Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-23, 19:20   #2911
Trinu08
Raczkowanie
 
Avatar Trinu08
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 240
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Morfina Pokaż wiadomość
Tirnuo8 hmm miałam robione:

FSH
LH
Prolaktyna
Testosteron
SHBG
Cukier
Kortyzol

zlecone do szpitala mam:
Progesteron
DHEA-S

Mi pani ginekolog nic nie mowiła o zostaniu w szpitalu.... :/ Nawet nie wiem co ze sobą zabrać ;(
Dzięki no niestety ja też niedoinformowana jestem;/ ale w przeciwieństwie do Twojej pani gin moja powiedziała, że muszę zostać 3 dni w szpitalu na bank
Trinu08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 18:31   #2912
awera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Dziewczyny mam pytanie, może ktoś zna sensowną odpowiedz, jeden z lekarzy zapisał mi na policystyczne jajniki primolut nor a drugi mowi, że lepiej brać Yaz, jeśli nie mam w planach dzieci, a nie mam chwilowo, jeszcze inny kazał brać duphaston.
Prosze o pomoc, co brać, żeby zacząć miesiączkować, bo nie miesiączkuję od dawna, w internecie przeczytałam wiele okropnych skutków Yaz (zatory, pozwy w USA...) i Primolut, co brać, żeby dodatkowo się nie stresować? Nadmieniam, że włosy mi się przetłuszczają, ostatnio pogorszyła się cera, wypadają włosy. Już nie wiem co robić..
awera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 17:53   #2913
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Jeśli na razie nie planujesz dzieci zastanów się nad antykoncepcją

Ja własnie wróciłam ze szpitala, wczoraj miałam laparoskopię Lekarz tak wszystko szybko fajnie powiedział, ze zapomniał mi powiedzieć jak ze współżyciem... ?? I zrobił mi laparoskopię w 26 dniu cyklu Ale jest Okej, troche boli mnie gardło, łopatki i brzuch... I nie wiem co mogę robić a czego nie. Może ktoś pomóc ?
Do lekarza mam sie zgłosić po miesiączce
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 18:06   #2914
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Możesz robić wszystko na co masz siłę.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 19:37   #2915
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Jeśli na razie nie planujesz dzieci zastanów się nad antykoncepcją

Ja własnie wróciłam ze szpitala, wczoraj miałam laparoskopię Lekarz tak wszystko szybko fajnie powiedział, ze zapomniał mi powiedzieć jak ze współżyciem... ?? I zrobił mi laparoskopię w 26 dniu cyklu Ale jest Okej, troche boli mnie gardło, łopatki i brzuch... I nie wiem co mogę robić a czego nie. Może ktoś pomóc ?
Do lekarza mam sie zgłosić po miesiączce
Współżycie jak tylko się dobrze poczujesz
Nie powinnaś przez tydzień dźwigać zbyt ciężkich rzeczy, a resztę możesz robić normalnie. Gardło bolące to normalka, bo miałaś rurkę w nim, możesz mieć bóle w klatce piersiowej (takie ala atakowe), ale wtedy weź paracetamol, porada od pielęgniarki.
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 10:00   #2916
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Dzięki dziewczyny, dziś już czuję się znacznie lepiej. oglądałam swoje szwy i nie jest tak źle, tylko pępek nie wygląda jak dawniej... No i chyba dostałam już @
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 10:26   #2917
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Pępkiem się narazie nie przejmuj, ja jestem miesiąc po i widzę, że ciągle jeszcze się zmienia i wygląda coraz normalniej.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 17:57   #2918
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, dziś już czuję się znacznie lepiej. oglądałam swoje szwy i nie jest tak źle, tylko pępek nie wygląda jak dawniej... No i chyba dostałam już @
to nie jest @ tylko krwawienie po zabiegu
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 12:09   #2919
Pandora_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 54
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez awera Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, może ktoś zna sensowną odpowiedz, jeden z lekarzy zapisał mi na policystyczne jajniki primolut nor a drugi mowi, że lepiej brać Yaz, jeśli nie mam w planach dzieci, a nie mam chwilowo, jeszcze inny kazał brać duphaston.
Prosze o pomoc, co brać, żeby zacząć miesiączkować, bo nie miesiączkuję od dawna, w internecie przeczytałam wiele okropnych skutków Yaz (zatory, pozwy w USA...) i Primolut, co brać, żeby dodatkowo się nie stresować? Nadmieniam, że włosy mi się przetłuszczają, ostatnio pogorszyła się cera, wypadają włosy. Już nie wiem co robić..
ja biorę jak na razie w celu regulacji cyklów duphaston i oprócz tego bromergon(ale to na zbicie prolaktyny), najpierw miałam też estrofem ale póki co mam odstawiony. Po pierwszej serii tabletek ( 21 dni estrofem i 10 duphaston ) miałam okres zaraz jak odstawiłam -22 dnia, a po drugiej to czekam i czekam i minęlo 1,5 tygodnia a jeszcze okresu nie widać.. ostatnie kilka dni drugiej serii włosy jakby mi się wolniej przetłuszczały i trochę mniej ich wypadło, nie wiem czy to był przypadek czy od tabletek, ale póki co mam nie brać estrofemu, czekam na okres i znów mi się mocno tłuszczą i wypadają ;/

miałam styczność kiedyś z Yasmin ( coś podobnego do Yaz ), miało niby dobrze zrobić na pco, ale musiałam odstawić, mrowiały mi palce, bolała głowa itp
Pandora_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 08:36   #2920
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Tak też myślałam bo na @ to nie wygląda za bardzo, nie zostałam poinformaowana przez lekarza ze takie coś może wystąpić. Przejmowałam się ze może coś nie tak zrobiłam, także dzieki za odpowiedź - rozumiem że to normalne...
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 08:50   #2921
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Tak też myślałam bo na @ to nie wygląda za bardzo, nie zostałam poinformaowana przez lekarza ze takie coś może wystąpić. Przejmowałam się ze może coś nie tak zrobiłam, także dzieki za odpowiedź - rozumiem że to normalne...
jak najbardziej normalne, po każdym zabiegu ginekologicznym takie krwawienia występują, trwają one tak jak okres (do tygodnia, czasem 2, ale to rzadkość)
ja miałam zaraz po zabiegu, masakra teksańska przy pionizacji była
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 08:54   #2922
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

U mnie nic takiego nie było. Jedynie w pierwszym dniu po zabiegu trochę krwi się pojawiło. Ale na tym był koniec.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 20:30   #2923
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Robiłam badania krzywej cukrowej i krzywej insulinowej. Jeśli możecie i sie znacie to napiszcie jak to z nimi jest, bo byłam u swojego gin i powiedział że to bardzo złe wyniki. Wysłał mnie do diabetologa ale to dopiero pod koniec czerwca tak że jeśli możecie to odpiszcie lub wyślijcie do innego wątku.

Insulina po obciążeniu (o.1.2) (ICD-9: L97)

Insulina przed obciążeniem :
wynik: 5,4 ulU/ml
MINIMUM: 2,0 ulU/ml
MAX: 25,0 ulU/ml
Insulina po obciążeniu (pkt 1) :
wynik: 97,9 ulU/ml
Insulina po obciążeniu (pkt 2) :
wynik: 87,4 ulU/m



Krzywa cukrowa (3pkt,75) (ICD-9;L43)


Na czczo :
wynik: 4,46 mmol/l
MAX : 5,83 mmol/l
NORMA ~

Obciążenie 75g glukozy
Po 1h : 11,26 mol/l
MAX: 11,1 mmol/l
NORMA: H
Po 2h: 8,64 mmol/l
MAX : 7,8
NORMA : H

NIE WIEM JAK TO NAPISAĆ W EDYTORZE BY BYŁO PRZEJRZYSTE ;/

Edytowane przez kropaa
Czas edycji: 2012-05-28 o 20:45
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 11:09   #2924
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja nie pomoge bo się nie znam, widac tylko że insulina bardzo wzrosła po obciążeniu, pewnie za bardzo...
Co do krwawienia po laparoskopii to ja też mam mało, pierwszego i drugiego dnia w śluzie. Teraz mam brązowe Teoretycznie jestem w 29 d.c. i nie wiem czy nie powinnam miec okresu lada dzień. Mam nadzieję że nie pomylę go z tym krawieniem :P - bo mam się zgłosić po @ do mojego ginka
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 09:55   #2925
Olkaaa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Witam, jestem tu nowa, i podobnie jak Wy prawdopodobnie (bo lekarz cały czes nie jest pewien) borykam się PCO . Leczę się hormonalnie już 5 lat:/ I wreszcie wzięłam się na odwagę, żeby zmienić lekarza- moża jakiś inny spojrzy na to z innej strony i wreszcie dobierze odpowiedni zestaw leków. Wiem, że jest wątek o dobrych ginekologach ( już go przeglądałam), ale proszę czy możecie mi podać jakiegoś ginekologa- endokrynologa/ ginekologa, który naprawdę się zna na PCO? Najlepiej jakby był z Krakowa/ małopolski, choć jak jest jakiś bardzo dobry w innym rejonie Polski to i tam się wybiorę. Pozdrawiam!!
Olkaaa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 16:47   #2926
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Olkaaa7 Pokaż wiadomość
Najlepiej jakby był z Krakowa/ małopolski, choć jak jest jakiś bardzo dobry w innym rejonie Polski to i tam się wybiorę. Pozdrawiam!!
Mnie leczy Jerzy Przybycień : http://www.znanylekarz.pl/jerzy-przy.../tarnow-krakow
Jestem z Tarnowa ale wiem że przyjmował też w Krakowie a jak jest teraz to nie wiem. Nie wiem też czy byś się do niego załapała bo jak się ostatnio rejestrowałam powiedziano mi że przyjmuje już tylko kobiety starające się o dziecko, mnie ponownie przyjął bo lecze się u niego już kilka lat. Jeśli jestes zainteresowana i chcesz spróbować moge dać Ci numer tel do rejestracji na priv.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Ja nie pomoge bo się nie znam, widac tylko że insulina bardzo wzrosła po obciążeniu, pewnie za bardzo...
Właśnie to mnie martwi, wszystko się okaże wkrótce..
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 06:14   #2927
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Od 3 lat biorę Yaz na PCO. Na początku było dobrze, zero skutków ubocznych, jednak teraz jest coraz gorzej. Tyje, choć trzymam dietę, nic nie idzie tego zatrzymać, czuje się okropnie, ciąglę zmęczona, osowiała. Cały czas mam w głowie myśl, że niedługo dopadnie mnie zakrzepica, może histeryzuje ale dzisiaj obudziłam się w nocy z takim atakiem kaszlu iż myślałam, że się uduszę, do tego ciągłe drętwienia rąk. Chcę mieć w przyszłości dziecko, dlatego zdecydowałam się na tabletki, ale one mnie powoli wykańczają, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wiem, że nie chcę już się szprycować tą chemią. Czy mam jakieś inne wyjście z tej sytuacji? Wczoraj wzięłam ostatnią tabletke z opakowania i myślę, by nie zaczynać kolejnego, zrobić przerwę. ale czy mogę sobie je tak odstawić, bez porozumienia z lekarzem?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 11:15   #2928
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Jeśli się po nich źle czujesz, odstaw je i udaj się do lekarza po inne, ewentualnie inną metodę leczenia.

Kiedy mozna się spodziewać okresu po laparoskopii ? jak pisałam miałam laparoskopię w 26 d.c., minęło 10 dni i nadal nic...
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 12:16   #2929
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Jeśli się po nich źle czujesz, odstaw je i udaj się do lekarza po inne, ewentualnie inną metodę leczenia.
.
Nie chce już tabletek.. jakie są inne metody leczenia?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 18:03   #2930
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Nie chce już tabletek.. jakie są inne metody leczenia?
dziecko?
innej opcji niż ta i tabletki chyba nie ma przecież rehabilitacja ni nie da
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 19:21   #2931
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Passion nieprawda. Są inne sposoby. Zamiast tabletek można brać w odpowiednich dniach cyklu inne leki. Kilka dziewczyn tutaj pisało już na ten temat. Trzeba by przejrzeć wątek.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 19:24   #2932
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Passion nieprawda. Są inne sposoby. Zamiast tabletek można brać w odpowiednich dniach cyklu inne leki. Kilka dziewczyn tutaj pisało już na ten temat. Trzeba by przejrzeć wątek.
Nie mówie o wszystkich tabletkach tylko nie chce już zażywać tabletek antykoncepcyjnych. Wy się dziewczyny jak leczycie?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 20:40   #2933
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

a to przepraszam
no ale też leki mimo, żę w odpowiednich dniach, nie ważne, nie znam się


ja biorę leki stymulujące owulację bo chcemy dzieciaka
bromergon, clo i duphaston

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

aaaa, już rozumiem, nie chce brać tabletek anty. Nie zrozumiałąm bo dla mnie tabletka to tabletka
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 22:01   #2934
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Nie mówie o wszystkich tabletkach tylko nie chce już zażywać tabletek antykoncepcyjnych. Wy się dziewczyny jak leczycie?
Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
ja biorę leki stymulujące owulację bo chcemy dzieciaka
bromergon, clo i duphaston[COLOR="Silver"]
Ja też brałam bromergon, duphaston, luteine na wywołanie okresu bez (póki co) chęci zajścia w ciąże.
ileenka musisz po prostu wybrać się do gin i z nim ustalić jak chcesz się leczyć.
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 19:27   #2935
mapia1990
Raczkowanie
 
Avatar mapia1990
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 140
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Słuchajcie dziewczyny ja wymiękam.... tyle szukałam jakiegoś lekarza co ma w miarę rozsądne opinie i znalazłam ginekolog-endokrynolog. Tak jak polecałyście.To co on jednak mi nagadał to jak dla mnie nic się kupy nie trzymało. oceńcie proszę same.
Pierwsza wizyta u niego skupiała się na tym, że skierował mnie do swojego prywatnego gabientu (mimo, ze byłam też na prywatnej wizycie, ale nie w jego gabinecie) i dął skierowanie na badanie FSH, LH, Estradiol, Testosteron, TSH.
Więc poszłam do niego. Juz USG miałam zrobione przez innego lekarza.
Wyniki badań
FSH 7,60
LH 14,99
Estradiol 47,83
Testosteron 0,57
TSH 1,084

Stwierdził, ze wszystko potwierdza PCO, podczas badania ginekologicznego wyczuł, ze mam bardzo małą macicę wiec zrobił mi oczywiście odpłatnie kolejne USG, a na moje pytanie co to znaczy że mam małą macicę, czym to grozi itd, odpowiedział, ze to nic strasznego po prostu ma Pani małą i tyle. (Więc po co to USG chciał poooglądać czy co? Za badanie zaproponował na włosy w niechcianych miejscach maść VANIQA za 200zł! i to centralnie mi ja wciskał mimo, ze ja mówiłam, ze nie chcę tej maści. Na trądzik pzrepisał mi FINASTERID_RATIOPHARM, tabletki, na których jest napisane jest, ze kobiety nie mogą jej brać. Są one pzreznaczone dla mężczyzn z rakiem czegoś tam juz nie pamietam. Podczas brania ich jednak w żadnym wypadku nie mogę zajść w ciażę bo na pewno urodzę potworka (cytat) No i z tej racji pzrepisął na antykoncepcję KONTRACEPT. Od czasu do czasu powinnam robic próby wątrobowe, czy cos sie nie dzieje po tych tabletkach. Aha i oba zdjecia USG są sprzeczne ponieważ na jednym jest napisane, ze w gorszym stanie jest prawy, a na drugim lewy jajnik.
Jestem załamana normalnie, tak mnei nastraszył jakby ta choroba była jakims wyrokiem.
A lekarz u którego robiłam USG wcześniej tak pozytywnie mnie nastawił że to nic strasznego, że z tym da sie życ i śliczne dzieci rodzić.
Dzisiaj zderzyłam się ze ścianą normalnie
__________________
“Dziewięćdziesiąt procent naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą.”
Margaret Thatcher
mapia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 22:04   #2936
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mapia1990 Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny ja wymiękam.... tyle szukałam jakiegoś lekarza co ma w miarę rozsądne opinie i znalazłam ginekolog-endokrynolog. Tak jak polecałyście.To co on jednak mi nagadał to jak dla mnie nic się kupy nie trzymało. oceńcie proszę same.
Pierwsza wizyta u niego skupiała się na tym, że skierował mnie do swojego prywatnego gabientu (mimo, ze byłam też na prywatnej wizycie, ale nie w jego gabinecie) i dął skierowanie na badanie FSH, LH, Estradiol, Testosteron, TSH.
Więc poszłam do niego. Juz USG miałam zrobione przez innego lekarza.
Wyniki badań
FSH 7,60
LH 14,99
Estradiol 47,83
Testosteron 0,57
TSH 1,084

Stwierdził, ze wszystko potwierdza PCO, podczas badania ginekologicznego wyczuł, ze mam bardzo małą macicę wiec zrobił mi oczywiście odpłatnie kolejne USG, a na moje pytanie co to znaczy że mam małą macicę, czym to grozi itd, odpowiedział, ze to nic strasznego po prostu ma Pani małą i tyle. (Więc po co to USG chciał poooglądać czy co? Za badanie zaproponował na włosy w niechcianych miejscach maść VANIQA za 200zł! i to centralnie mi ja wciskał mimo, ze ja mówiłam, ze nie chcę tej maści. Na trądzik pzrepisał mi FINASTERID_RATIOPHARM, tabletki, na których jest napisane jest, ze kobiety nie mogą jej brać. Są one pzreznaczone dla mężczyzn z rakiem czegoś tam juz nie pamietam. Podczas brania ich jednak w żadnym wypadku nie mogę zajść w ciażę bo na pewno urodzę potworka (cytat) No i z tej racji pzrepisął na antykoncepcję KONTRACEPT. Od czasu do czasu powinnam robic próby wątrobowe, czy cos sie nie dzieje po tych tabletkach. Aha i oba zdjecia USG są sprzeczne ponieważ na jednym jest napisane, ze w gorszym stanie jest prawy, a na drugim lewy jajnik.
Jestem załamana normalnie, tak mnei nastraszył jakby ta choroba była jakims wyrokiem.
A lekarz u którego robiłam USG wcześniej tak pozytywnie mnie nastawił że to nic strasznego, że z tym da sie życ i śliczne dzieci rodzić.
Dzisiaj zderzyłam się ze ścianą normalnie
Powiem tyle: zmień lekarza..... ja bym już więcej tam nie poszła
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 10:34   #2937
szifra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 64
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cześć dziewczyny, podczytuję od dawna ale pisać nie pisała jeszcze. Mam pytanie bo u mnie sytuacja się zmienia. Otóż od 3 lat wiem, że mam PCO, biorę Diane i jest ok. Chciałabym jednak w następnym roku (nawet już po wakacjach) zacząć starania o dziecko. Czy w związku z tym już powinnam wybrać się do mojej gin ( bo normalnie miałam zgłosić się dopiero zimą-po roku). Tzn. chodzi mi o to czy muszę mieć jakieś odstawienie anty czy dołożenie innych leków na jakiś czas zanim zaczniemy próbować? Czy też wystarczy że pojawię się np. we wrześniu i powiem ze chcemy próbować od października?Jak to jest z odstawianiem anty i czy zbyt szybka ciąża po braniu anty nie jest jakoś bardziej zagrożona? Kiedyś słyszałam takie opinie nawet chyba od mojej mamy Pozdrawiam wszystkie.
P.S. Aha, czy np. foliowy to już powinnam brać czy jakoś z Diane nie ma sensu?
szifra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 11:18   #2938
liskowa171
Raczkowanie
 
Avatar liskowa171
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 55
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Witam jestem nowa
5 lat brałam harmonet (lekarz bez żadnych badań mi przepisał )z powodu checi dzidziusia odstawiłam rok temu w styczniu i się zaczeło nieregularne @ trądzik zmienne nastroje Lekarz ginekolog dał mi skierowanie do endokrynologa czekałam 3 miechy na badania .Leżałam 2 dni na odziale badania krwi i moczu .Lekarz endokrynolog stwierdził u mnie ZPJ po badaniach na oddziale. Mam podwyższoną prolaktynę 42.520 ng/ mL a po MTC 105,3 ng/mL i testosteron 2.30 nmol/l i nie wiem sama czy aż tak bardzo są podwyższone na wypisie również pisze drobno-pęcherzykowa budowa jajników czyli to ZPJ? dostałam leki Bromergon i Glucophage XR 750 ....mam 157 cm ważę 72 kg (wiele razy bez skutku się odchudzałam )co mam robić dalej iść do ginekologa po konsultację bardzo chciałabym zostać mamą jak na razie było 1,6 roku bezskutecznie...może ktoś mi doradzi coś ...Mam 28 lat...pozdrawiam
__________________
Ona

Edytowane przez liskowa171
Czas edycji: 2012-06-05 o 13:07 Powód: przejęzyczenie
liskowa171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 11:27   #2939
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Jak 3 lata jak rok temu odstawiłaś tabletki?
Najlepiej idź do lekarz, który sprawdzi czy miewasz owulacje, jeśli nie to przepisze Ci leki stymulujące. Na początek wystarczy. I przede wszystkim zróbcie badania partnerowi.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 12:28   #2940
87anam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

dziewczyny pomózcie jestem totalna kretynka , jestem po zastrzyku z pregnylu, 8 dni, od około 6 dni ciągle boli mnie brzuch i kują jajniki, zastanawiam się czy to pregnyl ciągle działa.
o co mi chodzi? zrobiłam test chciałam się łudzić że wyjdzie pozytywny i że ciągle mam szanse na dzidzie w tym miesiącu jednak na teście pojawiła się bardzo blada druga kreska czy to znaczy że hormon po pregnylu już zanika a ja nie produkuje sama ( bo nie jestem w ciąży)? czy nadal mam szanse w tym miesiącu?
wow nigdy więcej nie zrobię testu po pregnylu tak szybo
87anam jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 20:39:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.