Wszystko co chciałybyście wiedzieć o karmieniu piersią - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 23:01   #91
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: karmić czy nie

Cytat:
Napisane przez ruto25 Pokaż wiadomość
A ja urodziłam teraz w grudniu i oczywiście karmię piersią nie obyło się bez bolesnych komplikacji, ale tyle sie mówi o tym że jest to najlepszy pokarm dla dziecka no i tak sie zastanawiam-jest zima, nie ma dostępu do świeżych(swoich)warzyw owoców itp. te które kupuję w sklepach są pryskane, pędzone i bóg wie co jeszcze było z nimi robione(gmo itp.)mięsko każą jeść białe, no a te kury to przecież na antybiotykach, sterydach....no i tą całą gamę ciężkich trujących substancji funduję swojemu dziecku....to może jednak sztuczne....sama nie wiem.
To jedz przetwory owocowe i warzywne oraz mięso "od chłopa ze wsi".
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 13:28   #92
ruto25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wszystko co chciałybyście wiedzieć o karmieniu piersią

Moj lekarz mówił mi, że pestycydy, fosforany i niektóre konserwanty przenikają i to wcale w niemałych ilościach, ale nie znalazłam żadnych informacji na ten temat w internecie,myślałam że może tutaj ktoś coś o tym słyszał, ale chyba sie pomyliłam
ruto25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 19:39   #93
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko co chciałybyście wiedzieć o karmieniu piersią

Cytat:
Napisane przez ruto25 Pokaż wiadomość
Moj lekarz mówił mi, że pestycydy, fosforany i niektóre konserwanty przenikają i to wcale w niemałych ilościach, ale nie znalazłam żadnych informacji na ten temat w internecie,myślałam że może tutaj ktoś coś o tym słyszał, ale chyba sie pomyliłam
A jak chcesz to sprawdzać?
Przecież producent marchewki sprzedawanej na kg raczej nie podaje czym po niej sypał, pozostaje jedynie wierzyć, że czymś jadalnym.

Możesz albo kupować normalne jedzenie, albo hodować żywność sama, albo odżywiać się energią kosmiczną jak Jacek Stachursky
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 20:30   #94
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: karmić czy nie

Cytat:
Napisane przez ruto25 Pokaż wiadomość
A ja urodziłam teraz w grudniu i oczywiście karmię piersią nie obyło się bez bolesnych komplikacji, ale tyle sie mówi o tym że jest to najlepszy pokarm dla dziecka no i tak sie zastanawiam-jest zima, nie ma dostępu do świeżych(swoich)warzyw owoców itp. te które kupuję w sklepach są pryskane, pędzone i bóg wie co jeszcze było z nimi robione(gmo itp.)mięsko każą jeść białe, no a te kury to przecież na antybiotykach, sterydach....no i tą całą gamę ciężkich trujących substancji funduję swojemu dziecku....to może jednak sztuczne....sama nie wiem.
jeśli masz pokarmto warto nim karmić bo żadne najlepsze sztuczne mleko nie zastąpi bliskiego kontaktu z ciałem matki co zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i budowanie relacji emocjonalnych.Nie wspomnę o pobudzaniu układu immunologicznego co w przyszłości ochroni ewentualnie zmniejszy wystąpienie wielu chorób przewlekłychJak zwykle kij ma dwa końce,ale w tym przypadku dużo więcej jest zalet jak wad.Idąc twoim tokiem rozumowania to czas karmienia kiedyś się skończy i będziesz musiała z czegoś tę zupkę ugotować
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-31 21:30:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.