Brak kasy na studia-rozwiązanie studium? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-06, 08:04   #1
aagaa1993
Przyczajenie
 
Avatar aagaa1993
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 16

Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?


hmm. Zacznę od tego, że rok temu zdałam maturę i to z dobrym wynikiem. Wcześniej chodziłam do liceum o profilu humanistyczno-prawnym. Po gimnazjum nie miałam bladego pojęcia co chcę ze sobą zrobić. Potem myślałam o czymś związanym z wojskiem, może dlatego, że tata był żołnierzem zawodowym i coś w genach po nim mam. Ale niestety po liceum kiedy złożyłam papiery na studia zaoczne- bezpieczeństwo wewnętrzne, sytuacja w mojej rodzinie się zmieniła przez chorobę taty i nie mogłam zacząć studiować ze względu na finanse... Byłam zrozpaczona. Ale radziłam sobie jak mogłam. Odbywałam staże w policji i w innym urzędzie. Pracy obecnie nie mam, jestem po studium kosmetycznym, ale co z tego? Do niczego mi to. Dlatego może Wy pomożecie wybrać mi jakiś kierunek studium, które jest w moim mieście bezpłatne, a zawsze daje jakiś papierek...
__________________
"Miłość odbiera rozum tym, co go posiadają, a daje tym, co go nie mają."
- Denis Diderot
aagaa1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 11:54   #2
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Hm,w Twoim mieście...Tylko że nie napisałaś ,co to za miasto
BTW,po co kosmetyka tak od czapy?Po drodze chyba lepiej z technikiem administracji było?
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 12:34   #3
dombro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 62
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Powiem Ci, że ja byłam w identycznej sytuacji - po liceum [profil prawno-dziennikarski] też nie mogłam pójść na studia, bo nie było kasy na to, żebym mogła wynieść się z domu rodzinnego. Pracowałam i też chodziłam do szkoły policealnej - technik usług kosmetycznych. Zdałam egzaminy na pierwszą kwalifikację, ale wyprowadziłam się z miasta i dostałam na studia, więc nauki nie będę kontynuować. Powiem tak - jeśli chcesz iść do takiej szkoły, bo 'to kolejny papierek' to nie widzę sensu. Po co ci kwalifikacje w tak różnych dziedzinach? Sama powiedziałaś, że zrobiłaś studium kosmetyczne, które i tak do niczego Ci niepotrzebne, po co więc kopać się z kolejnym kierunkiem, który tak naprawdę nie będzie Cię interesował? Bo skoro prosisz o pomoc w wybraniu kierunku to raczej nic konkretnego nie masz na myśli.

Mam koleżankę, która chodziła ze mną do policealnej - w tej chwili robi już 4 (?) kierunek w takiej szkole i uważam to za totalnie pozbawione sensu - bo te 'papierki' nic jej nie dają, nie wiem czy dziewczyna kiedykolwiek pracowała nawet. Co do technika administracji wspomnianego wyżej - właściwie taka szkoła niewiele daje. Moja siostra to skończyła i uważa, że nie do końca było warto
dombro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 13:48   #4
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Cytat:
Napisane przez gugiel400 Pokaż wiadomość
moj znajomy po zrobieniu technika weterynarii w goworkowskiej policealnej otwozyl wlasna lecznice dla zwierzat. wiec hola hola, da sie trzeba tylko wybrac z glowa. osobiscie mysle ze pojde do tej samej szkoly tylko na farmacje.
po technikum weterynaryjnym własna lecznica? to tak w ogóle można, zgodnie z prawem?
Tak czy inaczej, nie powierzyłabym komuś po technikum leczenia mojego zwierzaka, taka osoba chyba nawet nie ma uprawnień...
Coś mi się wydaje, że tylko spam reklamowy tutaj urządzasz ale raczej z odwrotnym skutkiem niż zamierzony.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 15:26   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Poszukaj pracy i idź zaocznie na jakieś porządne studia.
Studium w obecnej sytuacji to nic.
Teraz nawet sam licencjat to mało.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 20:04   #6
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
po technikum weterynaryjnym własna lecznica? to tak w ogóle można, zgodnie z prawem?
Tak czy inaczej, nie powierzyłabym komuś po technikum leczenia mojego zwierzaka, taka osoba chyba nawet nie ma uprawnień...
Coś mi się wydaje, że tylko spam reklamowy tutaj urządzasz ale raczej z odwrotnym skutkiem niż zamierzony.
GoWork ię tutaj reklamuje prawie w każdym wątku o policealnych. Ja się czuję dostatecznie od tej szkoły odstraszona
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 17:39   #7
kikilu
Raczkowanie
 
Avatar kikilu
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 334
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
po technikum weterynaryjnym własna lecznica? to tak w ogóle można, zgodnie z prawem?
Tak czy inaczej, nie powierzyłabym komuś po technikum leczenia mojego zwierzaka, taka osoba chyba nawet nie ma uprawnień...
Coś mi się wydaje, że tylko spam reklamowy tutaj urządzasz ale raczej z odwrotnym skutkiem niż zamierzony.
Niestety może mieć własną lecznicę, ale musi zatrudniać lekarza weterynarii, bo sam ma niewielkie uprawienia.
kikilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 14:24   #8
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie są koszty otwarcia własnego gabinetu.
A technik weterynarii ma male szanse na znalezienie pracy, tylko niektóre gabinety szukają techników bo maja tak male uprawnienia że jest to bezsensu, zwłaszcza gdy na rynku jest sporo lekarzy weterynarii.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 09:24   #9
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Cytat:
Napisane przez dombro Pokaż wiadomość
do technika administracji wspomnianego wyżej - właściwie taka szkoła niewiele daje. Moja siostra to skończyła i uważa, że nie do końca było warto
No tak,nie jest to idealny kierunek jasne,ale lepszy niż ten kosmetyczny ,bo bardziej związany z kierunkiem zainteresowań Autorki,zawiera podstawy prawa itp.
Ja ewentualnie doradziłabym jeszcze agenta celnego(widziałam w Żaku jest taki kierunek,ale nie wiem ,czy jest coś wart,aagaa1993,musiałabyś sprawdzić),a poza tym może jakieś kursy na ochroniarza nie wiem...ewentualnie próbuj dalej może z tą policją...W każdym razie t.weterynarii odradzam zdecydowanie bo praktycznie nic nie daje
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 10:44   #10
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
No tak,nie jest to idealny kierunek jasne,ale lepszy niż ten kosmetyczny ,bo bardziej związany z kierunkiem zainteresowań Autorki,zawiera podstawy prawa itp.
Ja ewentualnie doradziłabym jeszcze agenta celnego(widziałam w Żaku jest taki kierunek,ale nie wiem ,czy jest coś wart,aagaa1993,musiałabyś sprawdzić),a poza tym może jakieś kursy na ochroniarza nie wiem...ewentualnie próbuj dalej może z tą policją...W każdym razie t.weterynarii odradzam zdecydowanie bo praktycznie nic nie daje

na agenta celnego niby wystarczy średnie wykstzałcenie, ale w praktyce wolą tych z wyższym. Do tego trzeba zdać egzamin państwowy, którego zdawalność podobno nie jest za wysoka

Te odradzam technika weterynarii, chyba, że kręci cię obliczanie powierzchni płyty gnojowej - to było w tym roku na egzaminie
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 11:21   #11
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
na agenta celnego niby wystarczy średnie wykstzałcenie, ale w praktyce wolą tych z wyższym. Do tego trzeba zdać egzamin państwowy, którego zdawalność podobno nie jest za wysoka
Możliwe,nie było to przedmiotem moich szczególnych zainteresowań,po prostu poddałam pomysł ,który przyszedł mi na myśl
Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Te odradzam technika weterynarii, chyba, że kręci cię -obliczanie powierzchni płyty gnojowej to było w tym roku na egzaminie
Fascynujące
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 11:55   #12
gugiel400
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Brak kasy na studia-rozwiązanie studium?

na każdym kierunku trafi sie jakas szitna opcja... nie ma co wysmiewac, i na kazdym trafia sie trudniejszy badz latwiejszy egzamin...

Wazne jest na prawde dobre przygotowanie i walka o swoje dziewczynki!
gugiel400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.