Rozsądek i pomoc w odchudzaniu, Pomożecie?Kto się dołączy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-16, 16:04   #1
ripos
Raczkowanie
 
Avatar ripos
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 82
Lightbulb

Rozsądek i pomoc w odchudzaniu, Pomożecie?Kto się dołączy?


Witajcie Kochani...
Tak stwierdziłam że pora i na mnie...wiele razy probowalam się odchudzac jednak moim głównym problemem jest chyba to że lubię jeść i sama się nakręcam(nawet jak brzuszek jest cicho) że zjadłabym to i to...przyłapalam się nawet na tym, że nawet jak jem zastanawiam się co zrobię sobie na drugi dzień np. na śniadanie...Nakręcam się bardziej psychicznie, a później nie dziwi fakt, że i żołądek oczami wyobraźni dostrzega pyszne kuszące jedzonko...Jednak chcę z tym skończyć!!!Przyznaję, że nie mam wielkiej wiedzy dotyczącej odchudzania i ćwiczeń ku temu służących. Mało wiem o dietach, ale przeczytałam na formum, że istotne jest samo przygotowanie się do diety - więc daje sobie weekend na psychiczne przygotowanie się i od poniedziałku zaczynam...
Najgorzej będzie przekonać moją Kochaną Mamunię, że dziś gotować sobie będę sama i produkty do jedzenia, równiez sama zadbam o potrzebne zakupy i niech broń Boże się nie obraża, że jedzonko zostaje i się marnuje i że po co ona to robi jak nie jem...(takie rzeczy słyszałam nie raz przy moich podchodach do ochudzania) a potem słyszałam niewinnie uwagi na temat mojej figury od mej wspaniałej rodzicielki i braciszków:/.
W związku z powyższym prosiłabym serdecznie kogoś aby mnie wspierał i byśmy razem wzajemnie się motywawowali.
Zbierali wiedzę i dzielili się nią. Dodawali wiary ale równiez surowej krytyki.
Kogoś kto chce zacząć rozsądnie się odchudzać czyli nie przeżucać się tylko na jabłka i wodę ale powolutku zmniejszać swoją dietę, modyfikować ją o rózne produkty.
Mój cel to najlepiej 10 kilo- jednak nie obrażę się jeśli będzie więcej. Mam 168cm ale waże aż 66;(. Najwięcej tłuszczyku zmagazynowało się na pośladkach i udach...moja zmora.
Czas bliżej nie określony...najlepiej do następnego roku bo mam wesele- swojei chcę wszystkich oszołomić nie tylko suknią:P ale chcialabym aby juz jakies efekty były widoczne w Sierpniu tego roku wtedy najprawdopodobniej spotkam się na imprezie z chudą "pierwszą dziewczyną" mojego partnera...więc wiecie bodziec mobilizacji jest dość silny....Jednak prosze o wsparcie i bycie ze mną.
Zdesperowana ale niestety dość leniwa;(
Pozdrawiam
__________________
Życie jest piękne doputy
dopóki istnieje uśmiech na twarzy dziecka
ripos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 17:18   #2
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Rozsądek i pomoc w odchudzaniu, Pomożecie?Kto się dołączy?

cześć tylko nie zrażaj się, że nikt nie odpisywał ..jest sporo wątków o podobnej tematyce i naprawdę myślę że warto rozejrzeć się po forum i znaleźć jakąś ciekawą "grupę wsparcia"
chyba głównie po to jest to forum - dawać motywację i wspierać

ja znalazłam się tu parę dni temu więc nie jestem żadnym ekspertem ale zaczynam brać się za siebie ..

jedyna dieta, którą wiem, że jestem w stanie wypróbować to dieta south beach (plaż południowych)..
można w niej jeśc ile się chce tylko wyklucza się pewne produkty które (w skrócie) powodują gwałtowny skok cukru i szybko znów jest się głodnym..
przez 2 tygodnie trzeba zrezygnować np. z ziemniaków, makaronów, ryżu, owoców (choć z tego ja nie umiem teraz), słodyczy - za to je się dużo ryb, warzyw zielonych, pomidorów, niskotłuszczowych twarożków, jajek (czyli dużo białek i zdrowe węglowodany), smaży tylko na zdrowej oliwce
dietę tą stworzył kardiolog i jest to tak naprawdę po prostu zdrowa dieta (chudnie się niejako przy okazji), więc dobry argument dla mamy
no ale szczegóły to już we właściwym wątku na forum

do tego zaczynam ćwiczyć callanetics..który podobno wysmukla ciało.. chcę się też zabrać za brzuszek ale jeszcze do końca nie wiem jak

na chudnięcie polecane są też aeroby (czyli np. jazda na roweże czy pływanie).. ale to na razie nie moja "działka"

w każdym razie zachęcam Cię do przejrzenia forum i znalezienia sobie jakiejś grupy ćwiczeń jak i dobrej, zdrowej diety..

w sumie nie potrzeba nawet takiej diety - niektóre osoby podchodza do sprawy po prostu rozsądnie i np. ograniczają słodycze do minimum, piją dużo wody, jedzą normalnie ale bardziej zdrowo (czyli np. chleb tylko razowy)..ważne są też regularne posiłki..no wiele róznych rad tu znajdziesz

pozdrawiam i gratuluję tego pieknego dnia, który Cie czeka
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 17:23   #3
Pusiak89
Zadomowienie
 
Avatar Pusiak89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Malediwy :P
Wiadomości: 1 940
Dot.: Rozsądek i pomoc w odchudzaniu, Pomożecie?Kto się dołączy?

Dziewczyny... wątek "walka z sadełkiem i dużym brzuszkiem" - serdecznie zapraszam . Napewno znajdziesz tam pomoc, wsparcie i miłą atmosfere . Zadomówcie sie u nas . Pozdrawiam
Pusiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 08:23   #4
ripos
Raczkowanie
 
Avatar ripos
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 82
Dot.: Rozsądek i pomoc w odchudzaniu, Pomożecie?Kto się dołączy?

Dzieki Pusiak89 za zaproszenie - zaraz do Was przybędępozdrawiam
__________________
Życie jest piękne doputy
dopóki istnieje uśmiech na twarzy dziecka
ripos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.