Dziwna krosta pod okiem. Bardzo proszę o radę ... :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-25, 20:21   #1
roxana222
Zakorzenienie
 
Avatar roxana222
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 599
Cool

Dziwna krosta pod okiem. Bardzo proszę o radę ... :)


Witam

Dzisiaj rano jak wstałam to zauważyłam, że pod okiem na policzku wyszła mi taka krosta ( to wyglądało tak jakby mnie jakiś komar dziabnął albo coś w tym stylu). Zauwazyłam, że zebrała się tam ropa to postanowiłam to wycisnąć i teraz na tej krostce jest taka mała widoczna dziurka, a wogoło tego jest taka czerwona plama - prawie na pół polika . Co to wogóle może być? Jak mogę się tego pozbyć? Myślicie, że maść cynkowa albo ichtilowa albo spirytus salicylowy może pomóc? Bardzo by mi zalezało, żeby do poniedziałku mi chociaż ta czerwona plamka wokół tej krosty zeszła...

A tak poza tematem chciałam się jeszcze o coś zapytać. Nie wiem czy ja to tylko mam czy u większości osób tak jest, że krosty na polikach potrafią się goić miesiącami, a na nosie, czole jak coś wyskoczy to znika dość szybko?
roxana222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 20:48   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Dziwna krosta pod okiem. Bardzo proszę o radę ... :)

Cytat:
Napisane przez roxana222 Pokaż wiadomość
Witam

Dzisiaj rano jak wstałam to zauważyłam, że pod okiem na policzku wyszła mi taka krosta ( to wyglądało tak jakby mnie jakiś komar dziabnął albo coś w tym stylu). Zauwazyłam, że zebrała się tam ropa to postanowiłam to wycisnąć i teraz na tej krostce jest taka mała widoczna dziurka, a wogoło tego jest taka czerwona plama - prawie na pół polika . Co to wogóle może być? Jak mogę się tego pozbyć? Myślicie, że maść cynkowa albo ichtilowa albo spirytus salicylowy może pomóc? Bardzo by mi zalezało, żeby do poniedziałku mi chociaż ta czerwona plamka wokół tej krosty zeszła...

A tak poza tematem chciałam się jeszcze o coś zapytać. Nie wiem czy ja to tylko mam czy u większości osób tak jest, że krosty na polikach potrafią się goić miesiącami, a na nosie, czole jak coś wyskoczy to znika dość szybko?
Najlepiej byłoby żebyś poszła do dermatologa albo chociaż lekarza rodzinnego ale w łikend pewnie ciężko.
A co do gojenia krost też tak mam, najgorzej goją się te na brodzie, koszmar.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 21:07   #3
piotr75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dziwna krosta pod okiem. Bardzo proszę o radę ... :)

dermatolog dla pewności wskazany ale spróbój najpierw zasuszyś krosty np pudrodermem jest to biały płyn około10-15 zł stosowany jest na ospę lub ukąszenia zostawia biały ślad ale działa najlepiej na noc delikatnie posmarować ale jeżeli to jest koło oka to troszeczkę ostrożnie ewentualnie toniki do cery lub zapytaj o maść w aptece ja miałam problem z krostami na plecach myślałam że nigdy się nie zagoją ale złożyło się tak że tesciowa zachorowała na półpaśca i smarował się pudrodermem sama wzięłam ten płyn i zaczęły znikać ! plecki są git i nie ma śladu może i tobie pomoże
piotr75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 07:50   #4
roxana222
Zakorzenienie
 
Avatar roxana222
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 599
Dot.: Dziwna krosta pod okiem. Bardzo proszę o radę ... :)

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Najlepiej byłoby żebyś poszła do dermatologa albo chociaż lekarza rodzinnego ale w łikend pewnie ciężko.
A co do gojenia krost też tak mam, najgorzej goją się te na brodzie, koszmar.
Tak na brodzie jak wyjdą to też się goją strasznie długo

Cytat:
Napisane przez piotr75 Pokaż wiadomość
dermatolog dla pewności wskazany ale spróbój najpierw zasuszyś krosty np pudrodermem jest to biały płyn około10-15 zł stosowany jest na ospę lub ukąszenia zostawia biały ślad ale działa najlepiej na noc delikatnie posmarować ale jeżeli to jest koło oka to troszeczkę ostrożnie ewentualnie toniki do cery lub zapytaj o maść w aptece ja miałam problem z krostami na plecach myślałam że nigdy się nie zagoją ale złożyło się tak że tesciowa zachorowała na półpaśca i smarował się pudrodermem sama wzięłam ten płyn i zaczęły znikać ! plecki są git i nie ma śladu może i tobie pomoże
A ten środek można kupić w aptece, tak? A on strasznie wysusza ?
roxana222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 15:14   #5
roxana222
Zakorzenienie
 
Avatar roxana222
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 599
Dot.: Dziwna krosta pod okiem. Bardzo proszę o radę ... :)

BŁAGAM WAS

Pomóżcie mi. Co mam z tym zrobić? Pod okiem mam strasznie czerwony placek no i tą dość sporo krostkę (jakby z dziurką w środku). To wygląda jakbym jakieś lajpo miła.

Niech mi ktoś doradzi. Czym posmarować itp.

Pójście do dermatologa nie wchodzi w grę, bo po pierwsze trzeba czekać sporo czasu aby się zapisać, a po drugie nie stać mnie finansowo.
Także dermatologom mówie NIE

Pomoże ktoś ?
roxana222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 17:59   #6
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Dziwna krosta pod okiem. Bardzo proszę o radę ... :)

Może to czyrak skoro ma dziurke w środku.. ale one tak nagle chyba nie robią się z dnia na dzień hm nie wiem. Może wrzuć zdjęcie jak możesz może wtedy lepiej będzie komuś doradzić ci coś.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 20:43   #7
piotr75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dziwna krosta pod okiem. Bardzo proszę o radę ... :)

Cytat:
Napisane przez roxana222 Pokaż wiadomość
Tak na brodzie jak wyjdą to też się goją strasznie długo



A ten środek można kupić w aptece, tak? A on strasznie wysusza ?
tak w aptece bez recepty - ale w razie czego spróbuj zapisać się do paru dermatologów na raz i zobacz który przyjmie wcześniej nie ryzykuj zdrowia bo to nie koniecznie musi działać chociaz ja jestem osobą gdzie najpierw wszystko wypróbuje a na końcu do lekarza pozdrawiam
piotr75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-27, 00:04   #8
domniemana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Dziwna krosta pod okiem. Bardzo proszę o radę ... :)

Faktycznie, na policzkach wszystko znika kilka razy dłużej....
__________________
Portal poświęcony problemom i pielęgnacji skóry:
http://www.skin-pro.pl
domniemana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.