Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-09, 11:47   #3721
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
No wlasnie dlatego mnie to rozsmiesza...
Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczonej wątroby:
1. Pojawienie się na ciele piegów, znamion brązowych i brodawek.
2. Brązowe plamy przy korzeniach włosów.
3. Zimna i wilgotna skóra ciała i rąk.
4. Zabarwiony na żółto spód języka.
5. Brak możliwości zrobienia prawą nogą kroku takiej samej długości jak lewą.


Chyba odstawie retinoidy bo od kiedy ich uzywam zaczeły się pojawiać te pieprzyki. Teraz to praktycznie codziennie dostrzegam nowy. A jak wiadomo wit A silnie oddziałuje na wątrobę. Nie wiem co robić
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 12:46   #3722
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja bym Ci polecała pójść do lekarza po skierowanie na próby wątrobowe. Retinoidy rozumiem, że stosujesz zewnętrznie, nie doustnie? Nie wydaje mi się, by stosowanie miejscowe mogło tak wpłynąć na wątrobę, ale jeśli się obawiasz, badania powinny rozwiać Twoje wątpliwości.

BTW, pieprzyki ogólnie pojawiają się nowe w ciągu życia (szczególnie latem), niektórzy już tak mają, że mają ich więcej. Jak wygląda Twoja ekspozycja na słońce?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 15:33   #3723
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Jak wygląda Twoja ekspozycja na słońce?
Jest praktycznie zerowa. Można powiedzieć, że jestem ostatnio jaskiniowcem bo pracuję w domu i wychodzę tylko ok 19 -20. Czasami myslę, że mam duży niedobór wit D bo ja od lat unikam słońca (od opalania wychodzą mi liszaje i skóra robi się chropowata) i może pigment w mojej skórze się buntuje, sama nie wiem Chyba wizyta u lekarza jest niezbędna.

Nie zmieniłam nic, dodałam jedynie ocet jabłkowy ale to dopiero 3 dni temu więc to na pewno nie to. A retinoidy oczywiscie miejscowo, na twarz.

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2014-08-09 o 15:42
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 15:48   #3724
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Może to po prostu zbieg okoliczności, pieprzyki i retinoidy, albo dopiero teraz dokładniej obserwujesz swoją skórę?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 17:17   #3725
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Może to po prostu zbieg okoliczności, pieprzyki i retinoidy, albo dopiero teraz dokładniej obserwujesz swoją skórę?
Pragnę wierzyć w to, że to zbieg okolicznosci bo nie chce rezygnowac z retinoidów W poniedziałek kierunek - dermatolog.

Dziękuję Ci bardzo, że poświęciłaś mi czas. Jestem podłamana i to miłe, że ktoś się interesuje moim problemem. Dzięki.

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2014-08-09 o 17:20
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 17:46   #3726
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Pragnę wierzyć w to, że to zbieg okolicznosci bo nie chce rezygnowac z retinoidów W poniedziałek kierunek - dermatolog.

Dziękuję Ci bardzo, że poświęciłaś mi czas. Jestem podłamana i to miłe, że ktoś się interesuje moim problemem. Dzięki.
Nie ma sprawy Blondcukiereczku Moim zdaniem retinoidy stosowane miejscowo nie powinny wpłynąć na wątrobę, a że znamiona barwnikowe i tak warto raz na jakiś czas pokazać lekarzowi, nic na tym nie stracisz, bo przynajmniej dowiesz się jak sprawa wygląda. Daj znać zresztą
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 21:55   #3727
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczonej wątroby:
1. Pojawienie się na ciele piegów, znamion brązowych i brodawek.
2. Brązowe plamy przy korzeniach włosów.
3. Zimna i wilgotna skóra ciała i rąk.
4. Zabarwiony na żółto spód języka.
5. Brak możliwości zrobienia prawą nogą kroku takiej samej długości jak lewą.

(
Poproszę o źródlo tych fantastycznych informacji. Bo ja to powinnam być wysadzona od stóp do głów wpieprzykach w 5 roku stosowania retinoidów Nadal jestem bladolica.
A swoją drogaą nie boisz się stosować octu jablkowego w upał, a obstawiasz retinoidy przy słabej wątrobie? Rozumiem, ze je lykasz, co stosujesz osłonowego i co ile powtarzasz badanie wątroby i co ile robisz przerwy, a przede wszystkim co lekarz na ocet jablkowy latem na skórę?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-10, 00:13   #3728
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Poproszę o źródlo tych fantastycznych informacji. Bo ja to powinnam być wysadzona od stóp do głów wpieprzykach w 5 roku stosowania retinoidów Nadal jestem bladolica.
A swoją drogaą nie boisz się stosować octu jablkowego w upał, a obstawiasz retinoidy przy słabej wątrobie? Rozumiem, ze je lykasz, co stosujesz osłonowego i co ile powtarzasz badanie wątroby i co ile robisz przerwy, a przede wszystkim co lekarz na ocet jablkowy latem na skórę?
Wydaje mi się, że TO jest źródło informacji. Nie wiem kto tę stronę redaguje ani jakie ma wykształcenie, ale jak widać można takie dane znaleźć w necie, tym bardziej że nie jest to jedyna strona z takimi informacjami. Co do prawdziwości tych tez nie mogę się wypowiedzieć, brak mi wiedzy. Nie rozumiem czemu tak się pienisz, każdą opinię można wyrazić w kulturalny sposób, jeśli jesteś mądrzejsza, podziel się wiedzą.
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2014-08-10 o 00:15
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 11:25   #3729
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nie pienię się, zdumiewa mnie że w XXI wieku nadal są ludzie, którzy szybciej znajdują stronkę w necie anonimowo zredagowaną niż wybiorą się do lekarza. Nie wierzę w jakiekolwiek porady via net. Pacjent musi być zbadany przez lekarza.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 14:47   #3730
narCOMAnka_23
Raczkowanie
 
Avatar narCOMAnka_23
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 169
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny bardzo proszę Was o poradę Mam 24 lata, skórę mieszaną z trądzikiem grudkowo-zaskórnikowym na policzkach, brodzie, żuchwie. Próbowałam leczyć zmiany różnymi maściami, lekami, ale bez skutku. Nie mogę dłużej faszerować się lekami, ponieważ mam chory przewód pokarmowy. Planuję na jesieni rozpocząć kurację TriAcealem. Czytałam jak się do tego przygotować, co stosować aby nie zrobić sobie krzywdy. Moje pytanie brzmi, czy którejś z Was maść pomogła przy trądziku hormonalnym?
narCOMAnka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 18:53   #3731
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez narCOMAnka_23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę Was o poradę Mam 24 lata, skórę mieszaną z trądzikiem grudkowo-zaskórnikowym na policzkach, brodzie, żuchwie. Próbowałam leczyć zmiany różnymi maściami, lekami, ale bez skutku. Nie mogę dłużej faszerować się lekami, ponieważ mam chory przewód pokarmowy. Planuję na jesieni rozpocząć kurację TriAcealem. Czytałam jak się do tego przygotować, co stosować aby nie zrobić sobie krzywdy. Moje pytanie brzmi, czy którejś z Was maść pomogła przy trądziku hormonalnym?
mi Triacneal ładnie wygładził skorę, wszystko pięknie się goi tzn, jak cos wyskoczy to mega szybko znika. I ładnie poprawił koloryt skory.
może postosuj sobie teraz Effaclar duo z La roche Posay który jest delikatny i jakiś peeling kwasowy
polecam jeszcze moje ostatnie odkrycie Skinoren krem super, ja stosuję na przebarwienia ale wysusza wszystkie grudki i zluszcza i można go stosować latem choć triacneal też teraz używam
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 10:27   #3732
BunnyB
Raczkowanie
 
Avatar BunnyB
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
mi Triacneal ładnie wygładził skorę, wszystko pięknie się goi tzn, jak cos wyskoczy to mega szybko znika. I ładnie poprawił koloryt skory.
może postosuj sobie teraz Effaclar duo z La roche Posay który jest delikatny i jakiś peeling kwasowy
polecam jeszcze moje ostatnie odkrycie Skinoren krem super, ja stosuję na przebarwienia ale wysusza wszystkie grudki i zluszcza i można go stosować latem choć triacneal też teraz używam
Moja kuzynka bardzo sobie chwaliła właśnie ten Effaclar duo+ z La Roche Posay i najlepiej jak używa się go po umyciu żelem Effaclar. Mała straszne problemy z trądzikiem i przebarwieniami po nim, a jak ją ostatnio zobaczyłam to w szoku prawie już nic nie widać i mówi, że od miesiąca stosuje właśnie taki zestaw.
BunnyB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 17:33   #3733
narCOMAnka_23
Raczkowanie
 
Avatar narCOMAnka_23
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 169
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Gwiazda Wieczorna z jakim typem trądziku się zmagasz? Z hormonalnym? Skinoren znam i stosowałam. Faktycznie pomógł na ślady potrądzikowe, ale ja co miesiąc mam ostry wysyp i nowe przebarwienia, więc muszę postarać się aby nowe wypryski nie pojawiały się w takich ilościach. Nigdy wcześniej nie słyszałam o retinoidach zewnętrznych. Może macie rację. Na początek wybiorę coś łagodniejszego.
narCOMAnka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:13   #3734
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Uzywam Triacnealu juz jakis czas i przyznam ze tez jestem zadowolona. Bardzo ladnie oczyscil i wygladzil mi twarz, niestety wszystko dosłownie powychodzilo mi z twarzy teraz pozostały juz tylko przebarwienia ktore powoli tez ladnie rozjaśnia
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 13:48   #3735
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez narCOMAnka_23 Pokaż wiadomość
Gwiazda Wieczorna z jakim typem trądziku się zmagasz? Z hormonalnym? Skinoren znam i stosowałam. Faktycznie pomógł na ślady potrądzikowe, ale ja co miesiąc mam ostry wysyp i nowe przebarwienia, więc muszę postarać się aby nowe wypryski nie pojawiały się w takich ilościach. Nigdy wcześniej nie słyszałam o retinoidach zewnętrznych. Może macie rację. Na początek wybiorę coś łagodniejszego.
ja nie mam żadnego trądziku
po prostu triacneal ładnie zluszcza mi skórę, wygładza, retinol więc działa na zmarszczki, ujednolica koloryt skóry, jakieś czasem coś małego mi wyskoczy to szybko goi, ogólnie mam ładniejszą cerę po nim ,bardziej promienną i zdrowszą
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 21:38   #3736
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Chcę zacząć kurację z retinolem i szukam preparatu do wrażliwej, naczynkowej cery, mam prawie 27 lat. Mogłybyście coś doradzić? Zastanawiam się pomiędzy Retises z 0,25 lub 0,5 a Avene Eluage/ Ystheal. Chodzi mi o delikatny, ale zauważalny efekt bez podrażnień, wygładzenie linii pod oczami i wokół ust.

Próbowałam już Triacnealu - podrażnił i popękały mi po nim naczynka. Stosowałam też Retin A, miałam po nim czerwone łuszczące się plamy, których nie sposób zakryć makijażem.

Czy Retises 0,25 jest porównywalny do tych dwóch preparatów (Triacneal, Retin A), czy też łagodniejszy? A może lepiej coś z Avene?

Bardzo proszę o radę.

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2014-08-18 o 21:59
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 17:46   #3737
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hej, dziewczęta,
kto stosował Locacid i Atrederm na skórę twarzy i mógłby porównać ich działanie?
Stosuję Locacid od zeszłego lata; wylazł mi trądzik zaskórnikowy na policzkaach, tkwiły głęboko i tworzyły takie wypukłości.
Zaczęłam od Differinu, potem od początku jesieni Locacid. Skóra się znacznie poprawiłą po retinoidach- wypukłości zniknęły.
Tyle, że na policzkach i tak dalej wyłażą te zaskórniki, już nie w postaci takiej, jaką miałam wcześniej, ale aż tak się tym kiedyś nie przejmowałam...
Nie wiem, co jest z moją skórą nie tak, ale coś jest Mam ogromną tendencję do tych wstrętnych zaskórników- są rozsiane na dekolcie, na plecach. Czasem, np. tego lata, prawdopodobnie przez upały, wyszły na czole, ale łatwiej było sie ich pozbyć mimo wszystko, bo miały inną postać, taką yy z środkiem
Co jakiś czas wyłazi mi coś na czole czy brodzie, ale te policzki mnie dobijają Patrzę pod światło i znów są! Czy to normalne, że przy stosowaniu prawie rok Locacidu dalej wyłazi to dziadostwo?
Ostatnio postanowiłam dołożyć do pieca i smarowałam się bardziej obficie, kilka ładnych dni pod rząd. Mam twarz jak dupa pawiana, już się ludzie pytają, czemu taka czerwona istota ze mnie, gdzieniegdzie swędzi przez suszę, ale te czorty dalej tkwią Dlaczego?
Jak patrzę na efekty kuracji retinoidami innych osób z blogosfery, to widzę idealną gładkość. I o niej też dziewczyny przekonują, zwłaszcza po Atre.
Po skończonym Differinie dr nie chciałm mi dać Atre na twarz, bo stwierdził, że na taki kaliber mój ryjec się nie kwalifikuje. Ale ja nawet nie mam 2 tyg spokoju od tych zaskórników; znów wpadam w paranoję przed jakimkolwiek kremem, pędzlem, żelem...
Robiłam badania hormonalne w związku z trądzikiem i podobno wszystko jest ok. Poza tym moja cera nie wygląda na tłustą, właśnie na mieszaną, więc czemu policzki, które są w tej partii "normalnej" usiane są tym dziadostwem?
Wydaje mi się, że Locacid nie zmniejsza łojotoku, dopiero jak grubo przegnę z częstotliwością i ilością smarowania, gdzieś tam jest susz.
Wstaję rano i twarz nie jest przesuszona, ale jakby "spocona". To chyba niemożliwe, żeby maść się nie wchłonęła przez noc? Dopiero po myciu jest czasami susz, tak jak teraz.
Na dzień stosuję Hascoderm lipożel z kwasem azalainowym i filtr. Przerobiłam już różne filtry, więc to chyba nie zapychanie. Poza tym, dlaczego mam być zapychana przy takiej częstotliwości stosowania retinoidów?!
Szlag mnie trafia znowu, bo nacierpię się, nacierpię, a i tak problem nie znika. W dodatku jak już coś wylezie, to trzyma się dość długo i mimo, że nie ruszam, to zostaje po tym ślad, a czasem nawet wgłębienie Ta moja twarz, a zwłaszcza nieszczęsne policzki wyglądają przez to jak pole minowe
Miałam dostać receptę na Atre (na telefon), ale kobieta się pomyliła i wypisała na Aknemycin w płynie
Jak myślicie, czy przy Atre będę miała z tym spokój na dłuższy czas?
Ktoś ma takie problemy jak ja, z nieznikającymi zaskórnikami zamkniętymi, mimo stosowania retinoidu?
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:45   #3738
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kochane podpowiecie mi co byscie zrobily na moim miejscu - za tydzien ide do dermatologa m. in po recepte na retinoidy (nie wiem jakie mi przepisze, mieszkam w Niemczech) i mam dylemat, bo pod koniec pazdziernika jade do Polski na wesele siostry. Jestem u niej rzadko i chcialabym wygladac ladnie, dlatego zastanawiam sie czy powinnam zaczac kuracje przed wyjazdem? Myslicie ze do dwoch miesiecy twarz sie uspokoi? To moje pierwsze retinoidy, a twarz mam wrazliwa, naczynkowa z tradzikiem rozowatym i zaskornikami...

Moze lepiej zaczac po weselu, ale to bedzie juz listopad - w zime raczej nie powinnam ich stosowac? Co myslicie? Pomozcie, bo nie wiem czy ryzykowac czy w ogole poczekac do wiosny (wole nie, bo juz i tak dlugo czekam)
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 09:20   #3739
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie
 
Avatar kosmetocholiczka4ever
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: bardzo duże miasto
Wiadomości: 1 498
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

2 miesiące to dużo czasu...ja bym zaczęła kurację i zobaczyła jak skóra reaguje i najwyzej odstawiła 2 tygodnie przed weselem
__________________



kosmetocholiczka4ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 12:55   #3740
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Chcę zacząć kurację z retinolem i szukam preparatu do wrażliwej, naczynkowej cery, mam prawie 27 lat. Mogłybyście coś doradzić? Zastanawiam się pomiędzy Retises z 0,25 lub 0,5 a Avene Eluage/ Ystheal. Chodzi mi o delikatny, ale zauważalny efekt bez podrażnień, wygładzenie linii pod oczami i wokół ust.

Próbowałam już Triacnealu - podrażnił i popękały mi po nim naczynka. Stosowałam też Retin A, miałam po nim czerwone łuszczące się plamy, których nie sposób zakryć makijażem.

Czy Retises 0,25 jest porównywalny do tych dwóch preparatów (Triacneal, Retin A), czy też łagodniejszy? A może lepiej coś z Avene?

Bardzo proszę o radę.
moim zdaniem retises jest mocniejszy od Triacnealu
ja bym chyba zaczęła od Rerderimc R który jest dedykowany skorze wrażliwej, sama go używam i dla mnie jest lightowy no ale mi Triacneal też krzywdy nie zrobił najpierw raz w tygodniu skoro masz takie uboczne skutki
Avene na pewno delikatniejszy
albo avene albo redermic r
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2014-09-01 o 12:56
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 13:33   #3741
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kosmetocholiczka4ever Pokaż wiadomość
2 miesiące to dużo czasu...ja bym zaczęła kurację i zobaczyła jak skóra reaguje i najwyzej odstawiła 2 tygodnie przed weselem

Dzieki Mam nadzieje ze nie bede miala duzego i dlugiego wysypu, bo pojde na impreze z gorsza twarza niz przed tym eksperymentem

Edit: tak mysle i mysle... i chyba jednak zaczne kuracje po weselu, to niecale dwa miesiace, a moja skora jest pechowa... lepiej jak nie bede ryzykowac...
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12

Edytowane przez Przylepa73
Czas edycji: 2014-09-01 o 17:27
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:29   #3742
narCOMAnka_23
Raczkowanie
 
Avatar narCOMAnka_23
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 169
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jestem 2 tydzień na Triacnealu i mam niezłe pobojowisko na twarzy. Mam nadzieję, że nie będzie tak przez cały czas

Dziewczyny mam też problem z zaskórnikami na plecach i dekoldzie. Możecie mi polecic jakiś balsam do ciała z witaminą A? Triacnealu troszkę mi szkoda na te partie ciała. Moge prosić o pomoc
narCOMAnka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 11:47   #3743
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jestem nowa. Witam wszystkich Po porodzie moja cera zrobiła się tragiczna a mam 28 lat. Od 2 tygodni stosuję Eluage Creme Riche Avene na noc a na dzień filterek. Następnie planuję zakupić Retises 0,50% albo Skinceuticals 0,3%. Dopiero po zahartowaniu buzki sięgnę po cudeńka na receptę Po Eluage widzę delikatne łuszczenie, trochę "przyjaciół" wyskoczyło na brodzie ale ogólnie stan cery się poprawia. Dziś przyszło mi także zamówione na ebay serum z witaminką C 15% z firmy Isomers. Po nałożeniu serum na buzkę nie poczułam żadnego szczypania i tu mam pytanie do Was...czy to normalne? bo nigdy wcześniej nie stosowałam wit C w pielęgnacji cery a to stężenie jest dosyć wysokie

avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 16:01   #3744
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
Jestem nowa. Witam wszystkich Po porodzie moja cera zrobiła się tragiczna a mam 28 lat. Od 2 tygodni stosuję Eluage Creme Riche Avene na noc a na dzień filterek. Następnie planuję zakupić Retises 0,50% albo Skinceuticals 0,3%. Dopiero po zahartowaniu buzki sięgnę po cudeńka na receptę Po Eluage widzę delikatne łuszczenie, trochę "przyjaciół" wyskoczyło na brodzie ale ogólnie stan cery się poprawia. Dziś przyszło mi także zamówione na ebay serum z witaminką C 15% z firmy Isomers. Po nałożeniu serum na buzkę nie poczułam żadnego szczypania i tu mam pytanie do Was...czy to normalne? bo nigdy wcześniej nie stosowałam wit C w pielęgnacji cery a to stężenie jest dosyć wysokie
mnie też witamina C nie podrażnia ani nie szczypie
reakcje skóry są rozmaite
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 16:36   #3745
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
mnie też witamina C nie podrażnia ani nie szczypie
reakcje skóry są rozmaite
Dziękuję Gwiazdo za odpowiedz. Co do serum z wit.C rzeczywiście mnie nic nie szczypało ale teraz cały czas chodzę i w lusterku się przeglądam...jedna aplikacja a cera zupełnie inna. Przebarwień nie mam ale jakieś zaczerwienienia, które były...zbladły a moje pory/kratery troszku zwężone W ciąży miałam idealną cerę, koleżanka mówiła,że wyglądam jak na zdjęciach z czasów gdy miałam 16 lat. Każdy wróżył mi syna bo ponoć dziewczynki urodę zabierają...jednak pomylili się bo mam uroczą córę. Co do urody to chyba jednak odebrała ale po czasie hihi Teraz jednak biorę się za siebie dzięki Wam dziewczynki i Waszej wiedzy,o której nie miałam pojęcia i mam nadzieję,że wit.A i C pomogą mi w dążeniu do pięknej buzki
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 18:52   #3746
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
Dziękuję Gwiazdo za odpowiedz. Co do serum z wit.C rzeczywiście mnie nic nie szczypało ale teraz cały czas chodzę i w lusterku się przeglądam...jedna aplikacja a cera zupełnie inna. Przebarwień nie mam ale jakieś zaczerwienienia, które były...zbladły a moje pory/kratery troszku zwężone W ciąży miałam idealną cerę, koleżanka mówiła,że wyglądam jak na zdjęciach z czasów gdy miałam 16 lat. Każdy wróżył mi syna bo ponoć dziewczynki urodę zabierają...jednak pomylili się bo mam uroczą córę. Co do urody to chyba jednak odebrała ale po czasie hihi Teraz jednak biorę się za siebie dzięki Wam dziewczynki i Waszej wiedzy,o której nie miałam pojęcia i mam nadzieję,że wit.A i C pomogą mi w dążeniu do pięknej buzki
Gratuluję Córeczki
wydaje mi się że retinol, wit c i kwasy i nawilżanie i będzie poprawa
skin ceuticals jest bardzo dobry ale dla mnie za drogi ;(
mi też serum z 15% wit c dało rezultat natychmiastowy, nałożyłam na noc i rano buzia promienna i o zdrowym kolorycie
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 23:14   #3747
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziękuję Gwiazdo teraz to mnie napaliłaś na te kwasy bo jak na razie to stosuję ten Eluage na noc, wit C na dzień i filter 50 z Eucerin ( okropnie migruje do oczu, na drugim miejscu alkohol w składzie ale za namową zakupiłam to "cóś")

Jak myślisz/myślicie?...może dorzucić do mojego zestawu Effaclar K? chyba,że macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje? Interesują mnie tylko gotowe produkty ponieważ mieszkam w Niemczech i póki co odpadają zamówionka na mazidłach, biochemii urody itd. A nawilżacz? Może Tolerance Avene? Wiem,że dobór odpowiednich kremów to sprawa indywidualna ale..a nóż podpasuje mi to co i Wam Pewnie odpisywałyście na podobne pytania z milion razy ale ogarnąć tak obszerne forum nie jest łatwo :/ Czekam na Wasze propozycje
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 11:34   #3748
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
Dziękuję Gwiazdo teraz to mnie napaliłaś na te kwasy bo jak na razie to stosuję ten Eluage na noc, wit C na dzień i filter 50 z Eucerin ( okropnie migruje do oczu, na drugim miejscu alkohol w składzie ale za namową zakupiłam to "cóś")

Jak myślisz/myślicie?...może dorzucić do mojego zestawu Effaclar K? chyba,że macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje? Interesują mnie tylko gotowe produkty ponieważ mieszkam w Niemczech i póki co odpadają zamówionka na mazidłach, biochemii urody itd. A nawilżacz? Może Tolerance Avene? Wiem,że dobór odpowiednich kremów to sprawa indywidualna ale..a nóż podpasuje mi to co i Wam Pewnie odpisywałyście na podobne pytania z milion razy ale ogarnąć tak obszerne forum nie jest łatwo :/ Czekam na Wasze propozycje
możesz dorzucić ja też stosuje kilka różnych produktów jednocześnie
Nowy Effaclar duo jest dobry, choć dla mnie za słby trochę wolę Avene Triacneal
Tolerance jest bardziej kojący i dla alergicznej , do nawilżania polecam krem La Roche Posay Hydraphase mój ukochaniec, a po kwasach i retinolu dla regeneracji polecam Avene Cicalfate albo LRP cicaplast oba fajne
z kwasów używam zawsze z biochemii albo z mazideł mlekowy jest super
migdałowy i kojowy miałam ten http://mintishop.pl/product-pol-3501...-1-9-30ml.html ale wolę mlekowy
z gotowych nie używałam ale wiem że dobre jest np. Ziaja Pro https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...or-aha-25.html
albo Apis http://www.maxel-cosmetics.pl/apis-k...0ml-p-547.html
lub Bielenda http://bielendaprofessional.pl/zdjec...pobrania/kwasy
EDIT
z filtrów też mi kilka podrażniało migracja do oczu ;( okropne uczucie szczypania i łzawienia
polecam Vichy emulsje matującą i LRP lekka emulsja 50 + są mega fajne a vichy matuje bardzo
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2014-09-14 o 11:36
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 14:42   #3749
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki za propozycje. Na pewno dorzucę do pielęgnacji parę produktów, które wymieniłaś
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 10:25   #3750
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie przeczytałam na KWC recenzję jednej z wizażanek kremu Sesderma Retises 0,50,że nie powinny go używać osoby posiadające pieprzyki a ja taki posiadam na twarzy i to dosyć pokazny. Teraz gdy używam Eluage omijam okolice pieprzyka. Mam nadzieję,że dalej będę mogła używać kremów z pochodnymi wit. A. Macie jakąś większą wiedzę na ten temat?
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.