Albothyl i suchość pochwy. Pomocy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-19, 17:26   #1
vesna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24

Albothyl i suchość pochwy. Pomocy...


Lekarz przepisał mi albothyl, gdy po badaniu stwierdził (wzrokowo) u mnie niewielka nadżerkę oraz lekko żółtawy śluz. Powidziałam również lekarzowi ze czasem podczas stosunku odczuwam ból...wiec stwierdził że może to być winą nadżerki oraz jakiegoś stanu zapalnego. Skończyłam brać albothyl i pomimo tego że czytałam iż może on powodować suchość pochwy..to nie spodziewałam się że aż taką... Poradzie jaki preparat można kupić bez recepty żeby zlikwidować tą suchość...Wiem że można kupić żele nawilżające podczas stosunku (ale nie o takie nawilżenie mi chodzi). Słyszałam też że dobrze jest stosować po albothylu LaciBios Femina albo Lactovaginal,ale to jest chyba bardziej na odbudowanie flory bakteryjnej i łagodzenie objawów gdzybicy(których nie mam)...Ale może mylę fakty.Poradzcie coś proszę
vesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 08:57   #2
abrico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 61
Dot.: Albothyl i suchość pochwy. Pomocy...

mi lekarz tez przepisal Albothyl i jeszcze go nie uzyłam bo mam w czerwcu isc na kontrole wiec wole uzyc go wczesniej przed wizyta oczywiscie jakis miesiac czy cos bo po miesiaczce....przepisal mi to lekarz tez na nadzerke i to podobno spora..mam pytanie...mam 17 lat i lekarz mowil mi zebym nie usuwala tej nadzerki teraz bo pozniej gdy bede chciala miec dziecko to moze byc problem z porodem...z nadzreka mozna normalnie zyc?? nie mam zadnych boli ani krwi...dowiedzialam sie o nadzerce przy pierwszej wizycie u lekarza wiec moglam ja miec juz dlugo...niepokoi mnie troche ze ja tam mam ;| wynik cytologii mialam I stopien...prosze napiszcie mi cos o tym
abrico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 11:08   #3
vesna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: Albothyl i suchość pochwy. Pomocy...

Mogłaś założyć nowy wątek, ponieważ mój temat nie dotyczy nadżerki...Na forum znajdziesz mnóstwo informacji na temat nadżerki9wystarczy wpisać w wyszukiwarkę)... Z tego co ja się dowiadywałam, to lekarz dobrze ci radzi...Po za tym przepisał ci lek właśnie na nadżerkę i będziesz miała wizytę kontrolną...może po tej wizycie coś więcej się dowiesz...Nadżerka czasem sama znika. Przeczytaj ten wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=174033.





Proszę o odpowiedz na moje pytanie
vesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 15:34   #4
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Albothyl i suchość pochwy. Pomocy...

Cytat:
Napisane przez abrico Pokaż wiadomość
mi lekarz tez przepisal Albothyl i jeszcze go nie uzyłam bo mam w czerwcu isc na kontrole wiec wole uzyc go wczesniej przed wizyta oczywiscie jakis miesiac czy cos bo po miesiaczce....przepisal mi to lekarz tez na nadzerke i to podobno spora..mam pytanie...mam 17 lat i lekarz mowil mi zebym nie usuwala tej nadzerki teraz bo pozniej gdy bede chciala miec dziecko to moze byc problem z porodem...z nadzreka mozna normalnie zyc?? nie mam zadnych boli ani krwi...dowiedzialam sie o nadzerce przy pierwszej wizycie u lekarza wiec moglam ja miec juz dlugo...niepokoi mnie troche ze ja tam mam ;| wynik cytologii mialam I stopien...prosze napiszcie mi cos o tym
_wiesz ciezko nam cos powiedziec na oko ja bym narazie zostawila nadzerke w spokoju, ale jesli masz infekcje i wynik cytologii, ktora powinnas przy nadzerce robic co pol roku pogorszy sie to bym skusila sie na zamrazanie.
Radze zasiegnac opini innego lekarza, kazdy przypadek jest inny i najlepiej dokladnie sprawdzic i wybadac
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 18:42   #5
basiulasan
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9
Dot.: Albothyl i suchość pochwy. Pomocy...

Ja stosowałam na suchość pochwy Astroglide - płyn . który mozna używać też do łatwieszego wkładania tamponów i przy stosunku . Ma taka konsystencje jak nasz naturalny śluz podczas dni płodnych. pomagał mi w ciągu dnia i w nocy , warto spróbować.
basiulasan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.