. Rozrabiam, przykrywam i odstawiam na 10-12h. Czaju nie wylewam i rano jesli henna potrzebuje jeszcze rozrobienia do mojej ulubionej konsystencji dodaje. Na glowie trzymam przynajmniej 2h, a najczesciej do 4h. Zmywam jedynie woda. Szamponem i odzywke uzywam dopiero po 24h czaju czesto mi zostaje, zalezy jak henna sie rozrabia, ale lepiej miec wiecej niz mniej
Dzięki!
Produkty już mam, więc za 3 tyg będzie próba tego sposobu

Edytowane przez macka
Czas edycji: 2017-03-31 o 06:59
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 07:36   #4206
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 1 354
Farbowanie henną - część IV

Cześć

Mam pytanie nie tyle do czystej henny co do mieszanki z indygo

Mieszałam 1:1 ciemny brąz khadi z indygo. Wyjściowo: ciemny chłodny blond odrost, dół dwa tony jaśniejszy wpadający w rudość. Trzymałam się instrukcji dobrze i przed kładzieniem przeczytałam wszystkie strony wątku całość leżała na głowie 2h. Mieszanka była dobrze wymieszana, nie używałam metalu. Nałożone dokładnie, na mokre włosy.

Efekt: góra i środek się zrównały, przy czym odrost złapał tylko ciepły odcień, środek sie przyciemnil (ma ten sam odcień co odrost) + ostatnie 4 cm włosów jest matowe ciemno brązowe, prawie czarne.

Co może być przyczyną? Z końcami stawiam na zniszczenie, ale czemu nie chwyciło mi natury? Liczyłam na mniej więcej taki kolor jak mam teraz na końcach, a tu tylko zmiana odcienia z chłodnego na ciepły

Mam jeszcze sporo do wymieszania, więc mogę kłaść drugi raz w każdym momencie. Te końce ostatecznie i tak pójdą do ścięcia ale nie teraz, bo mam włosy ledwo do ramion (w dodatku są krótsze na czubku a chciałam zejsc z cieniowania), a w krótkich wyglądam bardzo źle planowałam je dopiero przy obojczykach zacząć usuwać, a to jeszcze kilka miesięcy...

Edit. Wrzuce od razu fote. Od razu sorry ale nie umiem robic z reki foty z tylu ImageUploadedByWizaz Forum1491115464.436798.jpg

Edit2 to jeszcze dam przed jak bylo ImageUploadedByWizaz Forum1491115697.641547.jpg

Edytowane przez Miluchova
Czas edycji: 2017-04-02 o 07:48
Miluchova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 06:51   #4207
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Nspisz jeszcze dokładnie jak zrobiłaś tę pastę 1:1 indygo z henną Khadi? Niezależnie od wszystkiego jeśli robimy mieszanki to najlepiej z czystej henny i z czystego indygo (osobno robione pasty). Dodatki jeśli już to do pasty z henną dodajemy tylko (typu Amla).
Zalałaś wymieszane czy robiłaś dwie różne pasty i zmieszałaś potem?
2h - krótko.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-08, 00:39   #4208
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 1 354
Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Nspisz jeszcze dokładnie jak zrobiłaś tę pastę 1:1 indygo z henną Khadi? Niezależnie od wszystkiego jeśli robimy mieszanki to najlepiej z czystej henny i z czystego indygo (osobno robione pasty). Dodatki jeśli już to do pasty z henną dodajemy tylko (typu Amla).
Zalałaś wymieszane czy robiłaś dwie różne pasty i zmieszałaś potem?
2h - krótko.

Robilam dwie rozne mieszanki, potem zmieszalam. Trzymalam 2h, bo na grupie hennowej na fb w plikach w jakiejs publikacji bylo info, ze po 2h indygo przestaje dzialac i zaczyna dzialac tylko henna (kolor zaczyna rudziec), dlatego do chłodniejszych kolorow radzili nie przekraczać tego czasu. Mieszałam te dwie bo widziałam w wielu wpisach (tu na wątku też sie przewijały) osób, które te dwie mieszają i mają spoko efekt. Tak czy owak - robilam drugi raz, nakładałam tylko na jasną część (dziewczyny znowu zabroniły trzymac ponad 2h) i troche sie przyciemniło, ale nadal jest roznica kilku tonow. Próbuję teraz wypłukać dół.ImageUploadedByWizaz Forum1491608449.961919.jpg

Edytowane przez Miluchova
Czas edycji: 2017-04-08 o 00:40
Miluchova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 13:34   #4209
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Hej
Czy henna której termin przydatności minął w 2015 nadal nadaje się do użytku?
Mam na myśli henne Lass oraz Khadi.
Przestałam używać henny 2 lata temu i zostało mi jej mnóstwo. Szkoda mi wyrzucic ją.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 16:02   #4210
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Hej
Czy henna której termin przydatności minął w 2015 nadal nadaje się do użytku?
Mam na myśli henne Lass oraz Khadi.
Przestałam używać henny 2 lata temu i zostało mi jej mnóstwo. Szkoda mi wyrzucic ją.
Ja używam starawej henny i nic mi nie jest Myślę, że ewentualnie barwnik może być zniszczony, więc co najwyżej kolor wyjdzie mniej intensywny (u mnie tego problemu nie ma). Jeśli próba uczuleniowa jest okej, to ja bym kładła.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 16:35   #4211
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Witajcie dziewczyny Jestem całkowicie zielona w temacie, do tej pory farbowałam włosy zwykłą farbą. Jednak ze względu na stan włosów nie chciałabym ich niepotrzebnie niszczyć. Po przejrzeniu wątku zdecydowałam się na zastosowanie na włosach henny khadi, mam średnio brązowe włosy z tendencją do ciemnienia przy odrostach. Jednak po przejrzeniu internetu mam większy mętlik w głowie niż przedtem. Czy henna khadi za ok 30 zł napisana jako jasny brąz jest farbą czy czystą henną? Na alle są takie w srebrnej puszce? Czy można kupić hennę np. w rosmanie? Tam przynajmniej miałabym możliwość przeczytania składu. I ile trzeba wsypać tego proszku na pokrycie krótkich włosów? Wybaczcie, dla was to pewnie kolejne pytania , a ja mam straszny metlik w głowie i nie wiem co do czego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-17, 17:33   #4212
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny Jestem całkowicie zielona w temacie, do tej pory farbowałam włosy zwykłą farbą. Jednak ze względu na stan włosów nie chciałabym ich niepotrzebnie niszczyć. Po przejrzeniu wątku zdecydowałam się na zastosowanie na włosach henny khadi, mam średnio brązowe włosy z tendencją do ciemnienia przy odrostach. Jednak po przejrzeniu internetu mam większy mętlik w głowie niż przedtem. Czy henna khadi za ok 30 zł napisana jako jasny brąz jest farbą czy czystą henną? Na alle są takie w srebrnej puszce? Czy można kupić hennę np. w rosmanie? Tam przynajmniej miałabym możliwość przeczytania składu. I ile trzeba wsypać tego proszku na pokrycie krótkich włosów? Wybaczcie, dla was to pewnie kolejne pytania , a ja mam straszny metlik w głowie i nie wiem co do czego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, czy pomogę najlepiej w świecie, bo dawno nie kupowałam henny, ale spróbuję:
Rossmann nie sprzedaje henny, z tego co widzę w internecie. Skład jasnego brązu khadi jest dostępny na ich stronie: http://www.khadi.pl/naturalna-henna-jasny-braz i są to czyste zioła. Khadi faktycznie można dostać w puszkach o pojemności 150 g, ale osobiście nie mam pojęcia, czy te na allegro są oryginalne, bo nie mam doświadczenia z Khadi.
Gotowe mieszanki kolorów oferuje też Orientana.
Zużycie mieszanki zależy od wprawy w nakładaniu, ja na odrosty zużywam jakieś 30 g, na krótkie włosy przygotowałabym 50. Ale brązów się nie odstawia do dojrzewania, więc można dorabiać na bieżąco.

Ale ogólnie nie zrozumiałam co chcesz osiągnąć: masz naturalny średni brąz i chcesz farbować na brąz? Chcesz ocieplić, ochłodzić, przyciemnić kolor? Jesteś świadoma, że farbowanie indygo odcina ci drogę do rozjaśniania włosów?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 18:10   #4213
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziękuję za tak szybką odpowiedź, rzeczywiście nie doprecyzowałam o co mi chodzi. Najbardziej odpowiadałoby mi ocieplenie włosów ładnie to okresliłaś,mogłyby być kasztanowe tony ale bez przesady. Wpisałam jasny brąz, ale chyba byłby za jasny. Moja niepewność wynika z nieznajomości tematu,nie chciałabym żeby okazało się że dany kolor henny powoduje na głowie całkiem inny kolor. A, zapomniałam napisać, że mam włosy zafarbowane zwykłą farbą. Czy to też może spowodować zmianę koloru? Jeśli chodzi o rozjasnianie, nigdy tego nie robiłam, po prostu nie mam takiego typu urody.
Wspomniałas o indygo, ten barwnik chyba, o ile się nie mylę, ma dodać zimne, niebieskie tony a tego nie chcę.

Sent from my D5103 using Wizaz Forum mobile app

Edytowane przez maarlin
Czas edycji: 2017-04-17 o 18:16
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 18:18   #4214
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Na pewno czysta henna to taka ktora ja farbuje juz 7 rok. Daje na ciemnych wlosach kasztanowe refleksy. Jasne i siwe wlosy farbuje na czerwono kasztanowy kolor.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 18:25   #4215
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Farbowanie henną - część IV

20170323_100242.jpg20170323_100834-1.jpg
W zaleznosci od oswietlenia ta henna na siwych wlosach wyglada tak jak na zdjeciach

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 18:31   #4216
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Dziękuję za tak szybką odpowiedź, rzeczywiście nie doprecyzowałam o co mi chodzi. Najbardziej odpowiadałoby mi ocieplenie włosów ładnie to okresliłaś,mogłyby być kasztanowe tony ale bez przesady. Wpisałam jasny brąz, ale chyba byłby za jasny. Moja niepewność wynika z nieznajomości tematu,nie chciałabym żeby okazało się że dany kolor henny powoduje na głowie całkiem inny kolor. A, zapomniałam napisać, że mam włosy zafarbowane zwykłą farbą. Czy to też może spowodować zmianę koloru? Jeśli chodzi o rozjasnianie, nigdy tego nie robiłam, po prostu nie mam takiego typu urody.
Wspomniałas o indygo, ten barwnik chyba, o ile się nie mylę, ma dodać zimne, niebieskie tony a tego nie chcę.

Sent from my D5103 using Wizaz Forum mobile app
Wszystkie mieszanki brązów mają w składzie indygo. Inaczej zresztą nie da się stworzyć brązu bazując na ziołach - sama henna farbuje po prostu na pomarańczowo/czerwono. Jak wspomniano wyżej, na ciemnych włosach czysta henna da właśnie kasztanowe/mahoniowe refleksy, ale będą one dużo bardziej intensywne niż po ciepłym brązie. Jeśli więc nie chcesz być zbyt intensywnie czerwonawa, to bezpieczniej najpierw byłoby położyć brąz, a dopiero jeśli uznasz, że chcesz więcej rudości, wtedy czystą hennę.

Na stronie internetowej Khadi są relacje z farbowania różnymi kolorami tej farby, widziałaś? Możesz tam prześledzić efekty. To, że masz włosy farbowane nie powinno bardzo wpłynąć na kolor, jeśli farba nie odbiega znacząco od twoich naturalnych. Henna może trochę lepiej łapać na farbowanej części, bo tam włosy są zniszczone, to wszystko.

Indygo nie jest złe, po prostu rozjaśniane daje efekt zielonych włosów.
__________________
chase the rain!

Edytowane przez Hanako
Czas edycji: 2017-04-17 o 18:33
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 18:43   #4217
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Teraz rozumiem, dziękuję, że chciałyscie pomóc laikowi. Wygląda na to, że nie ma się czego bać . Na pewno zajrzę na stronę khadi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-21, 20:20   #4218
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Po roku podczytywania wątku zaczynam swoją przygodę z zielskiem Na razie bez szału, czysta cassia, bo nie chcę zmieniać koloru, a wzmocnić i wygładzić włosy. Wybrałam Pole Henny, paczka dziś dotarła, może jutro znajdę dogodny moment na pierwszy raz
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 12:38   #4219
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

dziewczyny a jak to jest z tym rozjaśnianiem henny?
niestety po kilku latach (dokładnie 3 bodajże) chciałabym iść do fryzjera by zmienić kolor, po prostu ta henna jest już zbyt ciemna i mam wrażenie, że mnie niepotrzebnie postarza.

Przez te 3 lata tylko raz, na samym początku zafarbowałam khadi orzechowy brąz (widzę, że tam jest indygo), potem tylko czysta henna.

Boję się trochę tego farbowania, że cos pójdzie nie tak ale z drugiej strony nie marzy mi się blond, tylko coś ciemnego, takiego jak w załączniku.

co myślicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jjj.jpg (71,4 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3677e0e9c8f95d5c08c4ca113ae2cecb.jpg (161,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg df878797ef70c74ed49834f5c6274629.jpg (66,7 KB, 34 załadowań)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-23, 12:45   #4220
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak to jest z tym rozjaśnianiem henny?
niestety po kilku latach (dokładnie 3 bodajże) chciałabym iść do fryzjera by zmienić kolor, po prostu ta henna jest już zbyt ciemna i mam wrażenie, że mnie niepotrzebnie postarza.

Przez te 3 lata tylko raz, na samym początku zafarbowałam khadi orzechowy brąz (widzę, że tam jest indygo), potem tylko czysta henna.

Boję się trochę tego farbowania, że cos pójdzie nie tak ale z drugiej strony nie marzy mi się blond, tylko coś ciemnego, takiego jak w załączniku.

co myślicie?
Moje pytanie brzmi: czy ty wierzysz, że z takiej czerwieni wyjdziesz do ciemnego blondu? Fryzjer ma jakiś plan na usunięcie czerwieni z włosa?
Co do indygo, nie przejmowałabym się mocno, dla bezpieczeństwa rozjaśnianie możesz zrobić najpierw na jednym paśmie i jeśli żadne zielenie nie wyjdą, to spokojnie.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 12:45   #4221
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja robiłam kąpiel rozjasniajaca i było ok

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 12:52   #4222
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Tez jestem po dwoch kapielach ...ale szkoda zachodu na schodzenie do nawet sredniego blondu. No chyba ze ma sie gdzies uszczerbek dla wlosow. Cos tam pojasnialo,ale tak jak pisze kolezanka wyzej zmudny proces aby ten czerwony barwnik wybic.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 12:58   #4223
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Moje pytanie brzmi: czy ty wierzysz, że z takiej czerwieni wyjdziesz do ciemnego blondu? Fryzjer ma jakiś plan na usunięcie czerwieni z włosa?
Co do indygo, nie przejmowałabym się mocno, dla bezpieczeństwa rozjaśnianie możesz zrobić najpierw na jednym paśmie i jeśli żadne zielenie nie wyjdą, to spokojnie.
oczywiście zapomniałam dodać, że NIE oczekuję tego za pierwszym razem. Mam po prostu na ochotę na wyjście z tego w perspektywie kilku/kilkunastu miesięcy
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 13:16   #4224
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
oczywiście zapomniałam dodać, że NIE oczekuję tego za pierwszym razem. Mam po prostu na ochotę na wyjście z tego w perspektywie kilku/kilkunastu miesięcy
Walcz więc i opowiedz potem, jak poszło Tu na wątku zawsze brakuje przykładów wychodzenia z henny, każde doświadczenie się przyda.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-23, 17:25   #4225
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Podobno pozbycie się czerwonego barwnika po wieloletnim hennowaniu bywa trudne jak pozbycie się indygo
Ale w procesie kilku miesięcznym na pewno jest bardziej możliwe zwłaszcza gdy w grę wejdzie trochę zapuszczanie naturalek
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-24, 11:08   #4226
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Farbowanie henną - część IV

pomyłka
__________________



Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2017-04-27 o 10:52
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-26, 12:21   #4227
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A co myślicie o położeniu czystej henny na włosy farbowane wcześniej 2-etapowo na czarny?
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-26, 12:24   #4228
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez angelaak Pokaż wiadomość
A co myślicie o położeniu czystej henny na włosy farbowane wcześniej 2-etapowo na czarny?
A farbowane skutecznie? Jeśli pod spodem jest czarny, to da najwyżej ciepły refleks. Ale zaszkodzić nie zaszkodzi.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-26, 14:08   #4229
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

tak, zafarbowane skutecznie. Za pierwszym razem się dużo wypłukało, ale po drugim razie jest trwalsze. trochę wypłukało mi się przy skórze głowy.
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-27, 07:36   #4230
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez angelaak Pokaż wiadomość
tak, zafarbowane skutecznie. Za pierwszym razem się dużo wypłukało, ale po drugim razie jest trwalsze. trochę wypłukało mi się przy skórze głowy.
Zależy co masz na głowie teraz. Tzn jak bardzo się wyplukalo. Pierwszy raz robiłaś dwu etapowo? Bo jak nie pierwszy to powinnaś wiedzieć jak wyglądają po samej hennie.
Ja robię dwu etapowo ale na brąz. Jak nakładam sama henne to mi fajny kasztan wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.