USG & mocz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-31, 15:12   #1
Anaxunamun
Przyczajenie
 
Avatar Anaxunamun
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Question

USG & mocz


czy usg podbrzusza jest wstanie wykluczyc torbiele jajnikow i jakies powazniejsze choroby ukladu rozrodczego? A badanie moczu jest wstanie wykluczcy wszelkie infekcje ukladu moczowego i choroby? DZIEKUJE za wszystkie odpowiedzi bardzo mnie to ciekawi i wasze odpowiedzi rozwieja tysiac mysli w mojej glowie pozdrawiam
Anaxunamun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 15:33   #2
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: USG & mocz

Określenie badanie moczu którego użyłaś to zbyt ogólne pojęcie. Zalezy jakie badanie było przeprowadzone. Usg po to sę robi żeby m.in zobaczyć jajniki.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 15:45   #3
Anaxunamun
Przyczajenie
 
Avatar Anaxunamun
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Question Dot.: USG & mocz

Mocz->glukoza,bialko,erytrocyt y,ketony,leukocyty itp. A co do usg chodzi mi wlasnie o problemy zwiazane z jajnikami. Czy po takim badaniu da sie stwierdzic czy mniej wiecej wszystko jest ok? I jesli mialabym jakies zapalenie lub infekcje to mialabym jakies dziwne objawy?:confuse d:
Anaxunamun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 14:37   #4
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomości: 589
Dot.: USG & mocz

up up
__________________
... ............Może nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę
nika_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 14:42   #5
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: USG & mocz

Cytat:
Napisane przez Anaxunamun Pokaż wiadomość
czy usg podbrzusza jest wstanie wykluczyc torbiele jajnikow i jakies powazniejsze choroby ukladu rozrodczego? A badanie moczu jest wstanie wykluczcy wszelkie infekcje ukladu moczowego i choroby? DZIEKUJE za wszystkie odpowiedzi bardzo mnie to ciekawi i wasze odpowiedzi rozwieja tysiac mysli w mojej glowie pozdrawiam
Jesli usg bylo robione pod katem kontroli jajnikow to badanie te moze w pewien sposow ocenic czy cos zlego dzieje sie z jajnikami. Jesli za pomoca tego badania oceniano np. pecherz to znaczy, ze lekarz na jajniki juz nie zwracal uwagi.

Badanie moczu, ktore opisalas, to badanie ogolne, ktore tez w jakims stopniu ocenia stan drog moczowych. Jesli nie ma bakteri to znaczy, ze nie ma infekcji.

Jesli badania sa prawidlowe to znaczy, ze jest wszystko ok, jesli cos sie nie podoba lekarzowi to wysyla na kolejne badania, ktore maja na celu okreslenie, gdzie lezy przyczyna problemu. Za pomoca jednego badania nie mozna postawic od razu diagnozy.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.