Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-27, 21:12   #1
goniadzidzia
Raczkowanie
 
Avatar goniadzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 31

Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica


Czesc dziewczyny Mam pytanie na które mam nadzieję odpowiecie mi w miarę szybko, bo muszę sie udać w przyszłym tyg pierwszy raz do ginekologa. Przeczytałam już tutaj o pierwszej wizycie i badaniach podczas niej wykonywanych ale powiedzcie mi, jeżeli mnie swędzi (prawdopodobnie to grzybica) a jestem jeszcze dziewicą , to lekarz będzie mnie badał przez odbyt?Bardzo się tego boję
goniadzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 21:20   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Lekarz na miejscu zdecyduje,jak przeprowadzić badanie.To,że jesteś dziewicą nie wyklucza badania przez pochwę.Nie ma się czego bać,a już tym bardziej na zapas.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 08:23   #3
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Zgadzam się z poprzedniczką, a jeśli to faktycznie grzybica, lekarz jest nawet w stanie rozpoznać ją po zaczerwienionym sromie i wejściu do pochwy. A badanie nawet u dziewicy swoją drogą.

Nie warto się stresować, to nic strasznego.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 14:39   #4
Kaska_1000@op.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Cytat:
Napisane przez goniadzidzia
Czesc dziewczyny Mam pytanie na które mam nadzieję odpowiecie mi w miarę szybko, bo muszę sie udać w przyszłym tyg pierwszy raz do ginekologa. Przeczytałam już tutaj o pierwszej wizycie i badaniach podczas niej wykonywanych ale powiedzcie mi, jeżeli mnie swędzi (prawdopodobnie to grzybica) a jestem jeszcze dziewicą , to lekarz będzie mnie badał przez odbyt?Bardzo się tego boję
Z tym samym probemem poszłam pierwszy raz do ginekologa.Miałam 16 lat. Sądziłam że obędzie się bez badania. W miarę sympatyczny doktor oczywiście spytał się czy zgadzam się na badanie. Ale stwierdził że w tym wypadku jest praktycznie koniecznością. Samo badanie no nie jest przyjemne. Na początku siadasz na ten fotel. Lekarz nazwał go samolotem. Byłam w lecie. Miałam na sobie sukienke przed kolana nawet jej nie zdejmowałam tylko majty i butki. Skarpetek nie miałam. Ale nie ukrywam że badanie było bolesne. Wcześniej podczas rozmowy lekarz oczywiście powiedział że w związku z tym że jestem dziewicą musi badać przez odbyt. Chyba z 10 minut uciskał mi brzuch ręką a palce w pupie. Później włożył kciuka do pochwy a palce trzymał w odbycie i stwierdził że musi założyć wziernik, a następnie jeszcze zbadał mnie normalnie.

Na koniec badanie piersi i kilka słów jak samej je wykonywać. Ważne jest to aby mieć dwuczęściowe ubranko. Tak że do badania na fotelu zdjąć dół a piersi górę. Niewiem dlaczego jak szłam do ginekologa wydawało mi się że obędzie się bez badania i nałożyłam jednoczęściową sukieneczkę. Więc podczas badania piersi byłam zupełnie naga. To moja rada dle ciebie.

Ogólnie wyszłam z gabinetu prawie po godzinie ale wszystko mnie bolało. Potraktuj to jako kolejny minus bycia kobietą. Ważny jest również dobór sympatycznego lekarza.
Kaska_1000@op.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 14:48   #5
Pomponka
Raczkowanie
 
Avatar Pomponka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 316
GG do Pomponka
Smile Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

No cóż, ja mam zupełnie inne doświadczenia, na pierwszej wizycie u ginekologa byłam badana przez odbyt i wziernikiem i zupełnie nic mnie nie bolało, pani doktor była bardzo sympatyczna i delikatna także nie odczułam żadnego dyskomfortu ani w trakcie ani po dzięki czemu nie mam żadnych traumatycznych przejść i bez obawy chodzę do ginekologa, nie ma się czego obawiać, pozdrawiam i powodzenia
Pomponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 14:58   #6
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Cytat:
Napisane przez Kaska_1000@op.pl
Samo badanie no nie jest przyjemne. Na początku siadasz na ten fotel. Lekarz nazwał go samolotem. Byłam w lecie. Miałam na sobie sukienke przed kolana nawet jej nie zdejmowałam tylko majty i butki. Skarpetek nie miałam. Ale nie ukrywam że badanie było bolesne. Wcześniej podczas rozmowy lekarz oczywiście powiedział że w związku z tym że jestem dziewicą musi badać przez odbyt. Chyba z 10 minut uciskał mi brzuch ręką a palce w pupie. Później włożył kciuka do pochwy a palce trzymał w odbycie i stwierdził że musi założyć wziernik, a następnie jeszcze zbadał mnie normalnie.

Ogólnie wyszłam z gabinetu prawie po godzinie ale wszystko mnie bolało. Potraktuj to jako kolejny minus bycia kobietą. Ważny jest również dobór sympatycznego lekarza.
dziewczyno co ty wpisujesz? co chcesz przez to osiągnąć? chcesz kogoś zrazić do wizyty, bo tobie się nie podobało?
ja też podszłam do ginekologa jako dziewica i też miałam badanie per rectum i nie wspominiam tego tak traumatycznie
a ten kolejnym minus bycia kobietą to wogóle mnie zabił...

Edytowane przez naanahanae
Czas edycji: 2006-01-31 o 15:18
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 15:06   #7
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Zgadzam się z Naanahanae.Nie uważam,aby wizyta u ginekologa dawała mi jakieś punkty ujemne jako kobiecie..Lekarz jest od tego,żeby nam pomógł ,a krępacja i stresowanie nie ułatwia lekarzowi jego pracy.Może przez to właśnie wszystko cie bolało.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-31, 15:17   #8
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

też bardzo bałam się pierwszej wizyty u ginekologa,bo nasłuchałam sie wcześniej od koleżanek o tych badaniach przez odbyt i byłam przerażona.całe szczęście mam baardzo miła panią doktor,której zawdzięczam coraz mniejszy strach przed każda wizytą.co prawda u mnie nie było potrzeby badania przez odbyt,ale byłam już na TYM fotelu i nie było aż tak źle.jak dla mnie ważna jest pierwsza wizyta i nastawienie lekarza,bo gdy trafi się na nieprzyjemnego to zwykłe usg może być przyczyną strachu,itp. także głowa do góry,im szybciej będziesz miała to za sobą tym lepiej 'nie taki diabeł straszny jak go malują',a zdrowie jest przecież najważniejsze
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 15:22   #9
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

oczywiście kasiu bardzo ci współczuję ale nie tędy droga. jeśli chcesz kogoś uchronić przed takimi przykrymi doświadczeniami to wpisze tego ginegolaga na naszą listę złych ginekologów , bo twoją wypowiedzią co najwiżej odstraszysz dziewczyny od wizyt u ginekologów a tutaj chyba chodzi o TEGO JEDNEGO
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 16:29   #10
Kaska_1000@op.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Nie zamierzałam nikogo straszyć, poprostu trzeba być psychicznie przygotowaną na badanie. Nie mówie że mnie jakoś strasznie bolało, ale . W moim wypadku okazało się że mam poważniejsze problemy niż grzybica. A co do minusa bycia kobietą to mój brat nie musi przechodzić takich badań a do plusów trudno to zaliczyć.
Kaska_1000@op.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 17:52   #11
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Cytat:
Napisane przez Kaska_1000@op.pl
A co do minusa bycia kobietą to mój brat nie musi przechodzić takich badań a do plusów trudno to zaliczyć.
za to ty masz pewność że w wieku dojżałym nie bedziesz miała problemów z potencją czy też prostatą, tego do minusów bycia kobietą chyba nie mozna zaliczyć. duży plus

poza tym ja nie wiem czy taka wizyta u ginekologa to taki minus. znacznie bardziej boję się dentysty czy też okulisty...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 12:39   #12
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

moim zdaniem nie ma czego sie bac. nie taki diable straszny.. wiadomo ze jest to stres, ale moim zdaniem przed pierwsza wizyta trzeba sie rozeznac i isc do milego ginekologa. ja nie przestrzegalam tej zasady i swoaj pierwsza wizyte wspominam zle:/ ale przez to sie nie zrazilam i w koncu znalazla odpowiednego gina.
a co do dziewictwa, to sa takie mniejsze wzierniki dla dziewic, ale o tez zalezy od blony jaka jest. na grzybice dostaniesz pewnie jakies globulki dopochwowe, lub tabl. doustnie. ale bez badania sie nie obejdzie.
w niektorych gainetach sa specjalne fartuszki ktore zakladasz idac na fotel.
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 17:03   #13
goniadzidzia
Raczkowanie
 
Avatar goniadzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

dzięki dziewczyny za odpowiedzi... no jak trzeba isc to trzeba, zdrowie najwazniejsze
goniadzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 15:29   #14
goniadzidzia
Raczkowanie
 
Avatar goniadzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 31
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

hehe dawno tu nie zaglądałam,widzę że nie tylko ja Byłam u pani ginekolog, kiedy powiedzialam jej że jestem u takiego lekarza pierwszy raz bardzo mi pomogła w rozluznieniu sie i w ogole sie nie denerwowałam Zdziwilam się tym bardziej że ta pani za miłą nie uchodzi Nie było potrzebne badanie ani przez odbyt ani normalne,pani tylko zajrzała i włozyła wziernik tak z przodu Dzięki za dodanie mi otuchy Pierwszą wizyte mam juz na szczescie za sobą
goniadzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:00   #15
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Cytat:
Napisane przez goniadzidzia
hehe dawno tu nie zaglądałam,widzę że nie tylko ja Byłam u pani ginekolog, kiedy powiedzialam jej że jestem u takiego lekarza pierwszy raz bardzo mi pomogła w rozluznieniu sie i w ogole sie nie denerwowałam Zdziwilam się tym bardziej że ta pani za miłą nie uchodzi Nie było potrzebne badanie ani przez odbyt ani normalne,pani tylko zajrzała i włozyła wziernik tak z przodu Dzięki za dodanie mi otuchy Pierwszą wizyte mam juz na szczescie za sobą
no widzisz, nie taki diabeł straszny
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:58   #16
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Wink Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Ależ nie ma sie czego bać... Ja byłam badana normalnie, w miłej atmosferze Tylko wiesz co? Nie wiem jak Ty ale ja wolałam iść do kobiety... Bo facet by mnie troche skrępował Nie bój się To nic strasznego

kasiu... a czy pan doktor nie zaglądał bądz nie wkładał Ci czegoś w jakieś inne dziurki?? pierwszy raz słysze by lekarz wkładał palce do odbytu i pochwy jednocześnie naciskając brzuch
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 18:44   #17
justyna91-91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 32
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Hej dziewczyny! Mam taki mały problem. Chciałabym abyście opisały mi Wasze badania u ginekologa. Chiałabym wiedzieć wszystko ze szczegółami co on robi podczas badania. Bo mam mega stracha i chcem wiedzieć co między innymi mnie czeka... Bardzo proszę o odpowiedzi.

P.S. Wiem, że podobny wątek już jest, ale ja tutaj chciałabym abyście opisały mi wszystko ze szczegółami... Z góry wielkie dzięki!!
justyna91-91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 18:54   #18
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Dokładnie tak jak napisałaś -takie wątki już były i nadal są.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 21:11   #19
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

Tez nie dawno mialam grzybice i powiem tak nie okreslilabym to jako taki bol tylko takie szczypanie ale do przezycia uwazam ze duzo daje podejscie lekarza do pacjentki rozmowa czy pacjetka rozluzni sie podczas badania jestem dziwica bylam badana przez odbyt i przez pochwe owszem uwazam ze przez odbyt jest to troszeczke nie przyjemne ale nie boli
bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 12:27   #20
wiolka8710
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa a grzybica

ja pierwszy raz do ginekologa poszlam do mezczyzny i uwierzcie mi facet jest o wiele lepszy niz kobieta.Ten moj jest delikatny,mily i wogole bylam badana przez pochwe choc jestem dziewica i nic mnie nie bolalo a lekarz co chwile sie pytal czy mnie boli badal mnie tylko dwuręcznie i to wszystko nie bylo tak zle,nie bojcie sie,nie taki diabel straszny jak go maluja,jakby co to piszcie maila ja odpowiem na kazde pytanie jakie zadacie
wiolka8710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.