Panny Młode 2019 cz. 5 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-11-03, 19:39   #2191
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Blondynka28 a skąd jesteś ? Bo my mieszkamy w Warszawie , ale ślub w Lublinie , bo ja jestem z Lublina 😂😂😂😂

Ja pierwsza przymiarka w lutym , sukienka jak dla mnie , tylko tez zmienimy kolor bo ja chce typowa biel
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 19:39   #2192
blondynka28
Rozeznanie
 
Avatar blondynka28
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 665
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Aż dziwne,że jeszcze nie ma pm 2021 :p

Blondynka ooo też mam zamiar tam iść
Powiem tak. Bylismy dzis z dziewczynami w kilkunastu salonach. Na początku Estelle, gdzie byłyśmy zapisane. Zmierzyłysmy 2-3 suknie. Ja i moja swiadkowa (tez PM). Bylysmy tam 10.00-10.20 po czym panie tak jakby nas wyprosily z tekstem"przepraszam, ale jest juz kolejna klientka i czas sie skończył" yyy.. Bylismy tez obejrzec w salonach Luisa, Paris, Pasion, Jaquline, i Margaret. Pani z Passion bardzo niemiła, lepiej juz w Paris. W Margaret Pani tez byla miła i pomocna, ale nie bylysmy tam zapisane. Ceny sukni tam od 3000 w góre. Zaś na 1 maja bylismy w Gabriel i Pani tez super, widac ze ma pomysł, przymierzyłam tam 3 suknie. Jakbym nie znalazła sukni mialam plan szyc właśnie tam za 2600 ze wszystkimi dodatkami, welonem, halka itd. W salonie Demi jednak bylo najlepiej. Pani poświęciła nam ponad godz czasu (bylysmy zapisane), bardzo cierpliwa. Mierzylysmy ja 5 sukni, kolezanka tez kilkanascie. Fajne bylo to ze przymierzalnia jest w całkiem oddzielnym pokoiku, z tyłu salonu. Po zamknięciu drzwi spokojnie moglysmy przymierzac dodatkowy plus za to ze moglysmy skorzystac z toalety
__________________
08.06.2019
blondynka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 19:41   #2193
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Dziewczyny z Warszawy a gdzie nauki przedmałżeńskie ? Ny byśmy chcieli w jeden czy w dwa weekendy . Ale są tez jakieś 4 spotkania ? Gdzie ?
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 19:41   #2194
blondynka28
Rozeznanie
 
Avatar blondynka28
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 665
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Blondynka28 a skąd jesteś ? Bo my mieszkamy w Warszawie , ale ślub w Lublinie , bo ja jestem z Lublina 😂😂😂😂

Ja pierwsza przymiarka w lutym , sukienka jak dla mnie , tylko tez zmienimy kolor bo ja chce typowa biel
Z Kraśnika i tutaj jest ślub/wesele. Tż z okolic Lubartowa, ale na stale zamieszkamy raczej w moich stronach.
__________________
08.06.2019
blondynka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 19:46   #2195
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

My przeszłyśmy całe narutowicza , ale była masakra tam . Nic mi się nie podobało . Potem byłyśmy na dole za kościołem Piotra i Pawła aż wyladowalysmy na swietoduskiej w salonie Oliwia . Super konsultantka . Chociaż pierwsza sukienka i się zakochałam , ale trochę pomierzylam żeby się przekonać
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 19:53   #2196
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez blondynka28 Pokaż wiadomość
Powiem tak. Bylismy dzis z dziewczynami w kilkunastu salonach. Na początku Estelle, gdzie byłyśmy zapisane. Zmierzyłysmy 2-3 suknie. Ja i moja swiadkowa (tez PM). Bylysmy tam 10.00-10.20 po czym panie tak jakby nas wyprosily z tekstem"przepraszam, ale jest juz kolejna klientka i czas sie skończył" yyy.. Bylismy tez obejrzec w salonach Luisa, Paris, Pasion, Jaquline, i Margaret. Pani z Passion bardzo niemiła, lepiej juz w Paris. W Margaret Pani tez byla miła i pomocna, ale nie bylysmy tam zapisane. Ceny sukni tam od 3000 w góre. Zaś na 1 maja bylismy w Gabriel i Pani tez super, widac ze ma pomysł, przymierzyłam tam 3 suknie. Jakbym nie znalazła sukni mialam plan szyc właśnie tam za 2600 ze wszystkimi dodatkami, welonem, halka itd. W salonie Demi jednak bylo najlepiej. Pani poświęciła nam ponad godz czasu (bylysmy zapisane), bardzo cierpliwa. Mierzylysmy ja 5 sukni, kolezanka tez kilkanascie. Fajne bylo to ze przymierzalnia jest w całkiem oddzielnym pokoiku, z tyłu salonu. Po zamknięciu drzwi spokojnie moglysmy przymierzac dodatkowy plus za to ze moglysmy skorzystac z toalety
Super, że udało Ci się kupić Widziałam na fb i bardzo ładna
Ale w szoku jestem jak w innych salonach zachowują się te panie Ja byłam w paru i w każdym byłam bardzo mile przyjęta.
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 19:54   #2197
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
A my dzisiaj podpisaliśmy umowę z zespołem ale będzie impreza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Gratulacje!

Platekrozy i Blondynka, Wam też baaardzo gratuluję wyboru sukni!

Też dziś byłam w salonie - podejście drugie - i już prawie-prawie mam po pierwszej przymiarce miałam 4 faworytki, teraz zmierzyłam nową kolekcję i z 4 zawęziłyśmy wybór do 2... i nie wiem, co dalej umówiłam się na ostateczną decyzję i zdjęcie miary we wtorek. Na razie nie mam pojęcia, którą wezmę, w obu czuję się super (no, w jednej minimalnie lepiej, ale nie wiem, co powie tż na nią...). Najwyżej rzucę monetą, bo obie piękne

Mikoma, wrócę do domu i lecę do klubu

Agus, już jedzie? Ale zleciało ale dobrze, że kupiłaś kieckę, i do tego w super cenie! Ale nie opowiadaj, że masz jakieś kg do zrzucenia, bo będzie pałowanko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-03, 20:01   #2198
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Oooooo to widzę ze poważne zastanowienie się . Posłuchaj serca . Ja bez tz wybierałam , ale znam jego gust i wiem ze mu się będzie podobać . Chce mu zrobić całkowita niespodziankę . Hihihi . Liczę ze się uda .





Co do zespołu gratuluje , bo to trudna decyzja . Ciężko z tym .
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 20:04   #2199
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Gratuluję sukni, zespołów, dat i wszystkiego innego Dzisiaj mam zwariowany dzień i zabrakło czasu, żeby wszystko dokładnie przeczytać i odpowiedzieć.

Pojechaliśmy jeszcze raz do Ikei i kupiliśmy inne łóżko. Tż składa, składa, składa i już kończy, a tu sru - brakuje jednej części Pojechał z moim bratem z powrotem, ale coś długo ich nie ma. Mam nadzieję że załatwili.


Poza tym mam słaby nastrój, bo @ idzie, a za tydzień idę mierzyć suknie i myślę tylko o tym, jak fatalnie będę we wszystkich wyglądać ze względu na moją obecną figurę Zazdroszczę Wam, że udało wam się już wybrać i tak pięknie wszystkie wyglądacie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 20:06   #2200
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Nie stresuj się . Ja tez tak miałam ze w każdej będę wyglądać beznadziejnie . Nie dołuj się takimi rzeczami . Będziesz na pewno ślicznie wyglądać jak zaczniesz mierzyć . Każda z nas pięknie wyglada w sukni 😍😍
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 21:28   #2201
balewska
Wtajemniczenie
 
Avatar balewska
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 262
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Wszystkie będziemy wyglądać pięknie. Ja się przejmowałam, że innym się nie spodobam bo moja suknia taka zwykła, prosta nawet bym powiedziała. Ale koleżanka mi powiedziała: to Ty masz się dobrze czuć w niej bo wszystkim i tak nie dogodzi :yes:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
balewska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-03, 22:14   #2202
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Dokładnie! Wszystkie będziemy super wyglądać, mimo, że każda z nas jest inna. Najzabawniejsze jest to, że każda ma inną figurę i wzrost, a mimo to, żadna nie jest 100% zadowolona. Eh te "baby"

W piątek przyszły mi kocie klapki, które kiedyś zamawiałam z alie, są piękne
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-03, 22:20   #2203
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Likable no też bym nie chciała czekać aż do 2020 ale ogólnie ładnie wygląda ten rok
W sensie napis 2020
Meggie ja tak samo właśnie wczoraj mówiłam TZ że jakbym teraz zaszła to przed ślubem albo na ślub urodze :O
Tak co do sukni nie ma co się martwić ,mamy się dobrze czuć i podobać się sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 05:21   #2204
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Gratuluję sukien!

My wczoraj byliśmy na zakupach z TŻ i strasznie się wkurzam też na swoją wagę, chociaż zupełnie w drugą stronę. Wyglądam jak wieszak, liczę kalorie żeby przytyć i nic.
Przed ciążą 54 kg i było ok. Teraz 10 miesięcy po porodzie ważę 48 i mi ciągle spada...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 08:33   #2205
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Gratuluję sukien!

My wczoraj byliśmy na zakupach z TŻ i strasznie się wkurzam też na swoją wagę, chociaż zupełnie w drugą stronę. Wyglądam jak wieszak, liczę kalorie żeby przytyć i nic.
Przed ciążą 54 kg i było ok. Teraz 10 miesięcy po porodzie ważę 48 i mi ciągle spada...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możemy sobie przybić pionę
Jestem w identycznej sytuacji. Pamiętam jak jeszcze w liceum (pod koniec w zasadzie), ważyłam też 54kg i wyglądałam dobrze jak na mnie, bo również mam niedobór kg. Z czasem waga spadała, a w ciąży zaczynałam z wagą 47kg i wszystko wróciło do normy. Jem co chcę i kiedy chcę, a waga ani drgnie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 08:49   #2206
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Dziewczyny zamieńcie się bo mi ostatnio to ciągle rośnie

Dzień dobry

Sniło mi się że w ciąży byłam i tak mi było przykro ze się z porodem do ślubu nie wyrobię
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 09:09   #2207
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Likable Pokaż wiadomość
Dziewczyny zamieńcie się bo mi ostatnio to ciągle rośnie



Dzień dobry



Sniło mi się że w ciąży byłam i tak mi było przykro ze się z porodem do ślubu nie wyrobię


Mi też rośnie

Ale ustaliliśmy z tż, że po przeprowadzce dieta bez żadnych wyjątków. Teraz nie bardzo ma to sens, skoro karmi nas babcia, która nie rozumie, że panierka i naleśniki wcale nie są „dietetyczne”.

Dzień dobry
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 09:45   #2208
balewska
Wtajemniczenie
 
Avatar balewska
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 262
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Ja z rok temu skoczylam z 55 na 56, 57 i tak zostałam. Nie jest źle, w sumie nie chce ani tyc ani schudnąć, jedynie na twarzy moglabym być bardziej puckiem bo taka sucha jestem koscista mam wrazenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
balewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 10:06   #2209
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Hejka
Blondynka dzięki za mini streszczenie to w Estelle byłaś umówiona i zaraz pani powiedziała,że ma następną klientkę ?

Maria widziałam dziewczyny z naprawdę sporymi rozmiarami,a miały tak kiecki dobrane,że w życiu bym nie powiedziała,że mają taki rozmiar
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-04, 10:34   #2210
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Dziewczyny nie uwierzycie...napisałam do fryzjerki żeby się zapisać na termin...a ta do mnie, że przeprasza ale jest w ciąży i muszę szukać następną. A tak się napaliłam na nią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 11:20   #2211
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

hej !
Czy uwazacie ze w poltora miesiaca mozna zrobic kurs przedmalzenski i zalatwin inne formalnosci zwiazane ze slubem? W skrocie juz wyjasniam,
planuje slub w sierpniu 2019 (raczej w drugiej polowie) ale na miejsciu bede dopiero od 1 lipca - oczywiscie juz wczesniej bede miec 'zaklepana' date slubu w kosciele, restauracje, fotografa i inne organizacyjne sprawy, ale jesli chodzi o sprawe 'koscielne' moge dopiero je zaczac rwalizowac w lipcu - i tu moje pytanie czy jezeli bede miec oczywiscie umowione wczesniej kursy przedmazenskie (2 weekendy w lipcu) to da sie tez to wszystko w te poltora miesiaca zrobic? tzn kurs, poradnie, zapowiedzi, i inne formalnosci o ktorych byc moze nie wiem? Prosze o odpowiedz kogos doswiadczonego juz w tej kwestii - bo nie wiem czy jak zwykle sobie czegos nie ubzduralam co wydaje mi sie banalne, a wcale moze takie nie byc..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 12:01   #2212
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
hej !
Czy uwazacie ze w poltora miesiaca mozna zrobic kurs przedmalzenski i zalatwin inne formalnosci zwiazane ze slubem? W skrocie juz wyjasniam,
planuje slub w sierpniu 2019 (raczej w drugiej polowie) ale na miejsciu bede dopiero od 1 lipca - oczywiscie juz wczesniej bede miec 'zaklepana' date slubu w kosciele, restauracje, fotografa i inne organizacyjne sprawy, ale jesli chodzi o sprawe 'koscielne' moge dopiero je zaczac rwalizowac w lipcu - i tu moje pytanie czy jezeli bede miec oczywiscie umowione wczesniej kursy przedmazenskie (2 weekendy w lipcu) to da sie tez to wszystko w te poltora miesiaca zrobic? tzn kurs, poradnie, zapowiedzi, i inne formalnosci o ktorych byc moze nie wiem? Prosze o odpowiedz kogos doswiadczonego juz w tej kwestii - bo nie wiem czy jak zwykle sobie czegos nie ubzduralam co wydaje mi sie banalne, a wcale moze takie nie byc..
Teoretycznie jak najbardziej się da. Tylko musisz już teraz się dowiedzieć czy w tym okresie macie np. kursy przedmałżeńskie. Tam gdzie ja robiłam niestety w okresie czerwiec-sierpień tych kursów nie było, bo wtedy co weekend jest ślub Tak samo poradnie, normalnie jest parę spotkań, więc praktycznie raczej nie do zrobienia - ale można się dowiedzieć która poradnia przymyka na to oko i godzi się na jedno spotkanie. Więc uważam że się da, tylko warto już zainteresować się tematem, żeby nie zostać na lodzie.
Ale mam jeszcze inny pomysł. W razie czego można zrobić nauki i inne formalności za granicą. Nie myślałaś o tym?
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 12:13   #2213
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Teoretycznie jak najbardziej się da. Tylko musisz już teraz się dowiedzieć czy w tym okresie macie np. kursy przedmałżeńskie. Tam gdzie ja robiłam niestety w okresie czerwiec-sierpień tych kursów nie było, bo wtedy co weekend jest ślub Tak samo poradnie, normalnie jest parę spotkań, więc praktycznie raczej nie do zrobienia - ale można się dowiedzieć która poradnia przymyka na to oko i godzi się na jedno spotkanie. Więc uważam że się da, tylko warto już zainteresować się tematem, żeby nie zostać na lodzie.
Ale mam jeszcze inny pomysł. W razie czego można zrobić nauki i inne formalności za granicą. Nie myślałaś o tym?
Dziekuje za odpowiedz
Cale przygotowania zaczelabym w styczniu, ale niestety wlasnie te kursy + poradnie moge dopiero w lipcu i boje sie tak jak piszesz, ze akurat w tych terminach nic nie bedzie - albo sie na nie nie dostane a niestety teraz nie chca zapisywac na za pol roku, kaza czekac i sledzic terminy..

Co do kursu robione za granica - wlasnie wolalabym tego uniknac, pary ktore znam tutaj na miejsciu i robily te kursy kosztowalo to tyle nerwow i formalnosci ze glowa mala, ginely te papiery gdzies po drodze itd itp, co innego gdybym mogla tutaj chodzic i ksiadz by mi po prostu podpisal ze zrobilam kursy, a to jest wysylane do Londynu, z Londynu dopiero do kosciola w PL, juz chyba wolalabym zrobic slub w pazdzierniku i na spokojnie zrobic to w Pl

Choc nie ukrywam sierpien bardziej mnie interesuje, musze poszukac wlasnie wiecej kursow i sie zorientowac, moze juz gdzies jest mozliwosc zapisu
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 12:28   #2214
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz
Cale przygotowania zaczelabym w styczniu, ale niestety wlasnie te kursy + poradnie moge dopiero w lipcu i boje sie tak jak piszesz, ze akurat w tych terminach nic nie bedzie - albo sie na nie nie dostane a niestety teraz nie chca zapisywac na za pol roku, kaza czekac i sledzic terminy..

Co do kursu robione za granica - wlasnie wolalabym tego uniknac, pary ktore znam tutaj na miejsciu i robily te kursy kosztowalo to tyle nerwow i formalnosci ze glowa mala, ginely te papiery gdzies po drodze itd itp, co innego gdybym mogla tutaj chodzic i ksiadz by mi po prostu podpisal ze zrobilam kursy, a to jest wysylane do Londynu, z Londynu dopiero do kosciola w PL, juz chyba wolalabym zrobic slub w pazdzierniku i na spokojnie zrobic to w Pl

Choc nie ukrywam sierpien bardziej mnie interesuje, musze poszukac wlasnie wiecej kursow i sie zorientowac, moze juz gdzies jest mozliwosc zapisu
To jeżeli koniecznie chcecie w Polsce to warto zadzwonić do kancelarii i powiedzieć, że jest się w takiej i takiej sytuacji i czy robią kursy co roku w lipcu. Jeżeli robią to zapytać o termin kiedy można się już zapisywać i pilnować tego terminu, żeby jak najszybciej się zapisać. Ale ja jak się zapisywałam to byłam na początku na liście rezerwowej, a potem i tak znalazło się dla mnie miejsce No i też ważne dowiedzieć się o tej poradni, która nie robi problemów i nie jest nadgorliwa, żeby kazać przez miesiąc mierzyć temperatury - bo wtedy się nie wyrobicie.
A jeszcze jedno wyjście, to nie udałoby się Wam wyrwać do Polski na 1 weekend? I to odbębnić jakby nie było terminów w lipcu?
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 12:30   #2215
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Myślę, że to zależy od parafii, u mnie na przykład trzeba być że wszystkimi papierami i po zapowiedzi najpóźniej 3 miesiące przed ślubem, więc tu mógłby się pojawić problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 12:36   #2216
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
To jeżeli koniecznie chcecie w Polsce to warto zadzwonić do kancelarii i powiedzieć, że jest się w takiej i takiej sytuacji i czy robią kursy co roku w lipcu. Jeżeli robią to zapytać o termin kiedy można się już zapisywać i pilnować tego terminu, żeby jak najszybciej się zapisać. Ale ja jak się zapisywałam to byłam na początku na liście rezerwowej, a potem i tak znalazło się dla mnie miejsce No i też ważne dowiedzieć się o tej poradni, która nie robi problemów i nie jest nadgorliwa, żeby kazać przez miesiąc mierzyć temperatury - bo wtedy się nie wyrobicie.
A jeszcze jedno wyjście, to nie udałoby się Wam wyrwać do Polski na 1 weekend? I to odbębnić jakby nie było terminów w lipcu?
Na jeden by sie udalo - tak mysle, ale wszystkie kursy ktore znalazlam do tej pory nawet gdy robia weekendowe spotkania to sa to dwa weekendy niestety - a tu juz robi sie problem, ogolnie na razie sie zastanawiam nad tym wszystkim - jakby w lipcu byly terminy to mysle, ze bez problemu by sie udalo - ale wlasnie.. jak nie bedzie to lipa, a tu wszystko bedzie przygotowane

Pisalam do kilku - 'nie ma zapisow na 2019, prosze sledzic na stronie , zapisy tylko poprzez e mail gdy na stronie pokaze sie informacja'

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez meggie94 Pokaż wiadomość
Myślę, że to zależy od parafii, u mnie na przykład trzeba być że wszystkimi papierami i po zapowiedzi najpóźniej 3 miesiące przed ślubem, więc tu mógłby się pojawić problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja rozmawialam z Ksiedzem - powiedzial, ze nie ma problemu i jest to jak najbardziej mozliwe tylko zebym umowila wczesniej kurs

Jak bede na Swieta w domu wybiore sie do Ksiedza porozmawiac dokladniej, moze rzeczywiscie powinnam to przelozyc na pozniejszy termin
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 12:50   #2217
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Na jeden by sie udalo - tak mysle, ale wszystkie kursy ktore znalazlam do tej pory nawet gdy robia weekendowe spotkania to sa to dwa weekendy niestety - a tu juz robi sie problem, ogolnie na razie sie zastanawiam nad tym wszystkim - jakby w lipcu byly terminy to mysle, ze bez problemu by sie udalo - ale wlasnie.. jak nie bedzie to lipa, a tu wszystko bedzie przygotowane

Pisalam do kilku - 'nie ma zapisow na 2019, prosze sledzic na stronie , zapisy tylko poprzez e mail gdy na stronie pokaze sie informacja'

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------



Ja rozmawialam z Ksiedzem - powiedzial, ze nie ma problemu i jest to jak najbardziej mozliwe tylko zebym umowila wczesniej kurs

Jak bede na Swieta w domu wybiore sie do Ksiedza porozmawiac dokladniej, moze rzeczywiscie powinnam to przelozyc na pozniejszy termin
Akurat z tym terminem to da się dogadać z księdzem.
Ale kursy weekendowe to tylko jeden weekend, a nie dwa. Bo mi chodzi o te płatne, ale na te niepłatne to nie macie czasu. Ja miałam tylko jeden weekend, aż na mailu sprawdziłam. Masz nawet nauki przedmałżeńskie z noclegiem i wyżywieniem. Np. u mnie w okolicy jest coś takiego http://www.rozanystok.pl/?q=weekendo...a-narzeczonych Tylko tu widzę pt-sob. Ale jak masz możliwość wyrwania się na jeden weekend to działaj, przynajmniej nie będziesz się potem stresować.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

I aż sprawdziłam, u mnie w mieście nigdzie nie ma kursów weekendowych w tym czasie lipiec-sierpień, bo tak jak pisałam to najbardziej oblegany termin ślubów. Podejrzewam, że gdzie indziej może być podobnie... Więc tym też bym się martwiła.
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 12:57   #2218
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Akurat z tym terminem to da się dogadać z księdzem.
Ale kursy weekendowe to tylko jeden weekend, a nie dwa. Bo mi chodzi o te płatne, ale na te niepłatne to nie macie czasu. Ja miałam tylko jeden weekend, aż na mailu sprawdziłam. Masz nawet nauki przedmałżeńskie z noclegiem i wyżywieniem. Np. u mnie w okolicy jest coś takiego http://www.rozanystok.pl/?q=weekendo...a-narzeczonych Tylko tu widzę pt-sob. Ale jak masz możliwość wyrwania się na jeden weekend to działaj, przynajmniej nie będziesz się potem stresować.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

I aż sprawdziłam, u mnie w mieście nigdzie nie ma kursów weekendowych w tym czasie lipiec-sierpień, bo tak jak pisałam to najbardziej oblegany termin ślubów. Podejrzewam, że gdzie indziej może być podobnie... Więc tym też bym się martwiła.
ja tez patrze tylko i wylacznie te platne i zazwyczaj sa to dwa weekendy teraz znalazlam jeden w innym miescie (ale blisko bardzo) i jest to jeden weekend i to w lipcu! pt-sob-ndz - napisalam do nich maila, zobaczymy co mi odpisza, jesli uda mi sie zapisac juz teraz na ten termin byloby idealnie.

A powiedzcie prosze - po odbytych kursach musze jeszcze isc do poradni tak? Czy w nich tez sa takie zapisy?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 13:04   #2219
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja tez patrze tylko i wylacznie te platne i zazwyczaj sa to dwa weekendy teraz znalazlam jeden w innym miescie (ale blisko bardzo) i jest to jeden weekend i to w lipcu! pt-sob-ndz - napisalam do nich maila, zobaczymy co mi odpisza, jesli uda mi sie zapisac juz teraz na ten termin byloby idealnie.

A powiedzcie prosze - po odbytych kursach musze jeszcze isc do poradni tak? Czy w nich tez sa takie zapisy?
To nie wiem czemu u Ciebie w okolicy są takie długie weekendowe. Ja miałam tylko sobota-niedziela.
Poradnię sama mam dopiero przed sobą i wydaje mi się, że można się umówić dopiero po naukach Ale ja będę mieć namiar od koleżanki, która tam robiła i na 1 spotkaniu się skończyło
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-04, 13:13   #2220
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

hej

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Akurat z tym terminem to da się dogadać z księdzem.
Ale kursy weekendowe to tylko jeden weekend, a nie dwa. Bo mi chodzi o te płatne, ale na te niepłatne to nie macie czasu. Ja miałam tylko jeden weekend, aż na mailu sprawdziłam. Masz nawet nauki przedmałżeńskie z noclegiem i wyżywieniem. Np. u mnie w okolicy jest coś takiego http://www.rozanystok.pl/?q=weekendo...a-narzeczonych Tylko tu widzę pt-sob. Ale jak masz możliwość wyrwania się na jeden weekend to działaj, przynajmniej nie będziesz się potem stresować.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

I aż sprawdziłam, u mnie w mieście nigdzie nie ma kursów weekendowych w tym czasie lipiec-sierpień, bo tak jak pisałam to najbardziej oblegany termin ślubów. Podejrzewam, że gdzie indziej może być podobnie... Więc tym też bym się martwiła.
u nas też nie ma nauk w tym okresie, bo ksiądz stwierdził, że własnie to gorący okres ślubny i że okres wakacyjny

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja tez patrze tylko i wylacznie te platne i zazwyczaj sa to dwa weekendy teraz znalazlam jeden w innym miescie (ale blisko bardzo) i jest to jeden weekend i to w lipcu! pt-sob-ndz - napisalam do nich maila, zobaczymy co mi odpisza, jesli uda mi sie zapisac juz teraz na ten termin byloby idealnie.

A powiedzcie prosze - po odbytych kursach musze jeszcze isc do poradni tak? Czy w nich tez sa takie zapisy?
tak, trzeba iść do poradni, w naszej parafii jest tak, że dostaliśmy karteczkę z kontaktami do osób prowadzących tą poradnie i możemy wybrać do kogo chcemy iść i umówić się na dogodny termin

weekend miałam taki chillowy: wczoraj spotkałam się z koleżankami, dostałam od nich zaległy prezent urodzinowy prześliczną, srebrną bransoletkę z Kruka a ja im dałam zaproszenia na ślub były zdziwione, że tak szybko, a ja im powiedziałam, że znając nasze tempo to następne spotkanie będzie dopiero na moim panieńskim

a Wam gratuluję sukien, terminów, zespołów aż musiałam wejść na wątek PM2020 i zobaczyłam ich pierwszą stronę, bardzo fajna przy Naszej kolejnej części można zrobić coś podobnego
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-28 12:13:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.