Body pump? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-07, 22:13   #1
laetus
Raczkowanie
 
Avatar laetus
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 107
GG do laetus

Body pump?


Hej!
Nie znalazlam w wyszukiwarce, wiec pozwolilam sobie otworzyc nowy watek
Czy ktos cwiczy, cwiczyl lub zamierza cwiczy Body pump???
Jest to trening ze sztanga, z obciazeniem dobieranym przez osobe cwiczaca.
Ja zaczelam 2 tygodnie temu i sama nie wiem czy sa jakies rezultaty czy nie...po za zwiekszeniem wydolnosci fizycznej i sily to raczej nie widze ubytku cm (-0,5 zuda, -1 z brzucha)
A jak u Was???
laetus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 11:36   #2
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Body pump?

Ja z Body Pump nie ćwiczyłam, ale za to kocham Body Jam'y. Ćwiczę je prawie codziennie.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 11:51   #3
Ulina2000
Raczkowanie
 
Avatar Ulina2000
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Body pump?

Podbijam wątek. Czy ktoś z Was może coś więcej powiedzieć jaki cel mają takie ćwiczenia? Czy tylko wydolnościowy, czy można na tym zbudowac trochę mięśni (przy odpowiednim żywieniu rzecz jasna).
Innymi słowy, czy poprzez Body Pump można zastąpić ćwiczenia siłowe na sali (serie z wyciskaniem itp)?
Ulina2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 13:58   #4
Ulina2000
Raczkowanie
 
Avatar Ulina2000
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Body pump?

To jeszcze raz ja Właśnie znalazłam właściwy wątek. Może sie przyda komus jak będzie szukał Body Pump i tu trafi
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=364064
Ulina2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:20   #5
tuska_muska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 4
GG do tuska_muska
Thumbs up Dot.: Body pump?

Obecnie w klubach sportowych jest sporo lekcji grupowych. Najlepsza lekcja na stymulowanie mięśni ciała jest BODY PUMP! W ciągu godziny wykonujesz ćwiczenia na wszystkie partie mięśni. Wykonuje się ze sztanga i ciężarkami, czasem dzwigasz własną masę ciała. Uczęszczając na tą lekcje 3 razy w tygodniu, uzyskasz jędrne ciało ( nie obawiaj się, że bedziesz wyglądać jak zawodowy kulturysta!).
Mięśnie !!! -Mięśnie zużywają więcej energii niż tłuszcz więc im więcej masz mięśni, tym więcej zużywasz energii. Mięśnie spalaja tłuszc nawet podczas gdy śpisz. Wykonując tylo ćwiczenia kardio, nie spalisz zbędnego tłuszczu z oczekiwanym rezultatem. Do tego są potrzebne mięśnie!

Do zachowania szczupłej sylwetki jest nam potrzebny ruch. Chcąc schudnąć, spalić tłuszcz, nie możesz sie przetrenowywać i wykonywać intensywnych ćwiczeń kardio! Zamiast forsowania ciała i uprawiania codziennego biegu (jogging), wybierz sie na spacer, przynajmniej godzinny. Spaceruj w dynamicznym rytmie przez godzine- dwie. Chcesz spalić tłuszcz? Zadbaj o przyrost masy mięśniowej. Nie musisz być muskularną osoba ! Wystraczą ćwiczenia z małymi obciążeniami i częstszymi seriami.

Jestem satłym bywalcem profesjonalnych klubów sportowych, ktore są ''bogate'' w przeróżne lekcje grupowe. Znam od podszewki wszystkie lekcje grupowe Les Mills.
Powtórze jeszcze raz: jeżeli chcesz wymodelować sylwetke, spalić tłuszcz i ujędrnić ciało- body pump 3-4 razy w tygodniu jest najlepsza lekcją. W kombinacji ze spinningiem osiągniesz oczekiwany efekt.

Jeżeli macie pytania i checie porady, chętnie podziele się swoim sporym doświadczeniem i wiedzą.

Filmik prezentujacy lekcje Body Pump:

http://www.youtube.com/watch?v=4cWvg...eature=related

Pozdrawiam

Edytowane przez tuska_muska
Czas edycji: 2010-07-07 o 10:40
tuska_muska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 19:02   #6
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Body pump?

Odświeżam, bo nie chcę zakładać nowego tematu odnośnie tych zajęć.
Chodzicie na zajęcia z Body Pump'u? Czy może staracie się ćwiczyć w domu? Jakie są Wasze przygody z tymi zajęciami?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 06:11   #7
tuska_muska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 4
GG do tuska_muska
Dot.: Body pump?

Witam, powyzej napisalam dosyc sporo na temat treningu i jego zalet. JEsli jednak moge odpowiedziec na wiecej pytan..to chetnie. Pytasz czy ktos cwiczy w domu ? Trening w domu nie jest porownywalny do treningu w sali, z grupa ludzi i instruktorem. Chocby dlatego , ze w sali udziela sie pozytywna atmosfera , nie zaprzestaniesz serii tak łatwo z powodu zmeczenia, instruktor umiejestnie dopinguje, oraz koryguje technike,ktora jest baaardzo wazna. Po skonczonym treningu , podczas cooling down i stretchingu, czujesz samozadowolenie oraz satysfakcje z tego, ze jednak wybralas sie na lekcje, wrcajac do domu pełna pozytywnej energii
tuska_muska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-30, 11:03   #8
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Body pump?

Coś w tym jest bo uwielbiam te zajęcia. Aktualnie chodzę na Body Pump i naprawdę mi się podoba, szkoda że kończy mi się karnet a i czasu aktualnie będę miała mniej (nauka). No ale w przyszłości na pewno do tego wrócę *.*
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 05:56   #9
tuska_muska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 4
GG do tuska_muska
Dot.: Body pump?

Wielka szkoda, ze na jakis czas bedziez musiala zrobic pauze. Tym bardziej, ze to sport przynosi balans, kondycje ciala oraz ducha ! Skroc nauke o godzine i wybierz sie na trening. Rezultat jeszcze lepszy ! Ja jestem obecnie w ósmym miesiacu ciąży... wciaz uczesczam na body step , spinning i oczywiscie body pump! Troche ciezko mi wiec chyba body step odsune na bok (tymczasowo).. Body pump w niczym nie przeszakdza, wrecz wzmacnia miesnie rak i kregoslupa,ktore musza byc bardzo sprawne w tym okresie oraz najblizszym Na stronie Les Mills jest nawet schemat cwiczen dla ciezarnych cwiczacych body pump. Pisze o ciazy bo chce pokazac, ze tego typu fitness jest dobry dla kazdego ! Ciaza, bol glowy, zly humor... fitness jest lekarstwem na wszystko ! mam nadzieje,ze wrocisz do treningow jak najszybciej. A moze zeby nie wypasc kompletnie z rytmu, rzeczywscie sprobuj cwiczyc w domu. Nie musisz uzywac tych wszystkich obciazen, wystraczy ,ze bedziesz wykonywac cwiczenia technicznie, wprawiala miesnie w ruch i nie pozwolila im zasnac powodzenia
tuska_muska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 07:18   #10
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Body pump?

Cytat:
Napisane przez tuska_muska Pokaż wiadomość
(...) Ja jestem obecnie w ósmym miesiacu ciąży... wciaz uczesczam na body step , spinning i oczywiscie body pump! Troche ciezko mi wiec chyba body step odsune na bok (tymczasowo).. Body pump w niczym nie przeszakdza, wrecz wzmacnia miesnie rak i kregoslupa,ktore musza byc bardzo sprawne w tym okresie oraz najblizszym Na stronie Les Mills jest nawet schemat cwiczen dla ciezarnych cwiczacych body pump. Pisze o ciazy bo chce pokazac, ze tego typu fitness jest dobry dla kazdego ! Ciaza, bol glowy, zly humor... fitness jest lekarstwem na wszystko ! (...)
Od kilku miesięcy chodzę na bardzo podobne zajęcia - Magic Bar i też jestem w ciąży (4 miesiąc).
Mam pytanie nieco z innej beczki. Jak z tolerancją dla ciężarnej w zaawansowanej ciąży która kica sobie ze sztangą.?
W poprzedniej ciąży nasłuchałam się nawet kilka razy wracając do domu z zakupami jaka to jestem nieodpowiedzialna...
Boję się tych męczących uwag i spojrzeń a'la "puknij się w głowę".

Jeszcze jedno pytanie. Na body pump też są brzuszki? Jeżeli tak, to do kórego momentu je wykonywałaś?
Moja ginekolog mówiła, żebym wsłuchiwała się w swoje ciało i przestała jak poczuję dyskomfort. Według jej wróżb na tym etapie ten dyskomfort już powinien się pojawic. No ale nic z tych rzeczy, więc nie wiem co robic
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 08:36   #11
tuska_muska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 4
GG do tuska_muska
Dot.: Body pump?

Hmmm za kazdym razem ktos mi poswieca uwage, szczegolnie po kazdych zajeciach body step, babeczki zadaja mi pytanie skad ja biore energie itp itd. Ogolnie nie skacze juz jak zajac, ustawiam step na najnizszym poziomie a wrecz niektore uklady wykonuje za stepem. Jak dla mnie totalny ''low impact''. Ale ogolnie nie patrza sie na mnie jak na wariatke. BArdziej to podziw. Tak samo body pump.. wykonuje wszystko spokojniej, o wiele mniejsze obciazenia niz przed ciaza... Ogolnie kazdy kto jest troche bardziej inteligentny badz oczytany wie, ze ruch jest wrecz bardzo wskazany dla ciezarnej. To zdrowie dla mamy i dziecka! Nie wiem skad to ''stereotypowe'' badz niemadre myslenie, ze ruch szkodzi ? Oczywscie nie nalezysz to tej grupy ludzi
Nie mieszkam w polsce od lat i jednak ludzie tutaj sa troche bardziej otwarci na nowsci. Znajoma z polski uslyszala, ze uprawiam fitness i powiedziala, ze to zagrozenie dla mnie i dla dziecka uuuu hahahha. Ona chyba bardziej namacha sie szmata po podlodze niz ja na treningu.
Co do mięśni brzucha... nie cwicze ich od poczatku ciazy. Rzeczywscie nalezy sluchac wlasnego ciala. Wedlug specjalistow , spokojnie mozna cwiczyc boczne i skosne miesnie brzucha. Miesnie proste powinno sie ominac. Od 6 miesiaca zupelnie zaprzestac z cwiczeniami miesni brzucha. Ja nich nie wykonuje bo mi cialo podpowiada STOP. Jednak posrednio na body step, pump czy spinning, uzywa sie miesni brzucha- odruchowe ich napinanie. TAkze nie sa zupelnie w stanie ''ciazowego'' snu.
pozdrawiam !

Edytowane przez tuska_muska
Czas edycji: 2011-02-02 o 08:38
tuska_muska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 11:10   #12
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Body pump?

Cytat:
Napisane przez tuska_muska Pokaż wiadomość
Hmmm za kazdym razem ktos mi poswieca uwage, szczegolnie po kazdych zajeciach body step, babeczki zadaja mi pytanie skad ja biore energie itp itd. Ogolnie nie skacze juz jak zajac, ustawiam step na najnizszym poziomie a wrecz niektore uklady wykonuje za stepem. Jak dla mnie totalny ''low impact''. Ale ogolnie nie patrza sie na mnie jak na wariatke. BArdziej to podziw. Tak samo body pump.. wykonuje wszystko spokojniej, o wiele mniejsze obciazenia niz przed ciaza... Ogolnie kazdy kto jest troche bardziej inteligentny badz oczytany wie, ze ruch jest wrecz bardzo wskazany dla ciezarnej. To zdrowie dla mamy i dziecka! Nie wiem skad to ''stereotypowe'' badz niemadre myslenie, ze ruch szkodzi ? Oczywscie nie nalezysz to tej grupy ludzi
Nie mieszkam w polsce od lat i jednak ludzie tutaj sa troche bardziej otwarci na nowsci. Znajoma z polski uslyszala, ze uprawiam fitness i powiedziala, ze to zagrozenie dla mnie i dla dziecka uuuu hahahha. Ona chyba bardziej namacha sie szmata po podlodze niz ja na treningu.
Co do mięśni brzucha... nie cwicze ich od poczatku ciazy. Rzeczywscie nalezy sluchac wlasnego ciala. Wedlug specjalistow , spokojnie mozna cwiczyc boczne i skosne miesnie brzucha. Miesnie proste powinno sie ominac. Od 6 miesiaca zupelnie zaprzestac z cwiczeniami miesni brzucha. Ja nich nie wykonuje bo mi cialo podpowiada STOP. Jednak posrednio na body step, pump czy spinning, uzywa sie miesni brzucha- odruchowe ich napinanie. TAkze nie sa zupelnie w stanie ''ciazowego'' snu.
pozdrawiam !
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Teraz dopiero zauważyłam skąd jesteś... Twoje doświadczenia pewnie mogą nie przystawac do polskich realiów "kulturowych".
No nic, trzeba będzie sobie radzic
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 09:53   #13
ginger20
Raczkowanie
 
Avatar ginger20
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 111
GG do ginger20
Dot.: Body pump?

a może ktoś wie jak z oddziaływaniem na kręgosłup takich ćwiczeń
mam zrosty w kręgosłupie i boje się że mogę sobie zrobić krzywdę przez obciążanie go
ginger20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:41   #14
mala_kaja
Przyczajenie
 
Avatar mala_kaja
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Stolica;)
Wiadomości: 9
Body Pump

Witam serdecznie!
nie znalazłam nigdzie wątku dotyczącego Body Pump, dlatego zakładam nowy profil. Czy któraś z Was miała już do czynienia z tym rodzajem ćwiczeń? Jak wrażenia i przede wszystkim efekty? Nie wiem, czy opłaca się spróbować...
__________________
more than a woman!
mala_kaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:59   #15
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Body Pump

Nie znam, mogłabyś opisać na czym polegają te ćwiczenia?
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:19   #16
nikita82
Raczkowanie
 
Avatar nikita82
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 135
Dot.: Body Pump

To jest opis z mojego klubu:
Body Pump/Magic Bar Bardzo efektywne, ciekawe i skuteczne ćwiczenia wzmacniające przy użyciu sztangi z regulowanym obciążeniem. Każdy ćwiczący może dobrać obciążenie dopasowane do swoich aktualnych możliwości, a także do wzmacnianej grupy mięśniowej. Dzięki temu zajęciach, choć odbywają się w grupie, mają indywidualny charakter. Podczas treningu wykorzystuje ćwiczenia wzmacniające duże grupy mięśniowe przy odpowiednio dobranej motywującej muzyce, przez co są o wiele bardziej ciekawe niż typowy trening siłowy. Regularny trening gwarantuje smuklejszą sylwetkę, wzrost siły i wytrzymałości mięśni bez zwiększenia ich obwodów.
Dla kogo?
Zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Magic Bar/Body Pump to doskonały sposób na ujędrnienie i wyrzeźbienie całego ciała.

Znam dziewczynę, która chodzi na te ćwiczenia po ciąży i mówi że efekty są.
nikita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:37   #17
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Body Pump

Zapraszamy tutaj:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=364064
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.