Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-25, 09:42   #1381
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
Cześć Kochane!!!

Kasiu ściskam mocno, ja też zawsze płacze na mezo. Łzy mimowolnie same lecą ciurkiem. Życzę powodzenia w staraniu o maluszka.

Natakata dziekuje że napisałaś. Skoro nie ma innego leczenia to po prostu nie mamy wyjścia... trzeba jakoś przez to przejść i liczyć że leczenie pomoże. Bądź dobrej myśli.

Dews myśl o swoim maluszku, ja Ci bardzo zazdroszczę

U mnie tragedia. Linienie się rozkręca, włosy lecą niemiłosiernie. Ale psychicznie jakoś na razie ok, akceptuję obecna sytuację, nie przejmuje się już aż tak bardzo że ktoś widzi moją łysinke. Wiem że zrobiłam co mogłam i na resztę nie mam wpływu. Wrocilam do aktywności i staram się żyć normalnie. Jutro ścinam włosy o kolejne 10 cm.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo, tak trzymaj <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 10:04   #1382
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cirro7 musimy być pełne nadziei, że to chwilowe pogorszenie, żeby mogli być lepiej
Ja też jakoś psychicznie mniej się tym przejmuje, mowi się, że człowiek do wszystkiego przywyknie :p jedyne co mnie tylko trochę martwi to to, że za tydzień będę widziała się z rodziną, a jako że obie siostry mieszkają w innych krajach, ja w Anglii a moi rodzinę w Polsce, z niektórymi z nich nie widziałam się rok, a przez roznica w objętości h mnie jest dramatyczna i trochę wolałabym uniknąć współczującego wzroku :p ale trudno będzie co będzie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 21:41   #1383
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

natakata jestes bardzo dzielna az serce sie sciska jak t czytam b sama mam dziecko i nie ma nic gorszego jak rodzic bezradny ,zobacz jak cytrynowa zadowolona z loxonu wiec moze trzeba to lnienie przeczekac,angeloos z tego co ja biore to kilka rzeczy sipironol 100,dermovate z kroplami na jaskre,pantovigar,i uzywam opaski laserovej Hair max laserband,loxon dr kazala odstawic bo mialam mega wypad mowi ze moze trzeba dluzej steryd stosowac zeby glowe przygotowac bo dopiero 4 mies. stosuje,bylam dzis w salonie przez przyadek tam trafilam jak dziewczyny doczeiaja wlosy mega naturalnie nic nie widac ze cos sztucznego,jesli chodzi o mezo ja np nie mialam tak zle bolalo ale nic wielkiego mialam chyba ze 30 zabiegow ale to zalezy jaki kto ma prog bolu na ,kasia teacher co u ciebie zagoila sie glowa?jest jakis odrost juz?jak sie czujesz?

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

ferretyne dnioslam w 4 mies z 40 do 100 samym zelazem z vit.c
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 21:50   #1384
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Rene a mezo miałas robione normalnie zastrzykami czy pistoletem? Ponoć pistoletem mniej boli ale też mniej działa, wybacz, ale nie jestem w stanie uwierzyć, że zastrzyki w skore głowy nie bolą jak mi potrafiła krew po twarzy lecieć i miałam strupy w głowie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 22:47   #1385
angeloos069
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 35
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

natakata Trzymam kciuki za Twoją córkę i wspieram was duchowo z całego serca!!!

cirro7 dews Zdecydowanie macie rację z tym, że nie można się zamartwiać, bo to nic nie zmieni, a tylko większej biedy na głowie może narobić. Podobno siła podświadomości jest wielka, ale na szczęście działa w dwie strony Trzeba sobie wynajdywać różne odstresowacze, żeby się nie nakręcać.

Rene1235 Ja również byłam ostatnio w salonie gdzie przedłużają i zagęszczają włosy. Fryzjerki pokazywały mi metamorfozy dziewczyn z takim problemem jak nasz. Po prostu coś niesamowitego! I tak sobie założyłam, że jeśli się nie poprawi, a pogorszy, to to jest właśnie coś co zamierzam zrobić. Jeśli nie pozbędę się problemu to przynajmniej kompleksów

Ja dzisiaj miałam pierwszy zabieg mezoterapii i wizytę u dermatologa. Wizytą jestem dosłownie zdruzgotana...! Doktor zupełnie zbagatelizowała problem. Kiedy jej powiedziałam, że w styczniu odstawiłam antykoncepcję, to stwierdziła, że to na pewno przez to i, że włosy za miesiąc/ dwa same przestaną wypadać i wyrosną mi nowe. Stwierdziła, że po prostu wymieniam włosy jak koń na wiosnę. Dosłownie! Ponadto powiedziała, że "jak chcę to mogę "wcierać Loxon 5%. Masakra. Właśnie w takich chwilach odechciewa chodzenia do jakichkolwiek lekarzy.


Na szczęście pan doktor od mezo jest rewelacyjny! Widać było, że mu się nie spieszy, wszystko opowiadał, tłumaczył, rozmawiał cały czas ze mną, interesował się, doradzał ( i jest przystojny, co też zabieg umila ) . To takie motywujące do walki, kiedy lekarz wspiera. A sam zabieg, cóż. Bolało, jak.... Nigdy takiego uczucia nie doświadczyłam, ale najpierw zrobiło mi się słabo, potem jakoś tak mną od środka telepało, a jak wstałam już po wszystkim to czułam się jakbym zażyła jakieś zakazane substancje haha Powiedział, że moje osocze wygląda na bardzo dobre jakościowo, oby tak samo działało. Wciąż czuję, że skóra jest obolała, ale tylko troszkę. Tak jak pisałaś dews, miałam takie uczucie jakby po zabiegu miały mi wszystkie włosy wypaść. I po powrocie do domu i przeczesaniu parę razy palcami faktycznie trochę wyleciało... Ale i tak dużo mniej niż wtedy gdy jeszcze robiłam wcierki.

Myślmy pozytywnie kochane!
angeloos069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 08:13   #1386
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Angeloos super ze juz po i nie uciekłaś z fotela!! ❤️ daj znać jak włosy po myciu!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 10:04   #1387
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Rene1235 Pokaż wiadomość
natakata jestes bardzo dzielna az serce sie sciska jak t czytam b sama mam dziecko i nie ma nic gorszego jak rodzic bezradny ,zobacz jak cytrynowa zadowolona z loxonu wiec moze trzeba to lnienie przeczekac,angeloos z tego co ja biore to kilka rzeczy sipironol 100,dermovate z kroplami na jaskre,pantovigar,i uzywam opaski laserovej Hair max laserband,loxon dr kazala odstawic bo mialam mega wypad mowi ze moze trzeba dluzej steryd stosowac zeby glowe przygotowac bo dopiero 4 mies. stosuje,bylam dzis w salonie przez przyadek tam trafilam jak dziewczyny doczeiaja wlosy mega naturalnie nic nie widac ze cos sztucznego,jesli chodzi o mezo ja np nie mialam tak zle bolalo ale nic wielkiego mialam chyba ze 30 zabiegow ale to zalezy jaki kto ma prog bolu na ,kasia teacher co u ciebie zagoila sie glowa?jest jakis odrost juz?jak sie czujesz?

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

ferretyne dnioslam w 4 mies z 40 do 100 samym zelazem z vit.c
Głowa jeszcze się goi. Jeszcze jest podrazniona plus zmasakrowana po ostatniej mezoterapii. Czuję się już dobrze. Unikam słońca, chronię głowę i czekam co będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-26, 11:04   #1388
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

kasiateacher bedzie dobrze

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

dews zastrzyki normalne + karboksyterapia bolalo nie powiem ze nie ale jakos bardzo szkoda ze bez efektow jeszcze sprobuje z osoczem angeloos wlasnie odniechciewa sie chodzenia do lekarzy
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 11:20   #1389
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Rene1235 Pokaż wiadomość
kasiateacher bedzie dobrze

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

dews zastrzyki normalne + karboksyterapia bolalo nie powiem ze nie ale jakos bardzo szkoda ze bez efektow jeszcze sprobuje z osoczem angeloos wlasnie odniechciewa sie chodzenia do lekarzy
Dziękuję za wsparcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 16:45   #1390
Rene1235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 82
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

angelos a pytalas moze czy to nie zaszkodzi to uzupelnianie takim wlosom oslabionym jak nasze?
Rene1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 21:36   #1391
angeloos069
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 35
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Rene1235 Przedłużanie nie jest dobre ogólnie dla włosów, a na pewno nie dla takich jak nasze. Także taki krok jakieś konsekwencje za sobą by poniósł, coś za coś

U mnie dziś masakra, pierwsze mycie po mezoterapii. Jak na razie bez zmian, dalej lecą w ilościach hurtowych, ale też nie liczyłam po pierwszym zabiegu na cud.
angeloos069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-29, 06:41   #1392
Gosia197
Zakorzenienie
 
Avatar Gosia197
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 12 901
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Sluchajcie,nie mam teraz czasu zeby wczytac sie w temat.Czy to mozliwe,zeby przaz odzywke zaczely garsciami wypadac włosy??
Moze moje pytanie jest glupie,ale nei widze innego powodu
Gosia197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 07:53   #1393
natakata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 39
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Raczej nie. Łysiejące często zastanawiają się dlaczego, jak, skąd takie coś...dlatego nikt nie powie "niea 100%". Może jest w tej odżywce jakaś wstrętna chemia. Spójrz na skład. By sprobować problem rozwiązać musisz zrobić badania, jak my wszystkie. Czyli tarczyca, wit.d, ferrytyna, żelazo, b12, cynk, hormony męskie szczeg. DHT, dhea so4. Zastosój coć na początek mniejszego kalibru. Dziewczynom po ciąży często pomaga ducray neoptide, albo coś z aminexilem. Spokojnie jesli to początek. Ale działaj.
natakata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 08:25   #1394
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Stosowałam ten durcay, bez żadnych efektów, ale ludzie sobie chwalą.

Po odżywce raczej nie, chyba że to jakaś wcierka? Pamiętam, że jak Jantar zmienił skład to użyłam i na drugi dzień miałam tak okropnie piekącą skórę, że siedziałam z wiatrakiem ustawionym na głowę.. I włosy trochę bardziej wypadały.

Masz jakieś inne objawy oprócz wypadania?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 09:30   #1395
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cześć dziewczyny. Wiecie może co się dzieje z clareluxem? Obdzwonilam apteki w promieniu 100 km i nigdzie tego nie ma We wszystkich hurtowniach też pusto...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 10:12   #1396
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Gosia197 Pokaż wiadomość
Sluchajcie,nie mam teraz czasu zeby wczytac sie w temat.Czy to mozliwe,zeby przaz odzywke zaczely garsciami wypadac włosy??
Moze moje pytanie jest glupie,ale nei widze innego powodu
szczególnie jeśli ma silikony i inne oblepiacze, i nakładałaś ja też na skórę głowy. Najprościej odstaw ją, ale też zrób sobie badania czy nie jest jakiś zbieg okoliczności
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 11:42   #1397
wiceMarta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Dziewczyny próbowaliście olejku Kerabione Booster? A w składzie olejek lawendowy i rozmarynowy w bazie oleju ze słodkich migdałów, więc nie jest bardzo ciężki. Na razie użyłam 2 razy na ok. 30min przed myciem i o ile wcześniej olej na skalp kończył się masakrą to ładnie koi skórę głowy. Mam nadzieję, że pomoże na mój łojotok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja już kończę opakowanie. Mam dużo nowych włosków Czy łagodzi skórę, to nie wiem, bo ogólnie nie mam skłonności do podrażnień.
wiceMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 12:17   #1398
natakata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 39
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cirro7, ja czekałam 2 tyg. ponieważ hurtownia zwodziła dziewczyny z mojej apteki. Musiały się nastarać, by znaleźć inną. Ostatecznie zamów dermovate- ma przecież dokładnie ten sam skład. Jak reagują Twoje włosy na ten steryd? Jeśli Ci zależy, to mogę zapytać o wcierkę w moim miasteczku. Sama mam jeszcze receptę do zrealizowania i w ciągu 2 tyg. muszę zamówić. Co prawda córka w tej chwili nie stosuje, ale ostatnia dermat. u kt. byłyśmy podziela zdanie innych, tz. ze jedyne leczenie to steryd+ loxon. Muszę więc mieć jeżeli zrezygnujemy ze spectrala.rs

I dziewczyny😶 bardzo przepraszam te, które dostały ostro po oczach z powodu karygodnego błędu popełnionego przeze mnie powyżej. Przeraziłam sama siebie, ale niestety poszło😦 Widać, nie tylko mieszki mi obumierają😉

Dzisiaj idę do psychiatry, chociaż od 3 dni jestem spokojniejsza. Oczywiście myśli o włosach cały czas mnie dręczą. Np. pomimo tego, ze uwielbiam wiatr, myślę o tym, jak poradzi sobie z nim peruka. A wietrznie w moich rejonach coraz bardziej
natakata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 12:33   #1399
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Natakata a gdzie mieszkasz? Na razie mam dermovate, wiem że to to samo ale z jakiegoś powodu dostałam wytyczne żeby stosować jedno i drugie naprzemiennie. Pianka jest dla mnie przyjemniejsza w uzyciu. Będę szukać, na razie znalazłam jedno opakowanie 120 km ode mnie, więc raczej odpuszczę bo recepty i tak nie podzielę.. moje włosy na steryd reagowały dobrze do czasu wprowadzenia loxonu. Teraz mam duże linienie, nie wiem czy bez sterydu byłoby większe, nie będę sprawdzać...

Peruke możesz zawsze podkleic specjalnymi taśmami albo klejem. Bardziej niż wiatr problematyczne jest chyba słońce. Ale... skoro inni dają radę to w razie potrzeby my też damy!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-30, 09:56   #1400
natakata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 39
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cirro7, mogę kupić na receptę córki i wysłać Ci, pod warunkiem, że iddasz mi swoją receptę. Mieszkam w okolicach Poznania. Daj znać na mail kronat@gazeta.pl
natakata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 15:05   #1401
natakata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 39
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cirro7, wyślij mi adres mail, nie wiem dlaczego, ale moja odpowiedź nie przechodzi
natakata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 15:13   #1402
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Wysłałam w prywatnej wiadomości tu na forum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 05:48   #1403
DakotaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 19
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej ponownie.
Byłam u dermatolog we Wrocławiu. Bardzo uprzejma pani doktor, kazała mi przynieść ze sobą wszystkie badania jakie mam, niezależnie od ich aktualności (mam komplety badań na przestrzeni czasu, bo od 10 jak biorę Yaz bo miałam androstendion 3x tyle, co norma, nieregularne miesiączki i niskie hormony żeńskie). Popatrzyła, zanalizowała, obejrzała włosy, potem skórę głowy (tym narzędziem do badania znamion). Stwierdziła, że skóra głowy jest bez zmian, nie zauważyła znacznych zanieczyszczeń na skórze, co sugerowała trycholog. Włosy są nieco przerzedzone, ale są jeszcze mieszki, z których rośnie 2-3 włosy. Ponoć moje włosy za szybko wypadają przy lekkim pociągnieciu... Mam dużo nowych włosów, ale cześć jest słabsza i widać scieńczenie. Diagnoza - androgenowe, ewentualnie połączone z telogenowym. Potwierdziła, że tabletki Yaz mogą ratować sprawę i że będzie gorzej po odstawieniu (wiem, że już po 3 mies przerwy androstendion mi skoczył bardzo mocno). Poleciła Loxon 5%, że mam spróbować mimo obaw o linienie, tłumaczyła dokładnie, skąd się ono bierze i ze jest chwilowe. Ponoć póki widać, że włosy odrastają, Loxon może je wzmocnić i przedłużyć ich żywotność i wywołać jeszcze większe odrosty, ogólnie że na tym etapie powinien dać dobre efekty. Mimo to się boję... Że po linieniu włosy nie odrosną i będzie gorzej. Że za szybko odstawię, gdy zobaczę, ile wypada (już teraz bez mycia wypada ok. 100-200 dziennie, a przy myciu nawet 300-400)... Że będę mieć wyraźne prześwity i inni się dowiedza. Wiecie, o co chodzi.
Ponadto pani dr poleciła finasteryd, ale tylko w przypadku, gdy będę stosować 2 metody antykoncepcji i nie będę planować dziecka przez ok 2 lata. Wiem, że finasteryd jest dla mężczyzn, ale podobno daje efekty także u kobiet...

Sama nie wiem, jestem w kropce. Niby nie jest tragicznie, ale wypadanie trwa i trwa, a włosów z miesiąca na miesiąc mniej i rodzina, która mnie nie widuje codziennie, widzi, że coś jest nie tak. Więc może być i pewnie będzie gorzej... Ale po Loxonie może być gorzej jeszcze szybciej.

Może spróbuję od Loxonu 2%? Czy któraś używa?

Oprócz tego zaleciłami jeszcze Gelacet na wszelki wypadek.

Edytowane przez DakotaD
Czas edycji: 2018-06-01 o 08:08 Powód: Uzupełnienie informacji
DakotaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 09:36   #1404
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Janbym pojechala na Twoim miejscu do Kurzei, rudnickiej lub rakowska. One absolutnie nie zaleca loxonu, dopoki nie przygotujesz glowy sterydami. Twoja derma niby cos tam ogarnia, ale nie bardzo wie jak to leczyc. Jedz do warszawy i nie trac czasu, loxonu nie radze- poki masz duze wypadanie, to on tylko nasili problem. Tak mowia w/w lekarki i tak tez bylo w moim przypadku. Dermatolog w wawie zrobi ci trichoskop, zacznie leczenie zapewne od sterydow z kroplami na jaskre+spironol
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 09:39   #1405
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Zgadzam się. I nie czekaj z leczeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 10:33   #1406
DakotaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 19
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Bardzo chętnie bym pojechała do Warszawy, ale nie mam kiedy, mieszkam 60km od Wrocławia, pracuję 8h i dojeżdżam codziennie do pracy we Wrocławiu, w tygodniu odpada, a w weekendy lekarze nie przyjmują. Cały urlop mam już zaplanowany i nie mogę go przesunąć, niestety to nie jest takie proste, że wsiądę w samochód i pojadę, kiedy chcę. Muszę dojechać ponad 400km w jedną stronę... Domyślam się, że terminy są długie, spróbuję sprawdzić, kiedy mogłabym mieć wizytę, może termin by się zbiegł z urlopem.

O jakich sterydach mowa? W związku z antykoncepcją nie mogę też przyjmować niektórych leków.
Spironolu nie mogę stosować ze względu na bardzo niskie ciśnienie z natury. Wiem, że spironol obniża pozim męskich hormonów, ginekolog mi go zalecała w okresie, gdy nie przyjmowałam hormonów doustnie, ale nie mogłam go brać. W czasie przyjmowania hormonów androstendion mam w normie, inne hormony męskie miałam zawsze w normie.

Dodam, że w najbliższych latach chciałabym się starać o dziecko i nie chcę się truć sterydami.

Edytowane przez DakotaD
Czas edycji: 2018-06-01 o 10:38
DakotaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 10:50   #1407
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dr Kurzeja przyjmuje w soboty. Sterydy przepisują zewnętrzne do wcierania w skórę głowy. Np dermovate, clarelux.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 11:31   #1408
DakotaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 19
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziękuję.

Używałam Alpicort dość długo, to też steryd, ale chyba słabszy. Włosy leciały mniej po pierwszych 2-3 aplikacjach a potem wszystko wracało do normy. Mnie zawsze wypadało sporo włosów, były o to kłótnie w domu, bo włosy były wszędzie, ale nigdy nie było tak, by nagle straciły na objętości i aż tak leciały przy myciu głowy.

Obecnie wypadanie jest na poziomie do 80-100 włosów dziennie, raz więcej (wtedy wyciągam rękami przy przeczesaniu włosów i zostaje jakieś 20-25 na szczotce zawsze, gdy czeszę), raz mniej. Najgorzej jest przy myciu, wtedy wypada dobre 250-300 włosów, zresztą wstawiłam zdjęcie wcześniej. Myję co 1,5 dnia, bo się trochę przetłuszczają i jak oklapną, to wyglądają smętnie. Od kiedy testuję próbkę szamponu Orising od trycholog, wypada ich jakby trochę mniej, ale i tak są wszędzie :-(

Jeśli wybierałabym się na wizytę do Warszawy, to już raczej do dr Rakowskiej, jest droga, ale chyba ma największe doświadczenie i wiedzę. Dzwoniłam do placówek, gdzie przyjmuje, i najbliższy termin to... luty 2019. Zastanawiam się, czy nie zaryzykować z Loxonem 2%,jak nie będzie poprawy po 3-4 miesiącach, to umówię się na wizytę w przyszłym roku.
Możecie podpowiedzieć, jakie badania mogą być wymagane do wizyty u polecanych przez Was pań (może jeszcze przemyślę dr Kurzehę)? Planuję zrobić je wcześniej, żeby były do wizyty. Niestety nie mogę sobie pozwolić na generowanie wizyt do woli (koszty i czas).
DakotaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 13:29   #1409
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

One wszystkie lecza podobnie, zarejstruj sie do rakowskiej, czas i tak uplynie, a w miedzy czasie idz do kurzei. Potem mozesz przerzucic sie na rakowska. Ja do warszawy tez mam 400 km, dlugo sie wstrzymywalam i teraz zaluje. Kurzeja przyjmuje w soboty i ma szybkie terminy
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 10:19   #1410
karmiii
Rozeznanie
 
Avatar karmiii
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 598
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Weszłam na forum w poszukiwaniu złotego środka ale widzę że go nie ma Może napiszę jak sprawa wygląda u mnie, mam PCOS od wielu lat jedynym objawem były nieregularne miesiączki oraz lekki trądzik jako 18stolatka zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne jako JEDYNY środek na PCOS - tak twierdził ginekolog, oczywiście nie wspomniał o diecie, teraz okazuje się że to jest najlepszy sposób na PCOS. dwa lata temu włosy zaczęły bardzo wypadać pomimo antykoncepcji, postanowiłam odstawić pigułki i zacząć leczyć się inaczej. Po odstawieniu pojawił się trądzik zanik miesiączki, najpierw metformax przepisany przez lekarza, po którym czułam się tragicznie. Po długich poszukiwaniach w internecie leczyłam się sama suplementy(myo-inozytol, wit D, omega3) i dieta(niski indeks glikemiczny, odstawienie mięsa, ograniczenie nabiału) wypadanie włosów znacznie się zmniejszyło, ale niestety nie pojawiają się nowe. Wyniki badań krwi (witaminy, hormony) były w normie po takiej naturalnej terapii. Jutro mam się umówić jeszcze raz na badania we własnym zakresie. Poza tym wcierki palma sabałowa i inne złote środki nie działały u mnie...
karmiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-29 15:26:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.