Kobiety bez wyzszego wyksztalcenia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 16:19   #1
martyna_martyna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: rozowa kraina;)
Wiadomości: 728

Kobiety bez wyzszego wyksztalcenia.


Przerwalam studia, w tej chwili pracuje ,ale czasami gdy obserwuje studiujacych znajomych jest mi dziwnie, zastanawiam sie czy nie pojsc jednak jeszcze do szkoly, dla wlasnej satysfakcji i lepszych wynikow w zyciu zawodowym.Z drugiej strony wielu moich znajomych po studiach pracuje w supermarketach,albo w ogole nie ma pracy.Czy sa tu dziewczyny bez studiow? jak zyjecie, co porabiacie, czy nie macie kompleksow?
__________________
WIARA, NADZIEJA, MILOSC...
martyna_martyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 16:39   #2
Perfume
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 143
Dot.: Kobiety bez wyzszego wyksztalcenia.

Ja skończyłam studia w lipcu 2009, jest to jakieś zaplecze, jednak i tak nie ma pracyWydaje mi sie, że studia czasem nawet przeszkadzają w zdobyciu pracy, wiem to po sobie, jestem po kosmetologii, po dłuższym czasie szukania pracy startowałam do obsługi solarium i się okazało, że mam za wysokie kawalifikacje, mimo iż wymagali osoby dyspozycyjnej a ja byłam. No i tak to wygląda. Jednak studia są pewnego rodzaju zapleczem ale w obecnej sytuacji jaka jest w naszym kochanym kraju nawet one nie gwarantują super pracy. Ja obecnie znów jej szukam, ale skończonych studiów nie żałuję, bo dużo się nauczyłąm a i satysfakcja jest.
__________________

Perfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:45   #3
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Kobiety bez wyzszego wyksztalcenia.

Cytat:
Napisane przez martyna_martyna Pokaż wiadomość
Przerwalam studia, w tej chwili pracuje ,ale czasami gdy obserwuje studiujacych znajomych jest mi dziwnie, zastanawiam sie czy nie pojsc jednak jeszcze do szkoly, dla wlasnej satysfakcji i lepszych wynikow w zyciu zawodowym.Z drugiej strony wielu moich znajomych po studiach pracuje w supermarketach,albo w ogole nie ma pracy.Czy sa tu dziewczyny bez studiow? jak zyjecie, co porabiacie, czy nie macie kompleksow?
U mnie zapowiada się brak wyższego wykształcenia.
Uczę się w szkole policealnej,na techniku farmaceutycznym. Na farmację nie mam szans,zresztą nawet przedmioty na maturze mam inne. W gruncie rzeczy uczę się tu z rozsądku bo wiem,że potem nie będę miała problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie.

Ostatnio koleżanka (studiująca resocjalizację na prywatnej uczelni) naskoczyła na mnie,że głupia jestem,że poszłam do policealnej,że trzeba było iść na byle jakie studia,byle mieć wyższe wykształcenie
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:01   #4
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kobiety bez wyzszego wyksztalcenia.

moja kolezanka ma magistra. Na 4 roku poszla jeszcze na studium kosmetyczne. Teraz dyplom mgr lezy zakurzony. Pracuje jako kosmetyczka i zarabia o wiele wiele wiecej niz pedagodzy. I zaluje, ze stracila 5 lat i pieniadze. Wystarczylo isc na 2letniena studium policealne. Jest szczesliwa w swoim zawodzie. Nie zawsze wykształcenie daje dobra prace i dobre pieniądze.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:09   #5
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Kobiety bez wyzszego wyksztalcenia.

myślę , że jeśli ktoś chce być kosmetyczką , fryzjerką itp to wyzsze wykształcenie nie jest konieczne .
Niestety w dzisiejszych czasach posiadanie mgr jest takpowszechne , że za jeszcze jakiś czas będzie wręcz czymś zwyczajnie zwyczajnym bez czego będzie poprostu dziwnie . Np zawód pielęgniarki - kiedyś wystarczyło liceum profilowane lub jakieś studium - dziś już wymagają od pielęgniarek wyższego wykształcenia . Ale robienie mgr tylko dla samego papieru jest totalnym bezsensem.
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 22:10   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kobiety bez wyzszego wyksztalcenia.

No jesli ktos robi studia tylko pod prace i potem pracuje w czyms co nie wymaga mgr to faktycznie trzeba mu wspolczuc i to podwojnie nawet.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.