Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-05, 11:20   #1
hugsy_berry
Raczkowanie
 
Avatar hugsy_berry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 203
Exclamation

Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień


Witam!

Nie wiedziałam gdzie mam napisać. Szukałam takiego wątku, ale nie znalazłam. Ostatnio byłam na badaniach prenatalnych, okazało się, że dziecko owinięte jest pępowiną, to 20 tydzień ciąży. Dzisiaj oglądałam filmik z badań i widziałam jak się męczy żeby ją z siebie ściągnąć i się popłakałam. Pytałam lekarza dwukrotnie, czy to przeszkadza mojemu dzidziusiowi, za pierwszym razem nie odpowiedział, za drugim zawahał się delikatnie mówiąc, że raczej nie. Nie wiem co mam o tym myśleć, jak sobie poradzić, czy można jakoś pomóc mojemu dzieciątku? Może któraś z Was ma doświadczenie w tej kwestii? Bardzo mi ciężko...
__________________
hugsy_berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 11:40   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Idź do innego lekarza.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 12:18   #3
ja aguus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

To zależy jak jest owinięte tą pępowiną
Mój synek urodził się i miał pępowinę owiniętą wokół szyi. Ale jeśli czujesz niepokój to idź do innego lekarza. Ja myślę że jeśli jest tak normalnie owinięte to jeszcze ma tyle miejsca w brzuszku i tyle czasu ze jeszcze nie raz sie odwinie i zawinie. Tak to poprostu wygląda dziecko wierci się i kręci, podskakuje a czasem nawet bawi się pepowiną.
Pewnie czujesz na razie tylko delikatnie ruchy dziecka ale jak później będziesz czuć wyraźniej i poczujesz ze np dziecko się szamocze czy cos co cie zaniepokoi to szybko do szpitala
ja aguus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 13:09   #4
hugsy_berry
Raczkowanie
 
Avatar hugsy_berry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 203
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Ma owiniętą pępowinę w okół szyjki, lekarz to nazwał szalikiem z pępowiny, ale mi do śmiechu nie było. Czuję na razie delikatne ruchy dziecka, raz czuję, raz nie, bo chyba jeszcze jest za malutki, dodatkowo moje łożysko jest na przedniej ścianie, co podobno troszkę zagłusza ruchy maleństwa. Nie wiem, może nie byłoby problemu jakby mi to lekarz wytłumaczył tak jak Ty, że ma jeszcze dużo miejsca i czasu na odwijanie, ale po prostu zobaczyłam jeszcze raz ten filmik dzisiaj jak się siłował z tym czymś dookoła szyjki to aż się poryczałam...
__________________
hugsy_berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 17:54   #5
Kasia5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 400
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Ja bym koniecznie poszła do innego lekarza. Dziecko kolegi urodziło się z pępowiną przyrośniętą do szyi. Dziecko miało za mało tlenu do oddychania i urodziło się z uszkodzeniem mózgu. Nie chcę Cię straszyć, ale powinnaś jeszcze zasięgnąć konsultacji.
Kasia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 17:56   #6
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Mysle,ze jesli sie denerwujesz,niepokoi cie to, to dobrze by bylo skonsultowac z jeszcze jednym lekarzem. Ja tekiej sytuacji nie mialam,wiec nie wiem jak to jest.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 18:10   #7
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

nawet jeśli pójdziesz do innego lekarza to nie odwinie pępowiny

miałam dokładnie to samo- wiedziałam,że od 25 tygodnia moje dziecko jest okrecone pępowiną ( w linku w podpisie widać,że ma na na karku, jeszcze nie obkręcony),za każdym razem jak miałam usg to pytałam czy nadal jest pępowiną okręcony i gdzie dokładnie to lekarz nie chciał mi powiedzieć tylko mówił,że gdzieś tam sobie jest, w końcu powiedział stanowczo,że jak chce to mogę co tydzień przychodzić na usg tylko co to da?

w Twoim przypadku jest tak,że maluszek ma jeszcze mnóstwo miejsca i jutro może się odwinąć a za trzy dni znów obkręcić, więc głowa do góry

wiem,że przeżywasz stres bo ja miałam podobnie, proszę nie czytaj nic w necie bo stres dobrze nie działa, mi położna zabroniła czytać a kazała się wsłuchiwać w ruchy i tylko jak coś zaniepokoi, jak będą słabze itp to pojawić się natychmiast na IP

synek urodził się owinięty pępowiną ale cały i zdrowy

Edytowane przez marsi11
Czas edycji: 2013-03-05 o 18:14
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 21:30   #8
hugsy_berry
Raczkowanie
 
Avatar hugsy_berry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 203
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

dziękuję Wam za odpowiedzi

marsi11 - Twój synek strasznie fajnie wygląda na usg, mój jeszcze nie ma takich wyraźnych rysów. Widzę, że ma założoną pępowinę na karku, mój niestety zawinął sobie ją jak szalik. Myślę, że miałaś dużo stresów w związku z tym, że wiedziałaś że nadal Twój bobas ma pępowinkę na szyi... ja dzisiaj też czułam się koszmarnie, do tego internet... i niektóre okropne opowiastki... Mąż już się odgroził, że będzie wyłączał neta i schowa mi laptopa, a ja myślę, że byłoby to dobre wyjście dla mnie.

Kasiu5 - mam nadzieję, że u mnie się tak nie skończy. Wyniki badań moje dziecko ma w porządku, dr mierzył różne rzeczy, tętno również, sprawdzał też mózg i inne organy. Bardzo współczuję Twojemu koledze i jego partnerce. Mam nadzieję jednak, że wszystko się u nich ułoży.

Jutro zadzwonię do mojego lekarza, zapytam jeszcze jego i zobaczę co myśli.
__________________
hugsy_berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 06:36   #9
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

hugsy_berry przede wszystkim nie martw sie na zapas, tak jak dziewczyny pisaly nawet najlepszy lekarz ci tej pepowiny w tej chwili nie odwinie- a maly ma jeszcze duzo miejsca w brzuszku i nie raz odkreci sie tak ze moze sie odwinac. wiele dzieci jest poowijanych, o ile pepowina nie przylega bardzo scisle to niczym to nie grozi. dobrze ze lekarz o tym wczesniej wie i monitoruje przeplywy, jesli cos go zaniepokoi to bedzie mozliwosc interwencji, oczywiscie w odpowiednim czasie. jestes dopiero na oplmetku, nie mozesz spedzic polowy ciazy zamartwiajac sie. kontroluj ruchy, niedlugo przybiora one na sile i wtedy beda najlepszym wyznacznikiem samopoczucia dziecka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 09:16   #10
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Cytat:
Napisane przez hugsy_berry Pokaż wiadomość
dziękuję Wam za odpowiedzi

marsi11 - Twój synek strasznie fajnie wygląda na usg, mój jeszcze nie ma takich wyraźnych rysów. Widzę, że ma założoną pępowinę na karku, mój niestety zawinął sobie ją jak szalik. Myślę, że miałaś dużo stresów w związku z tym, że wiedziałaś że nadal Twój bobas ma pępowinkę na szyi... ja dzisiaj też czułam się koszmarnie, do tego internet... i niektóre okropne opowiastki... Mąż już się odgroził, że będzie wyłączał neta i schowa mi laptopa, a ja myślę, że byłoby to dobre wyjście dla mnie.
i tak powinien zrobić
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 09:24   #11
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

moj syn cala ciaze nie byl owiniety by owina sie dwa razy podczas porodu... wiec nie ma raeguły. sprawdzaj ruchy i nie stresuj sie na zapas. dziecko jeszzce bedzie robilo przeciez niejeden fikołek w twoim brzuchu badz dobrej mysli! (wiem, łatow powiedziec)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 09:26   #12
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Mój lekarz był humanitarny i nie powiedział mi, ze córa ma pepowine wokół szyi dwa razy okręconą
Jedyne co możesz zrobic to kontrolować ruchy, nic więcej.
Będzie dobrze
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 09:33   #13
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Mój młody także był obkręcony pepowiną 4 razy w okół szyi tak mam napisane w książeczce zdrowia. Po porodzie jak wyszedł go odwineli nie było więcej powikłań.
Nie martw się na zapas bo raczej to się dość często zdarza, że dzieciaki w brzuchu się poobwijają, obkręcą- odkręcą ale przeważnie na finale jest wszystko ok
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 19:36   #14
hugsy_berry
Raczkowanie
 
Avatar hugsy_berry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 203
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Dziękuję za wpisy i słowa pocieszenia
Dzwoniłam dzisiaj do mojego lekarza i prawie się ze mnie śmiał... powiedział, że to normalne...
__________________
hugsy_berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 12:00   #15
Kasia5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 400
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze Nie denerwuj się na zapas. Ja jak byłam w ciąży też bardzo wszystko przeżywałam i nie potrzebnie za dużo czytałam rzeczy w internecie. Na każde usg szłam chora ze strachu, że coś wykryją Zobaczysz wszystko będzie dobrze
Kasia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 13:00   #16
missmalezji
Wtajemniczenie
 
Avatar missmalezji
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 099
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Mój lekarz był humanitarny i nie powiedział mi, ze córa ma pepowine wokół szyi dwa razy okręconą
Jedyne co możesz zrobic to kontrolować ruchy, nic więcej.
Będzie dobrze
Lekarz o takich rzeczach ma obowiązek mówić pacjentce na wszeli wypadek gdyby coś się dziecku stało, byłyby pretensje, że nie powiedział.. Np. osłabienie ruchów, pacjentka jedzie na ip i pierwsze co mówi - podczas wizyty stiwerdzono że dziecko jest owinięte pępowiną. To bardzo ważna informacja.
Cytat:
Napisane przez hugsy_berry Pokaż wiadomość
Dziękuję za wpisy i słowa pocieszenia
Dzwoniłam dzisiaj do mojego lekarza i prawie się ze mnie śmiał... powiedział, że to normalne...
Nie martw się na zapas, wiele dzieci owija się pępowiną, dobrze że lekarz to kontroluje, na pewno zauważy gdyby był to powód do niepokoju - zbyt ciasno owinęta pępowina, zaburzenia przepływu krwi, węzeł na pępowinie. Głowa do góry
__________________
26.07.2014

missmalezji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 13:35   #17
hugsy_berry
Raczkowanie
 
Avatar hugsy_berry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 203
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

No tak, z tym, że mój lekarz nie widział w jaki sposób mały jest owinięty, widział to całkiem inny, nieznany mi dr, który prowadził prenatalne. Mam nadzieję, że powiedziałby mi jakby coś było nie tak i tego staram się trzymac. Następne usg pod koniec marca - może wytrzymam

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia5 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze Nie denerwuj się na zapas. Ja jak byłam w ciąży też bardzo wszystko przeżywałam i nie potrzebnie za dużo czytałam rzeczy w internecie. Na każde usg szłam chora ze strachu, że coś wykryją Zobaczysz wszystko będzie dobrze
__________________
hugsy_berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 17:16   #18
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
Lekarz o takich rzeczach ma obowiązek mówić pacjentce na wszeli wypadek gdyby coś się dziecku stało, byłyby pretensje, że nie powiedział.. Np. osłabienie ruchów, pacjentka jedzie na ip i pierwsze co mówi - podczas wizyty stiwerdzono że dziecko jest owinięte pępowiną. To bardzo ważna informacja.

Nie powiedzial, bo większość pacjentek z reguły panikuje
Poza tym to była moja druga ciąża, także wiedziałam jak ma się ruszać dziecko
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 16:46   #19
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

hugsy_berry, przede wszystkim- idź do innego lekarza i wypytaj go dokłądnie o wszystko. Dla Ciebie, dla Twojego spokoju. Teraz Twój spokój jest wazny dla Maluszka.
Po drugie- nie czytaj makabrycznych opowieści. To Ci nie pomoże, a zaszkodzi, bo to działa na wypbraźnię. Twój TŻ wie co mówi grożąc odcieciem od neta- tez bym tak zrobiła.
Pozdrowienia!
Urodzona z pepowiną dookoła szyi
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 14:38   #20
Zmartwiona2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Wczoraj byłam w poradni prenatalnej, wykonano mi usg 3d w którym lekarz, stwierdził, że dziecko ma owiniętą prawą nóżkę dwa razy pępowiną, dodał, że pępowina powinna się odwinąć ale i tak się martwię że zaszkodzi to w prawidłowym rozwoju nóżki. Dodam, że jestem w 13 tyg ciąży.
Zmartwiona2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 21:47   #21
MamaCudownegoSynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

Drogie Mamy. Pół roku temu urodziłam mojego cudownego, zdrowego Synka... W 31 tyg dowiedziałam się, że jest on owinięty pępowiną wokół szyi dwukrotnie, a oprócz tego ma jeszcze tzw "szelki". Ta informacja przyprawiła mnie o niewyobrażalne przerażenie, bezradność i obawę o jego życie. Wyczekiwałam chwil, kiedy tylko poczuję jego ruchy. Zdarzały się momenty, że wybudzając się w nocy, płakałam z przerażenia i niemocy, budziłam mężą i błagałam go, żeby zrobił "coś", bo nie czuję ruchów Synka. Wtedy zazwyczaj mówił do niego, poruszał moim brzuchem i po chwili w końcu.... ogromna ulga... jest...czuję, wszystko dobrze!!! Takich sytuacji było kilka, aż w końcu pomyślałam, że tak dłużej nie może być. Nie mogę bez przerwy martwić się o jego zdrowie, w dodatku wybudzać go ze snu. Pomyślałam, że kupię detektor tętna płodu. I tak też zrobiłam. Wydałam na ten sprzęt ok 300 zł, ale nie załuję. Kiedy tylko w nocy budziłam się do toalety i nie czułam ruchów Maleństwa, przykładałam detektor i byłam spokojna. Kiedy był z kolei bardzo żywy, również przykładałam detektor do brzucha, żeby sprawdzić czy puls nie jest zbyt szybki, czy nic się złego nie dzieje.
Lekarz mówił, że z takiej kolizji pępowinowej,nie ma szans żeby mały się odwinął - a tu psikus - w 35 tyg, lekarz sam nie mógł w to uwierzyć, Synek odwinął się z pępowiny dwukrotnie owiniętej wokół szyi. Dla mnie to był cud! Zostały co prawda jeszcze szelki, ale najbardziej obawiałam się o tą szyjkę w szczególności przy porodzie naturalnym, z którego chciałam zrezygnować ze względu na zaistniałe okoliczności. Pół roku temu urodziłam mojego cudownego, zdrowego Synka siłami natury... Nigdy nie udzielałam się na żadnych forach, ani nie pisałam komentarzy, ale obiecałam sobie, że jeżeli wszystko się uda i mój synek będzie zdrowy, napiszę moją historię, żeby pocieszyć wszystkie mamy, które właśnie teraz znajdują się w podobnej sytuacji w jakiej ja niedawno byłam. Głowa do góry, wszystko będzie dobrze!!! Synek rekompensuje mi teraz wszystkie stresy jakie przechodziłam przez całą ciążę!!! Wam, Wasze Pociechy też niedługo będą, zobaczycie... tylko w to uwierzcie
MamaCudownegoSynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 06:37   #22
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dzieciątko owinięte pępowiną - 20 tydzień

U nas niestety maly owinal sie pepowina trzykrotnie doslownie w przeciagu kilku godzin - miedzy usg, pierwszym ktg a drugim ktg. Z racji spadkow tetna skonczylo sie nagla cesarka - poczatek 34tc.
Na szczescie z dnia na dzien jest coraz lepiej ale tego stresu to chyba nigdy nie zapomne.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-12 07:37:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.