O co z nimi chodzi?? :] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-02, 17:06   #1
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16

O co z nimi chodzi?? :]


Ok pytanie to jest może dla was śmieszne, ale ja naprawdę nie wiem o co z nimi chodzi. Czym się różni podkład od pudru? Co to znaczy puder transparentny? Jaki to jest podkład kryjący i jak go zidentyfikowac? Czytam o tych typach i czytam i nadal nie wiem...
Napiszcie WYRAŹNIE i czytelnie wszystkie rodzaje pudrów i podkładów... Może nareście to pojmę
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 17:11   #2
kelly_1991
Raczkowanie
 
Avatar kelly_1991
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domciu :)
Wiadomości: 378
Dot.: O co z nimi chodzi?? :]

Ja też do końca nie wiem o co z nimi chodzi, więc jestem ciekawa i czekam na rozwinięcie tego wątku
kelly_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 17:41   #3
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: O co z nimi chodzi?? :]

Hm, spróbuję pomóc... To tylko taka moja wiedza prywatna

Więc tak...

Podkłady to preparaty raczej w formie płynnej które nakładasz na buzie najczęściej bezpośrednio po nałożeniu kremu lub bazy pod pokład.
Podkładem tworzysz na buzi taka jakby ''bazę'' pod dalszy makijaż. Najlepiej podkład nakładać w formie kropeczek na całą twarz i potem wsmarować opuszkami palców. Można też użyć gąbeczki.

Są różne rodzeje podkładów, które dobierasz w zależności od rodzaju cery. Nie umiem wszystkich wymienić, ale możesz sobie wybrać podkład:
- nawilżający (jeśli masz suchą lub mieszaną cerę)
- liftingujący (dla starszej skóry)
- matujący (dla tłustej, mieszanej)
- kryjący (dobrze maskujący, cięższa konsystencja np. Dermacol - chociaż w moim mniemaniu wszystkie podkłady są po to by skóra nabrała kolorytu i zostało zakryte to co nam nie pasuje, np. pryszcze, cienie, niedoskonałości, przebarwienia etc.)


Puder można stosować samodzielnie (bez nakładania wcześniej podkładu). Ale częściej stosuje się go na podkład, bo puder to wykończenie makijażu. Można nakładać puszkiem (najczęściej dołączonym do opakowania) lub pędzlem.
Puder ma też za zadanie zmatowić skórę i aksamitnie ją wykończyć. Masz pudry w kamieniu (w kompakcie - mają postać stałą) lub sypkie (w postaci takiego pyłku). Ten pierwszy raczej nakłada się gąbeczką a ten drugi pędzlem. Nie powinien ten puder być jakoś widoczny. Najważniejsze to dobrać kolory do odcienia cery. Maksymalnie o jeden ton ciemniejsze, chociaż i to u niektórych już tworzy maskę. Puder transparentny to ma za zadanie być właśnie taką niewidocznę powłoczką na buzi.

Nie wiem czy coś pomogłam Ewentualnie pobaw się wyszukiwarką
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 19:14   #4
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: O co z nimi chodzi?? :]

Czyli zdjęcie nr 1 to podkład, a nr 2 to puder transparentny? I najpierw używam nr 1 a później nr 2...

Może ktoś coś jeszcze doda do tego tematu? Czy to już wszystko co muszę wiedzieć o pudrach i podkładach. Ach i są jeszcze rozświetlające.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000690.JPG (22,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000686.JPG (49,7 KB, 30 załadowań)
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 19:34   #5
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: O co z nimi chodzi?? :]

ale podklady moga tez byc w sztyfcie albo w kompakcie, nie tylko w plynie

jesli chodzi o zdjecia to na pierwszym jest podklad a na drugim puder w kamieniu, czy transparentny - nie wiadomo

puder transparentny oznacza taki, ktory nie kryje, nie nadaje odcienia, tylko wykancza/matuje

odnoszac sie do tego co napisala Izulka, najprosciej odroznic to na tej zasadzie ze podklad to kosmetyk wyrownujacy koloryt cery, bedacy fundamentem makijazu a puder to kosmetyk utrwalajacy/wykanczajacy
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 19:58   #6
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: O co z nimi chodzi?? :]

Ok to zaraz spróbuje tego zestawienia

Ach i mam pytanie, czy po użyciu podkładu/pudru wasza skóra go tak jakby wchłania i nawet po zmyciu mleczkiem do demakijażu wasza skóra ma ładniejszy odcień? Tak jakby jeszcze w głębi skóry był ten kolorek i niedoskonałości są mniej widoczne?
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 20:41   #7
magdalenka14
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 237
GG do magdalenka14
Dot.: O co z nimi chodzi?? :]

NIe, podkład się nie wchłania. Jak go zmyjesz (oczywiście jeśli zrobisz do dokładnie) to buzia powinna być taka jak przed jego nałożeniem. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.
__________________
W życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym
magdalenka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-03, 10:27   #8
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: O co z nimi chodzi?? :]

Tak wiem, że podkłady mogą być jeszcze w sztyfcie i w kompakcie, ale nie chciałam już tak mieszać Zresztą chyba rzadziej są używane. Mają postać takiego ''twardego kremu'' - nie wiem jak to określić, ale mi z tym się zawsze kojarzyły

Po demakijażu wracasz do naturalnego kolorytu skóry, więc do stanu przed nałożeniem podkładu. Oczywiście jeśli będziesz mieć dobrze dobrany to wpłynie on korzystnie na Twoja skórę, np.
- dobrze nawilży
- ochroni przed promieniowaniem (ale to nie są filtry fotostabilne, więc to raczej tylko ochrona przed UVB)
- zapobiegnie powstawaniu pryszczy (jeśli będzie antybakteryjny)
- roświetli (Gosia Straszewska wspomniała o rozświetlającym pudrze)
itp.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 08:20   #9
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: O co z nimi chodzi?? :]

to ja się jeszcze zapytam czy pudru transparentnego można używać ot tak samego ? chodzi mi tylko o efekt ciut matujący ,żeby mi się buzia nie błyszczała , nienawidzę podkładów i paćkania się z nimi...a przed wyjściem machnięcie pare razy pędzlem byłoby wygodne
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:14   #10
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: O co z nimi chodzi?? :]

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
to ja się jeszcze zapytam czy pudru transparentnego można używać ot tak samego ? chodzi mi tylko o efekt ciut matujący ,żeby mi się buzia nie błyszczała , nienawidzę podkładów i paćkania się z nimi...a przed wyjściem machnięcie pare razy pędzlem byłoby wygodne
Ja tak właśnie robię. Na "gołą" twarz, bez podkładu nakładam odrobinę pudru transparentnego, cera jest matowa i naturalna. Oczywiście nie ukryje to niedoskonałości.
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.