Zespół weselny- do której godziny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 13:14   #1
m4rtii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 35

Zespół weselny- do której godziny


Hej,
własnie jestem w trakcje podpisywania umowy z zespołem.
Martwi mnie tylko jedna rzecz, zespół niby jest fajny (z polecenia osobiscie szlyszałam tylko demo) tylko w umowie jest zastrzeżone że graja do godziny 4. Po tym za każda godzine trzeba dopłacić 400 zl.

Nie wiem za bardzo co o tym sądzić, czy 4 to nie jest za wcześnie na koniec wesela? Może odrazu dopłacic jeszcze 400 zł zeby grali chociaż do 5?

Byłam na conajmniej kilku weselach, ale że osobiście nie jestem zwoleninczka "zabawy do białego rana" zawsze wychodziliśmy wczesniej wiec nawet nie wiem do której godziny one trwają
m4rtii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 16:02   #2
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

Ja byłam na kilku weselach i na dwóch zostałam do końca. Jedno skończyło się o 3, w sumie już same niedobitki o tej 3 były drugie skończyło się o 5.
My też w umowie z DJ'em mamy klauzule,że "jest opłacony" do 4rano każda następna godzina 100zł. Stwierdziliśmy,że jeśli o 3 będzie jeszcze dużo ludzi się bawiło wtedy dopłacimy (damy 100zł z którejś koperty ) Pewnie poproszę siostrę-świadkową by się tym zajęła (tzn patrzyła na zegarek )
Uważam, że nie masz co gdybać, nie warto dopłacać, żeby później się okazało,że o 4 będą już same niedobitki. Chyba,że zespół jest na tyle fajny, że jeśli zobaczy,że tańczą ze 3,4osoby to zapytają się czy dalej grać.
Wszystko też zależy o której przyjdziecie na sale i jakich macie gości. Na to wesele, które skończyło się o 5 dotarliśmy z kościoła gdzieś ok 19.
Ja na Twoim miejscu też opłatę dodatkowych godzin zostawiłabym na wesele. Może się okazać, że dopłacisz 400zł i zespół będą ludzie czy nie będzie grał do 5.
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 18:19   #3
aalegna
Wtajemniczenie
 
Avatar aalegna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 296
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

Dużo też zależy od tego na którą masz ślub. Ja mialam na 16.00 i orkiestre tez do 4, z tym, że mówili że jak bedzie trzeb to zostaną dłużej. No i trzeba było bo po godz 3 gdzie ja już nie mogłam na nogi, to goście sie rozkrecili na nowo!!! Orkiestra przedłużyła do 5 ale nie chcieli już dłuzej nawet do 5.30 :/ a goście by się bawili bo jak powiedzieli ze juz koniec to podeszla do mnie ciotka z pytaniem i co teraz ?????!!!!! Na szczęscie po chwili wszyscy sie zaczeli rozjezdzać
__________________
Nasz wielki dzień: 26.06.2010
Sebuś 20.03.2012
aalegna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 19:24   #4
m4rtii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 35
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

Co prawda nie mam jeszcze ustalonej godziny w kosciele ale chcialam zeby slub byl raczej pozniej tak ok 18

Stad sie wlasnie boje czy ta 4 to nie bedzie za wczesnie na koniec.
No nic najwyzej bede przedluzac jak goscie sie rozkreca bo to jedyny zespol jaki mam z polecenia
m4rtii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 20:49   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

Cytat:
Napisane przez m4rtii Pokaż wiadomość
Co prawda nie mam jeszcze ustalonej godziny w kosciele ale chcialam zeby slub byl raczej pozniej tak ok 18

Stad sie wlasnie boje czy ta 4 to nie bedzie za wczesnie na koniec.
No nic najwyzej bede przedluzac jak goscie sie rozkreca bo to jedyny zespol jaki mam z polecenia
nie będzie za wcześnie. Czwarta to częsta godzina końca pracy zespołu i powiem Ci, że rzadko kiedy ludzie chcą szaleć dalej. To już taka godzina, że dużo gości ubyło. W zeszłym miesiącu byłam na ślubie, który kończył się o piątej i powiem Ci, że to już jest baaardzo późno. Moje wesele trwało również do czwartej i uważam, że to optymalna godzina. A wyjątki zawsze się zdarzają. Jak chcesz, ponegocjuj z zespołem, może zostaną godzinę dłużej. Więcej nie ma sensu.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 10:03   #6
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

ja tez mam podpisana umowe do czwartej i nie marwi mnie to wcale.malo ludzi wytrzymuje dluzej jezeli wesele zaczyna sie tak szybko jak Twoje wiec sie tym nie martw.pozatym musisz wziac pod uwage ze orkiestra to tez ludzie a to jest ich praca a od czwartej do czwartej jest dwanascie godz.Ty bys chciala tyle siedziec w pracy?myslisz ze oni maja tyle sily zeby grac trzynasta godzine i byc rzescy?nie sadze.do czwartej wystarczy.nie plac wiecej bo nie ma sensu.inaczej by bylo gdyby slub zaczal sie o 19-20 to wtedy tak ale o szesnastej to do czwartej napewno starczy.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 11:02   #7
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

A mój duet - mamy dj-a i wodzireja - też teoretycznie ma zapisane, że do 4, ale powiedzieli, że jak trzeba to będą grać i do 6.00 i to bez żadnych dopłat A tą godzinę 4.00 to wpisaliśmy tylko dlatego, że robimy na drugi dzień poprawiny i w takim przypadku lokal umawia się z nami, że impreza jest teoretycznie do 4.00 (tak żeby o 5.00 już nie było nikogo, nawet nas) i żeby mieli czas przygotować salę na poprawiny. No ale DJ a zespół grający na żywo to co innego i zespół na pewno bardziej się męczy.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 13:02   #8
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

To chyba kolejna sprawa, ktora zalezy od regionu

w moim wesela trwaja do 5-6

i tak tez z DJem bedziemy sie umawiac
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 13:31   #9
dorka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: londyn :) Ruda Śląska
Wiadomości: 140
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

Nasza orkiestra będzie grała do 3.00 , jeśli będzie trzeba to będą grali dłużej, ale nawet nie pytaliśmy ile trzeba dopłacić, bo mamy już autokar na 3.00 zamówiony. Ślub jest o 12.00 więc to zdecydowanie wystarczy tym bardziej, że mamy apartament zarezerwowany w domu weselnych i też musimy się nim nacieszyć
__________________
Na zawsze razem
dorka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 14:03   #10
m4rtii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 35
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

No tak jak juz pisalam chciala bym zeby slub byl najwczesniej o 18
wiec wesele sie zacznie ok 20 to do 4 mamy 8 godzin.

Ja rozumiem ze grajac tak dlugo beda czuli sie zmeczeni ale nie chciała bym sytuacji ze zabawa o 4 trwa w najlepsze a tu mi sie zespol pakuje

No nic sprobuje ponegocjowac zeby grali chociaz do 5
bo za kazda dodatkowa godzine jest doplata 400 zł

Aha i nie planuje poprawin wiec nie bedzie pretekstu zeby wesele szybko konczyc

Dla mnie osobiscie 4 by byla jak najbardziej okej bo nie wiem czy dam rade do rana....ale chodzi mi o gosci

Ostatnio moj brat cioteczny wspominal jaki to byl rozzalony bo z przyjecia weselnego musieli wyjsc o 2 a oni "jeszcze mieli ochote sie napic" dodam ze to nie bylo wesele tylko przyjecie w restauracji
m4rtii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 16:31   #11
anetika
Rozeznanie
 
Avatar anetika
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 514
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

Ja podpisałam umowę z Dj i wodzirejem, że grają do tzw. ostatniej osoby, jak już na sali zacznie robić się pusto, wtedy wodzirej podchodzi do mnie i TŻ i pyta czy już kończymy. Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie, niestety jest to rzadkością, bo tak jak wcześniej dziewczyny pisały umowy spisuje się najczęściej do 4, a potem każda godzina np. 100zł...
__________________
"Tyś szczęście moje..."

Razem
Ślubowaliśmy
Dzidziuś

Edytowane przez anetika
Czas edycji: 2010-08-08 o 16:39
anetika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 21:48   #12
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

moim zdaniem skoro wesele planujecie na około 20.00 to do czwartej może być za mało... U nas śluby są na 12.00 i wesela do 3-4
Ale my mamy DJa, będzie grał tyle ile będzie trzeba, i tak płacimy mu za godzinę
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 08:35   #13
katrinkapraga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: \
Wiadomości: 294
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

My mamay zespół do 5.00 ale wątpie czy bedzie do tej pory zabawa... co prawda bedziemy na sali od ok. 19.30...nasz zespoł tez gra do 4, ale zapytałam się czy ze wzgleu na to, że już dzis podpisuje z nimi umowę niech mi coś zejdą z ceny za kolejna godzinę... a Pan powiedział, że w sumie ta godzina ich nie zbawi... tyle, ze nie ma negocjowania ceny ( z której notabene jestesmy zadowoleni) bo można się troszkę z nimi utargować... wiec zapłaciliśmy ile nam krzykneli na początku i ammy do 5.00 umowe spisaną... ale myslę, ze powinniście po prostu miec zaznaczone na umowie, ze kolejna godzina kosztuje, tyle i tyle, a poł tyle i tyle (czy licza każdą godzinę już rozpoczeta..._ - mysle, że to ważne bo koleżanka- koleżanki miała z tym problemy- tzn. nei pamietam, ile chcieli za kolejna godzine, ale załuzmy że 400 zł (grali do 4.00) wesele skonczyło się o 5.20 a oni krzykneli dodatkowo 800 złotych... wiec dogadajcie sie konkretnie...
pozdrawiam.
katrinkapraga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:02   #14
pati1920
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 309
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

My mieliśmy zespół do 4, ale ślub braliśmy o 14:00. I było tak w sam raz. Więc nie wiem czy u Ciebie nie będzie za krótko, skoro ślub będzie dużo później.
__________________
Jesteśmy razem od 27.11.2004
Zaręczyliśmy się 9.11.2008
Nasz ślub 26.06.2010
pati1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 11:57   #15
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

U nas też w umowie mamy do 4 i za każdą kolejną godzinkę dopłacamy 200, ale myślę, że nie będzie trzeba a zawsze można po prostu puścić muzykę z płytki i tak się zazwyczaj robi jak zespół skonczy granie

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez m4rtii Pokaż wiadomość
No tak jak juz pisalam chciala bym zeby slub byl najwczesniej o 18
wiec wesele sie zacznie ok 20 to do 4 mamy 8 godzin.

Ja rozumiem ze grajac tak dlugo beda czuli sie zmeczeni ale nie chciała bym sytuacji ze zabawa o 4 trwa w najlepsze a tu mi sie zespol pakuje

No nic sprobuje ponegocjowac zeby grali chociaz do 5
bo za kazda dodatkowa godzine jest doplata 400 zł

Aha i nie planuje poprawin wiec nie bedzie pretekstu zeby wesele szybko konczyc

Dla mnie osobiscie 4 by byla jak najbardziej okej bo nie wiem czy dam rade do rana....ale chodzi mi o gosci

Ostatnio moj brat cioteczny wspominal jaki to byl rozzalony bo z przyjecia weselnego musieli wyjsc o 2 a oni "jeszcze mieli ochote sie napic" dodam ze to nie bylo wesele tylko przyjecie w restauracji
Długo? moim zdaniem bardzo krutko będą grali, weź pod uwagę, że u innych mogą grać od 16 do 4 a wezmą tyle samo. Ja bym się targowała, bo przecież późno zaczynają grać, a dodajmy sobie jeszcze przerwy orkiestry, więc się raczej nie zmęczą.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 16:34   #16
m4rtii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 35
Dot.: Zespół weselny- do której godziny

No i skończyło sie na tym ze zrezygnowałam z tego zespołu a w jego miejsce znalazlam taki który gra do konca.

Probówałam sie jeszcze z nimi targować zeby chociaz do 5 przedłuzyli ale menadzerka zespołu tylko stwierdziła ze pozostali czlonkowie sie na pewno nie zgodza bo zawsze graja tylko do 4.

W tym momencie to nawet przez mysl mi przeszło ze jak by trzeba bylo wesele przedluzyc do 6-7 to przeciez nawet za doplata moga sie nie zgodzic...

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez redzi13 Pokaż wiadomość
pozatym musisz wziac pod uwage ze orkiestra to tez ludzie a to jest ich praca a od czwartej do czwartej jest dwanascie godz.Ty bys chciala tyle siedziec w pracy?myslisz ze oni maja tyle sily zeby grac trzynasta godzine i byc rzescy
Myśle ze ich praca jest jednak mocno specyficzna i nie mozna jej porownać do pracy biurowej.

I faktycznie oczekiwala bym zeby grali ok 10-11 godzin. W moim regionie wesela zaczynaja sie ok 17-20 a koncza jednak 5-7. Nie spotkalam sie nigdy z sytuacja ze koncza zabawe np o 2 bo minielo 8h pracy wiec oni ida do domu... Rozne zawody maja rozna specyfike pracy i nikt nikogo nie zmusza do wykonywania takiego a nie innego zawodu.
m4rtii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.