Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-14, 13:39   #1
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398

Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe


Witam wszystkie wizażanki na tym forum!
Chciałabym się dowiedzieć od osób, które znają się na temacie peelingów chemicznych, mianowicie wybieram się na zabieg peelingiem chemicznym w celu spłycenia blizn po trądzikowych, dlatego też chciałabym zapytać, który z rożnych rodzajów tych peelingów jest najlepszy do zwalczenia blizn po trądzikowych? Czytając rożne informacje na ten temat w Internecie, dowiedziałam się, że chyba najlepszym rozwiązaniem jest Peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA) lub Peeling kwasem pirogronowym. W związku z tym zastanawiam się, na który z nich się zdecydować, więc proszę o odpowiedz oraz o wasze doświadczenia związane z peelingami chemicznymi, czy one faktycznie dają efekt spłycenia się blizn po trądzikowych.
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 11:25   #2
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

moje doświadczenia z TCA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=601145
To była największa krzywda, jaką sobie w życiu zrobiłam. Dopiero 4 zabiegi Fraxelem re:store usunęły mi blizny po tym kwasie... A inna sprawa, że peelingi chemiczne generalnie nie pomagają na blizny zanikowe, jedynie może na przebarwienia.
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 13:09   #3
eell_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

Chodziłam kiedyś na peelingi chemiczne. Miałam robione kwasem migdałowym i pirogronowym. Blizny jakie były, takie dalej chyba pozostały, tylko zawartość portfela się zmniejszyła... Poza faktem, że skóra po peelingu była gładka, na blizy raczej to mocno nie podziałało, a przynajmniej w moim przypadku.
eell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 22:04   #4
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

dziewczyny, czyli na blizny tylko laser?
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 10:45   #5
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

Z tego co wiem to też mikroderbazja odpada i jak piszecie mi w odpowiedziach to nie mam co robić jednak peelingu chemicznego, bo i tak nie podziała na moje blizny, a można sobie przy okazji krzywdę zrobić. Tak samo zastanawiałam się nad laserem, jest chyba najdroższy ze wszystkich zabiegów, ale jak skuteczny, to warto spróbować w sumie. Dlatego, też przychylam się do pytania peach_passion, czy na blizny potrądzikowe najlepszy jest laser jednak?
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 18:23   #6
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez Dzejd Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to też mikroderbazja odpada i jak piszecie mi w odpowiedziach to nie mam co robić jednak peelingu chemicznego, bo i tak nie podziała na moje blizny, a można sobie przy okazji krzywdę zrobić. Tak samo zastanawiałam się nad laserem, jest chyba najdroższy ze wszystkich zabiegów, ale jak skuteczny, to warto spróbować w sumie. Dlatego, też przychylam się do pytania peach_passion, czy na blizny potrądzikowe najlepszy jest laser jednak?
Trudno powiedzieć, czy najlepszy, bo ja jestem po 4. zabiegu re:store i jakaś poprawa jest, ale naprawdę bez szału - natomiast ze wszystkich inwazyjnych metod jest na pewno najbezpieczniejszy.
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 13:07   #7
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

Tu masz porady kosmetyczki jak najskuteczniej usunąć blizny potrądzikowe.
Zdecydowanie poleca laser frakcyjny (tylko ta cena) .
Link:
http://www.papilot.pl/twarz-i-cialo/...-tradziku.html

Edytowane przez Pola1974
Czas edycji: 2012-12-25 o 13:08
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 20:59   #8
agnesgabi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 8
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez Dzejd Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki na tym forum!
Chciałabym się dowiedzieć od osób, które znają się na temacie peelingów chemicznych, mianowicie wybieram się na zabieg peelingiem chemicznym w celu spłycenia blizn po trądzikowych, dlatego też chciałabym zapytać, który z rożnych rodzajów tych peelingów jest najlepszy do zwalczenia blizn po trądzikowych? Czytając rożne informacje na ten temat w Internecie, dowiedziałam się, że chyba najlepszym rozwiązaniem jest Peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA) lub Peeling kwasem pirogronowym. W związku z tym zastanawiam się, na który z nich się zdecydować, więc proszę o odpowiedz oraz o wasze doświadczenia związane z peelingami chemicznymi, czy one faktycznie dają efekt spłycenia się blizn po trądzikowych.


Polecam klinike beautymed i dr mirackiego .Wykonywałam tam serięzabiegów z kwasami . Dobrano mi odpowiedni peeling i steżenie do mojej skóry .Jestem bardzo zadowolona
agnesgabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 11:20   #9
Mirabellqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 6
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

TCA jest fajny, ale wypłyca Ci blizny z zewnątrz - ponieważ zdziera Ci jakby naskórek - po zabiegu musisz bardzo uważać na jakiekolwiek infekcje, zdrapytanie i zdzieranie naskórka nie mówiąc już o opalaniu.

Lasery są dobre pod warunkiem, że osoba, która je wykonuje zna się na tym. Jeżeli ktoś oferuje Ci zabiegi co miesiąc trwając 15 minut - to jak nie masz co robić z pieniędzmi to możesz sobie pochodzić - i tyle. Prawda jest taka, że po agresywnym zabiegu laserem ablacyjnym CO2 efekt widać po około 6-ciu miesięcy, czasami nawet 8,9 miesięcy. Dzieje się tak ponieważ za nim nasz organizm usunie z warstw skóry zniszczony kolagen i wyprodukuje odpowiednią ilość nowego w celu jakby odbudowania blizn zanikowych i wypłycenia ich potrzebuje trochę czasu.

Musisz pamiętać, że po zabiegu nie możesz się opalać w celu uniknięcia przebarwień - więc jest to zabieg raczej na jesień. Poza tym zazwyczaj trzeba wykonać co te pół roku czy 9 miesięcy kilka zabiegów - czasem wystarczą 2, czasem 3 - wszystko zależy od tego jak głębokie są blizny.
Mirabellqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 08:26   #10
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

A ja na blizny polecam RF mikroigłową, to jest drogi zabieg, ale naprawdę warto, bo efekty są, choć trzeba na nie poczekać trochę
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 14:52   #11
magda09lena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

Ja też zaczynam robić coś z bliznami na razie umówiłam się na pirogrony, nie mam zbyt głębokich blizn może mi się uda pozbyć. O pirogronach słyszałam wiele dobrego, że seria tego kwasu daje efekty. Zobacze a może pozniej coś innego mi dobierze pani.
magda09lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 19:39   #12
ewka4556
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

Miałam kilka zabiegów mikrodermabrazji ale nie widzę efektów.Ostatnio sporo czytałam na temat zabiegu rf mikroigłowa. Szukałam również gabinetu w którym mogłabym ewentualnie wykonać ten zabieg. Może mogłybyście mi jakiś polecić najlepiej w woj podkarpackim?
ewka4556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 13:39   #13
me_gi321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

Polecam Instytut Consensus med. Mam problemy z cera i chciałam, aby ktoś dobrze dobrał dla mnie jakiś peeling. Bardzo bałam się iść do kosmetyczki, wolałam aby zrobił to lekarz. Mieszkam w Krakowie i dlatego też tam trafiłam bo na miejscu i jestem bardzo zadowolona. peelingi wykonuje doktor dermatolog więc dla mnie super tu możecie sprawdzić jakie mają peelingi: consensusmed.pl
me_gi321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 18:39   #14
Karola_Wypych
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 61
Dot.: Peelingi chemiczne na blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez Lucjana19 Pokaż wiadomość
moje doświadczenia z TCA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=601145
To była największa krzywda, jaką sobie w życiu zrobiłam. Dopiero 4 zabiegi Fraxelem re:store usunęły mi blizny po tym kwasie... A inna sprawa, że peelingi chemiczne generalnie nie pomagają na blizny zanikowe, jedynie może na przebarwienia.
Dokładnie. JEśli masz blizny zanikowe, nie inwestuj w kwasy, bo to wyrzucanie pieniedzy w błoto. Ile ja się nachodziłam na yellow peel, nie wiadomo po co. Dopiero Fraxel repair zrobił różnicę.
Karola_Wypych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-22 19:39:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.