Co to może być? (kilka objawów) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-28, 17:52   #1
kina44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 59

Co to może być? (kilka objawów)


Cześć!Z góry mówię,że wiem,że nie jesteście lekarzami,ale może macie jakieś pomysły,spotkaliście się z czymś podobnym i chociaż trochę pomożecie co to może być.
A więc tak,mam 15 lat,pierwszy okres dostałam w styczniu 2013,od lutego do lipca mi się zatrzymał,później już był w miarę regularnie co 20 parę dni.W lipcu 2015 zatrzymał mi się i nadal nie mam.Miałam rok normalnie,co miesiąc,a tu takie coś.
To po pierwsze.Po drugie ciągle mam wypięty brzuch,tzn. rano mam płaski,jak coś zjem to mam wypukły.Nie boli mnie,od kilku dni mam gazy,które strasznie brzydko śmierdzą.Miałam robione usg,wszystko idealnie mam.Moim zdaniem mam krzywy kręgosłup,ale pielęgniarka w szkole nigdy mi nie powiedziała,że tak jest.Czytałam,że jeśli ma się lordozę czy kifozę brzuch jest wypchnięty,ale z drugiej strony sobie myślę,jaki to ma na to wpływ,skoro ja mam rano normalny,a dopiero po jedzeniu taki "beczkowaty"? Po trzecie bardzo w szkolę się stresuję,ręce mi się bardzo pocą,trzęsę się cała,nie mogę nad tym zapanować,ciągle chce mi się siku,dosłownie co przerwę chodzę,w domu tak nie mam.Czytałam,że przez stres tłuszcz się odkłada na brzuchu,ale tak sobie myślę;jak dotykam ten beczkowaty brzuch,to on jest twardy,nie mogę złapać tego "tłuszczu" ręką,więc to chyba nie jest jakiejś dużej ilości tłuszcz,może jednak to nie stres.Mam wilczy apetyt,ciągle mogę jeść,nie czuję granicy...Ostatnio zjadłam z 30 małych ciasteczek.Kanapek też sporo jem,aż mówię stop,bo wiem,że takie obżeranie jest bardzo złe,ale co ja mam poradzić,jak nie jestem najedzona po kanapeczce z pomidorkiem.Mam trądzik,okropny!Na plecach,na twarzy,wągry mam dosłownie wszędzie,w uszach, na dekolcie,nawet ostatnio patrzę,a tu wągier w nosie!!!Przetłuszczają mi się włosy...Bardzo...Męczę się od bodajże 5 klasy i nic,nie przechodzi,trądzik tak samo.Teraz wstydliwa rzecz,mam owłosienie na piersiach,plecach,brzuchu i tyłku (jasne,dość długie włoski).
Mam nadzieję,że o niczym nie zapomniałam.Mam kilka rozważań,co to może być:
-cukrzyca (zatrzymanie okresu,nadmierny apetyt,częste sikanie,ale to tylko w szkole,pewnie ze stresu,więc chyba raczej to sikanie odpada,senność,zmęczenie, ale to spowodowane chyba rannym wstawaniem,śpię ok.8 h,a potrzebuję więcej),
-niedoczynność,nadczynność tarczycy (zatrzymanie okresu,gdzieś też czytałam,że takie zwiększanie brzucha tez może się pojawiać)
-kandydoza (ten nieszczęsny brzuch)
-to co chyba najbardziej prawdopodobne,HORMONY...Trądzik,przetłuszczani e włosów,owłosienie,hormony też mogą powodować wzdęcia ponoć,więc takie obrzmienia brzucha chyba też...nadmierny apetyt,jak dla mnie to mogą być winowajcy,ale mogę się mylić.
Co o tym sądzicie?Dziękuję,że ktoś to w ogóle przeczytał... Bardzo dziękuję za jakiekolwiek sugestie.
kina44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 18:48   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Co to może być? (kilka objawów)

Dojrzewasz Pewnie od tego
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 19:49   #3
kina44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 59
Dot.: Co to może być? (kilka objawów)

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Dojrzewasz Pewnie od tego
Na to nie ma leku,więc muszę chyba się ciągle męczyć i popaść w depresję. ;D
kina44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 20:18   #4
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Co to może być? (kilka objawów)

Trądzik, przetłuszczanie włosów - dojrzewanie.
Wydęty brzuch - a trzymasz brzuch mięśniami? Bo jak nie, to nic dziwnego - nietrzymany brzuch to worek, wrzucisz do niego jedzenie, i się wydyma. Zacznij ćwiczyć, trzymaj brzuch cały czas lekko napięty - wbrew pozorom da się to tak wyćwiczyć, że robisz to automatycznie.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 14:16   #5
kina44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 59
Dot.: Co to może być? (kilka objawów)

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Trądzik, przetłuszczanie włosów - dojrzewanie.
Wydęty brzuch - a trzymasz brzuch mięśniami? Bo jak nie, to nic dziwnego - nietrzymany brzuch to worek, wrzucisz do niego jedzenie, i się wydyma. Zacznij ćwiczyć, trzymaj brzuch cały czas lekko napięty - wbrew pozorom da się to tak wyćwiczyć, że robisz to automatycznie.
Koleżanki mają płaski,a normalnie chodzą,nic nie trzymają mięśniami. A czy na takie rzeczy jak trądzik,przetłuszczanie włosów spowodowane hormonami są jakieś leki oprócz tabletek anty?
kina44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 15:08   #6
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Co to może być? (kilka objawów)

Cytat:
Napisane przez kina44 Pokaż wiadomość
Koleżanki mają płaski,a normalnie chodzą,nic nie trzymają mięśniami. A czy na takie rzeczy jak trądzik,przetłuszczanie włosów spowodowane hormonami są jakieś leki oprócz tabletek anty?
nie patrz na koleżanki tylko na siebie - ludzie mają różną budowę i nawet napięcie mięśni może być różne. Jedni mają ładnie zarysowane mięśnie bez szczególnego wysiłku, inni muszą ciężko tyrać żeby wyglądać jako tako. Proponuję poćwiczyć, popracować nad brzuchem, to się przekonasz. Możesz iść do lekarza, żeby Cię obejrzał pod kątem ew skrzywienia kręgosłupa.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 15:56   #7
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Co to może być? (kilka objawów)

Cytat:
Napisane przez kina44 Pokaż wiadomość
Koleżanki mają płaski,a normalnie chodzą,nic nie trzymają mięśniami. A czy na takie rzeczy jak trądzik,przetłuszczanie włosów spowodowane hormonami są jakieś leki oprócz tabletek anty?
A na tradzik do to dermatologa
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 17:23   #8
kina44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 59
Dot.: Co to może być? (kilka objawów)

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
A na tradzik do to dermatologa
Byłam,przepisała mi maść,co z tego,jak goiła mi krosty,a nowe ciągle wyskakiwały? Codziennie mam chociaż jedną krostę ropną,obrzydliwą,żółtą... Już łapie depresję przez to wszystko.Podziwiam koleżanki,które nie mają ani jednej krosty,mają płaskie brzuchy nawet jak są pulchniejsze ode mnie,włosy myją co kilka dni,a nie jak ja co dzień ,a i tak są tłuste. Nawet nie wiecie,jak mi jest wstyd,gdy idę,a każdy się patrzy na moje krosty i strupy,które widać nawet pod podkładem i korektorem...Nienawidzę,g dy podczas rozmowy ja się patrzę w oczy danej osobie,a ona mi na pryszcze... Brzuszek wygląda jakbym miała w środku piłeczkę,nie zakładam obcisłym bluzek,bo to bardzo widać... Nie mam siły na to wszystko.
kina44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-30 18:23:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.