Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-24, 08:54   #2251
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mi wychodzily na brodzie, po bokach policzków i na czole. Ale najwięcej na policzkach. Z nosa zeszły pięknie.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-24, 11:11   #2252
evella88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

może ktoś jeszcze miał jakieś "przygody" z włosami podczas brania Akne? naprawdę mnie to martwi... biorę Vitapil, używam szamponu z odżywką Ha-Pantoten, ale nie widzę żadnej poprawy- włosy lecą przy każdym pociągnięciu szczotką
evella88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-25, 14:08   #2253
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Boze błagam niech mi ktoś napisze ... czy jest tu jakas osoba ktora po 2 kuracji pozbyła sie tych ***


moj problem ...aaa nie wiem co mam robić.Podobnie jak wiekszosc z Was mam problem powazny problem z tradzikiem juz od dluzszego czasu .Obecnie mam 19 lat ( no prawie 20) i juz mam dooosyyyc. Bylam ok 3 razy na antybiotuky... rowno 4 miechy i nawrot i tak w koleczko ( no o nieskutecznych ..chyba wszytskich mozliwych masciach ,kremach itp juz nawet nie musze pisac)wkoncu dermatolog przepisal mi curracne( widzac moje zalamanie i prosby)bralam od listopada do lipca b.r... oo ja glupia myslalam ze to juz naprawde koniec mojej meki .To jest nieprawdopodobne jak całe zycie sie zmienia ..podejscie do innych nastrój WSZYSTKO rozmawialam nawet o tym z przyjaciolka i tak sobie pomyslalm .. ze nareszczie po tylu latak czuje sie poprostu najnormalnie w swiecie szczesliwa.

NO I ***... teraz siedze w domu płacze co noc ( rycze wrecz .. i mysle sobie o najgorszych rzeczach .. ja poprostu nie dam juz rady.

Od ok początku grudnia zaczeły pojawiac sie pojedyncze syfy .. myslam ze moze to przez okrees chociaz gdy miualam- czas pieknej cery to nic takiego sie nie dzialo ) jednak okres sie skonczyl a syfow coraz wiecej.Obecnie moze niejets ich tak duzo ale sa .. i to duże.A jak sie pomaluje to tak sie swiece i czuje taki dyskomfort ze mysle tylko o tym zeby sie umyc i nalozyc cos na pysk

bylam u dermatologa pare dni temu ale nie do tego co chodzilam tylko innego.. niestety ten juz na urlopie no i tu sie zaczyna moja ''woda z mozgu''

''stara'' pani dermatolog
***jedzienie nie ma wpływu na tradzik
*** to ze jakies 2m po odstawieniu leku strasznie wlosy mi wypadaja -to niema z nim nic wspolengo
*** a kiedys mowila ze w razie nawrotu powtorzyc kuracje

no a ''nowy ''dermatolog
*** druga kuracja niema najnmniejszego sensu
***wlosy wypadaja mi wlasnie przez ten lek -tak sie czesto zdarza
***dieta jest bardzo wazna - no praktycznie nic nie moge jesc
*** no i jedyne co mi pozostalo to co miesieczne kwasy (ok5)

NIE WIEM CO MAM ROBIC ..JESTEM ZALAMAN ..OD JAKIEGOS TYG SIEDZE TYLKO WNECIE I SZUKAM ''ZLOTEGO SRODKU'' :/

czytalałam ze okres zluszcania po kwasach to ok tydz .. i co ..co mieisac mam sobie pozwolic na tygodniowe ''wagary'' zwlaszca styczen-sesja (nie wiem co robiic)

a pozatym czy to jest 100% skuteczne (jak mowi p dermatolog) czy po 2 miesiacach bedzie to samo :/


jesczetabletki w miare szybko mi zawsze pomagalay a te kwasy .. nie wiadomo

wybaczcie za moj ''referat'' ale moja rodzina ..no nikt tego nie rozumie niemam komu sie wygadac bo oni twierdza aa przesadzasz ..sa gorsze rzeczy na swiecie .OK WIEM! ale to jest moja osobista tragedia i chociaz powinni to uszanowac



boje sie ..boze znowu przezywac te suche usta no i przedewsytskim boje sie o moje wlosy .. wtedy wogole podczas kuracji nie wypadaly ale teraz maga i to ze zdwojona sila ..jestem zalamana

Kolejny sylwester spedzony w domu z wielkim dołem

zyc mi sie odechciewa:
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-25, 15:34   #2254
princeseczka
Zakorzenienie
 
Avatar princeseczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6 733
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Joooanna, moja znajoma przechodziła dwa razy przez izotek. Pierwsza kuracja-zero skutków ubocznych, żadnego wysypu podczas barania,ładny efekt
po roku nawrót
druga kuracja-typowe skutki uboczne(wysyp na początku, zaczerwienienie, suchość ust, włosy -chyba też miała z nimi problem bo ścięła
w broszurce podobno są informacje o tego typu objawach,podobno nie wolno w tym okresie poddawać włosów ciężkim zabiegom(głownie o rozjaśnienie chyba chodzi)
może poszukaj innego dermatologa? dowiedz się co on o tym wszystkim myśli
i co najważniejsze nie przejmuj się tym(wiem,wiem łatwo tak powiedzieć), grunt to pozytywne nastawienie
Trzymam kciuki
__________________
Adrianek
nic nie jest trudne dla tego kto kocha



Pobraliśmy się
princeseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-25, 16:36   #2255
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

princeseczka... a ta znajoma jest juz po ..tej drugiej kuracji czy nadal w trakcie?

kurcze tylko ze nie wiem nawet gdzie szukac .. i jak znowu jescze inny lekarz mi powie co innego to ja juz zwariuje

boze sa swieta .. a ja siedze i rycze no super ;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-25, 19:36   #2256
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej
właśnie zaczynam brać 4 opakowanie izo 200,
buzia była w tragicznym stanie - w kwietniu pojawiły mi się w okolicy żuchwy pojedyncze wypryski, myślałam że znikną, niestety stan się pogarszał aż doszło do tego, że cała linia żuchwy była spuchnięta, obolała, z naciekami, które ciągle się pogarszały
początkowo standardowo tetralysal - zero efektów

aktualnie buzia jest czysta, nie pojawia się nic nowego, blizny są - ale tu akurat na cuda nie liczę - biorąc pod uwagę jak wyglądałam to i tak jest super
usta początkowo były bardzo przesuszone, teraz jest tak jak co roku w zimie - chapstick i carmex są wystarczające

zastanawiam się ile jeszcze będę brała lek i czy znowu problem nie wróci na wiosnę /dwa lata temu było to samo, ale nie w takim stopniu/

będe musiała zakupić jakieś suplementy bo dopiero tu obiło mi się o uszy hasło omega 3...

no i musze przyznać się do tego, że w trakcie kuracji kilka razy sięgnęłam po % no głupol jak nic...
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-25, 21:43   #2257
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
hej
właśnie zaczynam brać 4 opakowanie izo 200,
buzia była w tragicznym stanie - w kwietniu pojawiły mi się w okolicy żuchwy pojedyncze wypryski, myślałam że znikną, niestety stan się pogarszał aż doszło do tego, że cała linia żuchwy była spuchnięta, obolała, z naciekami, które ciągle się pogarszały
początkowo standardowo tetralysal - zero efektów

aktualnie buzia jest czysta, nie pojawia się nic nowego, blizny są - ale tu akurat na cuda nie liczę - biorąc pod uwagę jak wyglądałam to i tak jest super
usta początkowo były bardzo przesuszone, teraz jest tak jak co roku w zimie - chapstick i carmex są wystarczające

zastanawiam się ile jeszcze będę brała lek i czy znowu problem nie wróci na wiosnę /dwa lata temu było to samo, ale nie w takim stopniu/

będe musiała zakupić jakieś suplementy bo dopiero tu obiło mi się o uszy hasło omega 3...

no i musze przyznać się do tego, że w trakcie kuracji kilka razy sięgnęłam po % no głupol jak nic...
ojojoj, przy retinoidach nie wolno spożywać alkoholu? ;O
__________________
[...] nie rozmawia z nikim. Nie zależy mu na towarzystwie. Zwycięzca jest sam.
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-26, 08:22   #2258
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez tuturutu Pokaż wiadomość
ojojoj, przy retinoidach nie wolno spożywać alkoholu? ;O
no wiem wiem
juz tego nie zrobie
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 10:56   #2259
Mbrygida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez tuturutu Pokaż wiadomość
ojojoj, przy retinoidach nie wolno spożywać alkoholu? ;O
Mnie dermatolog powiedziała, że nie powinnam spożywać alkoholu-lepiej nie ryzykować i nie truć sie dodatkowo, ale zaznaczyła też, że jak napiję się raz czy dwa lampki wina lub piwa to nie będzie jeszcze tragedia, więc nie martwcie sie
Ja to z kolei sięgnęłam parę razy po papierosy i tu dopiero mam wyrzuty sumienia... :/
Mbrygida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 13:06   #2260
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mbrygida Pokaż wiadomość
Mnie dermatolog powiedziała, że nie powinnam spożywać alkoholu-lepiej nie ryzykować i nie truć sie dodatkowo, ale zaznaczyła też, że jak napiję się raz czy dwa lampki wina lub piwa to nie będzie jeszcze tragedia, więc nie martwcie sie
Ja to z kolei sięgnęłam parę razy po papierosy i tu dopiero mam wyrzuty sumienia... :/
to teraz mi stracha napędziłyście. starałam się nie czytać za bardzo ulotki [tak, głupia strategia - ale jak nie czytam o działaniach niepożądanych etc. to jakaś spokojniejsza jestem ], zapytałam się tylko dermy o jakieś rady i informacje, ale nic nie mówiła o alkoholu czy papierosach.. na szczęście ani z tego, ani z tego nie korzystam jakoś często, więc chyba od razu nie umrę, prawda?
__________________
[...] nie rozmawia z nikim. Nie zależy mu na towarzystwie. Zwycięzca jest sam.
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 17:50   #2261
princeseczka
Zakorzenienie
 
Avatar princeseczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6 733
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

joooanna- nie wiem czy nadal jest na kuracji, będę się z nią widziała prawdopodobnie w sylwestra, więc zapytam
i nie płacz, bo nie warto się takim czymś przejmować-w święta, nie tylko Ty masz taki problem, także główka do góry
__________________
Adrianek
nic nie jest trudne dla tego kto kocha



Pobraliśmy się
princeseczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-26, 17:52   #2262
Mbrygida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez tuturutu Pokaż wiadomość
to teraz mi stracha napędziłyście. starałam się nie czytać za bardzo ulotki [tak, głupia strategia - ale jak nie czytam o działaniach niepożądanych etc. to jakaś spokojniejsza jestem ], zapytałam się tylko dermy o jakieś rady i informacje, ale nic nie mówiła o alkoholu czy papierosach.. na szczęście ani z tego, ani z tego nie korzystam jakoś często, więc chyba od razu nie umrę, prawda?
Nie masz się o co bać, jeśli chodzi o alkohol to on może w połączeniu z izotekiem źle wpłynąć na wątrobę-ale zapewne alkohol wypity w dużych ilościach. Lekarzom chodzi o to, że lek ten jest silny i lepiej dmuchać na zimne, aniżeli później płakać, że zniszczyło się wątrobę.

A papierosy , jak tutaj ktoś kiedyś napisał, mogą osłabiać działanie tabletek:/
Czego już się od swojej dermatolog nie dowiedziałam, ze względu na to, że czasem sobie zapalę ale nie afiszuję się tym przed nikim, toteż mojej lekarce również oszczędziłam tej nowiny... głupio mi się pytać po tak długim czasie leczenia czy papierosy mają wpływ na leczenie i przyznawać się do czegoś, czego praktycznie nie robię. Może to beznadziejne podejście ale niestety prawdziwe
Mbrygida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 10:32   #2263
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mi od jakiegoś tygodnie cierpną palce u lewej ręki, teraz ten najmniejszy cały czas jest zdrętwiały
to też efekt uboczny izo?
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 12:40   #2264
charlize14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
GG do charlize14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć Piękne
Jestem w trakcie 2go tygodnia łykania Axotretu.
Nie zauważyłam jeszcze jakiegokolwiek wysuszania...ale ostro mnie wysypalo?
Jak długo będzie sie to utrzymywać?
Jakich kremów używałyście do nawilżania twarzy?
charlize14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 17:32   #2265
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez charlize14 Pokaż wiadomość
Cześć Piękne
Jestem w trakcie 2go tygodnia łykania Axotretu.
Nie zauważyłam jeszcze jakiegokolwiek wysuszania...ale ostro mnie wysypalo?
Jak długo będzie sie to utrzymywać?
Jakich kremów używałyście do nawilżania twarzy?
Nie chce Cie martwić, ale u mnie też wysyp rozpoczął się od 2-go tygodnia i trwał do końca 2-go miesiąca. Ale oczywiście każdy organizm jest inny i może u Ciebie będzie trwał krócej
Do twarzy używam rossmanowego kremiku dla dzieci Babydream
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 20:35   #2266
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez princeseczka Pokaż wiadomość
joooanna- nie wiem czy nadal jest na kuracji, będę się z nią widziała prawdopodobnie w sylwestra, więc zapytam
i nie płacz, bo nie warto się takim czymś przejmować-w święta, nie tylko Ty masz taki problem, także główka do góry

dzieki bede bardzo wdzieczna

wiem wiem ,ze nie jestem sama i wogole...ale niestety nieumiem sie nie przejmowac ..za dlugo to juz trwa
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-28, 21:50   #2267
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Nie chce Cie martwić, ale u mnie też wysyp rozpoczął się od 2-go tygodnia i trwał do końca 2-go miesiąca. Ale oczywiście każdy organizm jest inny i może u Ciebie będzie trwał krócej
Do twarzy używam rossmanowego kremiku dla dzieci Babydream
u mnie było podobnie, z tym że przy okazji mam dwa smarowidła - aknemycin (maść) i metronidazol (krem), a z tego co widzę, to dermatolodzy raczej nie zapisują niczego działającego od zewnątrz i zaczynam się martwić, że może to właśnie od tego często mam zaczerwienioną skórę...
p.s. charlize14 - moje dobitne suszenie zaczęło się pod koniec pierwszego miesiąca. jestem jakoś po 2,5 z axotretem i już kompletnie żadne wazeliny, maści ochronne, carmexy, nivee, nawet wszystko nałożone na raz nie daje rady na moje usta, przygotuj się na wydatki ' balsamowe '
__________________
[...] nie rozmawia z nikim. Nie zależy mu na towarzystwie. Zwycięzca jest sam.
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 06:26   #2268
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez tuturutu Pokaż wiadomość
u mnie było podobnie, z tym że przy okazji mam dwa smarowidła - aknemycin (maść) i metronidazol (krem), a z tego co widzę, to dermatolodzy raczej nie zapisują niczego działającego od zewnątrz i zaczynam się martwić, że może to właśnie od tego często mam zaczerwienioną skórę...
p.s. charlize14 - moje dobitne suszenie zaczęło się pod koniec pierwszego miesiąca. jestem jakoś po 2,5 z axotretem i już kompletnie żadne wazeliny, maści ochronne, carmexy, nivee, nawet wszystko nałożone na raz nie daje rady na moje usta, przygotuj się na wydatki ' balsamowe '
U mnie carmex działa i pomadka z neutrogeny. Własciwie nie odczuwam suchych ust. Nie mam zadnych skutków ubocznych.
A od zewnatrz mam przepisywany Acne-derm, ktory działa super na przebarwienia
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 19:19   #2269
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

myślicie ze można brać tabletki podczas śniadania ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 19:34   #2270
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
U mnie carmex działa i pomadka z neutrogeny. Własciwie nie odczuwam suchych ust. Nie mam zadnych skutków ubocznych.
A od zewnatrz mam przepisywany Acne-derm, ktory działa super na przebarwienia
a to Ci zazdroszczę .. zobaczymy co ciekawego mi powie doktorka za 2 tygodnie, może też dotrzemy w końcu do czegoś na przebarwienia

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
myślicie ze można brać tabletki podczas śniadania ?
np. axotret wręcz należy brać podczas śniadanka
__________________
[...] nie rozmawia z nikim. Nie zależy mu na towarzystwie. Zwycięzca jest sam.
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 21:07   #2271
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja jestem podłamana. W momencie kiedy zaczęłam przyjmować izo miałam tylko zamknięte zaskórniki i z 1-2 zmiany zapalne (wcześniej bywało gorzej, no i bardzo długo męczyłam się z trądzikiem). A teraz połknęłam już ponad 70 mg/kg m.c. i nadal jest gorzej, niż przed kuracją. Już nie sypie, ale na policzkach siedzi ok. 6-8 grudek, dużych i widocznych, które wyrzuciło na wierzch podczas wysypu (który trwał od samego początku i skończył się jakieś 1,5 tygodnia temu). Nic się nie zmienia i nie wygląda, żeby zamierzały zniknąć.
Nie miałam dużego trądziku i nie spodziewałam się, że tak mi się pogorszy. Na dodatek na tak długo. Żałuję obecnie, że zdecydowałam się na kurację...

fifiorek, takie cierpnięcie palców u lewej dłoni może być spowodowane problemami z kręgosłupem (ucisk na nerwy) lub z sercem, nie sądzę, żeby to była wina izotretynoiny.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 21:43   #2272
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Agemia, a ile już miesięcy bierzesz??? Myślę że będzie dobrze, nie załamuj się!! Ja miałam to samo, same zaskórniki, a jak zaczęłam brać izo to pogorszenie masakryczne-pełno guli bolących...brr... jak sobie przypomnę o tym to az mnie ciarki przechodzą.
Też byłam załamana ale na dzień dzisiejszy jest super i u Ciebie też tak na pewno będzie. Po prostu te wszystkie zaskórniki muszą wyjść, skóra musi się oczyścić, a widocznie miałaś ich dużo stąd takie pogorszenie ogólne...
Trzymaj się, będzie ok!!!! Trzymam kciuki!!!!

aha...a co do tych grudek, to sorki że to napisze bo nie powinnam - ja je niestety wyciskałam...bo właśnie nie złaziły same, tylko tworzyły sie duże wrzody...tyle że ja mam taką skórę że szybko się goi i przebarwienia też szybko znikają, sama derma powiedziała że skóra na prawde szybko się regeneruje.
Moja rada - spróbuj może lekko przycisnąć jednego i zobacz jak się będzie goił...

Edytowane przez agalia
Czas edycji: 2010-12-29 o 21:46
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 07:25   #2273
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

kurcze to w przyszłym tyg ide do lekarza ogólnego po skierowanie do specjalisty w związku z tym odrętwieniem - bo palce /teraz dwa/ cały czas są zdrętwiałe

teraz mam pytanie o suplementy - co mogę sobie kupić jako dodatek podczas brania izo??
i czy mogłabym w styczniu zrobić sobie peeling kawitacyjny? - na skórze nie mam już żadnych wyprysków, wszystko jest zagojone
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 09:00   #2274
charlize14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
GG do charlize14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

fifiorek, z tego co wiem na jakiekolwiek zabiegi najbezpieczniej jest się wybrać miesiąc po ukończeniu kuracji...inaczej grozi to plamami na skórze;/
charlize14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 12:15   #2275
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Agemia, a ile już miesięcy bierzesz??? Myślę że będzie dobrze, nie załamuj się!! Ja miałam to samo, same zaskórniki, a jak zaczęłam brać izo to pogorszenie masakryczne-pełno guli bolących...brr... jak sobie przypomnę o tym to az mnie ciarki przechodzą.
Też byłam załamana ale na dzień dzisiejszy jest super i u Ciebie też tak na pewno będzie. Po prostu te wszystkie zaskórniki muszą wyjść, skóra musi się oczyścić, a widocznie miałaś ich dużo stąd takie pogorszenie ogólne...
Trzymaj się, będzie ok!!!! Trzymam kciuki!!!!

aha...a co do tych grudek, to sorki że to napisze bo nie powinnam - ja je niestety wyciskałam...bo właśnie nie złaziły same, tylko tworzyły sie duże wrzody...tyle że ja mam taką skórę że szybko się goi i przebarwienia też szybko znikają, sama derma powiedziała że skóra na prawde szybko się regeneruje.
Moja rada - spróbuj może lekko przycisnąć jednego i zobacz jak się będzie goił...
Dziś jest 109 dzień. Więc to już naprawdę długo...
Staram się nie grzebać przy tych grudkach, bo na mojej skórze zostają blizny i przeciwnie, niż u Ciebie, wszystko goi się bardzo wolno i mam mnóstwo przebarwień.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 14:03   #2276
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja jak skończe akutalne opakowanie będę na półmetku kuracji izo - 3000mg
całkiem zapomniałam spytać o ten peeling kawitacyjny mojej lekarki
raz już go robiłam - jest całkiem bezinwazyjny, więc może nic by się nie działo
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 19:29   #2277
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej, jestem tu nowa.. Mam trądzik od jakiś trzech, czterech lat, a od roku bardziej daje mi w kość.. Zaczęły tworzyć się grudki, zaskórniki zamknięte, a wypryski zaczęły zostawiać blizny.. Tak więc postanowiłam pójść do dermatologa i jestem zdziwiona, bo od razu poleciła mi izotek.. Oczywiście wypisała badania, które mam zrobić i ostrzegła, że będę je robić co miesiąc.. Ale czy to nie za wcześnie na ten lek..? Nie spróbowała żadnych antybiotyków, czy innych leków, tylko od razu izotek przez to, że z nim mam największe szanse na stałe wyleczenie.. Że nie ma co się bawić wcześniej antybiotykami i maściami złuszczającymi, tylko od razu to, żeby mi blizn oszczędzić... Skutki uboczne bagatelizowała.. I teraz sama nie wiem.. Poprosić o coś innego na początek, czy od razu izotek..? Proszę o mądrą rade
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 19:42   #2278
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
Dziś jest 109 dzień. Więc to już naprawdę długo...
Staram się nie grzebać przy tych grudkach, bo na mojej skórze zostają blizny i przeciwnie, niż u Ciebie, wszystko goi się bardzo wolno i mam mnóstwo przebarwień.
też jestem na mniej/więcej tym dniu i stan skóry na nowo znacząco się pogorszył, nie wiem od czego..

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
Hej, jestem tu nowa.. Mam trądzik od jakiś trzech, czterech lat, a od roku bardziej daje mi w kość.. Zaczęły tworzyć się grudki, zaskórniki zamknięte, a wypryski zaczęły zostawiać blizny.. Tak więc postanowiłam pójść do dermatologa i jestem zdziwiona, bo od razu poleciła mi izotek.. Oczywiście wypisała badania, które mam zrobić i ostrzegła, że będę je robić co miesiąc.. Ale czy to nie za wcześnie na ten lek..? Nie spróbowała żadnych antybiotyków, czy innych leków, tylko od razu izotek przez to, że z nim mam największe szanse na stałe wyleczenie.. Że nie ma co się bawić wcześniej antybiotykami i maściami złuszczającymi, tylko od razu to, żeby mi blizn oszczędzić... Skutki uboczne bagatelizowała.. I teraz sama nie wiem.. Poprosić o coś innego na początek, czy od razu izotek..? Proszę o mądrą rade
spokojnie, podejrzewam, że to pogorszenie stało się dość nagle - u mnie było tak samo, czyli izotek i bez gadania cieszę się, że nie bawiła się ze mną w żadne śmieszne maści i żeliki, bo już wiele razy inni lekarze odsyłali mnie z benzacne do domu ...
__________________
[...] nie rozmawia z nikim. Nie zależy mu na towarzystwie. Zwycięzca jest sam.
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 22:59   #2279
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

tuturutu, więc sądzisz, że warto od razu zdecydować się na izotek..? Bez prób zwalczenia tego czymś łagodniejszym..? Bo mnie skutki uboczne tego leku przerażają.. A mam dopiero 15 lat
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 06:49   #2280
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
tuturutu, więc sądzisz, że warto od razu zdecydować się na izotek..? Bez prób zwalczenia tego czymś łagodniejszym..? Bo mnie skutki uboczne tego leku przerażają.. A mam dopiero 15 lat
warto, ja żałuję że nie brałam wcześniej izoteku. Oszczędziłabym czasu i pieniędzy oraz nerwów!!!! Tymbardziej jak masz 15 lat możesz brać ten lek, bo izotretynoina działa źle na płód a zanim zdecydujesz się na dziecko to dawno "ulotni" się to z Twojego organizmu. Ja mam 26 i miałam dopiero obawy. Jeśli chodzi o inne skutki uboczne to zależy od organizmu. Ja właściwie nie miałam żadnych, poza pogorszeniem stanu cery od 2-go tygodnia do 2-go miesiąca. Ale teraz moja skóra to bajka
I uważam, że jeśli masz duży trądzik to nie zastanawiaj się bo jakieś maści, smarowidła czy nawet antybiotyki pomogą tylko na chwile.
Powodzenia!!!
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.