Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 19:30   #1
xxxSoniaxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSoniaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84

Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?


Dziewczyny potrzebuje porady Zakładam nowy wątek gdyż w już istniejącym nie doczekałam się żadnej odpowiedzi. Za 3 tygodnie jest ślub i wesele mojej siostry. Ja będę jej świadkową. Mamy jeszcze 6-letniego brata. To bardzo żywe, ruchliwe dziecko, a przy tym przyzwyczajony jest do tego, że non stop bawi się z kimś, przebywa z kimś, rozmawia, bardzo rzadko sam się sobą zajmuje. Oprócz niego nie będzie na weselu ani jednego dziecka. Wiadomo, że moja siostra podczas wesela nie będzie mogła się nim zajmować. Moja mama również będzie musiała zająć się przede wszystkim gośćmi. Ja obiecałam siostrze, że jako świadkowa będę pilnowała, aby wszyscy samotni i nie tylko dobrze się bawili, a do tego mam jeszcze do obtańcowania swojego TŻ. Poprosiłam już swoją przyjaciółkę, aby przypilnowała małego jak już przywieziemy go do domu na noc. Moja siostra zaproponowała inne rozwiązanie. Chce poprosić ją, żeby przyszła na wesele w charakterze opiekunki dla mojego brata. Czy wypada ją o to prosić? Czy powinnyśmy jej za to zapłacić jeśli się zgodzi? Miała by zapewnione miejsce obok małego, pełne wyżywienie, ale czy ona nie obrazi się że ktoś zaprasza ją na wesele jako opiekunkę do dziecka? Czy wy byście się zgodziły na jej miejscu?Jak byście zareagowały na taką propozycję? Jest mi trochę głupio, bo nie dość że to moja przyjaciółka, to jeszcze zna dobrze moją siostrę i jej przyszłego męża, a do tego będą tam dwie pary również jej znajomych. Nie chciała bym aby głupio się poczuła, pomóżcie
xxxSoniaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 19:50   #2
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Myślę, że skoro to Twoja przyjaciółka to powinna zrozumieć i się nie obrazi. Ale to Ty ją znasz najlepiej i może sie domyślasz jak może zareagować na Twoją propozycję.
Ja na pewno przyjaciółce chętnie bym pomogła i nie wziełabym za to żadnych pieniędzy
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 21:09   #3
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Gdyby przyjaciółka poprosiła mnie o taką przyslugę chętnie bym się zgodziła.
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 22:35   #4
kampasiula
Zadomowienie
 
Avatar kampasiula
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 166
GG do kampasiula
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

jeżeli masz komu powierzyć dziecko to nad czym się zastanawiasz??My mamy wesele za miesiąc ,oprócz mojej 3 letniej córki będą też inne dzieciaczki.Rodzice pytają mnie czy ędzie jakaś niania albo coś w tym stylu a ja głupieję,bo nawet własnego dziecka nie mam z kim zostawic.Na szczęcie moja Zosia to pokorne i grzeczne dziecko,więc jakoś sobie poradzimy.Na sali nie ma nawet wolnego pomiesczenia,żeby kilka materacy ułozyć dla dzieciaków.Nie wiem co robić.
__________________
w miłości i w marzeniach wszystko jest możliwe




kampasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 07:40   #5
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

wydaje mi się, że jak najbardziej możesz zapytać przyjaciółkę, przecież może odmówić jeśli będzie się z tym źle czuła
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 07:42   #6
marciadela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 361
GG do marciadela
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Ja bym się zgodziła bez wahania i kasy bym napewno za to nie wzięła. Ale to Twoja przyjaciółka, więc powinnaś sama najlepiej wiedzieć czy można ją o to poprosić czy nie.
marciadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 08:52   #7
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Cytat:
Napisane przez kampasiula Pokaż wiadomość
jeżeli masz komu powierzyć dziecko to nad czym się zastanawiasz??My mamy wesele za miesiąc ,oprócz mojej 3 letniej córki będą też inne dzieciaczki.Rodzice pytają mnie czy ędzie jakaś niania albo coś w tym stylu a ja głupieję,bo nawet własnego dziecka nie mam z kim zostawic.Na szczęcie moja Zosia to pokorne i grzeczne dziecko,więc jakoś sobie poradzimy.Na sali nie ma nawet wolnego pomiesczenia,żeby kilka materacy ułozyć dla dzieciaków.Nie wiem co robić.
Skoro rodzice tych dzieci decydują się brać je na wesele to niech zadbają o to, żeby maluchy się nie nudziły, to nie powinno być Twoim zmartwieniem. Jeżeli już zamówiłabyś nianię to tylko z własnej nieprzymuszonej woli a nie dlatego, że rodzice się martwią, że nie będą mogli się pobawić.
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 09:16   #8
EarlGrey
Wtajemniczenie
 
Avatar EarlGrey
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 622
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Ja bym się zgodziła czemu nie, zapewniacie jedzenie, koleżanka ma okazje sie pobawić nawet z dzieckiem, nie brałabym pieniędzy, a jeśli koleżanka też nie weźmie zadbajcie, o to, żeby np później dostała ciasto, jest to coraz częściej spotykany zwyczaj na koniec wesela. Oczywiście zaproponujcie jej kasę, myślę, że 100 zł to będzie odpowiednia kwota jaką można dać za jedną noc, fakt dużo, ale biorąc pod uwagę okoliczności myślę, że odpowiednia.
__________________
26.04.2014
EarlGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:21   #9
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Nie ważne, doczytałam
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:49   #10
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Ja tez bym się zgodziła a w zamian za to może kup jej coś co lubi?Jakąś drobnostkę-tak w ramach dziękuję za pomoc
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:50   #11
natalontko
Zakorzenienie
 
Avatar natalontko
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 826
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

U mojej sis byla dziewczyna (znajoma mamy) i opiekowala sie dziecmi, dzieci mialy pokoj i tam z nimi byla.

U mnie na weselu pewnie tez ktos bedzie bo jak dobrze pojdzie beda 2 bobasy i jedno chodzace. Moja sis sie nas juz pytala czy jest jakis pokoj zeby dzieciaki tam ulozyc

Nie widze tutaj zadnego problemu, najlepiej porozmawiaj z przyjaciolka

Edytowane przez natalontko
Czas edycji: 2010-07-09 o 09:52
natalontko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 12:02   #12
xxxSoniaxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSoniaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi Fakt, że jest to MOJA przyjaciółka i to JA powinnam wiedzieć najlepiej czy zapytać czy nie, ale naprawdę nie wiem jakiej reakcji mogę się spodziewać. Najbardziej boję się, że będzie to nietaktowne, tym bardziej że zna młodą parę i nie dostała wcześniej zaproszenia, a teraz dostanie jako "osoba towarzysząca" mojego brata. Mi się to wydaje dziwne i tak jak pisałam trochę nietaktowne. Ale skoro mówicie że wy nie widziały byście problemu...
xxxSoniaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 16:02   #13
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

skoro to przyjaciółka i o ile się zgodzi, to dlaczego by się miała obrazić?
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 19:38   #14
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Cytat:
Napisane przez xxxSoniaxxx Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi Fakt, że jest to MOJA przyjaciółka i to JA powinnam wiedzieć najlepiej czy zapytać czy nie, ale naprawdę nie wiem jakiej reakcji mogę się spodziewać. Najbardziej boję się, że będzie to nietaktowne, tym bardziej że zna młodą parę i nie dostała wcześniej zaproszenia, a teraz dostanie jako "osoba towarzysząca" mojego brata. Mi się to wydaje dziwne i tak jak pisałam trochę nietaktowne. Ale skoro mówicie że wy nie widziały byście problemu...
Ja wolałabym zostać z dzieckiem w domu niż biegać za nim po całej sali... Uważam że prosząc aby zajmowała się dzieckiem na sali zrobićie jej dodatkowy kłopot. W domu dziecko może się wyciszyć odpocząć może nawet zasnąć na weselu przy hałasie będzie żywe i bardziej kłopotliwe albo najzwyczajniej w świecie będzie się nudzić...ale to tylko moje zdanie bo dziecka nie znam. Osobiście nie poszłabym jako niańka na wesele ale w domu ok.
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2010-07-10 o 19:39
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 08:46   #15
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Cytat:
Napisane przez xxxSoniaxxx Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje porady Zakładam nowy wątek gdyż w już istniejącym nie doczekałam się żadnej odpowiedzi. Za 3 tygodnie jest ślub i wesele mojej siostry. Ja będę jej świadkową. Mamy jeszcze 6-letniego brata. To bardzo żywe, ruchliwe dziecko, a przy tym przyzwyczajony jest do tego, że non stop bawi się z kimś, przebywa z kimś, rozmawia, bardzo rzadko sam się sobą zajmuje. Oprócz niego nie będzie na weselu ani jednego dziecka. Wiadomo, że moja siostra podczas wesela nie będzie mogła się nim zajmować. Moja mama również będzie musiała zająć się przede wszystkim gośćmi. Ja obiecałam siostrze, że jako świadkowa będę pilnowała, aby wszyscy samotni i nie tylko dobrze się bawili, a do tego mam jeszcze do obtańcowania swojego TŻ. Poprosiłam już swoją przyjaciółkę, aby przypilnowała małego jak już przywieziemy go do domu na noc. Moja siostra zaproponowała inne rozwiązanie. Chce poprosić ją, żeby przyszła na wesele w charakterze opiekunki dla mojego brata. Czy wypada ją o to prosić? Czy powinnyśmy jej za to zapłacić jeśli się zgodzi? Miała by zapewnione miejsce obok małego, pełne wyżywienie, ale czy ona nie obrazi się że ktoś zaprasza ją na wesele jako opiekunkę do dziecka? Czy wy byście się zgodziły na jej miejscu?Jak byście zareagowały na taką propozycję? Jest mi trochę głupio, bo nie dość że to moja przyjaciółka, to jeszcze zna dobrze moją siostrę i jej przyszłego męża, a do tego będą tam dwie pary również jej znajomych. Nie chciała bym aby głupio się poczuła, pomóżcie
Piszesz że to przyjaciółka a nie została zaproszona. Ja bym się dziwnie poczuła. Moi znajomi będą na naszym weselu...Wasza przyjaciółka ma być opiekunką dla dziecka? Poza tym to 6 letnie dziecko, usiądzie obok jakiejś miłej cioci i będzie ok. Wydziwiacie.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 19:13   #16
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Moim zdaniem to na kim spoczywa obowiązek zajęcia się dziećmi - wynika z tego kogo na wesele zapraszaliście: jeśli państwa Katarzynę i Zenka Kowalskich, to o dzieciach nie było tu mowy i jeśli rodzice koniecznie chcą zabrać dziecko, to muszą sami się nim zajmować;
jeśli jednak zapraszaliście Katarzynę i Zenka Kowalskich z dzieckiem/dziećmi, to zasugerowaliście, że organizacja wesela dostosowana jest także do najmłodszych uczestników, a wówczas powinniście zapewnić jakieś atrakcje dla dzieci czy częściową opiekę - tak aby rodzice mogli choć trochę potańczyć czy porozmawiać przy stole, no i zapewnić miejsca do spania gdzieś na oku, żeby goście nie uciekli Wam o 21 jak dzieci pójdą spać.

Oj, zapomniałam zacytować i bez sensu wyszło.
Moja wypowiedź odnosi się do wypowiedzi Kampasiuli "jeżeli masz komu powierzyć dziecko to nad czym się zastanawiasz??My mamy wesele za miesiąc ,oprócz mojej 3 letniej córki będą też inne dzieciaczki.Rodzice pytają mnie czy ędzie jakaś niania albo coś w tym stylu a ja głupieję,bo nawet własnego dziecka nie mam z kim zostawic.Na szczęcie moja Zosia to pokorne i grzeczne dziecko,więc jakoś sobie poradzimy.Na sali nie ma nawet wolnego pomiesczenia,żeby kilka materacy ułozyć dla dzieciaków.Nie wiem co robić."

Edytowane przez klarnetos
Czas edycji: 2010-08-03 o 19:18
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 19:20   #17
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

popieram poprzedniczke. ja mam wesele we wrzesniu i mojej niuni bedzie pilnowala moja ciocia awaryjnie mam pewna druga ciotke. i tez nie zapraszalam nikogo z dziecmi od razu przy zaproszeniach mowilam ze lepiej byloby bez dzieci.kazdy sie chetnie zgadzal bo wesele jest bez poprawin wiec kazdy rano autobusem przyjedzie i spokojnie sie wybawi.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 21:50   #18
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Ja bym nie zapraszała koleżanki na wesele... bedzie nianią Twojego 6 letniego brata. Myślę że te kilka godz wy sie możecie nim zająć a później odwieźć go do domu gdzie bedzie go pilnować koleżanka.
Fakt że to przyjaciółka itd itp i że napewno nie odmówi nie ma nic do rzeczy...
jak ona się będzie czuła w takiej roli tam ? jak ty byś się czuła ?
dla mnie pomysł beznadziejny
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 14:21   #19
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

A ja zatrudniłabym osobę do opieki nad dzieckiem na te kilka godzin - sama będę miała na weselu dzieci z rodziny i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Opiekunka weźmie może 100, 150zł za całe wesele, w obliczu weselnego budżetu nie jest to jakaś kosmicznie wielka kwota, a wszyscy będą spokojni, rodzice będą mogli się bawić, dzieci będą pod opieką.
Byłoby mi wstyd zapraszać jakąś znajomą, a co dopiero najlepszą przyjaciółkę siostry, tylko jako opiekunkę, nie jako pełnoprawnego gościa.
Co innego, gdyby przyjaciółka sama z siebie coś takiego zaproponowała. Ale skoro nie - to ja bym nie zapraszała.
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 11:51   #20
monak89
Raczkowanie
 
Avatar monak89
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 391
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Cytat:
Napisane przez Aivilo Pokaż wiadomość
wszyscy będą spokojni, rodzice będą mogli się bawić, dzieci będą pod opieką.
jesli rodzice chcą się spokojnie bawić, to nie widzę powodu żeby brać dzieci na wesele, dzieci mogą być pod opieką niani/cioci/koleżanki w domu.
tu jest sytuacja inna- chłopiec jest bratem panny młodej. myślę że twoja przyjaciółka mogłaby się dziwnie poczuć, niekomfortowo, myślę że sama bym tak się poczuła. aczkolwiek, jednak to jest wesele twojej siostry, a nie twoje i po rozmowie na pewno by zrozumiała. w takim dniu każde ręce do pomocy się przydadzą - sama załatwiam moich przyjaciól jako kierowców na wesele mojego brata.
monak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 11:59   #21
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Cytat:
Napisane przez monak89 Pokaż wiadomość
jesli rodzice chcą się spokojnie bawić, to nie widzę powodu żeby brać dzieci na wesele, dzieci mogą być pod opieką niani/cioci/koleżanki w domu.
W niektórych rodzinach dzieci są równie ważnymi osobami co dorośli, więc jeśli zaprasza się te dzieci na wesele, to powinno się zapewnić im opiekę.
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 22:57   #22
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Cytat:
Napisane przez Aivilo Pokaż wiadomość
W niektórych rodzinach dzieci są równie ważnymi osobami co dorośli, więc jeśli zaprasza się te dzieci na wesele, to powinno się zapewnić im opiekę.
Myślę, że w każdej rodzinie dzieci są ważnymi osobami. Nie tylko w tych, w których ciąga się je na całonocne balangi. Przeciwnie - uważam, że bal sylwestrowy, impreza panieńska czy wesele, to nie są najlepsze rozrywki dla małych dzieci.
Jeśli jednak już się dzieci zaprasza, to należy po pierwsze: zapewnić dla nich warunki; po drugie - liczyć się z tym, że ich rodzice nie będą się dobrze bawić i szybko opuszczą wesele, o co wówczas nie można mieć do nich żalu.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 23:24   #23
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: Opieka nad dzieckiem na weselu- na kim powinna spoczywać?

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Myślę, że w każdej rodzinie dzieci są ważnymi osobami. Nie tylko w tych, w których ciąga się je na całonocne balangi. Przeciwnie - uważam, że bal sylwestrowy, impreza panieńska czy wesele, to nie są najlepsze rozrywki dla małych dzieci.
Jeśli jednak już się dzieci zaprasza, to należy po pierwsze: zapewnić dla nich warunki; po drugie - liczyć się z tym, że ich rodzice nie będą się dobrze bawić i szybko opuszczą wesele, o co wówczas nie można mieć do nich żalu.
To wszystko zależy od rodziny, od jej zwyczajów itd. W mojej rodzinie od zarania dziejów dzieci były na weselach, pamiętam z dzieciństwa, że to była jedna z moich ukochanych rozrywek, wręcz wyczekiwaliśnmy z bratem i kuzynami wesel Dzieci zawsze miały oddzielną sale, była tez zorganizowana osoba do opieki plus transport wieczorem do miejsca noclegu, razem z babciami - bo i one wychodziły z wesela wcześniej, wiek nie ten

Tak więc spokojnie można to zorganizować, aczkolwiek rozumiem, że dla niektórych może być to kłopot. Podałam jedynie alternatywne rozwiązanie Wydaje mi się że w tym konkretnym przypadku wynajem opiekunki na jeden wieczór jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.