Farbowanie henną - część IV - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-16, 01:55   #4261
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Coś jest w powietrzu, bo mnie też słabo złapało, ale na odrostach :s
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 09:50   #4262
Julsowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A co będzie, jak użyję samego kasztanowo-miedzianego brązu, a jak mi się nie spodoba, to po jakimś czasie użyję ciemnego brązu? Da radę?
Swoją drogą, czy do henny z amlą dodać cytrynę, a może amla już ją zastępuje? Parę osób tak pisało. I na ile czasu odstawiać mieszankę? Ile wody i w jakiej temperaturze dodać po wzięciu takiej odstawionej mieszanki, żeby przywrócić konsystencję?
Mógłby mi ktoś po prostu opisać baaardzo dokładnie cały "rytuał" farbowania henną z amlą? D: Wolałabym mieć pewność, a tak naprawdę ciężko znaleźć w internecie coś tak dokładnego!
Julsowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 15:35   #4263
Szaja1011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cześć dziewczyny! Czy któraś mogłaby mi podpowiedzieć co zrobić żeby na brązowych włosach otrzymać henną rudy, a nie mahoń/bordo?
Szaja1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 19:00   #4264
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Julsowa Pokaż wiadomość
A co będzie, jak użyję samego kasztanowo-miedzianego brązu, a jak mi się nie spodoba, to po jakimś czasie użyję ciemnego brązu? Da radę?
Swoją drogą, czy do henny z amlą dodać cytrynę, a może amla już ją zastępuje? Parę osób tak pisało. I na ile czasu odstawiać mieszankę? Ile wody i w jakiej temperaturze dodać po wzięciu takiej odstawionej mieszanki, żeby przywrócić konsystencję?
Mógłby mi ktoś po prostu opisać baaardzo dokładnie cały "rytuał" farbowania henną z amlą? D: Wolałabym mieć pewność, a tak naprawdę ciężko znaleźć w internecie coś tak dokładnego!
Wypróbowanie najpierw jaśniejszej farby zawsze jest dobrym pomysłem. Hennę można dowolnie przyciemniać.

Ja farbuję czystą henną, ale to właściwie się nie różni. Robię tak: przegotowuję wodę i odstawiam, aż będzie ciepła albo letnia. Zalewam taką wodą hennę do dobrego rozmieszania, owijam folią spożywczą i odstawiam do puszczenia barwnika - u mnie 3-6 h, zależy od zbioru henny. Najwygodniej jest mi zostawić hennę na noc, jeśli mam farbować rano, albo na czas wyjścia do pracy, jeśli mam farbować po południu. Na wierzch folii spożywczej kładę ręcznik papierowy i dociskam np. kubkiem - jeśli w miejscu styku papieru i folii pojawi się pomarańczowa plama, to barwnik jest. I on przechodzi na sucho przez folię, naprawdę

Cytryny nie daję, bo moja henna puszcza barwnik tak intensywnie, że puściłaby pewnie nawet zalana kranówką i wstawiona do lodówki. Ogólnie amla zastępuje cytrynę i można spokojnie pominąć. Do pożądanej konsystencji doprowadzam hennę tym co mam pod ręką - zimną przegotowaną wodą, lekką odżywką, wywarem z siemienia lnianego... Jak wola.
Cytat:
Napisane przez Szaja1011 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Czy któraś mogłaby mi podpowiedzieć co zrobić żeby na brązowych włosach otrzymać henną rudy, a nie mahoń/bordo?
Ale rudy w sensie miedziany lub marchewkowy? Na brązowych włosach właściwie się nie da bez rozjaśniania. Jeśli zaś chodzi po prostu o to, żeby refleks na włosach był miedziany raczej niż czerwony, to:
- nie parzyć henny wysoką temperaturą
- parzyć naparem rumianku
- nie odstawiać, nakładać krótko po zalaniu
- można pomieszać hennę pół na pół lub po prostu rozcieńczyć z zaparzoną cassią, kolor będzie delikatniejszy i złoto-miedziany
- włosy myć szamponem od razu po spłukaniu henny, żeby kolor się nie utlenił do ciemniejszego
- farbować tylko odrosty, na długości najwyżej gloss, żeby barwnik nie kumulował
- nie kupować henny ze zbiorów o intensywnie czerwonym charakterze (np. Pole Henny zawsze informuje jaki zbiór aktualnie sprzedaje).
__________________
chase the rain!

Edytowane przez Hanako
Czas edycji: 2017-06-16 o 19:30
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 22:21   #4265
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Zależy jeszcze jaki to brąz. Ja mam taki przeciętny polski blond 😜 i jak farbowalam się jeszcze na Rudo to najpierw położyłam farbę loreala że dwa razy. Ale od razu chwyciło o dziwo bo one z rozjasniaczem są. Kolor mango. A potem już się przerzucilam na czystą henne i było pięknie Rudo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 19:53   #4266
Julsowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Kolejne pytanie - jakie są mniej więcej proporcje wody i henny? C:
Julsowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 23:02   #4267
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Julsowa Pokaż wiadomość
Kolejne pytanie - jakie są mniej więcej proporcje wody i henny? C:
Dolewasz stopniowo i rozrabiasz, aż dojdziesz do konsystencji gęstej śmietany. Nie sądzę, żeby którakolwiek z nas mierzyła kiedykolwiek dokładne objętości.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-18, 07:33   #4268
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dokładnie. Podejrzewam że za każdym razem inna ilość może być. Byleby za rzadkiej nie zrobić bo potem spływa i ciężko wysiedziec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-19, 19:53   #4269
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Czy któraś z was używała henne Swati? Warto kupić?

Wysłane z Huawei P8 Lite
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 21:10   #4270
Julsowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Polecam połączenie henny z amlą i ciemnego brązu, 100g brązu i około 80 z amlą, najpierw przygotowałam osobne mieszanki zgodnie z ich temperaturami, potem połączyłam i odstawiłam do utlenienia (cytryny akurat nie miałam) na noc, wyszło właśnie równe 12h. Miałam spoooro problemów przy nakładaniu, bo był to pierwszy raz, henna szybko stygła, była grudkowata i miałam ochotę się popłakać, ale wytrzymałam. Gdy z trudem zawinęłam włosy w folię i czepek, długo ogrzewałam to suszarką, na to nałożyłam czapkę i regularnie "dogrzewałam" bez czapki i w niej, dzięki temu henna zrobiła się, jak czułam przez folię, nieco rzadsza i pewnie miała szansę lepiej się rozprowadzić. W samej folii z henną spędziłam 2,5 godziny, potem włosy włożyłam - zgodnie z waszymi radami - do miski z ciepłą wodą, a następnie stałam nad prysznicem i jakieś pół godziny spłukiwałam, ale było warto! Aktualnie jestem rudzielcem, ale z godziny na godzinę kolor się utlenia i pewnie niedługo wyjdzie zamierzony kasztan (choć ten też jest śliczny). Baaardzo polecam wazelinę do zabezpieczenia skóry, która ma styczność z henną, chyba to ocaliło moją twarz, uszy i KARK! Za to mieszanka z powierzchni typu podłoga zmywa się bardzo ładnie. Polecam patent z suszarką, gdyby ostygła Wam henna!
I czy tylko u mnie na zdjęciach - bez względu na to, w jakim świetle - włosy wyglądają jak przed farbowaniem, chociaż w rzeczywistości są naprawdę rude?
Julsowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 21:30   #4271
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Julsowa Pokaż wiadomość
Polecam połączenie henny z amlą i ciemnego brązu, 100g brązu i około 80 z amlą, najpierw przygotowałam osobne mieszanki zgodnie z ich temperaturami, potem połączyłam i odstawiłam do utlenienia (cytryny akurat nie miałam) na noc, wyszło właśnie równe 12h. Miałam spoooro problemów przy nakładaniu, bo był to pierwszy raz, henna szybko stygła, była grudkowata i miałam ochotę się popłakać, ale wytrzymałam. Gdy z trudem zawinęłam włosy w folię i czepek, długo ogrzewałam to suszarką, na to nałożyłam czapkę i regularnie "dogrzewałam" bez czapki i w niej, dzięki temu henna zrobiła się, jak czułam przez folię, nieco rzadsza i pewnie miała szansę lepiej się rozprowadzić. W samej folii z henną spędziłam 2,5 godziny, potem włosy włożyłam - zgodnie z waszymi radami - do miski z ciepłą wodą, a następnie stałam nad prysznicem i jakieś pół godziny spłukiwałam, ale było warto! Aktualnie jestem rudzielcem, ale z godziny na godzinę kolor się utlenia i pewnie niedługo wyjdzie zamierzony kasztan (choć ten też jest śliczny). Baaardzo polecam wazelinę do zabezpieczenia skóry, która ma styczność z henną, chyba to ocaliło moją twarz, uszy i KARK! Za to mieszanka z powierzchni typu podłoga zmywa się bardzo ładnie. Polecam patent z suszarką, gdyby ostygła Wam henna!
I czy tylko u mnie na zdjęciach - bez względu na to, w jakim świetle - włosy wyglądają jak przed farbowaniem, chociaż w rzeczywistości są naprawdę rude?
U mnie włosy na zdjęciach są chamsko czerwone, choć w dziennym świetle to kasztanowy brąz. Może kwestia natężenia lawsonu we włosie.
Ja nakładam hennę na zimno i nie dogrzewam jej suszarką, jakbym miała taki skomplikowany rytuał prowadzić co 3 tygodnie, to bym się chyba wolała ostrzyc do zera...
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-24, 21:34   #4272
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Czyli mialas 3 rodzaje henny,? Dobrze kapuje ? Tez sie chce zabrac za takie ekperymenty
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-25, 10:37   #4273
Julsowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Czyli mialas 3 rodzaje henny,? Dobrze kapuje ? Tez sie chce zabrac za takie ekperymenty
Były dwa rodzaje - ciemny brąz, którego użyłam 100g i henna z amlą, której użyłam około 80g.
Julsowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-25, 19:45   #4274
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Aaaa myslalam ze henna i amla osobno
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 11:32   #4275
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Farbowałyście włosy w ten sposób z herbatą i mlekiem ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 11:41   #4276
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny... Jak się robi glossa?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 21:06   #4277
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny... Jak się robi glossa?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
ja uzywam do tego mieszanki która zostaje mi z farbowania odrostów, więc już takiej co odstała swoje, dodaje ze 2łyżki prostej odżywki i na umyte zdzierakiem włosy na jakieś 40minut.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 21:09   #4278
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Skoro mowa o glosie to jaką odżywkę albo maskę polecacie?
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 07:01   #4279
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja zawsze z kallosem jakimś robię. To głównie henna ma mieć właściwości odżywcze a kallos mi się ładnie mieszal i nie szkoda jako bazy. ☺️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-12, 07:20   #4280
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Meh, kolor mi wyszedł taki średni.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 07:30   #4281
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ja zawsze z kallosem jakimś robię. To głównie henna ma mieć właściwości odżywcze a kallos mi się ładnie mieszal i nie szkoda jako bazy. ☺️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
i ja też kallosem
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-02, 19:41   #4282
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ja zawsze z kallosem jakimś robię. To głównie henna ma mieć właściwości odżywcze a kallos mi się ładnie mieszal i nie szkoda jako bazy. ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
i ja też kallosem
A który Kallos? Bo chcę coś kupić i nie wiem na co się zdecydować.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 12:05   #4283
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
A który Kallos? Bo chcę coś kupić i nie wiem na co się zdecydować.
obojętnie, kupuje różne i nie widziałam różnicy przy glossach. pomiędzy kallosem a biovaxem w glossie też nie widziałam różnicy, tylko to, że kallos jest dużo tańszy i nie szkoda tak jak biovaxa :p
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 12:48   #4284
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja się na nowo przerzuciłam na hennę. Na początku robiłam odrosty farbą, a później nakładałam hennę na całość ale chciałabym w ogóle zrezygnować z farb chemicznych. Na razie wykańczam resztki z Pola Henny. W kolejce czeka henna Swati. Na dniach powinny też przyjść sproszkowane kwiaty hibiskusa marki Phitofilos oraz rubia cordifolia (Manjishta) marki Le Erbe di Janas. Będę eksperymentować.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 13:55   #4285
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

ja przez jakieś 3 lata używałam PH, wcześniej co mi wpadło w ręce (mumtaz, heenara), teraz mam orientanę - i ta mi nie pasuje, szybko traci nasycenie. chciałam wrócić do mumtazu (bo tani i mam stacjonarnie), ale coś namieszali z barwnikiem chemicznym, a PH będzie miała tańsze henny nie baq, ale jakies do włosów po prostu.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 00:11   #4286
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Słuchajcie, czy jeśli użyłabym na włosy henny bezbarwnej (Khadi Cassia) to może to mieć wpływ jakiś na późniejsze próby tonowania włosów? Włosy mam platynowe dość mocno.
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 21:21   #4287
Revys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Najlepsza henna w stosunku jakości do ceny!

Jak wyżej. Poszukuje najlepszej henny w stosunku jakości do ceny
Revys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-16, 12:18   #4288
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Najlepsza henna w stosunku jakości do ceny!

Cytat:
Napisane przez Revys Pokaż wiadomość
Jak wyżej. Poszukuje najlepszej henny w stosunku jakości do ceny
najlepszej jakości chyba nadal jest to co sprowadza pole henny, teraz ma nowego dostawcę, ma mieć też jakieś tańsze henny - nie baq, ale do włosów, z tego co pisała do 15zł/100g.
mumtaz ma jakiś barwnik dodany, chemiczny, na opakowaniu ma n8 (a nie jak wcześniej hg), ok 9zł/100g.
a khadi podobno bardzo poszła w górę. chyba nic lepszego i tańszego niż z PH to nie ma.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-16, 13:34   #4289
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
Słuchajcie, czy jeśli użyłabym na włosy henny bezbarwnej (Khadi Cassia) to może to mieć wpływ jakiś na późniejsze próby tonowania włosów? Włosy mam platynowe dość mocno.
Nie.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-16, 19:45   #4290
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Farbowanie henną - część IV

Wlosy farbuję henna Khadi, jednak kolor nie do końca mi odpowiada, trochę za mało rudy. Wcześniejsze farbowania już są ścięte, na głowie jest tylko henna na naturalnych. Tak sobie pomyślałam o zrobieniu pasemek coś na zasadzie ombre, niewiele ich i nie od samej skóry i wtedy raz jeszcze henna. Chodzi mi o kasztan z rudymi pasemkami. Czy to ma sens? Nie wyjdą zielone pasemka?

Edytowane przez Bossana
Czas edycji: 2017-08-16 o 19:48
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.