Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :) - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-21, 18:23   #331
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Ok, to zaczynam testowanie i zobaczę co z tego wyjdzie
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-22, 14:54   #332
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

a czy mozna te cuda (np.hydromanil lub jedwab ) dodawać zamiast do szamponu to do odzywki do włosów?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 19:18   #333
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
Emilia to Ty tego toniku używasz do przemywania skóry głowy, czy jak
Cytat:
Miejmy nadzieję, że nie chodzi o włosy na twarzy
haha , no nie, o wlosy na glowie

do szamponu tez mozna dodac jak piszecie tylko dobrze byloby gdyby mial wartosciowe skladniki nie zadne zdzieracze,, wysuszacze ... do odzywki tez mozna, ja mam w szamponie tez, ale po umyciu nakladam odzywke wlasnie z kwasem mlekowym . wlosy w miesiac urosly jak za 2 miesiace
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 19:24   #334
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
a czy mozna te cuda (np.hydromanil lub jedwab ) dodawać zamiast do szamponu to do odzywki do włosów?
tak , mozesz potem odzywke spłukac, problem moze byc z wymieszaniem bo zasadniczo sa one bardziej kremowe niz szampony
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 21:04   #335
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

czyżby wizażanki nie kręciły już własnych mazideł? Ja dopiero myśłę nad pierwszym zamówieniem
confused jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 10:19   #336
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
czyżby wizażanki nie kręciły już własnych mazideł? Ja dopiero myśłę nad pierwszym zamówieniem
kręcimy, kręcimy wciąż jadę na samorobionej pielęgnacji i jestem tak zadowolona że nic innego nie kupuję, tylko szampon Rossmanna i filtry. Reszta sama ukręcona. Ostatnio postanowiłam w ramach akcji wykończeniowej zużyć kilka kupnych kremów i mnie wysypało skończyły bardzo szybko w koszu na śmieci.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 11:04   #337
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

To super Ja się boję, że jak już zainwestuję to mi się znudzi. Ale w sumie to chyba bardzo mało możliwe, bo jestem strasznie napalona na te cudeńka Więc zakupię i na pewno nie będę żałować

Mam pytanie: czy jeśłi kupię polsyrbate 80 to mogę mieszć go z oliwką HiPP i będę miała olejek myjący? Bo w przepisach jest, że dwa oleje mogą bć, a a HiPP to w kńcu same oleje i perfumik No i nie wiem czy kupić do tego celu polsyrate 80 czy właśnie glyceryl cocoate...


Pozdrawiam wszystkie maniaczki mazidłowe
confused jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-04, 11:40   #338
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
To super Ja się boję, że jak już zainwestuję to mi się znudzi. Ale w sumie to chyba bardzo mało możliwe, bo jestem strasznie napalona na te cudeńka Więc zakupię i na pewno nie będę żałować

Mam pytanie: czy jeśłi kupię polsyrbate 80 to mogę mieszć go z oliwką HiPP i będę miała olejek myjący? Bo w przepisach jest, że dwa oleje mogą bć, a a HiPP to w kńcu same oleje i perfumik No i nie wiem czy kupić do tego celu polsyrate 80 czy właśnie glyceryl cocoate...


Pozdrawiam wszystkie maniaczki mazidłowe
Z moich doświadczeń wynika że gliceryl cocoate jest mocniejszy, lepiej zmywa tusz i filtry, olejek nie zostawia wtedy takiej tłustej warstewki . Ale pewnie też bardziej ściąga skórę (tak mi się wydaje ale pewna nie jestem bo miałam tyle wersji że nie jestem teraz w stanie stwierdzić która mieszanka mnie ściągała)
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 15:21   #339
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

arba, interesuje mnie czy gliceryl cocoate ma taki samo zastooowanie jak ten drugi. Bo o polsyrbate jest wzmianka na mazidłach, a o tym drugim nie ma... No nie wiem, tu właśnie mam dylemat, który z nich wybrać na początek
confused jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 15:29   #340
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
arba, interesuje mnie czy gliceryl cocoate ma taki samo zastooowanie jak ten drugi. Bo o polsyrbate jest wzmianka na mazidłach, a o tym drugim nie ma... No nie wiem, tu właśnie mam dylemat, który z nich wybrać na początek
Tak, ma takie samo zastosowanie i wg. mnie tez lepiej dziala.
Ja sie niestety znudzilam, nie mam juz sily na to odmierzanie i szukam czegos prostszego.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 16:17   #341
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Dziękuję bardzo Teraz jestem pełna wiedzy
confused jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-26, 16:33   #342
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
domowe laboratorium? :D

Nie znalazłam takiego wątku - wiec zakładam

Przyznawac się Dziewczyny, jak wyglądają Wasze domowe laboratoria ?

Dużo dziewczyn miesza swoje kosmetyki z półproduktów.
Jestem ciekawa czego używacie, czy korzystacie z kuchennych łyżeczek czy macie juz w piwnicach pourządzane prawdziwe laboratoria niczym z bajki "pink i mózg" wypełnione buteleczkami, buteleczuniami, mieszadelkami itp. itd. czy inwestujecie w takie gadzety jak waga elektroniczna?

W co warto sie zaopatrzyć na początku zabawy w małego chemika?
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-26, 16:48   #343
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: domowe laboratorium? :D

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Nie znalazłam takiego wątku - wiec zakładam

Przyznawac się Dziewczyny, jak wyglądają Wasze domowe laboratoria ?

Dużo dziewczyn miesza swoje kosmetyki z półproduktów.
Jestem ciekawa czego używacie, czy korzystacie z kuchennych łyżeczek czy macie juz w piwnicach pourządzane prawdziwe laboratoria niczym z bajki "pink i mózg" wypełnione buteleczkami, buteleczuniami, mieszadelkami itp. itd. czy inwestujecie w takie gadzety jak waga elektroniczna?

W co warto sie zaopatrzyć na początku zabawy w małego chemika?
Ja zaczelam mieszanie od toniku i peelingu z kwasu migdalowego.
Najpierw poczytalam co bedzie niezbedne. Na mazidlach zakupilam tylko zlewki, buteleczki o roznych pojemnosciach i nakretki , bagietki do mieszania (wzielam 2, szybko sie tluka), zastanawialam sie nad waga, ale narazie do odmierzania wystarcza mi strzykawka, miarki do nabierania mam po syropach. Kupilam to co powyzej i potrzebne skladniki, z czego kwasu mlekowego nie mialam okazji jeszcze uzyc.
Moje laboratorium stoi w lodowce, w specjalnym pojemniczku.
Zawsze jak ktos nas odwiedza i wiem ze moze zerknac do lodowki, to ostrzegam na wstepie ze nie sa to zadne narkotyki... heheh
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 00:31   #344
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: domowe laboratorium? :D

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Nie znalazłam takiego wątku - wiec zakładam

Przyznawac się Dziewczyny, jak wyglądają Wasze domowe laboratoria ?

Dużo dziewczyn miesza swoje kosmetyki z półproduktów.
Jestem ciekawa czego używacie, czy korzystacie z kuchennych łyżeczek czy macie juz w piwnicach pourządzane prawdziwe laboratoria niczym z bajki "pink i mózg" wypełnione buteleczkami, buteleczuniami, mieszadelkami itp. itd. czy inwestujecie w takie gadzety jak waga elektroniczna?

W co warto sie zaopatrzyć na początku zabawy w małego chemika?

Prosze oswoic sie z wyszukiwarka
Lacze watki

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 22:47   #345
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: domowe laboratorium? :D

zadałam już to pytanie w innym wątku, ale nie jestem pewna , czy odpowiednim, więc zapytam również tu

pytanie odnośnie samorobionego serum z wit. C - obecnie używam takiego "chudziutkiego" czyli sam kwas askorbinowy, woda destylowana i kilka kropel alkoholu (wit. E nie dodaje bo mnie zapycha) ale z tego co czytalam to w serum flavo-C15EF z biochemii jednym ze składników jest kwas hialuronowy. Myslicie że do tego swojego mogłabym też go dodać? tyle że wtedy w jakich proporcjach zeby wyszlo 10 ml serum? no i tez nie wiem czy mozna tak bezposrednio doadc do buteleczki czy np. mieszac na dłoni tuż przed nałozeniem?

z góry bardzo dziękuję za pomoc

Edit: zainteresował mnie również ten tonik:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=41&Itemid=2

jednak na razie nie mam wszystkich składników, więc czy jeśli połączyłabym niacynamid, hydrolat oczarowy, wodę i glicerynę to miałoby to jakiś sens?
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12

Edytowane przez Ella77
Czas edycji: 2007-12-29 o 23:26
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 16:16   #346
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Ella77 ja mysle, ze to ma sens, tylko ja bym użyła sam hydrolat, który ma przecież zastępować wodę, tonik Ci będzie ładniej pachniał i dłużej Ci wytrzyma.

A ja przyszłam w sprawie tego toniku z kwasem:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=103&Itemid=2

Tam jest błąd, bo ten tonik zawiera 8% kwasu mlekowego a nie 10%.
Ja sama to zawsze nie sprawdzałam tych przepisów tylko robiłam jak leci, ale chciałam zrobić tego toniku więcej i poprosiłam znajomą chemik, zeby mi przeliczyła i wtedy wyszło, że tam jest błąd. Znajoma powiedziała, że ktoś potraktował kwas mlekowy jako 100% a nie 80%. Chemiki pewnie będą wiedzieć o co dokładnie chodzi....
Jeszcze jej dałam do sprawdzenia parę przepisów na witaminę C, co sama robię, ale powiedziała, że mi to zrobi po nowym roku.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 00:02   #347
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Witam,

Ella77 - w toniku z kwasem mlekowym, który cię zainteresował nie ma błędu i mozesz spokojnie go wykonać dokładnie wg przepisu.
W toniku został użyty mazidłowy produkt pt. "kwas mlekowy 80%" w stężeniu 10%, a nie 8% jak sugeruje mrs. doubtfire. Jest to wyraźnie widoczne w przepisie, czyli w kolumnie "%" jest cyfra 10, a nie 8.

mrs.doubtfire - aby moć ocenic czy proporcje w przepisie są prawidłowe nie trzeba byc na szczęście chemikiem. Wystarczy znajomość matematyki na poziomie szkoły podstawowej .

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 15:12   #348
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Jak zwykle mnie nie zrozumiano, ale to pewnie wina tego, ze jak zawsze slabo tlumacze. Mnie chodziło o to, że tam jest błędnie podane, ze tonik zawiera 10% kwasu mlekowego, a on naprawdę zawiera tylko 8%, i jak ktoś chce sobie zrobić tonik co zawiera naprawdę 10% kwasu mlekowego to musi sobie dolać więcej tego kwasu mlekowego. Ja w końcu zrobiłam tak jak jest, bo skoro ostatnio mi pasowało 8% to już nie chciałam więcej, ale teraz przynajmniej wiem, że moja skóra lubi 8% i jest dla niej już mocne i łatwiej mi to teraz porównać z innymi kosmetykami, takimi już gotowymi.
Trochę mi przykro, że od razu mi się wypomina braki w matematyce, przecież nie ja jedna na tym forum proszę o pomoc w pewnie łatwych wyliczeniach.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 12:39   #349
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Mrs. doubtfire - doskonale rozumiem o co chodzi. I jeszcze raz podkreślam, ze w przepisie nie ma błędu. Zgodzę sie natomiast, ze w tytule przepisu wystąpiła nieścisłośc, bo w nawiasie powinnam podać, ze 10% odnosi się do "kwas mlekowy 80%".
Uznałam, ze nie ma takiej potrzeby, bo w samym przepisie jest widoczna informacja, ze do wykonania toniku został uzyty "kwas mlekowy 80%", a nie "kwas mlekowy 100%".

Nie miałam zamiaru Pani urazić, ale przyznam, ze informacja iż "kontroli" zostaną poddane sera z witaminą C brzmi nieco groźnie .
Rozumiem, ze w najblizszym czasie mogę sie spodziewać z Pani strony kolejnej fali krytyki ?
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 19:26   #350
Salemme
Przyczajenie
 
Avatar Salemme
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Witajcie, Wizażanki.
Chiałabym Wam bardzo podziękować za zarażenie mnie manią mazidłową.Po kilku bezsennych nocach, spędzonych na czytaniu Forum zrobiłam spore zakupy w Mazidłach oraz skromniejsze w Ecospa i ukręciłam pierwsze w życiu kosmetyki.
Jestem zachwycona, bo nie dość, że mi się udało, nic nie zwarzyło, rozwarstwiło itp. to jeszcze spore efekty widzę już po trzech dniach używania .

Najchętniej cały dom zamieniłabym teraz w laboratorium

Pozdrawiam Was serdecznie
Katarzyna

Limario, przy okazji chciałabym Ci podziękować za szybciutką wysyłkę i ogromną ilość próbek
Salemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 20:32   #351
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

No ja też rozpoczęłam przygodę z mazidłami, mam ochotę wyrzucić wszystko co mam z gotowców
Ale jak na razie mam niewiele więc zaczekam.
Mam pytanie jak sprawdzić datę ważności wykonanego specyfiku, no i czy wszystko muszę trzymać w lodówce? Hydrolaty pozwalam sobie przechowywać na półce w pokoju, ale olejom już tego nie robię. Wybaczcie pytanie, bo na pewno gdzieś jest już odpowiedź.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 20:50   #352
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Mrs. doubtfire - doskonale rozumiem o co chodzi. I jeszcze raz podkreślam, ze w przepisie nie ma błędu. Zgodzę sie natomiast, ze w tytule przepisu wystąpiła nieścisłośc, bo w nawiasie powinnam podać, ze 10% odnosi się do "kwas mlekowy 80%".
Uznałam, ze nie ma takiej potrzeby, bo w samym przepisie jest widoczna informacja, ze do wykonania toniku został uzyty "kwas mlekowy 80%", a nie "kwas mlekowy 100%".?
Jaka tam krytyka, skoro mi Pani sama przyznała rację. Poza tym ja nie pisałam, że przepis jest zły, chciałam się podzielić z innymi swoim odkryciem, tak jak to zwykle robimy na tym forum.
Przykro mi trochę, że Pani nie zauważa moich pochwał tylko uznaje wszystko za krytykę.
Zaczynam się bać pisać cokolwiek o mazidłach.
Ja to forum lubię za to, że tutaj można przeczytać prawdziwe opinie i można bez problemu pisać źle czy dobrze. Jak by wszyscy producenci nas czytali to by wiedzieli co my chcemy i mogliby sie poprawić, ale z drugiej strony jakby się wszyscy tutaj zebrali tobyśmy wszyscy dostali po nosie za to, że śmiemy analizować składy ich kosmetyków i coś o nich pisać.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 20:53   #353
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
No ja też rozpoczęłam przygodę z mazidłami, mam ochotę wyrzucić wszystko co mam z gotowców
Ale jak na razie mam niewiele więc zaczekam.
Mam pytanie jak sprawdzić datę ważności wykonanego specyfiku, no i czy wszystko muszę trzymać w lodówce? Hydrolaty pozwalam sobie przechowywać na półce w pokoju, ale olejom już tego nie robię. Wybaczcie pytanie, bo na pewno gdzieś jest już odpowiedź.
Informacja o sposobie przechowywania półproduktów jest przy opisie każdego z nich na mazidłach. Ta sama informacja dotycząca gotowych produktów znajduje się przy odpowiednich recepturach.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 20:55   #354
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
No ja też rozpoczęłam przygodę z mazidłami, mam ochotę wyrzucić wszystko co mam z gotowców
Ale jak na razie mam niewiele więc zaczekam.
Mam pytanie jak sprawdzić datę ważności wykonanego specyfiku, no i czy wszystko muszę trzymać w lodówce? Hydrolaty pozwalam sobie przechowywać na półce w pokoju, ale olejom już tego nie robię. Wybaczcie pytanie, bo na pewno gdzieś jest już odpowiedź.
Ja też hydrolaty trzymam w pokoju, a oleje to zalezy, jak są upały to w lodówce, a jak nie to też w pokoju, a zapasy w lodówce.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 21:18   #355
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Informacja o sposobie przechowywania półproduktów jest przy opisie każdego z nich na mazidłach. Ta sama informacja dotycząca gotowych produktów znajduje się przy odpowiednich recepturach.
No tak dziękuję

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ja też hydrolaty trzymam w pokoju, a oleje to zalezy, jak są upały to w lodówce, a jak nie to też w pokoju, a zapasy w lodówce.
No właśnie w sumie to nie problem podejść do lodówki, ale fajnie by było mieć pod ręką wszystko.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 17:49   #356
skopcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Od ponad miesiąca używam serum z wit. C i nie wiem jak doczyścić buteleczkę, bo osadza się na niej chyba lecytyna. Wrzątek nie pomaga więc was proszę o pomoc
skopcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 20:25   #357
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Ja myję w zmywarce...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 22:06   #358
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Cytat:
Napisane przez skopcia Pokaż wiadomość
Od ponad miesiąca używam serum z wit. C i nie wiem jak doczyścić buteleczkę, bo osadza się na niej chyba lecytyna. Wrzątek nie pomaga więc was proszę o pomoc
Wszelkiej maści produkty spożywcze na bazie etanolu pomagają w takich sytuacjach
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 05:42   #359
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Ja myję ręcznie, płynem Ludwik, pomagając sobie pałeczkami kosmetycznymi, a potem wyparza,m i przelewam alkoholem.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 07:10   #360
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

O, Thanatos! Wysłałam do Ciebie mail w sprawie zamówienia!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.