Siłownia bardziej dla facetów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 13:45   #1
karafka85
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33

Siłownia bardziej dla facetów?


Zgadzacie się z tym, że siłownia (a zwłaszcza dział z "maszynami") to raczej domena facetów? Oni tam panami i władcami?
Kobiety ćwiczą raczej fitness, ewentualnie na cardio?
A może czujecie się wszędzie dobrze?
karafka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:00   #2
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

A ja właśnie używam maszyn siłowych.
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:25   #3
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

ja rowniez, choc moja silownia jest typowo mesko -samcza, jeden rowerek, jeden orbi i 1 bieznia do aero po treningu silowym
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:45   #4
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

u mnie siłka też jest samcza

ale ja mam to w nosie, w zasadzie to w ciągu roku na siłowych widziałam jedynie dwie laski

po długich namowach w końcu wyciągnęłam na siłkę mojego TZ- który stoi na stanowisku,że siłownia nie dla kobiet
on jako początkujący widziałam jak bardzo się gubił ( nie chciał mojej pomocy) ale widziałam w jego oczach uznanie,że dobrze orientuje się w tych wszystkich maszynach, kolejności treningów i że wszystko miałam rozplanowane
Nie mniej jednak na koniec uszczypliwie rzucił: " hm, no kobiet poza Tobą to raczej tu nie widać, jedynie na Tobie męskie spojrzenia"
ach te STEREOTYPY
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 16:36   #5
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Siłownia jest dla wszystkich. Grubych, chudych, małych , dużych, pakerów i mikrusów, kobiet i mężczyzn. Wszelkie szufladkowania są bez sensu. Ja trenuję na sali z takimi pakerami co się na mnie dziwnie patrzą jak walczę ze sztangą na której jest takie obciążenie, że oni by ją jednym paluszkiem podnieśli, ale co tam...
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 19:16   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

nie prawda. chodze w cenrum miasta na silownie i jest ladnie zadbane, mieszana plec.

na aerobicu moze owszem, ale jesli chodzi o polaczenie aerobow i maszyn silowni to jest po rowno widuje i tu i tu obie strony
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 19:41   #7
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Oczywiście że siłownia jest tylko dla facetów! Kobieta powinna tkwić przy garach oraz zajmować się oglądaniem telenowel, czytaniem romansideł lubi plotkowaniem z koleżankami. Jednostki wybitnie niepokorne mogą sobie pomachać hantelkami półkilowymi co spowoduje u nich straszliwy rozrost mięśni i sprawi, że będą wyglądały jak przypakowane mutanty. Nie wiedziałyście?

A na poważnie: ćwiczyłam na różnych siłowniach od takich eleganckich wypicowanych klubów po typowe pakernie, nigdy żaden zbywających tam panów nie robił mi żadnych wstrętów, przeciwnie chętnie służyli pomocą. Kto wie, może dlatego iż widzieli, że jak ćwiczenia traktuje bardzo poważnie i daję z siebie wszystko nawet jeśli moje obciążenia są mniejsze niż ich? Owszem panowie się czasem patrzą jak na dziwadła na kobiety które robią tysiące ćwiczeń na odwodziciele i przywodziciele (i tylko tą partię ciała) ale ja też się dziwnie patrzę, więc nie jest to do płci przypisane.
Zdarza mi się ćwiczyć z kolegami, bardzo często ćwiczę z mężem. Z jakąś koleżanką raz na jakiś czas. I słowo, prawie żadna nie jest zainteresowana ćwiczeniami typowo siłowymi. Idą na siłownię, żeby okupować bieżnię albo orbitreka, czasem któraś zdecyduje się na jakieś ćwiczenie na maszynach. Wolnych ciężarów niemal wszystkie boją się jak zarazy.

Tak więc jeśli mało kobiet bywa na siłowniach to wyłącznie na własne życzenie i przez jakieś własne schizy i uprzedzenia, a nie dlatego, że są tam źle widziane.

Marsi A ja swojemu mężowi układam dietę i treningi
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 21:35   #8
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Ping- mocno wierzę,że niebawem i mnie się uda jestem zacięta heheeh

Pierwszy krok już zrobiłam, jak widział jak pizgam w domu sztangą to w przerwach pomagał mi ją przytrzymać a teraz łazi ze mną na siłkę
pierwszy krok to połowa sukcesu
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 23:03   #9
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
Ping- mocno wierzę,że niebawem i mnie się uda jestem zacięta heheeh

Pierwszy krok już zrobiłam, jak widział jak pizgam w domu sztangą to w przerwach pomagał mi ją przytrzymać a teraz łazi ze mną na siłkę
pierwszy krok to połowa sukcesu
Wiesz, facetom czasem trzeba nieco wleźć na ambicje Jak się taki boi, że się zrobisz silniejsza od niego to łatwiej go namówić do ćwiczenia Mój nie może przeżyć jak np więcej razy niż on podciągnę się na drążku. A że ja jestem zawzięta i się nie oszczędzam to ma stały progres gwarantowany

Mój mąż nowicjuszem nie jest, ale mu się nie chce układać tego wszystkiego i analizować. A jak stwierdził, że ja się znam, że to co robię działa i że lubię tym wszystkim się zajmować to bardzo chętnie odstąpił mi całe przygotowania "teoretyczne" i sam tylko ćwiczy. Mam zawsze ubaw, jak się go ktoś pyta co za trening ma w planie treningowym teraz a on odpowiada, że trzeba się mnie pytać, bo ja tu rządzę
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:21   #10
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

moglabym podpisac sie pod tym co napisala Pingwineczka
pozdrawiam!!!

swoja droga miny kolezanek kiedy widza jak robie przysiady ze sztanga - bezcenne! najczestszy komentarz "ty to mozesz, bo jestes chuda, ale ja mam na duzo miesni i zaraz mi sie nogi grube robia jak tylko zaczne cwiczyc z ciezarami" taaaaaaaaaaa.... :P
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:49   #11
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość
moglabym podpisac sie pod tym co napisala Pingwineczka
pozdrawiam!!!

swoja droga miny kolezanek kiedy widza jak robie przysiady ze sztanga - bezcenne! najczestszy komentarz "ty to mozesz, bo jestes chuda, ale ja mam na duzo miesni i zaraz mi sie nogi grube robia jak tylko zaczne cwiczyc z ciezarami" taaaaaaaaaaa.... :P
To czasami jest prawdą. Ja też trenowałam ze sztangą i nogi mam teraz masywne jak u konia. Fakt faktem, robiłam masę, ale akurat mięśnie ud mam bardzo podatne na rozrost i tak mi już zostanie. Nie wolno mi robić przysiadów, a ze sztangą to już w ogóle.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 11:41   #12
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
To czasami jest prawdą. Ja też trenowałam ze sztangą i nogi mam teraz masywne jak u konia. Fakt faktem, robiłam masę, ale akurat mięśnie ud mam bardzo podatne na rozrost i tak mi już zostanie. Nie wolno mi robić przysiadów, a ze sztangą to już w ogóle.
no ja nie mowie ze to nie moze byc prawda... ale jak mowisz "robilas mase", wiec sie miesnie rozrosly... a ja mowie o "typowych kolezankach" ktore chca schudnac i maja masywne uda ale ta "masa" to nie jest bardzo miesniowa...
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:05   #13
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Słowo honoru, ale jakieś 90% moich koleżanek twierdzi, że ma za bardzo rozbudowane mięśnie, zwłaszcza nóg (jedna twierdzi, że ma wielkie bicepsy, bo często ciasto uciera i jej się od tego zrobiły ). Albo jestem ślepa albo coś tu nie tak, bo jeszcze u kobiety ćwiczącej, że tak powiem rekreacyjnie za dużych mięśni nie widziałam. Dla mnie we wszystkich wspomnianych przeze mnie przypadkach jest to jedynie wymówka żeby nie ćwiczyć ze sztanga. Takie np przysiady to jednak męczące są. Nie twierdzę, że nie ma wyjątków, ale ja się z takim nie potkałam. Zobaczę, najlepiej pomacam (proszę mnie nie posądzać o upodobanie do kobiet ) to może uwierzę. Inaczej nie. Sama mam ponoć bardzo "dobrego gena" do ćwiczeń siłowych (opinia fachowców, nie moja), ale mimo tego, że robię przysiady ze sztangą większą niż moja waga nie zauważyłam nadmiernej rozbudowy nóg. Oczywiście zawsze pozostaje pytanie co się uważa za zbyt duże umięśnienie.

Tak czy inaczej zauważyłam, że kobiety z jednej strony straszliwie narzekają na brak jędrności i sflaczałość ale z drugiej każdy, nawet najmniejszy zarys mięśni uważają za zło wielkie. Mam koleżankę która chce odchudzić nogi bo jak staje na palcach to jej się taka "bulwa" na łydce robi Po za tym obawa, że się mięśni przybierze przy jedzeniu np 800 kcal jest cokolwiek śmieszna.
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:17   #14
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

W ogóle kobiety się boją mięśni( bo jak mięsień się pojawia to juz wyglądają jak faceci) Przynajmniej większośc tak twierdzi.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:28   #15
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
W ogóle kobiety się boją mięśni( bo jak mięsień się pojawia to juz wyglądają jak faceci) Przynajmniej większośc tak twierdzi.
Oczywiście. I kto wie czy takiej nagle nie wyrosną włosy na klacie i coś dyndającego między nogami się nie pojawi

Swoją drogą nie wiem czy zauważyliście że najbardziej boją się tych mięśni osoby, które mają ich niewielką ilość (jakieś w końcu każdy mieć musi) i w życiu żadnej sztangi w łapkach nie trzymały
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:25   #16
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

o to, to wlasnie o tym wlasnie mowie
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 12:20   #17
karafka85
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

U mnie to było tak, że niestety trafiłam na początku na klub w Śródmieściu gdzie była dość dziwna atmosfera... Faceci jakoś narzekali pod nosem, że zajmujemy im przyrządy itp
Na szczęście Warszawa ma to do siebie, że dużo klubów i wybór jest, przepisałam się do klubu fitness Global i atmosfera już tutaj całkiem inna, zdecydowanie bardziej zdrowa, faceci nawet pomocni (mocowałam się ostatnio by zmienić wysokość siedziska to dwóch przybiegło na pomoc )
karafka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 22:09   #18
wrobelek87
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 31
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Cytat:
Napisane przez karafka85 Pokaż wiadomość
U mnie to było tak, że niestety trafiłam na początku na klub w Śródmieściu gdzie była dość dziwna oatmosfera... Faceci jakoś narzekali pod nosem, że zajmujemy im przyrządy itp
Na szczęście Warszawa ma to do siebie, że dużo klubów i wybór jest, przepisałam się do klubu fitness Global i atmosfera już tutaj całkiem inna, zdecydowanie bardziej zdrowa, faceci nawet pomocni (mocowałam się ostatnio by zmienić wysokość siedziska to dwóch przybiegło na pomoc )
szczęściara! mi ostatnio zablokowało się siedzisko w maszynie to żaden bohater nie przyszedł pomóc ((
wrobelek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 16:57   #19
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

E tam dla facetów. Ja widzę zauważyłam u siebie na siłce, że na początku panowie dziwnie się patrzyli. (Chodzę ponad rok) Od dłuzszego czasu jestem dla nich czymś normalnym. Pomagają zmienić obciążenie, zagadają. Bardzo mili są. Gdy sie pojawi inna kobieta obserwują i zastanawiają się jak długo pochodzi. Na mojej siłowni oprócz mnie regularnie pojawia się jeszcze 1 dziewczyna. Słyszałam też zmierzając do tego strasznego miejsca dla kobiet komentarz 2 lasek, które chciały ćwiczyć na siłowni. Stanęły w drzwiach i powiedziały idziemy, bo będziemy wyglądać jak on - chodziło o kolesia, który startuje w zawodach kulturystycznych.
Na koniec tylko dodam, że pewnie gdyby moje mięśnie brały się z powietrza jak u większości kobiet też bym nie chodziła na siłownię, ale cóż ja dziwak jestem i nie chcą brać się z powietrza.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 10:19   #20
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Na koniec tylko dodam, że pewnie gdyby moje mięśnie brały się z powietrza jak u większości kobiet też bym nie chodziła na siłownię, ale cóż ja dziwak jestem i nie chcą brać się z powietrza.
piękne słowa
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:03   #21
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Siłownia bardziej dla facetów?

Cytat:
Napisane przez karafka85 Pokaż wiadomość
Zgadzacie się z tym, że siłownia (a zwłaszcza dział z "maszynami") to raczej domena facetów? Oni tam panami i władcami?
powiem tak: im się wydaje, że są panami i władcami, a często ba! bardzo często nie potrafią poprawnie zgodnie z techniką wykonać ćwiczenia
więcej pokory, panowie ....
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.