kłopoty z wrażliwą cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-28, 15:29   #1
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70

kłopoty z wrażliwą cerą


Dzień dobry!
Zawsze miałam problemy z cerą,a mam 36 lat. Na twarzy ciągle coś się pojawiał. Obecnie zmagam sie z tworzącymi się na policzkach liszjami, które następnie się łuszczą, tak,że można je "zeskrobac" paznokciem. Ponadto tuż pod skórą mam takie drobne krosteczki, taka kaszka. Gdy przesuwam dłonia po twarzy krostki te "wykruszają się" (Taki peeling) Ponadto mam tendencje do czerwienienia się, a właściwie na twarzy, szyi i dekolcie tworzą mi się plamy ( np.,wtedy,gdy sie zdenerwuję. Obecnie stosuje (gdy już nie wiem co zrobić) metronidazol. Używam kosmetyków dla cery szczególnie wrażliwej, Avosti, AA Oceanic. Nie opalam się, generalnie unikam słońca.
Proszę o poradę
Pozdrawiam
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 21:54   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: kłopoty z wrażliwą cerą

idź do dermatologa. pomyśl też może o alergologu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:52   #3
anadiable
Przyczajenie
 
Avatar anadiable
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 18
Dot.: kłopoty z wrażliwą cerą

Czesc a moze masz jakas alergie pokarmowa ?? jesli bylas juz w tym u dermatologa i nic Ci nie pomaga to rzeczywiscie warto udac sie do alergologa i zrobic testy. Pozdrawiam
anadiable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 15:51   #4
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: kłopoty z wrażliwą cerą

Hej!
Dzięki dziewczyny.Rzeczywiście tylko chyba alergolog mi pozostał. Zastanawiam się nad alergią pokarmową. Ciekawe co mogłoby mnie uczulać.
Pozdrawiam.
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 21:46   #5
anadiable
Przyczajenie
 
Avatar anadiable
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 18
Dot.: kłopoty z wrażliwą cerą

Alergie pokarmowe sa chyba trudne do wykrycia, bo czasem uczula Cie jakies warzywo czy owoc a czasem zestawienie jakiegos skladnika z innym. Ja mam uczulenie na nabiał
anadiable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 16:57   #6
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: kłopoty z wrażliwą cerą

Cytat:
Napisane przez anadiable
Alergie pokarmowe sa chyba trudne do wykrycia, bo czasem uczula Cie jakies warzywo czy owoc a czasem zestawienie jakiegos skladnika z innym. Ja mam uczulenie na nabiał
Robiłaś testy skórne? Podpowiedz, czy konieczne jest skierowanie od rodzinnego, czy nie? Na pewno takie testy są kosztowne i czy długo sie czeka na "termin"? Czy bierzesz jakieś lekarstwa, aby zminimalizować problem? Jeśli tak to powiedz,czy jest skuteczne i po jakim czasie są efekty? Czy można się tego typu problemu kiedys pozbyć.
Zadałam mnóstwo pytań, ale z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 08:20   #7
lucja25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: kłopoty z wrażliwą cerą

Ja też miałam coś takiego, było coraz gorzej - po dwóch tygodniach męczarni nie mogłam pokazać się ludzom, to było jak pomarańcza w dotyku, swędziało i było czerwone i pełne łuszczących placków.
Po zastosowaniu odpowiedniego kremu, zniknęło po paru godzinach (wtedy użyłam kremu pod oczy Erisu z folacyną - taka zielona tubka). Myślę że u mnie to był efekt zwykłej Nivei, ale potem po innych kremach też coś mi się robiło. I tak już skóra została alergiczką :-(

Spróbuj na początek zmienić kosmetyki, ale na takie typowo apteczne do skóry z problemami. Nie wiem co to za firma Avosti, ale na pewno właśnie AA Oceanic wiele osób uczula! Ja akurat stosuję Nanobase, ale poczytaj sobie recenzje kosmetyków na wizazu ("problemy skórne").
lucja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-04, 07:39   #8
anadiable
Przyczajenie
 
Avatar anadiable
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 18
Dot.: kłopoty z wrażliwą cerą

Czesc, robilam testy skorne, troche to kosztowalo niestety <pokarmowe kosztuja, przymnajmniej mnie kosztowaly>ale teraz juz przynajmniej wiem co mi dolega i wiem co mi wolno a czego nie.Jesli pojdziesz prywatnie nie musisz miec skierowania, ale jak pojdziesz normalnie to musisz miec od rodzinnego skierowanie do alergologa, jesli jeszcze nie bylas, bo pozniej to juz sie tylko w poradni alergologicznej umawiasz na wizyte i testy. W poradni robilam na pyłki
anadiable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 08:47   #9
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Dot.: kłopoty z wrażliwą cerą

Hej!
jeśli chodzi o to czerwnienie skóry to ja Ci radzę stosowac Diroseal firmy Avene. Drogie to , ale działa! twarz mniej mi się czerwieni, jest zdrowsza, ładniejsza. Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość i regularnie smarować miejsca raz dziennie, najlepiej wieczorem, co najmniej 3 m-ce. (więc czym szybciej zaczniesz, tym lepiej ). Poza tym unikaj słońca - nie opalaj twarzy - stosuj teraz kremy z wysokimi filtrami - ja np polecam Vichy z filtrem 60. na nerwy za dużo Ci nie pomogę, sama ostatnio miewam te paskudne plamy na dekoldzie czy rękach, dermatolog na naerwy polecała mi melisę, nie wiem, czy to działa.....Sama piję regularnie skrzyp polny na wzmocnienie naczynek, włosów i paznokci. Trudno powiedziec, kidy będą naprawdę zauważalne efekty. czytałam, że w przypadku ziół to sprawa indywidualna, poza tym kuracje ziołami sa podobno skuteczne, aczkolwiek długie. No i wczoraj też przeczytałam o serum z witaminą C pani Basi na forum www.biochemiaurody.com, nawet na wizazu jest bodajże przepis. Serum takie ma wzmacniać naczynka, rozjaśniać skórę, chronić przed słońcem, nawet polecane przy rozstępach
życzę powodzenia w walce
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.