Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-08, 10:57   #3511
Blond Wenus
Raczkowanie
 
Avatar Blond Wenus
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Made In Poland
Wiadomości: 120
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dzien-doberek A co z rozjaśnionymi włosami i tymi olejkami? Jakim olejem je naoliwiać skoro np. rycyna je przyciemni:/ no to może oliwa z oliwek czy olej z pierwszego tłoczenia słonecznikowy? Bo ja za bardzo się na tym nie znam, po prostu jak mam jakieś połamane końce czy coś to ide je obcinać tak co 5 miechów i koniec pieśni, bo mnie to wkurza!. Ale jak byście mi powiedziały co z tymi olejami to może bym jeszcze z 5 miesięcy omijała fryzjera...
Blond Wenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 11:05   #3512
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Jakbyś raczyła poczytać chociaż 3 ostatnie strony to byś się dowiedziała co z tymi olejami
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 14:31   #3513
Blond Wenus
Raczkowanie
 
Avatar Blond Wenus
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Made In Poland
Wiadomości: 120
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

No jusz przeczytałam ta lekturke Chyba czas na olej Bartek i te z winogron bo tak to coś mnie martwi ze zżółkną mi kudly, a nie chciałabym tego bo dopiero co się pozbyłam złotego Wellatonu z włosów dziękuję za uwagę i do"widzenia"
Blond Wenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 07:30   #3514
jodi
Raczkowanie
 
Avatar jodi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 75
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Czy któraś z was uzywała tego olejku:
http://www.helfy.pl/olejek-do-wlosow-cosmoveda
bo mysle o nim a cena dość droga no i jeszcze za przesyłke trzeba zapłacić.
Tam są tylko dwie opinie o nim. Mnie on tez zastanawia dla tego że pisze ze wzmacnia cebulki. Ale fajnie jak bym wiedziała coś od was na jego temat bo jednak cena mała nie jest a już z jednym kosmetykiem za wysoką cene "wtopiłam"
jodi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 07:59   #3515
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez jodi Pokaż wiadomość
Czy któraś z was uzywała tego olejku:
http://www.helfy.pl/olejek-do-wlosow-cosmoveda
bo mysle o nim a cena dość droga no i jeszcze za przesyłke trzeba zapłacić.
Tam są tylko dwie opinie o nim. Mnie on tez zastanawia dla tego że pisze ze wzmacnia cebulki. Ale fajnie jak bym wiedziała coś od was na jego temat bo jednak cena mała nie jest a już z jednym kosmetykiem za wysoką cene "wtopiłam"
Wg podanego tam skąłdu:

Skład: Sesamum Indicum, Cocos nucifera, Herbal Extrat (Terminolia chebula, Jasminum grandiflorum, Lavendula officinalis, Ocimum sanctum, Simmondica chinensis) Essential Oils

on jest własciwie sezamowo-kokosowy i ma jedynie dodatek olejku jaśminowego i lawendowego-mocno pachnie tymi ziołami. na pewno łądnie bedzie regenerował włosy, ale faktycznie jest bardzo drogi. jesli liczysz faktycznie na regeneracje i wzmocnienie cebulek, to zamawiaj Efavit- czysty kokosowy olejek ale w nizszej cenie.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 17:22   #3516
jodi
Raczkowanie
 
Avatar jodi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 75
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Wczoraj zamowiłam kokosowy jednak nie chciałam ryzykowac tamtej ceny. A kokosowy jest wychwalany. Czy mozna go tez stosować u dzieci?
jodi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 18:32   #3517
Kalunia94
Zadomowienie
 
Avatar Kalunia94
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Pewnie można ale ja bym nie stosowała u dzieci. Jak włosy są zdrowe to zostawić je i nie eksperymentować bo się przyzwyczają i potem dziecko będzie miało problemy ze stosowaniem olejków

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

A jak juz dziecko ma zniszczone włoski to może lepiej stosowac jakiś szampon z apteki dla dzieci na zniszczone wloski
Kalunia94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 18:30   #3518
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Kalunia94 Pokaż wiadomość
A jak juz dziecko ma zniszczone włoski to może lepiej stosowac jakiś szampon z apteki dla dzieci na zniszczone wloski
Szampon ma myć, a nie nawilżać. Jak coś, co ma głównie detergenty może być dobre dla włosów? Oczywiście, oczyści je, ale to wszystko. Zresztą, szampony apteczne zazwyczaj mają SLES, a u dziecka lepiej używać czegoś łagodniejszego.

Jodi, możesz spróbować, ale nie za dużo i nie za często Olej kokosowy jest bardziej naturalny, niż odżywki, nie zawiera konserwantów... ja bym się raczej bała obciążenia włosków,włosy dzieci zazwyczaj nie wymagają dodatkowego nawilżania czy odżywiania... może źle je myjesz albo używasz zbyt mocnego szamponu?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 18:34   #3519
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Weegril, poradziłabyś mi jak nałożyć miód, który jest w postaci stałej? Wątpię czy się będzie go dało tak rozpuścić jak olej po gorącą wodą, zwłaszcza, że jest w dużym słoiku.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 19:45   #3520
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Weegril, poradziłabyś mi jak nałożyć miód, który jest w postaci stałej? Wątpię czy się będzie go dało tak rozpuścić jak olej po gorącą wodą, zwłaszcza, że jest w dużym słoiku.
Ja nakładałam 1 łyżkę do słoiczka i trzymałam w ciepłej wodzie. Można też dodać go do odżywki czy oleju i włożyć na sekundkę do mikrofalówki, ale dosłownie na chwilkę.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 19:52   #3521
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Wypróbowałam inną odżywkę Gilss Kura, tę tym razem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ca.html&next=1 i jest rewelacyjna. Już przy spłukiwaniu czułam wyraźną różnicę, a ręcznik aż się ślizgał po włosach. I tak jak nawet przy mokrych włosach potarłam o siebie końcówki to były nieprzyjemne, bardzo susze, tak teraz są gładziutkie, niesamowite
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 21:50   #3522
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez jodi Pokaż wiadomość
Wczoraj zamowiłam kokosowy jednak nie chciałam ryzykowac tamtej ceny. A kokosowy jest wychwalany. Czy mozna go tez stosować u dzieci?

Ja stosuję z powodzeniem. Zresztą nie tylko kokosowy, inne też.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:40   #3523
Paulap94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 448
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Mam problem, proszę o waszą pomoc. Mam przepalone włosy u nasady głowy zrobiły się takie krótkie odstające i kręcą się. Reszta moich włosów(dł do ramion) puszy się i strasznie rozdwaja. Dodam jeszcze, że używam szamponu przeciw łupieżowego. Co mam zrobić żeby odżywić moje głosy chodzi mi o te sczególnie przy nasadzie.
Paulap94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 13:09   #3524
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Paulap94 Pokaż wiadomość
Mam problem, proszę o waszą pomoc. Mam przepalone włosy u nasady głowy zrobiły się takie krótkie odstające i kręcą się. Reszta moich włosów(dł do ramion) puszy się i strasznie rozdwaja. Dodam jeszcze, że używam szamponu przeciw łupieżowego. Co mam zrobić żeby odżywić moje głosy chodzi mi o te sczególnie przy nasadzie.
Prostujesz włosy prostownicą?- Odstaw ją.
Masz łupież skoro używasz szamponu przeciwłupieżowego? - Jeżeli nie, odstaw go.
Odżywiaj i nawilżaj włosy. Stosuj maseczki do swojego rodzaju włosów przynajmniej 2x w tygodniu. Na te włoski na czubku głowy, polecam kupić Ci gumę do włosów. Ona sprawi ,że delikatnie się wygładzą. Ale uważaj, łatwo można przesadzić z użyciem gumy do włosów. Wtedy będzie efekt oklapniętych, tłustych, posklejanych włosów.

Po za tym poczytaj.. Jest dużo wątków o pielęgnacji włosów.
Zachęcam do użycia -> wyszukiwarki.
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 14:06   #3525
buumkie14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Witam. Ja również mam zniszczone włosy tzn. wysuszone, robię pasemka i dodatkowo je prostuję, ostatnio poszłam do fryzjera i obcięłam końcówki dodatkowo polecam maskę do włosów dolce latte i dolce placenta ( ta jest silniejsza) i oczywiście jedwab, dziewczyny naprawdę widać poprawę. Dolce placenta wprawdzie zawiera wyciąg z łożysk zwierzęcych ale nie przekłada się to na jej zapach. Ta maska działa cuda
buumkie14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 17:28   #3526
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez buumkie14 Pokaż wiadomość
Witam. Ja również mam zniszczone włosy tzn. wysuszone, robię pasemka i dodatkowo je prostuję, ostatnio poszłam do fryzjera i obcięłam końcówki dodatkowo polecam maskę do włosów dolce latte i dolce placenta ( ta jest silniejsza) i oczywiście jedwab, dziewczyny naprawdę widać poprawę. Dolce placenta wprawdzie zawiera wyciąg z łożysk zwierzęcych ale nie przekłada się to na jej zapach. Ta maska działa cuda
Jedwab? Przeciez on nie ma żadnych właściwości zdrowotnych dla włosów. On jedynie wygładzi optycznie włosy. Pamiętaj że przy częstym używaniu jedwabiu efekt będzie odwrotny
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 13:46   #3527
Panterkax33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 74
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Moje włosy są zniszczone.. myje je codziennie i wglądają nawet dobrze ale nie chce tego robić bo podobno się bardziej niszczą.. nakładam oleje po nich końcówki są w dobrym stanie nie są rozdwojone..sklejają się.. na drugi dzień są już widoczne białe kropki i niektóre włosy są rozdwojone co mam zrobić żeby poprawić ich kondycje?
Panterkax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:26   #3528
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez buumkie14 Pokaż wiadomość
Dolce placenta wprawdzie zawiera wyciąg z łożysk zwierzęcych ale nie przekłada się to na jej zapach. Ta maska działa cuda
Jesteś pewna, że zawiera wyciąg z łożysk zwierzęcych? Ja czytałam, że są to łożyska roślinne.

Edytowane przez aniaamelia
Czas edycji: 2011-03-21 o 21:28
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 09:06   #3529
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Używałam już całej masy kosmetyków.
Przechodziłam przez całą game odżywek i tańszych i droższych.
Używałam dolce placenta- nawet tu nie zauważyłam większej poprawy
Olejek rycynowy przez pierwsze miesiące faktycznie działal, później nie wiem dlaczego ale jego cudowne właściwości przestały wpływac na kondycje moich włosów.
Teraz w końcu dorwałam olejek kokosowy- na noc nie miałam jak go nałożyć ale dałam odrobinkę na końcówki włosów, jak były jeszcze mokre. Właśnie schną i musze przyznać że tak miekkich włosów nigdy nie miałam!
Pięknie pachnie. Trzeba uważać z jego aplikacją aby to naprawdę były końcówki i dać tylko odrobinę bo inaczej uzyskamy efekt tłustych włosów.
Póki to co mój no.1
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 11:56   #3530
Unendlichkeit
Raczkowanie
 
Avatar Unendlichkeit
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 363
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Czesc
Może wy mi doradzicie... mam suche, krecone (teraz to juz pseudo-krecone), popalone wlosy odkad zaczelam sie tylko farbowac (czyli 6-7 lat). Mają z 40cm długości, mega poniszczone sa na 20cm przynajmniej. Oczywiscie staram sie je odzywiac, odstawic suszarki, prostownice etc. Ale to nie ma sensu z tego co widze, dlatego podjelam decyzje o scieciu - mimo, ze krotkie wlosy W OGOLE mi nie pasuja, bo mam okragla buzie... dlatego pytanie - lepiej od razu to sciac, co zniszczone, czy regularnie co miesiac podcinac 1-2cm? Jutro mam wizyte u fryzjera i musze sie zdecydowac
__________________
just sleep with rockstars - support the arts
Unendlichkeit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 12:03   #3531
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Unendlichkeit Pokaż wiadomość
Czesc
Może wy mi doradzicie... mam suche, krecone (teraz to juz pseudo-krecone), popalone wlosy odkad zaczelam sie tylko farbowac (czyli 6-7 lat). Mają z 40cm długości, mega poniszczone sa na 20cm przynajmniej. Oczywiscie staram sie je odzywiac, odstawic suszarki, prostownice etc. Ale to nie ma sensu z tego co widze, dlatego podjelam decyzje o scieciu - mimo, ze krotkie wlosy W OGOLE mi nie pasuja, bo mam okragla buzie... dlatego pytanie - lepiej od razu to sciac, co zniszczone, czy regularnie co miesiac podcinac 1-2cm? Jutro mam wizyte u fryzjera i musze sie zdecydowac

Ja bym podcinała sukcesywnie , bo być może uda Ci się częściowo włoski zregenerować. Spróbuj je poolejować i nawilżyć na długości. Kręcone są z natury bardziej suche niż proste, ale wiele da się dla nich zrobić.
Polecam przeczytanie kilku wątków pielęgnacyjnych zwłaszcza tych dla kręconowłosych.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-22 o 12:05
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 12:35   #3532
Unendlichkeit
Raczkowanie
 
Avatar Unendlichkeit
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 363
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja bym podcinała sukcesywnie , bo być może uda Ci się częściowo włoski zregenerować. Spróbuj je poolejować i nawilżyć na długości. Kręcone są z natury bardziej suche niż proste, ale wiele da się dla nich zrobić.
Polecam przeczytanie kilku wątków pielęgnacyjnych zwłaszcza tych dla kręconowłosych.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381
Używałam waxa, maseczek z jajek, myje glowe tylko szamponami fryzjerskimi, nie uzywam jedwabiu, bylam na zabiegu keratynowym, bralam rozne suplementy i nic

Wlasnie jak bylam u fryzjera z 3, 4 tygodnie temu na podcieciu koncowek, to zlapal polowe moich wlosow i pokazal, ze tyle jest do obciecia. Oczywiscie moja odpowiedz 'w zyciu!', ale od tego momentu ciagle sie zastanawiam... W dodatku sa cienkie i slabe, jak ja moglam doprowadzic do takiego stanu
__________________
just sleep with rockstars - support the arts
Unendlichkeit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 12:50   #3533
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Unendlichkeit Pokaż wiadomość
Używałam waxa, maseczek z jajek, myje glowe tylko szamponami fryzjerskimi, nie uzywam jedwabiu, bylam na zabiegu keratynowym, bralam rozne suplementy i nic

Wlasnie jak bylam u fryzjera z 3, 4 tygodnie temu na podcieciu koncowek, to zlapal polowe moich wlosow i pokazal, ze tyle jest do obciecia. Oczywiscie moja odpowiedz 'w zyciu!', ale od tego momentu ciagle sie zastanawiam... W dodatku sa cienkie i slabe, jak ja moglam doprowadzic do takiego stanu
Powiem Ci tak. To,że szampon jest fryzjerski niewiele mówi. Liczy się wyłącznie jego skład. Nie wiem jakiego waxu używałaś, ale 1 jest z silnym detergentem, który wysusza włosy i nie każdemu pasuje. Maski jajeczne gotowe, czy kładłaś oleje z żółtkiem? Ja nie wierzę w zabiegi fryzjerskie. Dają tylko efekty doraźne. Naprawdę wstrzymaj się z radykalnym cięciem i poczytaj wątki o naturalnej pielęgnacji.
Poczytaj o oleju kokosowym i innych, o silikonach, slsach i slesach, o naturalnej pielęgnacji, maskach z miodu, oleju lnianym, wcierkach i psikadłach nawilżających , o glicerynie, nafcie, aloesie. Jest naprawdę dużo skutecznych sposobów pomocnych w nawilżeniu na długości i uwierz mi nie są to jedynie drogeryjne maski i drogie zabiegi fryzjerskie.
Podciąć radykalnie można w każdej chwili ale dokleić już się nie da.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:53   #3534
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ufff..przeczytałam cały wątek Ciężko było. Wiele sie dowiedziałam ale do końca wszystkiego nie wiem.

Moje włosy nie są aż tak bardzo zniszczone, no tak powiedziałabym że średnio. Są troszke suche i mają rozdwojone końcówki. Farbuje je od ok. 1,5 roku. Najpierw były blond,potem czerwone,a teraz ciemno brązowe. Chciałabym żeby moje włosy były lśniące, zdrowe i ładnie wyglądały.
Nie wiem co robie dobrze, a co nie..prosiłabym żebyście moje drogie ekspertki skorygowały moje błędy w pięlęgnacji włosów.

Zaczne od tego że myje moje włosy 1-2 w tygodniu.
Najpierw nakładam szampon Loreal Elseve(żółty) na skalp
Potem odżywke z Rossmana Isana Hair (różowa) na reste włosów
I odżywke z Oriflame Coconut&Ricemilk na całość
Ręcznikiem wysuszam włosy
Nakłądam odżywke b/s Joanna z Apteczki babuni ekstrakt z miodu i proteiny mleczne
I rozczesuje kudły

Raz w tygodniu nakładam WAXa na godzinke

Od niedawna olejuje włosy, na razie tylko olej kokosowy,oliwa z oliwek i olej rycynowy co 2-3 dni

rozdwojone końcówki mam zamiar obciąć i stosowac jedwb CHI(tak jak piszecie w tym wątku) albo maseczke którą poleciła mi koleżanka: oliwa z oliwek + żółtko+odżywka i tak trzymać 1h.

Prosze powiedzcie co robie niewłaściwie a co dobrze..bo ja już sama nie wiem.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:59   #3535
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Nakłądam odżywke b/s Joanna z Apteczki babuni ekstrakt z miodu i proteiny mleczne
Fajne to?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:15   #3536
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dla mnie fajne Włosy łatwo sie rozczesują. Zapach tej odżywki jest poprostu nieziemski, pięknie pachnie.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:15   #3537
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Dla mnie fajne Włosy łatwo sie rozczesują. Zapach tej odżywki jest poprostu nieziemski, pięknie pachnie.
To ta https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia.html&next=1 ?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 20:13   #3538
buumkie14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że zawiera wyciąg z łożysk zwierzęcych? Ja czytałam, że są to łożyska roślinne.
nie zaprzeczam, że nie zawiera wyciągu z łożysk roślin, zawiera wyciąg z bambusa ale jest napisane, że zawiera wyciąg z łożysk zwierzęcych ("Swoje działanie zawdzięcza zawartości wyciągu z łożysk zwierzęcych.") chyba, że to tylko na moim opakowaniu tak jest napisane?

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Jedwab? Przeciez on nie ma żadnych właściwości zdrowotnych dla włosów. On jedynie wygładzi optycznie włosy. Pamiętaj że przy częstym używaniu jedwabiu efekt będzie odwrotny
tak wiem jakie jest działanie jedwabiu ale chodzi mi o ogólny efekt, że moje włosy są w o wiele lepszym stanie niż wtedy gdy używałam innych kosmetyków, ale dziękuję za ostrzeżenie a tak do ogólnej dyskusji to każda z nas ma inne włosy i nie każdej koniecznie pomoże to co pomogło innej, nie namawiam do jedwabiu i odżywek z firmy dolce tylko proponuję, każda z nas musi wypróbować to co jej pomoże pozdrawiam
buumkie14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 21:30   #3539
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Nie to nie ta
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 09:41   #3540
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cześć!
Idzie wiosna, a właściwie już przyszła...całą zimę nie prostowałam i nie suszyłam włosów suszarką, chodziłam w spiętych, używałam szamponów i odżywek bez silikonów. I co? I wielkie NIC, są matowe, puszące, suche, przyklapnięte... :/ Chciałabym zacząć chodzić w rozpuszczonych włosach, są dosyć długie bo za zapięcie stanika sięgają. Ale są jakby przylepione do głowy i takie bez wyrazu. Szukam czegoś odżywczego, nabłyszczającego, czegoś co odbiłoby je od głowy oraz ochroniło przed ciepłem suszarki i prostownicy. Najlepiej jakbym znalazła jakieś cudo, dzięki któremu nie będę musiała prostować włosów, nie chodzi mi żeby było proste jak druty, ale wygładzone i nie sianowate. Pomóżcie dziewczyny, może macie coś sprawdzonego co by się nadało? Będe baaardzo dźwięczna
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.