Kraina lodu - klasyka Disneya? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-04, 09:53   #1
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739

Kraina lodu - klasyka Disneya?


Jak myślicie, można ją zaliczyć do klasycznych bajek Disneya? Czy raczej już nowych, pokazujących, ze dziewczynka/kobieta nie musi liczyć wyłącznie na przybycie księcia z bajki ale jak Tiana (Księżniczka i Zaba), daje sobie radę sama w życiu?
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:19   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Kraina lodu - klasyka Disneya?

Błagam, niechże chociaż ten dział, KULTURALNE, będzie wolny od ideologii gender.

A poza tym dla mnie bajki ''nowej generacji'', nierysowane nie są klasyką, niezaleznie od wszystkiego.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:53   #3
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Kraina lodu - klasyka Disneya?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Błagam, niechże chociaż ten dział, KULTURALNE, będzie wolny od ideologii gender.

A poza tym dla mnie bajki ''nowej generacji'', nierysowane nie są klasyką, niezaleznie od wszystkiego.
Ale gdzie Ty tu masz gender?

Podoba mi się w KL, że historia zarysowana jest z innej strony - ukochany książe zawodzi, a na pierwszym planie jest miłość sióstr. Zasnatawia mnie czy inni traktuja to już jako klasykę obok np. Pocahontas czy jednak już nowoczesną bajkę nie klasyfikującą się do tych klasycznych
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 09:21   #4
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Kraina lodu - klasyka Disneya?

Jak dla mnie miłość siostrzana to jak najbardzie klasyka Disneya - tylko teraz wyszła na pierwszy plan

Chociaz ja znowu po obejrzeniu miała wrazenie, że obejrzałąm bajkę "muzyczną" - strasznie dużo śpiewali i długie kawałki...

W tej bajce myślę, że chciano nas czymś zaskoczyć, zmianą fabuły, ukazaniem czegoś z innej strony - ale to wszystko tak na prawdę wiążę się z klasycznymi wątkami: miłość siostrzana (tutaj pierwszy paln, zwykle na drugim), zdrada (zwykle kotś z rodziny był zdrajcą, tym razem ksiażę), wielka miłość (nieświadoma, zwykle para całą bajkę dąży do bycia razem), wiedźma (tym razem "postać z gruntu dobra" nazwana wiedźmą, normalnie zła osoba stawała się wiedźmą)etc.
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 20:38   #5
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Kraina lodu - klasyka Disneya?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Błagam, niechże chociaż ten dział, KULTURALNE, będzie wolny od ideologii gender.

---------
Film animowany Frozen jak na dzisiejsze standardy całkiem niezły jest. Konstrukcja fabuły wydaje mi się być bliższa klasykom, jak Pocahontas. Szkoda, że bajka nie jest rysowana, jak te stare, ale mimo tego przyjemna, sympatyczna, dla dzieci na pewno pouczająca. No i ładna muzyka.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-21 21:38:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.